Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


63. kishegyes (válaszként erre: 61. - Cszsuka)
2008. jún. 10. 14:11

Szia!

Csak egy ötlet: Bioboltban, vagy természetgyógyászati boltban érdeklődj, én is ott találtam rá erre a doktornőre Debrecenben. Akkor, ha nem találsz, Debrecen még közelebb van. Szólj, ha szűkséges. Addig is jó egészséget!

2008. jún. 10. 13:43

:)

Azt hiszem a vizsgaidőszak után szétnézek itthon...

61. Cszsuka (válaszként erre: 60. - Bernuska)
2008. jún. 10. 12:57

Szia!

Miskolcon sajna nem, de Pesten igen!

Tudom, nem nagy vigasz, de közelebb van, mint Fehérvár!

60. Bernuska (válaszként erre: 59. - Cszsuka)
2008. jún. 10. 12:29

Szia!

A pattanásos bőrtől lassan idekeveredtem hozzád.... 29 éves leszek, tele vagyok mitivel, elég gyakran jó néhány be is gyullad. Hiába a kozmetikus, a sok krém, arcápolás, mikrodermabrázió, savas kezelés, stb. túl sokat nem javult. Tavaly szedtem a Roaccutant néhány hónapig, de le kellett állni vele, mert magas volt a koleszterinszintem. Ezt a fórumot még nem olvastam végig, de megteszem, mert a bőrön kívül más tünetet is jellemzőnek találtam magamra. Az kiderült most számomra, hogy kevés orvos veszi ezt komolyan...tudsz-e (vagy az orvosod) Miskolcon ajánlani valakit, akihez fordulhatok?

59. Cszsuka (válaszként erre: 58. - Kishegyes)
2008. jún. 8. 22:35

Szia Klári!


Az az igazság, hogy soha nincs megfelelő alkalom. Nyáron a gyümölcsök miatt, aztán állandóan van valakinek a névnapja, vagy egy munkahelyi buli, karácsony, szilveszter, húsvét, pünkösd, búcsú, lakodalom, eljegyzés és sorolhatnám...

Egyszerűen nincs 6 hét az életünkben, amit kivehetnénk. Az élet megpróbáltatásokból áll. Ki-ki a maga stílusában veszi a lépéseket. Ha nem vállalod be mindenki előtt (és főleg magad előtt), hogy most gyógyulni akarsz és életmódotváltoztatsz, akkor marad minden a régiben. Ki tudja, lehet, hogy neked így jó: szenvedni akarsz...

Bocs, nem akartalak gyanusítgatni, ez csak egy eszmefuttatás volt!:)


Igen, én meggyógyultam, de megküzdöttem érte rendesen. Egyre boldogabb és kiegyensúlyozottabb vagyok, ami biztonságérzetet ad, s ezért azt mondom, hogy megérte..


Azért neked is minden jót!

Üdv: Zsu

58. kishegyes (válaszként erre: 57. - Cszsuka)
2008. jún. 7. 16:47

Szia Zsu!

Az a helyzet, hogy mostanában elég sokat bűnözök a gyümölcsökkel. De egyszerűen belehalnék, ha nem ehetnék dinnyét, epret, barackot..., amikben viszont rengeteg a cukor mint tudjuk. De hát ez van, nem tudok lemondani minden jóról :-((( Ennyit a jó útról. Te már abszolut abszinens vagy gombailag? Szép napot: Klári

57. Cszsuka (válaszként erre: 56. - Kishegyes)
2008. jún. 7. 16:33

Szia Kishegyes!

Örülök, hogy ha azért lassan is, de javul az állapotod! Én is két évig gyógyultam, úgyhogy neked is van esélyed - mostmár biztos, hisz úgytűnik, jó úton jársz! Kitartást!

Üdv.: Zsu

56. kishegyes (válaszként erre: 54. - Luice)
2008. jún. 7. 16:06

Nekem sok-sok panaszom volt, amit ha összerakott volna a háziorvosom, rájöhetett volna a candidára, de az az igazság, hogy az orvosok nagyon gyerekcipőben járnak a gombákkal kapcsolatban.

1. Nagyon rég óta (több, mint 20 éve) allergiás vagyok nagyon-nagyon sok mindenre, ami azért kellett volna, hogy gyanús legyen, mert nem igazán reagált semmilyen allergia elleni gyógyszerre. Pillanatnyilag kézben tudom tartani puffal, orrspray-vel.

2. 2 éve semmivel (pedig hidd el sok mindennel próbálkozott a doki), gyógyszerrel, krémmel, cseppel nem tudta kiírtani a körömgombámat.

3. időközben a hátam tele tele lett bőrgombával.

4. Idén márciusban már olyan gyenge, rossz kedvű voltam, hogy elmentem biorezonanciás vizsgálatra és ott derült ki a candida.

Azóta néha teljesen úgy érzem, hogy jól vagyok, néha pedig előjönnek a bőrgombák, és amiket te is írtál, fehér széklet...., szóval még bennem vannak a gombáim. Úgy látom nagyon jó táptalaj lehettem nekik, ha ilyen nehezen akarnak elhagyni. De miután írtam is, hogy évek óta velem vannak, megmutatom nekik, hogy én vagyok az erősebb és kitakarítom őket.

Neked mik voltak a tünetek, mert nem találtam sehol. Jó hétvégét!!

ui: igen, éheznek az édességre a gombáid, azért kívánod az édeset. Nekem nagyon bejön az édesítő is. Habár én inkább húsevő vagyok.

55. Cszsuka (válaszként erre: 54. - Luice)
2008. jún. 7. 15:16
Az állandó éhség azért van, mert éhezik a gomba és azt akarja, hogy olyanokat egyél, ami neki jó. Ezt kiküszöbölheted azzal, hogy valóban állandóan eszel, de mondjuk párolt zöldséget, ami ugyan édes ízű valamelyest, de hosszú láncolatú szénhidrátja miatt a gombának nemnagyon jut belőle, mert ő azokat szereti, amivel nem sok a macera - mármint a lebontásában.
54. luice
2008. jún. 7. 14:47
Hát vsak nekem az a furcsa hogy amikor ezek a tünetek is megjelentek állandóan éhes voltam és állandóan édességet ettem volna.Sok az ellent mondás reméllem ez nem azt jelenti hogy tápláltam őket és szaporodtak.Kishegyes neked mik a tüneteid?CSzsuka neked mi a véleményed?
53. kishegyes (válaszként erre: 51. - Luice)
2008. jún. 6. 07:30

Szia Luice!

Nekem is 60 körüli volt a test eredménye. Én Debrecenben voltam egy természetgyógyásznál, aki Pestről jár ide. Állítólag akkor jó az eredmény, ha 100, vagy akörüli. De nekem azt mondta, hogy már a 80 körüli is nagy eredmény lesz. Nekem 3 hónapja állapította meg a candidasist. Azóta no cukor, no fehér lisztes élelmiszer, és a protexin. Hát nem sok javulást vettem észre. A múlt hónapban kellett volna visszamennem kontrollra, de sajnos nem voltam itt a városban. A széklet, a hüvely folyás, a pattanás, mind-mind a gombák pusztulása és ürülése (legalábbis nekem ezt mondták). Jó egészséget!!!

52. Cszsuka (válaszként erre: 51. - Luice)
2008. jún. 5. 18:55

Szia!

Én még nem voltam Vega teszten, de lassan kíváncsi lennék rá, mert a vérvizsgálatom végre negatív volt.

Sajna nem ismerem a Vega teszt mérési értékeit, ezért ehhez nem tudok hozzászólni. Ezt a vizsgálatot végzőtől kell megkérdezni. (Mármint, hogy mi a toleranciahatár)

Orvosnál (maszek) vették a vért, a candida toxinja ellen termelt ellenanyagszintet nézik. Ez alapján egy ideje negatív vagyok. Két évig gyógyultam. Talán a legfontosabb, hogy mindenkinek meg kell találnia a maga testi, lelki, szociális és pszichés egyensúlyát. Amíg ezt nem találod meg, nem tudsz gyógyulni.

Ezeket a szereket csak névről ismerem, amiket írsz, de a logika szerint valószínűleg a tisztulási folyamatnál tartasz. Ha az én terápiámat csinálnád, többet tudnék hozzászólni, de talán így is segítek. Nálam is voltak a terápia alatt pattanások a hátamon és a felkaromon, ahol egyébként nem szokott lenni. A hüvelyt most kezelni kellene, ezért menj vissza a terapeutához és kérdezd meg, mit tegyél (remélem, nem canestent fog ajánlani). Ezek a tünetek mindenkinél más ideig állnak fenn. A lényeg, hogy közben bizonyos dolgokban javulnia kell az állapotodnak, ezért érdemes összeírni, hogy milyen problémáid miatt kezdtél bele, s időnként visszaolvasni, hogy megszűntek-e. (Ez sikerélményt hoz és elhiszed, hogy gyógyulsz).

Üdv: Zsu

51. luice
2008. jún. 5. 14:25

cszsuka

bocs de uj ra kelett jelnkeznem ugy látom te már régi vagy és tudsz segiteni.Voltam vega teszten can.alb-60.az nagyon gáz?neked hol mutatták ki?még mindig az vagy?mivel kezeled?mint már irtam szedem a protxin candid pluszt.utánna kezdett el a széklet olyan lenni mint már irtam meg elkezdtem tiszta pattanás lenni hüvely folyás.Te talán jobban tudod ez a tisztulási folyamat?

2008. máj. 28. 21:36

Kedves Biocica!

Mi van veled?

Érdekelne, hogy sikerült-e meggyógyulnod?

49. Cszsuka (válaszként erre: 48. - 3fb47d55c0)
2008. máj. 28. 13:53
Röviden és tömören: mindkettő.
2008. máj. 28. 13:26
Kérlek segitsetek.uj vagyok itt.most derült ki lisztérzékeny.Szedem a protexint és néha a székleten fehér nyák ürül.ez jó mert tisztul vagy jelzi hogy candidás vagyok.
47. Cszsuka (válaszként erre: 46. - Dézi20)
2008. ápr. 27. 18:53

Erről a vizsgálati módról nem tudok semmit, így a terápiához sem tudok hozzászólni. Az olajfát viszont ismerem. Bármilyen tünet felerősödhet tőle, de nem tudom neked innen megmondani, hogy az olajfától van-e, s hogy normális-e a felerősödés.

Én egy bizonyos terápia segítségével "kimásztam" belőle, ezzel kapcsolatosan bármikor tudok információt adni a tapasztalataimról, s azokról, akik ugyanezzel a módszerrel jöttek ki.

Egy gyerek mindenképp speciálisabb, mint egy felnőtt. Az biztos, bármilyen terápiáról is legyen szó, hogy a drasztikus változtatás csak abban az esetben jó, ha életmentésről van szó. Különben a fokozatos átállást ajánlanám az étkezésben. A terápiát azonban semmiképp sem szabad elkezdeni addig, amíg teljesen át nem álltatok. Meg kell találnod mindennek a helyettesítőjét. Ha ti sütiztek, a gyereknek is teremteni kell sütit. Legjobb, ha ti is azt eszitek. Károtokra nem válik. Ahol egy családtag candidás, ott általában az egész család az, csak nem mindenkinél vannak olyan tünetek, amelyek alapján erre gyanakodnának.

Akármilyen gombaölőket csak úgy nem szabad adni. Csupán az étkezéssel azonban nem fog senki meggyógyulni. Az, hogy milyen gyors a gyógyulás, egyéntől függ - és a környezettől.

www.candidaklub.hu

Ezt az oldalt nézd meg, ennek a klubnak én is tagja vagyok. Itt elég sok információt kapsz, a beltartalom időnként cserélődik, érdemes többször felmenni.

Remélem, nem vész kárba az 50 ezer Ft. Az én terápiám a vizsgálattal együtt került 40-be. Egy gyereké nem kerül ennyibe.

Azért mindenesetre jó lenne, ha írnál az eredményekről!

Üdv: Zsu

46. Dézi20 (válaszként erre: 44. - Cszsuka)
2008. ápr. 26. 21:25

Köszi a választ! Most van egy nagyon új vizsgálati módszer, amit egy amerikai laborban csinálnak, és a székletből tudnak elég megbízhatóan kimutatni minden féle gomba, és parazita fertőzést.A széklet DNS láncából állapítják meg.Még Amerikában is újnak számít ez a módszer, a doki kb.1 évig küzdött, hogy fogadják innen is a beküldött mintákat.Most várólistán vagyunk erre a vizsgálatra, de már folyamatban van.Amerikából küldik a speciális gyűjtőedényt, és nem változik meg az eredmény mire kiér a laborba.50 ezer forintba kerül, de nem bánom, mert legalább az is kiderülhet, ha esetleg másfajta gombái vannak, vagy esetleg a parazita fertőzés áll fenn.Bár azt hallottam, hogy gyakran mind a kettő elszaporodhat.

Szerinted a tünetek felerősödése az most jót, vagy rosszat jelent?Lehet, hogy azért rosszabbodik, mert reagál az olajfa kivonatra?És a cukormentes diétát fokozatosan kell bevezetni, vagy drasztikusan egyik napról a másikra? Milyen hosszú idő kell a teljes gyógyulásig? A gombaölő gyógyszerek adásával gyorsabb lehet a gyógyulás? Bocsi, hogy ennyi mindent hirtelen rádzúdítottam, de sajnos elég keveset tudok még erről a betegségről.

2008. ápr. 26. 13:01

Sziasztok!

Nálunk is nagyon nagy probléma volt a candida mértéktelen elszaporodása. A 2és fél éves kisfiamnak fél éves korától gyakran volt hörghurutja. Mindíg oda húzódott le a legkisebb megfázás is. 2 és fél éves korára azonban olyan súlyossá vált a helyzet, hogy 2 féle puffot is kellett volna neki fújni naponta. Ekkor döntöttem el, hogy na ezt már nem! Szegény gyereket ennyi steroiddal nem bombázom. Itt még nem tudtuk a valódi okot. Mellesleg erősen ekcémás volt és a mandulái is tyúktojásnyiak voltak, ezektől pedig fulladozva aludt. Elmentünk biorezonanciás vizsgálatra, ahol kimutatták többek között a candidát. Jártunk terápiára, étrendváltoztatás, Nystatin, probiotikum és 3 hét múlva már érezhető javulás. Ez júnisban volt. Ekkor újabb hörghurut és csodák csodája nem kellettek az erős gyógyszerek (Ventolin, Rectodelt, Diaphyllin.)

Most 6 éves a fiam és 3 éve nem volt hörghurutja. Ha beteg is lesz nagyon könnyen átvészeli. Gyógymódban váltottunk a homeopátiára.

Immunerősítőnek a homoktövis olaj kapszulát eszik a 3 gyerekem. Évente 2x 1 hónapos probiotikum kúra. Egyébként teljeskiőrlésű lisztet eszünk, kenyeret én sütöm, fruktózt használunk répacukor helyett.

44. Cszsuka (válaszként erre: 43. - Dézi20)
2008. ápr. 26. 08:04

Szia!

Azt, hogy felerősödtek a tünetei, valószínűleg az olajfának köszönheted. Ilyenkor csökkenteni kell az adagot, s ha a tünetek lenyugszanak, akkor adhatod az eredeti adagot. Az olajfa is okozhat akár hőemelkedést is. Nagyon jó természetes antibiotikum. Önmagában azonban nem oldja meg a candida problémát. Nálunk van lehetőség vérből megállapítani a betegség mértékét, s ez alapján állítja be az orvos a terápiát. A gyerek speciális eset, nem lehet neki ugyanazt a terápiát adni, mint egy felnőttnek. A gyógyulás sokáig tart, változtatni kell az étkezésen is. Talán szerencséd van, hogy még nem iskolás, addigra meggyógyulhat (ha valóban ez a probléma).

Ha érdekel, írj privit, megírom a lehetőségeket.

Üdv:Zsu

2008. ápr. 26. 00:41

Sziasztok! A kislányom 4 éves, és az orvos candidára gyanakszik nála.Állandóan édeskés főttkukorica szagú a lehelete,alvászavarai vannak, székrekedése,étvágytalanság, hangulatingadozások,stb. Egyszer már felírta a diflukant, gombaölőt, de 3 nap után belázasodott, és 1 hétig szinte alig evett valamit.Amikor úgy láttam, hogy már jól van, folytatni akartam a gombaölő szer adását, de 3 nap múlva ismét belázasodott, és megintcsak 1 hétig nem evett.Eléggé megijedtem, és most nem merem adni neki.Ennek már 2-3 hónapja, és most elkezdtem neki egy új fajta probiotikumot adni, meg kap olajfalevél kivonatos kapszulát.A tünetei drasztikusan felerősödtek, alig alszik valamit, fél éjszaka felvan, a lehelete mostmár állandóan nagyon erőteljesen édeskés illatú, a széklete naponta 3x-is van, de nem híg, viszont az is édeskés szagú.Enni semmit nem akar, már aggódom, hogy alig eszik pár falatot egész nap.Folyton édességet enne,(gumicukrot) sír érte, és nagyon ideges, nyugtalan.

Szerintetek ez tényleg candida? És ha az, akkor mitől erősödtek fel ennyire a tünetei? Légyszi írjatok!

42. Cszsuka (válaszként erre: 41. - Dyna82)
2008. márc. 25. 15:58

Szia!

Bocs, hogy nem válaszoltam eddig, a húsvét közbeszólt:)

Érdekelne, hogy te pontosan hogyan csinálnád a tisztítókúrát? Valakivel megbeszélted, megállapítottak egy candida-szintet, vagy csak úgy, a magad feje után mennél?

És, ha nem baj, az is érdekelne, milyen okból szeretnél candida kúrát csinálni?

Azt, hogy mennyi ideig tartson a tisztítás fázisa, csak az általam ismert készítmények esetében merem megmondani, de ennek a hogyanja is nagyon-nagyon egyéntől függ. Ha nem akarsz mindent nyilvánosan leírni, írhatod priviben is!

Nem akarom, hogy tolakodásnak vedd, ha úgy érzed, van segítséged, hát remélem, hogy a megfelelő embert találtad meg magadnak.

Egy ilyen terápiának nem szabad "csak úgy" nekilátni, mert nagyobb bajt is lehet csinálni, mint amilyen volt.


Egyébként az ásványvíz is jó, de azt ajánlatos kéthetente váltani. Viszont akkor talán a pi-víz megfelelőbb lenne.

Üdv: Zsu

41. dyna82
2008. márc. 23. 19:47
Köszönöm a választ, akkor ezek szerint a colonix lehet jó kiegészítője a tisztítási fázisnak, csak nem szabad a feltöltés fázist kihagyni...Még egy kérdés mennyi ideig tarson a tisztítás fázisa? Vagy ez egyéntől függ?A tiszított víz helyett az ásványvíz is jó? Tudom, jobb a tisztított, de nekem nincs víztisztítóm, viszont szeretném a diétát elkezdeni...
40. Cszsuka (válaszként erre: 39. - Cszsuka)
2008. márc. 22. 14:11
Ja igen, s ha valaki valóban candidás, e termék elfogyása után nem javítja fel a jótékony bélflóra állapotát, sokkal nagyobb teret ad a gombának, s még több panasz lesz idővel,mint volt...
39. Cszsuka (válaszként erre: 38. - Dyna82)
2008. márc. 22. 14:09

Szia!

Érdekes, éppen az előbb kérdezték ezt tőlem priviben.

A colonixról csak annyit tudok, ami a neten van, nem használtam. Véleményt (magánt) azonban ez alapján tudok mondani.

A colonix a leírtak alapján béltisztítóból, bélperisztaltika fokozóból és parazita irtókból, illetve bélgyulladáscsökkentő szerekből áll.

Valószínűleg, ha elkezdi valaki használni, javulás áll be az állapotában, csakhogy ez egy befejezetlen kúra szerintem. Hiányzik a bélflóra támogatása a kúra után és nem írják, hogy lúgosító diétával egybekötve lenne hatékonyabb. Ezenkívül vannak bizonyos gyógynövények benne, amelyeket nem szabad huzamos idejig szedni, mert ellustul a bél, s nem lesz magától széklet, csak, ha ezt a szert alkalmazod. Ők meg azt írják, hogy ajánlatos a csomag elfogyása után is egyenként alkalmazni a termékeket.

Valószínűleg ajánlanám egy általam valódinak tartott candida kúrához, kiegészítésként, de önmagában semmiképp.

38. dyna82 (válaszként erre: 37. - Cszsuka)
2008. márc. 22. 12:13

Szia !

Úgy látom te tényleg mindent tudsz a candidaról...Lenne egy kérdésem, azaz több is: hallottál valamit a colonixról?Azt írják több helyen, hogy az nagyon jól kipucolja az embert belülről, gondolom a gombákat is kitisztítja...

37. Cszsuka (válaszként erre: 36. - Sawanya)
2008. márc. 2. 16:11

Szia!

Ha kell, segítek szívesen!

Olvasd el, amit ebben a fórumban valahol a 11. körülitől írtam. Ha úgy gondolod, hogy van kérdésed, szívesen válaszolok!

Üdv: Zsu

2008. márc. 2. 15:56

Sziasztok!!

Él még ez a fórum,mert nagyon szivesen csevegnék olyan emberkékkel akik....nagy nagy barátságban állnak/tak ezzel a ....candida nevezetű szörnnyel...

35. gyöngyi1973 (válaszként erre: 34. - Zsuzsci)
2008. febr. 18. 17:49
Köszi a beszélgetést.Majd ha lesz valami ezzel kapcsolatban még írok neked.szia és jó éjszakát kívánok. kitartás.
34. zsuzsci (válaszként erre: 33. - Gyöngyi1973)
2008. febr. 18. 17:20
Magában semmi sem gyógyítja a Candidát szerintem.Tehát akkor Nektek is ezek a "szerek"+diéta lenne a terápia?Ha megteheted sztem vedd meg ezt a készítményt mert nem mindegy,hogy 3hónapig vagy fél évig kell a kislányodnak diétázni.Én még "csak"4hete diétázok de már ez is örökké valóságnak tűnik.Az utóbbi időben rájöttem érdemesebb a természetgyógyászatban hinni mint az orvosokban!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook