Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


33. gyöngyi1973 (válaszként erre: 32. - Zsuzsci)
2008. febr. 18. 17:14

Szerencsen az egyik kozmetikában de Miskolcról jött a hölgy.Te tudsz valami biztatót mondani?

Higyek benne vagy csak pénz kidobás.Ő azt mondta a száját 2 nap alatt helyrehozza.3 hónap mulva pedig már mindent ehet ha ezeket a készítményeket szedi.De elolvastam a grapefruit mag kivonatot és az is jókat ír és nem is olyan drága.Szerinted?

32. zsuzsci (válaszként erre: 31. - Gyöngyi1973)
2008. febr. 18. 17:09
Hmm ezeket a termékeket nem ismerem!Azt megkérdezhetem hol végezték el ezt a vizsgálatot?
2008. febr. 18. 16:50
Zsuzsci!Azért írtam meg az E-mail címét hogy ha gondolod nézd meg te is és ha ismered vagy tudsz róla valamit írd meg.Köszi.
30. gyöngyi1973 (válaszként erre: 28. - Zsuzsci)
2008. febr. 18. 16:47
Szia!Nem tudom mi a neve!Gyógynövényes dolgokat írt fel.De nem tudom a nevét mert elvittem egy ismerősömnek elolvasni ugyanis nagyon drága.Szájvizet,krémet és valami lapocskákat kell megenni.Hungary.energy@energy.sk az E-mail címe a cégnek.És mivel nagyon drága gondoltam utána olvastatok /17.ezer lenne/.Ezek a szerek candida ölőek állítólag.
2008. febr. 18. 16:40
* Grapefruit
28. zsuzsci (válaszként erre: 27. - Gyöngyi1973)
2008. febr. 18. 16:40
Szia! Nem Biorezonancia vizsgálaton voltatok? A Grapefriut cseppet ajánlják én is szedem.Gyógyszert kapott vmit?
2008. febr. 18. 16:38
Sziasztok!én egy egy 10 éves kislánynak vagyok az anyukája és nagyon megvagyok ilyedve ugyanis candidát állapytottak meg nálla.Behortam orvosról orvosra a szája széle van berepedve mind a 2 oldalt és nem tudtam miért nem múlik el hiába kentük mindenfélével.A hasa is gyakran fájt.most elvittem egy mérésre nem tudom ilyen kis négyszögletes műszer és ahoz van kötve egy toll szerű valami a gyereknek is kellett fognia valami fémet és sípol.itt állapították meg a candidát.sajnos nagyon válogatós az ételben is.én a grapefruit cseppet gondoltam adni ugyanis ezt hallottam hogy jó.ha van bevált ötletetek kérlek segítsetek ugyanis nagyon kétségbe vagyok esve.köszi.
26. Cszsuka (válaszként erre: 25. - Nyuszi84)
2008. jan. 18. 21:15
A százalékos dolog azért nem jó, mert: mihez képest hány százalék? A candida gomba ugyanis minden emberben benne van, mert benne kell lennie, hiszen feladata van! Ez épp olyan, mintha azt akarnám kiméretni, hány % bélbaktérium van bennem. Mihez képest? Hozzám?
25. nyuszi84 (válaszként erre: 4. - Evaevi)
2008. jan. 18. 17:52

Szia!!

Légyszíves írd meg nekem, hogy mi aza vizsgálat amivel kimutatható, hogy hány %-ban vagyok candidasos??

Köszi!

24. hdsb (válaszként erre: 23. - Cszsuka)
2007. okt. 1. 07:25

Köszönöm.

Remélem, hogy valamikor megszabadulok tőle, és végre a régi életemet élhetem újra.

Üdv.: Brigi

23. Cszsuka (válaszként erre: 22. - Hdsb)
2007. szept. 29. 18:02

Szia!

Nemrégen adtak ki egy füzetet, amit a nőgyógyászati rendelőkben lehet látni. Azóta előfordul, hogy a nőgyógyászok is foglalkoznak vele. Hüvelyi vizsgálattal csak akkor tudják kimutatni a candidát, ha éppen szaporodási fázisban van. Ha a hüvelyben kimutatják, akkor a bélben is túlszaporodott. A gombaölőszer és a diéta önmagában kevés. Nagyon sok embernek hoz javulást, de gyógyulást nem, vagy csak nagyon ritkán. Remélem, sikerül kilábalnod belőle!

22. hdsb
2007. szept. 27. 13:57

Sziasztok!

Sajnos én is a candidával kűzdök!

Nálam nőgyógyászati a probléma. 5 éve küzdök ezzel, és kérdem én, hogy nem vették eddig észre a nőgyógyászok? Havonta jártam hozzájuk, és azt mondták hogy ez normális. Hát ilyenkor azt kívántam, hogy bár átélnék ezeket a tüneteket, mint amit én. Most kb. másfél hónapja váltottam nőgyógyászt, és ez most egy fiatal doki, ő vette észre, hogy candidám van. Mondta, hogy kezdjem el a candida diétát adott 4 szem gyógyszert meg hüvelykúpot. A diétát úgy érzem sosem fogom abbahagyni, mert félek. Kontrollon még nem voltam mert sajnos szabin van. Jövő héten megyek és kíváncsi vagyok az eredményre. Valamennyire szüntek a tüneteim.

Szörnyűnek tartom ezt a betegséget. Ráment a kapcsolatom, és újba is félek belekezdeni.

21. Cszsuka (válaszként erre: 20. - Zsuccc)
2007. szept. 25. 12:48

Nos, igen, de valószínűleg nem voltam egészen pontos (már megint:), vagy nem olvastál egészen pontosan. A gombák számának csökkentése csak egy dolog...

Ráadásul kiirtani nem szabad, mert fontos feladata van a bélben. Csak visszaszorítani lehet. Kiegészítésnek, rásegítésnek sokmindent lehet használni, elismerem, de önmagában egy dolog a táplálkozás megváltoztatásán kívül kevés. Ha te is ezt akartad mondani, akkor bocs az okoskodásért.

20. Zsuccc (válaszként erre: 19. - Cszsuka)
2007. szept. 25. 11:57
Én is úgy gondolom, hogy a lúgosítás mellett, és a diéta mellett ez a csepp gyorsabban segít kiirtani a Candidát. Tehát ezeket mind be kell tartani.
19. Cszsuka (válaszként erre: 18. - Zsuccc)
2007. szept. 24. 20:27

Szia!

Igazad van a candidiasis nem más, mint a szervezet homeosztázisának kibillenése, ezért fontos a lúgosítás (lehet, hogy elfelejtettem írni?). Ugyanakkor egy bizonyos csepp igencsak kevés, ha valaki meg akar gyógyulni. Hogy miért? Azt már lentebb leírtam.

18. Zsuccc
2007. szept. 23. 17:40
Szerintem a Candida ellen a legjobb, ha az ember visszaállítja a szervezet pH értékét, tehát lúgosít, és plussz még használ egy nagyon hatékony cseppet. Priviben szívesen adok információt.
17. Cszsuka (válaszként erre: 16. - Pufika)
2007. szept. 18. 21:12

Szia!

Jól gondold át, amit eddig írtam. Aki gombákkal küzd, annak a candidával is gondok vannak. Van egy ismerősöm, aki 5 éves korától kezdte a kisfiánál a diétát, mert nem fogták meg a kezét az ovistársai. Természetesen rendbejött, de nem volt egy sétagalopp.

16. pufika
2007. szept. 15. 09:04

Sziasztok!


Az én kisfiam is gombákkal küzd. Először Nizoralt kapott. Most pedig Enterolt. De nem mondta a doki, hogy nem ehet élesztős kenyeret. Akkor most mit adjak neki??

2007. aug. 25. 07:59

III. fázis: feltöltés:

Mivel az elszaporodott gomba miatt nem volt hely a többi jótékony bacinak, most, hogy a nagytakarítással helyet csináltunk, segíteni kell a visszatelepülésben. Mi Lactospore-t illetve Probiotikumot szoktunk használni. Ezenkívül fontos a Q10, ami segít abban, hogy legyen energiád. Ezutóbbit már az elejétől lehet szedni. Az agyonterhelt szervezetnek hatalmas multivitamin és ásványi anyag hiánya van, erre is van komplex készítmény.

Sajnos a legfontosabbat elfelejtettem!

TISZTA VIZET KELL INNI!

R/O módszerrel működő víztisztítót ma már könnyen vesz, aki akar, elérhető áron és a konyhájába felszerelve megszűnik a gond, hogy hova tegye az ásványvizes palackokat.

Nagyon fontos lenne, hogy minden ember megigya a napi vízadagját, de nem csapvízből, hiszen az legtöbbeknek nem is ízlik.

A méregtelenítés és gyógyulás vízivás nélkül semmit nem ér. Erre már jelentős irodalom is van!

Sok esetben "csak" annyi a gond, hogy nem isznak az emberek vizet, s közben ezernyi dologgal járnak orvoshoz, amelyre ezernyi gyógyszert kapnak.

14. Cszsuka (válaszként erre: 13. - BioCica)
2007. aug. 24. 21:42

Hát, eredetileg azért ültem most le, hogy folytatom, amit eddig írtam, de látom, közben te is reagáltál.

Nem tudom, mivel méritek a candida szintet, ezt a módszert nem ismerem. Nem értem, milyen értékeket kell felvinni. Ettől olyan érzésem van, mintha a vizsgálat szerint kevés lenne a candida a szervezetedben.

A candida terápiát nem lehet csinálgatni. Vagy csináljuk, vagy nem.

Mi a gomba pusztítást candcell-lel csináljuk, a grape önmagában nem elég és az ezüstcolloid sem. Ha valóban érdekel és meg szeretnél gyógyulni, szívesen megadom priviben az orvos számát, aki a szakmai vezetőnk, mert ő úgyis pesti.

Mi másik fajta grapefruitmagkivonatot használunk, nem azt, amit kapszulában kell fogyasztani, hanem az édes változatot. Ez egy csodálatos természetes antibiotikum. Ha most lenne otthon ilyened, ajánlanám, hogy napi váltással tamonra felszívatva helyezd fel a grape kivonatot, másnap élőflórás natúrjoghurtba kevert lactospore-t kenj a tamponra és úgy helyezd fel. Ez után hüvelytisztítás szükséges reggel, majd este újra a grapé-s változat, aztán újra a joghurtos, összesen 6 nap. Rendbehozza a folyásodat. Belsőleg is használunk gyógynövénykivonatot, ami segíti a nemiszervek tisztulását.

A gombaölőszert és a jótékony bélflórát támogató dolgokat nem ajánlatos egyszerre szedni, mert jó kaja a gombának. Lentebb leírtam, hogy először a tisztítás van, az is hetekig tart. Ha nincs kipucolva a bélből az elpusztult gomba, nagy károkat okozhat, ugyanis a candida a bélfalba kapaszkodva apró lyukakat csinál, ebből lesz a lyukacsos bélszindróma (ha jól emlékszem), a táplálék, amit megeszünk, félig megemésztett állapotban kerül a keringésbe. Ha nincs rendesen emésztve, a szervezet méreganyagnak tekinti. A lyukacsokon a gomba is átjut élve és holtan egyaránt. Ez mind-mind méreganyag. Ezért írtam, hogy egyidőben méregteleníteni is kell. Főleg a máj van leterhelve, a béltiszítás után elsősorban a májat kell segíteni, aztán a többit, amit már írtam.

A méregtelenítést lehet segíteni teával, szaunával, sporttal, masszőrrel, kinek mi a jó. A candida terápiának nem szabad szenvedésnek lenni. Ha szenvedsz, akkor nem gyógyulsz meg. Ha olyan ételeket eszel, amit utálsz, csak ártasz magadnak. Nem elég egy kúrát végigcsinálni, önvizsgálatot kell készíteni. Örülni kell a gombának, hogy ezt kaptuk és nem a rákot. így kell gondolni rá. Ez egy nagy feladat, amelynél a jövőnk a tét.

13. BioCica (válaszként erre: 12. - Cszsuka)
2007. aug. 24. 12:50
Mihelyst megtudtam a diagnózist, azonnal abbahagytam minden tiltott étel fogyasztását és csak teljes kiörlésű dolgokat kezdtem el fogyasztani. A húst is minimalizáltam, majd 2 hónappal ezelőtt szinte teljesen el is hagytam. Hetente, 2 hetente 1x eszem húst. Ittam az ezüst kolloidot, meg szedtem protexint és fokhagyma kapszulát is. Idővel éreztem, hogy nem vagyok felfújódva és a bőröm is sokkal szebb lett. Aztán egy idő múlva már azt is éreztem, hogy nem hiányzik az édesség az étkezések után. Szépen lassan minimalizáltam a savasodást okozó termékek (pl. tojás) fogyasztását is heti 1, max. 2 db-ra. 1 héttel ezelőtt bűnöztem, akkor voltam ugyanis kontrollon és azt mondták, hogy a kemény diéta ellenére még mindig csak 61-62-es értékű a candidám, a minimum 82-es érték helyett. Szóval bedurcásodtam. Ezen a héten egy 2 napos böjt kúrát csináltam és a 3. napon (ma) olyan erős folyásom lett, mint régen volt. Ez érdekes, mert a diéta elején ilyen nem volt. Szóval a jövő héten céges rendezvény lesz egész végig, így amennyire lehet próbálok oda figyelni, de mivel nem tudok magammal vinni kaját, így a jövő hét bűnözés. Utána viszont megint visszatérek és erősebben csinálom, mint eddig. Grapefruit magcsepp kapszulában, protexin, fokhagyma drazsé és ezüst kolloid egyszerre. Karácsonyra szeretnék megint jól lenni és enni egy keveset a finom karácsonyi kajákból. Szóval ez a terv. Mi a véleményed?
12. Cszsuka (válaszként erre: 11. - BioCica)
2007. aug. 17. 16:10

Kedves BioCica!

Egyáltalán nem azt jelenti. Több okból is. A kérdésed azért jó, mert rájöttem, nem jól fejeztem ki magam: nem feltétlenül jelentkeznek ezek vagy más tünetek, csak jelentkezHETNEK.

Minden ember másképp reagál. Függhet az immunrendszer erősségétől, az ember tűrőképességétől, attól is, hogy mennyire szaporodott el a candida, hova jutott el a szervezetben, és még ki tudja, mitől nem függhet.

Nekem például az első két hét inkább megváltás volt. Ezernyi bajom százra redukálódott, szinte azonnal.

Egyébként meg nem tudom, hogy Te mit csináltál, így nem tudhatom, hogy jól csináltad-e, de ha megosztod velem, akkor is csak a véleményemet mondhatom, s nem bírálhatlak. Minden ember más, mindenki másképp reagál a dolgokra, kezelésekre. Csak egy irányt tudunk mutatni egymásnak, amin el lehet indulni, aztán, hogy ki hogyan éli meg, azt már nem tudjuk előre megmondani.

11. BioCica (válaszként erre: 10. - Cszsuka)
2007. aug. 17. 14:07

Zsuka,


Nekem nem voltak az elején ilyen tüneteim. Ez akkor azt jelenti, hogy nem csináltam jól a diétát már az elején sem???

10. Cszsuka (válaszként erre: 9. - BioCica)
2007. aug. 17. 13:22

Helo!

Mivel a téma eléggé kimeríthetetlen, lehetetlen mindent egyszerre leírni. Ha kérdésetek van és tudok válaszolni, szívesen megteszem.

Szóval, ott tartottam, hogy a II. fázis az ún. "takarítás", amikor az a feladatunk, hogy a gombát visszaszorítsuk a helyére.

Elsődleges tápláléka az egyszerű cukor és minden ami gyorsan bomlik. Ezért kell tartózkodni a cukor tartalmú ételektől és a tejtől, tejtermékektől. Kivétel a natúr élőflórás joghurt és a gyógyulás későbbi szakaszában a túró, amit lehetőleg házilag kell elkészíteni. Sajtok közül azt fogyaszthatjuk, ami nem erjesztéses eljárással készült. Nem írok neveket, mert nem tudom, hogy szabad-e. Minden élesztővel készült ételt el kell felejteni egy időre, illetve minden táplálékkiegészítőt, vagy gyógyhatású készítményt, ami gombát tartalmaz. Magától értetődő, hogy gombát sem ehetünk. A kenyeret magunk sütjük, mert a bolti nem annyira ízletes, de ha nem érsz rá pepecselni, megveheted azt is.

Mivel a gomba éhezik és még gombaölőszerekkel is bombázzuk, elkezd pusztulni, aminek az a következménye, hogy védekezik. Jönnek a rosszullétek, elhiteti veled, hogy amit csinálsz az nem jó. Ha kitartó vagy, két héten belül megszűnnek ezek a problémák. Mindenkinél máshogy jön ki. Van, akinek súlyosbodnak az eddig sem kellemes tünetei, vannak, akik új betegséget kapnak. Lehet szédülés, hányinger, hasfájás, bármi, amit el tudsz képzelni, de elviselni már annál kevésbé. Ilyenkor az amúgy is megviselt immunrendszer még egy nagy pofont kap, s mégjobban "leül". Ezért van az, hogy ha nagyon muszáj, szedni kell valami immunerősítőt, amit nálunk alkatilag határoz meg az orvos. Pl. az olajfalevél kivonat mindenkinek ott szerepel a listáján, ami természetes antibiotikumnak számít.

A háromhetes nagytakarítás után következik a "feltöltés". Erről legközelebb írok. Üdv: Zsuka

9. BioCica (válaszként erre: 5. - Cszsuka)
2007. aug. 17. 09:52

Szia Zsuka,


Nagyon érdekesnek találtam, amit írtál, kérjek írjál még többet erről!


Köszi! (c:

8. BioCica (válaszként erre: 4. - Evaevi)
2007. aug. 17. 09:51

Szia evaevi,


Igen érdekel, kérjek írjál erről a módszerről.

Köszi!

7. Cszsuka (válaszként erre: 6. - Joyce)
2007. aug. 16. 17:48

A candidára azt mondják, hogy jó rejtőzködő, mert képes álbetegségeket produkálni, amivel orvoshoz járhatsz, és vagy nem találnak semmit és antidepresszánsokat kapsz, vagy adnak gyógyszereket, hátha jobban leszel. Van olyan ember, akinek "csak" nőgyógyászati problémája van, amiből nem tud kimászni, hiába kezelik. Akinél a nőgyógyász kimutatja a candidát, annál a bélben is el van szaporodva.

Néha az álbetegségek között megbúvik egy-egy valódi is, ezért nem árt kivizsgáltatni magát az embernek, még akkor is, ha az orvosoknak már tele van vele a hócipőjük.

Néhány tünet, ami eszembe jut hirtelen:

Férfiaknál legtöbbször csak puffadás, hasi diszkomfort érzés van, más nem.

A nőknél viszont minden előjöhet, ami létezik:

ízületi fájdalmak, el nem múló migrén, hajhullás, állandó torokfájás, állandó bőrproblémák, hasfájás, menstruációs gondok, cukorbetegség, endokrin problémák,depresszió, fulladás, allergia, félelmek, fogyás, hízás, szorulás és hasmenés váltakozása, vagy esetleg tartósan csak az egyik, gyomorsavproblémák, borvirágosnak tűnő arc(esetleg), májproblémák. Hirtelen több nem jut eszembe. Sok gyógyíthatatlannak hitt betegség megszűnik, ha a candida okozza.

6. Joyce (válaszként erre: 2. - Vivula)
2007. aug. 16. 16:11
Milyen tünetekkel jár a candida?
2007. aug. 16. 15:11

Sziasztok!

Én kb. másfél-két évig gyógyultam. Candidásnak lenni nem nagy dolog, hiszen ez a gomba már születésünkkor belénk kerül és szimbiózisban él a laktobacillusokkal és bifidobaktériumokkal a beleinkben. Feladata a rothadó anyagok eltakarítása. Ha normális életet élnénk, nem is lenne semmi gond. Ezért van az, hogy sok szakember hülyeségnek tartja,ha valaki azt állítja: a candida okozta a bajt. Sokféle mérési mód létezik, én is voltam sokfélén. Végül egy orvos volt, aki meggyógyított, de nem gyógyszerrel, hanem táplálékkiegészítőkkel és étrend- illetve életmódváltozást javasolt. Csak az tud meggyógyulni belőle, aki rájött, hogy miért került bele. A candida nagyon intelligens élőlény, kihasználja a gyengeségünket. Felborult egyensúlyi-állapot kedvez neki, amihez hozzátartozik a szervezet elsavasodása is.

Teljesen 100%-os pontosságú vizsgálatot egyenlőre nem ismernek, de a legpontosabb még így is a vérből való vizsgálat, mikoris a candida ellen termelt ellenanyag mennyiségét állapítják meg vérsavóból. (Remélem, jól fejeztem ki magam) IGG és IGM eredményeket adva, ha ez valakinek mond valamit.

Bennem következő kép alakult ki a gyógyulási folyamatról:

I. Felkészülési fázis

Ismerkedj meg az ellenséggel. Rájössz, hogy a candida nem ellenség, csak kihasználta a helyzetet. Szaporodásra adtunk lehetőséget: pl. stressz, túl sok savasító étel, antibiotikumok, amalgámtömés, fogamzásgátló, nehézfémlerakódások, stb.

Ha már megkaptad az instrukciókat, mérd fel a boltokat, mi mennyibe kerül, hol lehet megkapni, mit, hogyan kell elkészíteni, stb. Nálunk ennek megkönnyítésére van egy egészségklub, ahol segítjük egymást.

II. A gomba mennyiségének visszaszorítása gombaölő szerekkel, béltisztítóval, ezenkívül nem ártana ilyenkor egy teljes testtisztítás, ami kiterjed a májra, nyirokrendszerre, húgyutakra, erekre, parazitákra.

Sajnos most mennem kell, de ha érdekesnek találjátok, szívesen folytatom nemsokára.

Üdv!

4. evaevi (válaszként erre: 1. - BioCica)
2007. aug. 15. 13:13
en nagyon reg vagyok candidas es most talaltam egy vizsgalatfelet ami kimutatja h hany szazalekban vagyok candidas. ha erdekel irj es szivesen elmnondom neked is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook