Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


93. Cszsuka (válaszként erre: 92. - Bernuska)
2008. jún. 13. 18:54
Ha még nem vágtál bele, akár meg is eheted, de a diétában ez nem jó. Menj el a bioboltba és kérjél élesztő nélküli, vagy kifejezetten candida-kenyeret!
92. Bernuska (válaszként erre: 83. - Cszsuka)
2008. jún. 13. 18:00

Vettem ma Graham kenyeret, azonban ez nem lesz jó... szerintem

Összetevők: liszt/búza, Graham liszt (25%/késztermék), ivóvíz, élesztő, étkezési só, vitális búzaglutin, folyékony koncentrált kovász, emulgeálószerek, ecetsav, szójaliszt, tejsavópor, enzimek, lisztkezelőszer (aszkorbinsav), szójalecitin....

Mit gondoltok???


Még nem vágtam bele élesben a diétába, mert még a gyógyszer-befektetésem nem működik, de már nem ettem cukrot és tejterméket....

91. Cszsuka (válaszként erre: 89. - Bernuska)
2008. jún. 12. 09:46

Persze, vegyél rizstejet vagy szójatejet. Nagyon finom. Viszont Legalább az első két hétben inkább cikóriakávét igyál!

Ha elkezded szedni a Q10-et, két héttel a kúra előtt, normalizálódik a vérnyomásod és nem lesz szükséged kávéra, ha csak emiatt iszod.

90. kishegyes (válaszként erre: 89. - Bernuska)
2008. jún. 12. 09:05
A cikória kávé nem kv. Nem viszi fel a vérnyomásodat. Én az első 1 hónapban üresen ittam a kv-t, de azóta én sok-sok tejjel. Csak egy ötlet: egy kis reggeli mozgás??? ha képes vagy rá, biztos felviszi a pulzusod. Egyébként még a fekete tea lenne, ami jó a vérnyomásra, de azt sem ajánlják. Szóval szóról-szóra én sem tartottam be a diétát (ld. kv), de a fő vonalakat tartani kell.
2008. jún. 12. 08:47
Még annyi kérdésem lenne, hogy reggelente szükségem van kávéra, mert nagyon alacsony a vérnyomásom, de annyira utálom a kávét, hogy csak tejjel tudom meginni. Helyettesíthető valami porral a tej? van olyan valami, ami használható? Bár még a cikóriakávét sem ismerem...
88. Bernuska (válaszként erre: 87. - Kishegyes)
2008. jún. 12. 08:45
Igen, nagyon igazad van. Kell a kitartás. És olyan érdekes, hogy kb.egy éve nem bírom megállni a fogyókúrát, még a könnyebbeket sem, pedig csak 5 kg-ot kellene leadnom, hogy elgedett legyek az alakommal, most meg, hogy a bőrömről van szó egyből hajlandó vagyok mindennemű változtatásra és lemondásra, mert 15 éve nem tudom helyretenni az arcom. (alapból most csak annyi a zavaró, hogy problémás a bőröm, bár még néhány candida tünet jellemző rám, de az nem foglalkoztat (még?) annyira)
87. kishegyes (válaszként erre: 86. - Bernuska)
2008. jún. 12. 08:24

Jó reggelt!

Amit én sütöttem eddig, te sem kívánnád :-)))

Egyébként pedig le lehet szokni róla szépen-lassan. Nekem ami még a mai napig is nehéz, az elmenni egy fornetti v. hasonló bolt előtt úgy, hogy nem veszek valami friss, ropogós péksütit :-((( Kívánni, sajnos még egy darabig fogod. Egyébként igaza van Zsuzsinak, erő kell hozzá, akarat és kitartás. De mint minden ez is agyban dől el, ha akarod, megcsinálod!!!!

86. Bernuska (válaszként erre: 81. - Kishegyes)
2008. jún. 12. 08:17
merthogy olyan rossz az a kenyér? inkább semmit nem eszek? vagy úgy értetted, hogy nem fogom kívánni?
85. Bernuska (válaszként erre: 82. - Cszsuka)
2008. jún. 12. 08:15
látod, nekem még kutyám sincs :(((
84. Bernuska (válaszként erre: 83. - Cszsuka)
2008. jún. 12. 08:12

köszönöm!

Azt hiszem a Graham kenyér fog menni.:)

Én nagyon "kenyeres" vagyok, bár ma reggel már megálltam, hogy ne egyek a jó, puha, ropogós szélű, finom, fehér kenyérkéből....:))))

Szoktunk venni barna kenyeret a kislányomnak, mert duci egy kicsit, de egyszer olyan rozskenyeret sikerült vennünk, hogy úgy ment ki a kukába, pedig nekem aztán olyan elveim vannak, hogy ételt nem dobunk ki, azt én nem minősítem ételnek...

83. Cszsuka (válaszként erre: 79. - Bernuska)
2008. jún. 12. 07:32

"A" vércsoportnak jótékony gabonafélék:


Amarant, hajdina, rizsliszt, rizstészta, Zabliszt és tészta, szójaliszt, csírázott búzakenyér, rozs, rozsliszt és tészta,100%-os rozskenyér.


Semleges:


barna rizs, vadrizs, barnarizskenyér, tönkölybúzaliszt, kenyér, zab, zabkorpa, zabpehely, köles és minden belőle készült étel, durumliszt, tészta, Graham liszt és kenyér, kuszkusz liszt, hántolt árpa, árpaliszt és pehely, árpakenyér és kása


Tiltott:


pattogatott kukorica, zabkenyér, durumbúza, durumkása, búza, búzacsíra, búzakorpa, búzapehely, búzafehérliszt, fehér rozsliszt.

Ezek alapján talán sikerül kiválogatnod, hogy mi a jó neked!

82. Cszsuka (válaszként erre: 81. - Kishegyes)
2008. jún. 12. 07:16

Kösz, jó volt, reggel majdnem elaludtunk, a gyerekek ébresztettek engem. volt is kapkodás rendesen...:)

Jó, hogy ezeket leírtad! Egyébként aki a lentebb leírt diéta szerint táplálkozik, az alapvetően lúgosít, ezért nem jutott eszembe külön említeni, de igazad van, ez nem mindenkinek egyértelmű azonnal.

Én akkor bőgtem, amikor végighalgattam a nekem szóló kiselőadást arról, hogy mit hogyan kell és miből mennyit - aztán mivel egy volt katona magyarázott nekem, a végén közölte, hogy erre nem mindenki képes ám, úgyhogy jól gondoljam át és jobb, ha bele sem kezdek, ha nem vagyok elég határozott.

- Kösz, gondoltam magamban, azért is megmutatom, hogy én képes vagyok rá!

Én megsütöm a kenyerem, de nagyon sokat még a kutya sem evett meg, mire eljutottam a jóig.

81. kishegyes (válaszként erre: 79. - Bernuska)
2008. jún. 12. 00:46
Kenyeret tudsz venni természetgyógyászati/ bio boltban. Igaz, hogy kicsit drágább, de úgyis nagyon keveset fogsz belőle enni, így le lehet 1-2 szeletenként fagyasztani. Én megpróbáltam sütni többször is, de olyan kemény lett, hogy ha megdobtak volna kővel, jobban jártam volna, ha azzal dobok vissza, nem pedig a kenyeremmel, mert az biztos nagyobb kárt tesz bárkiben :-) Egyébként árulnak ezekben a boltokban többféle péksüteményt is, amit néha-néha megenged az ember magának (főleg az elején, amikor elvonási tünetek vannak).Nekem pl. már egyáltalán nem hiányzik. Igaz, még nálad nem esett szó a lúgosításról, de pl. én ennek is nagy figyelmet szenteltem az első 1-2 hónapban, szintén az orvos javaslatára. Nagyon sok cikket találsz a neten ezzel kapcsolatban, de az orvosok kb. úgy állnak ehhez is, mint a gombához. Nem akarlak tovább ijesztgetni, nekem az a véleményem, hogy idővel meg lehet szokni. Persze én az első 1-2-3 hétben szó szerint sírtam esténként, mert valami nagy-nagy hiányérzetem volt mindíg valamiből. Jó éjszakát mindenkinek! Neked is Cszsuka ;-)!
80. Cszsuka (válaszként erre: 79. - Bernuska)
2008. jún. 11. 21:45
Holnapra utánanézek:)
79. Bernuska (válaszként erre: 78. - Cszsuka)
2008. jún. 11. 21:16

:)

Láttam, hogy van valamilyen jelentősége a vércsoportnak is... de csak 0 és B-t találtam, én A-s vagyok. Melyiket válasszam? Bár kenyeret nem hiszem, hogy fogok sütni, de hátha más ételeknél is számít...

78. Cszsuka (válaszként erre: 77. - Bernuska)
2008. jún. 11. 20:42

Nagyon jókat írtál, én annyit helyesbítenék, hogy a tejet az egész terápia tartalmára megvonnám (ez min. 6 hét), s utána is csak ritkán. Aki meg tudja inni, annak nem mondom, hogy végleg mondjon le róla. Főzni is nagyon nehéz, ha nem használunk tejet. Bár, meg lehet oldani.


Tehát, összefoglalva:tiltott a fehér liszt és abból készült ételek, a cukor minden fajtája, élesztő és azzal készült ételek, alkohol, gomba, tej, tejtermékek, kivéve az otthon készíett aludttej és a bolti élőflórás natúrjoghurt.


A harmadik-negyedik héttől már lehet túrót is fogyasztani és sóban érlelt sajtokat.


Tilos minden félkész és készétel alkalmazása, ízfokozók és társaik.


Gyümölcsök közül előnyt élveznek a savanyú gyümölcsök: a meggyet és a ribizlit, citromot a kezdeti szakaszban is lehet fogyasztani.


Az ajánlott ételeknél még kiegészítésül írnám, hogy ha valaki ásványvizet fogyaszt, akkor kéthetente változtasson, másikat vegyen. Legjobb a tisztított víz vagy a pí-víz.


A kávét zárójelbe tenném, mert a babkávé savasít. Viszont a cikória és egyéb gabonakávék kifejezetten hasznosak.


Teából a feketetea tilos, helyette gyümölcs és zöldteák cukor nélkül.


Érdemes még figyelembe venni a vércsoportot is.


Köszi, hogy belekezdtél, már kezdtem elfásulni, s nem tudtam, mit kell írni. Kicsit felráztál legalább.

2008. jún. 11. 19:20

Itt találtam az egyik cikkben, gondoltam, átmásolom, legyen itt is meg :) Még elkészítési ötleteket is nézek....


Az egész diéta alatt nem tanácsos fogyasztani:


édességek, szárított gyümölcs, dinnye; élesztő, élesztővel készült termékek és ételek, fehérkenyér, zsemle, kifli; tejföl, a sajtok nagy része (különösen a penészes fajták); kechup, majonéz, mustár, készen kapható salátaöntetek és mártások, szójaszószok; gomba; sör, bor, pezsgő, gyümölcslevek



Csak a szigorú diétánál (az első 2-3 hétben) tiltott, de a későbbi szakaszban már fogyasztható:


könnyű, nem gombás érleléssel készült sajtfélék, kecskesajt; kecsketej, tej; bab, borsó, kukorica; barack, szőlő (mérsékelt mennyiségben), alma, körte, avokádó, cseresznye, narancs, citrom, grapefruit



Amit az egész kúra alatt ehetünk:


bármilyen sovány hús, halak, kagyló- és rákfélék;

natúr rizs, hajdina, árpa, korpatermékek, köles, lencse, zab, zabtermékek; hidegen sajtolt olajak; tojás;

élőflórás natúr joghurt, élőflórás natúr ivójoghurt, juhtúró;

padlizsán, patisszon, cukkíni, tök, brokkoli, karfiol, spárga, uborka, spenót, paradicsom, paprika, retek, fejessaláta, hagyma, fokhagyma, sárgarépa, fehérrépa, petrezselyem, zeller, gyömbér, burgonya, fehér- és vöröskáposzta, kelbimbó, cékla;

rozmaring, sáfrány, kurkuma, tárkony, bazsalikom, római kömény, curry, koriander; ananász; dió, tökmag, szezámmag; kávé, ásványvíz, teák.

76. Bernuska (válaszként erre: 75. - Cszsuka)
2008. jún. 11. 19:10
jó, köszönöm!
75. Cszsuka (válaszként erre: 74. - Bernuska)
2008. jún. 11. 18:57

Ha mindent bevetnél, nem takarná be a 100.000 Ft-ot. Nagyon át kell gondolnod, hogy melyiket választod. Ami a lényeg, hogy először gombapusztítás, és táplálkozásváltoztatás, esetlegesen nagyon gyenge állapot esetén mindjárt kell az immuntámogató, de van, aki anélkül is bírja a 3 hetet. Fontos, hogy vírusterjedésmentes időszakban kezdd, mert az ilyenkor védtelenné vált szervezet könnyen megbetegszik. Emiatt kell az olajfalevél kapszula, ez megvéd valamelyest a vírusok támadásától. A fokhagyma nem árt, de ha meg bírod enni az igazit úgy, hogy potyogjanak a könnyeid, az a legjobb, mert rögtön a szájbelsőt is fertőtleníti, egészen a gyomorig.

A többi ok, de írok privit, nem kell az egész magánéletedet kiírni, csak amivel segítségére vagy másoknak is és szívesen megosztod.

2008. jún. 11. 18:50

Candcell-lel kell kezdenem a gombapusztítást.... de mi is ez?

valamit grapefruitmagkivonat szükséges még ezen kívül? Valakinél olvastam, hogy protexin, fokhagyma drazsé és ezüst kolloidot használ, ezek is ajánlottak?

A Lactospore-t, Probiotikumot és Q10 pedig kb. 3 hét múlva kell, ugye?

73. Bernuska (válaszként erre: 68. - Cszsuka)
2008. jún. 11. 18:36

Nah, végigolvastam....

egyre inkább azt hiszem, hogy ez lehet a bajom.... bár a múltkoriban röhögtünk tesómmal a sógoromon, mert folyton természetgyógyászhoz jár, alkalmanként 15 ezerért, és mindig a candidát állapítja meg.... furi volt egy pasinál, írtad is, hogy náluk kevesebb tünet van.


Elkezdem önállóan a diétát, mert nem tudok jelenleg vizsgálatokra pénzt kiadni, hol érdemes pontosan utánanézni, mit is ehetek tulajdonképpen? Az tudom, hogy liszt, cukor, gyümi, tejtermékek tiltva. A grapefruitot nem bírom megenni, helyettesíthető ez valamivel? Mi az a táplálékkiegészítő, vitamin, amit feltétlenül meg kell vennem?

72. Bernuska (válaszként erre: 56. - Kishegyes)
2008. jún. 11. 18:30
hogy néz ki az a bőrgomba? :S
71. Cszsuka (válaszként erre: 70. - Kishegyes)
2008. jún. 11. 18:00
Nem is igaz, én nem hordtalak le...:(
70. kishegyes (válaszként erre: 69. - Timonmanguszta)
2008. jún. 11. 17:24

Szia!

Attól függ, mióta tudod, hogy candidás vagy és hol tartasz a kezeléssel. Igaz engem lehordott cszsuka, mert eszem a gyümölcsöt, csak azt felejtette el, hogy már 3 hónapja diétán vagyok. Szóval: a cukor, fehér liszt, minden élesztő tartalmú és gombával előállított élelmiszer, gyümölcs kiiktatása után 6-8 hét múlva szépen lassan már lehet enni gyümölcsöt. Addig csak grapefruitot, narancsot és egyéb savanyú gyümölcsöket 1 hónap szigorú diéta után. Én így csináltam, mert egy doktornő ezt mondta. Ha van még kérdésed, írj! Jó egészséget!

2008. jún. 11. 15:43

Sziasztok!

Epret szabad enni?

68. Cszsuka (válaszként erre: 67. - Bernuska)
2008. jún. 11. 12:31

Igen, arra gondoltam, hogy a nőgyógyász legfeljebb leveszi a kenetet, megnézi, hogy a hüvelyben van-e candida, aztán felírja azt a gyógyszert, ami a hüvelyt kitisztítja. Ez tulajdonképpen jó dolog, de kevés, mert a hüvelyben azért van, mert a bélben túl sok van. Ha a bélben túl sok van, az azt jelzi, hogy felborult a szervezet mikrobiológiai egyensúlya, ami minden szervre kihat. A hüvely pedig közel van a végbélhez, így könnyen átjut a gomba, aztán megtelepszik. A nőgyógyász kikezel, de ha belsőleg nem kezeled magad, hamarosan kiújulnak a problémáid, s ez így megy, míg világ a Világ...:(

Hol kezdjed? Én azt ajánlom, olvasd el ezt a topicot az elejétől, aztán gondolkozz el rajta. Utána kérdezz, kérlek, s ha tudok, válaszolok szívesen.

Közben ne feledd: a "candidásság" valahol mindig lelki hátteret takar.

Az endokrinológiára a háziorvostól is kérhetsz beutalót, én nem hagynám annyiban.

A diane 35 is elég sok veszélyforrást tartogat, annak ellenére, hogy fűnek fának felírják. Igaz, én fogamzásgátló ellenes vagyok....

67. Bernuska (válaszként erre: 66. - Cszsuka)
2008. jún. 11. 11:54

jajaj, nem értem, hogy mire mondtad, hogy az kevés...a nőgyógyászati vizsgálatra?


Mit ajánlanál, hol kezdjem?

:( Van egy nődokim, nagyon szeretem, meg megbízok benne, csak félek neki nyavalyogni, hogy ilyen kínom van... ilyen szempontból egy kicsit felszínesnek tartom. volt olyan eset, hogy endokrin vizsgálatokat szerettem volna, mert szerintem több a szőröm a kelleténél, és csak felírta a diane 35-öt....:S

66. Cszsuka (válaszként erre: 65. - Bernuska)
2008. jún. 10. 17:35
Csak nőgyógyászatilag. De az kevés. Viszont nem árt megnézetni.
2008. jún. 10. 16:36
nőgyógyász foglalkozik ezzel a betegséggel?
64. Bernuska (válaszként erre: 63. - Kishegyes)
2008. jún. 10. 16:35
OK, köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook