Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetés)
A grappe csepp nem csak immunerősítő.
A grapefruitmag-kivonat bioflavonoidot, glikozidot, C vitamint és fehérjéket tartalmaz. A készítményt a gyümölcs magjából és a gyümölcshús egyes részeiből nyerik. A mag hatóanyagai elpusztítják a kórokozók citoplazmájának membránját és szabályosan "kiéheztetik" őket anélkül, hogy az emberi szervezetet károsítanák, ezáltal természetes módon semmisíti meg a vírusokat, baktériumokat, gombákat és parazitákat.
Az eredmények igen figyelemre méltóak voltak. Kimutatták, hogy a magból készített kivonat már kis töménységben is ugyanolyan hatásos, mint bármelyik hagyományos antibiotikum.
Az immunrendszert mozgósítja, és egyaránt hatékonyak baktériumok, vírusok, gombák, és egysejtű parazitákkal szemben, azzal a lényeges különbséggel, hogy a hasznos bélbaktériumokat nem károsítják. Mellékhatást csak az okozhat, ha a megengedett adagot négyezerszeresen túllépi valaki.
A tapasztalatok azt mutatják, hogy alkalmazása elsősorban a gyomor-és bélpanaszok, a gombás betegségek, meghűlések, torok-, orr-, fülfertőzések, köröm-, bőrgombás betegségek, fogínygyulladás és hüvelyfertőzés esetén vált be.
A GRAPEFRUITMAG KIVONAT FELHASZNÁLÁSI TERÜLETEI:
* Vírus-szemölcs (verucca), herpesz vagy nátha esetén
* A szájüreg és a fogak , kisebb fekélyek, szájpenész, gombás fertőzés, rossz lehelet, szuvasodás, fogkő, fogínygyulladás esetén
* A torok és az orr fertőtlenítésére nátha, köhögés, rekedtség, torokfájás, gégegyulladás esetén
* Szőrtüszőgyulladás, vágott seb, bőrkiütés, övsömör, ekcéma, szemölcs, bőrgomba, korpásodás, fejtetű esetén külsőleg
* Gyomor-, bélrendszeri problémáknál: hasmenés, gombásodás estén, ezen kívül étvágy- és emésztésjavító, segít a normális bélflóra rendezésében
* Aromaterápiás módszerként a fürdővízhez keverve, vagy inhalálásra, gargarizálásra
* Sebek kezelésében avokádó- vagy olívaolajjal elkeverve, ecsetelő-szerként alkalmazva hatásos
* Kiváló konzerváló hatása miatt befőttek eltevésekor, természetes kozmetikumok tartósítószereként meggátolja a penészedést* *Krémekbe keverve hatékony ellenszere az ekcémának, herpesznek, pattanásoknak, fertőzéses eredetű bőrkiütéseknek
* Izzadó lábak, intim testrészek szagtalanításában szintén hatékony
* Háztartási fertőtlenítőszerként is rendkívül eredményes: élelmiszerek - zöldségek, gyümölcsök, húsok lemosására, takarításnál, klímaberendezések, hűtőszekrény, úszómedencék, házi szökőkutak, betegszobák fertőtlenítésére, penészedés gátlására, mosásnál ruhaneműk fertőtlenítésére
* Napi 5 csepp 1 dl vízben megelőző hatású a hideg évszakokban, nehezebben kapható el az influenza, megfázás. Ha mégis elkapjuk napi 3x15-20 csepp hatékony javulást eredményez. Javasolt Olajfalevél kivonat szedése is mellé.
Nekem 90 db-os Didám van és itt ez annyiba kerül, mint otthon a 60db-os. Tehát ha vennék, akkor 3 hónapig elég lenne.
Grape cseppem nekem is elfogyott, szerintem jó az attól, hogy nem veszel észre változást, nem is kell, hisz "csak" immunerősítő:))
A diót eheted első időszaktól kezdve, de jól meg kell nézni, mert könnyen penészedik. A gesztenyét nekem egyszer azt mondták lehet, de különösebben nem volt még itt téma, mióta én a fórumon vagyok, így csak ez az egy infóm van róla.
Ezt találtam róla:
A szelídgesztenye táplálkozástani értékei, hatásai
A gesztenyegyümölcs antioxidáns hatású, ”sejtvédő” E vitaminban gazdag és a belőle készített hagyományos gesztenyemassza, -püré is számottevő mennyiséget tartalmaz ebből az értékes vitaminból. Ez a mennyiség a gesztenyét kiemeli ebből a szempontból a gyümölcsök csoportjából – ahová táplálkozástanilag sorolják.
A többi gyümölccsel összehasonlítva azt találjuk, hogy meglehetősen magas a gesztenyében az úgynevezett vízben oldódó vitaminok közül a B1 vitamin (tiamin), a B2 vitamin (riboflavin), valamint a B6 vitamin (piridoxin) mennyisége is.
Kevéssé ismert, hogy „gyümölcshöz méltóan” a C vitamin tartalom is jelentős a gesztenyében, ami a málnáéhoz és a ribiszkééhez hasonlóan magas érték.
A gesztenye 100 grammonként 20 mg nátriumot, 553 mg káliumot, 94,6 mg kalciumot és 90 mg foszfort tartalmaz. Ezek az ásványianyag- értékek is a legtöbb gyümölcshöz képest kimagaslóak, ami csak részben tudható be a többi gyümölcsénél magasabb szárazanyagtartalomnak.
Zsiradékot a gesztenye és a gesztenyemassza, -püré csak nyomokban, koleszterint pedig egyáltalán nem tartalmaz, ellenben nyersrosttartalma magas, ennek is az ún. élelmirost hányada jelentős. Ezek a táplálékban lévő emészthetetlen poliszaharidok, melyek az emésztő enzimek hatásával szemben ellenállóak. A vastagbél baktériumai részlegesen bontják ugyan a rostokat, de ezek a poliszaharidok gyakorlatilag alig hasznosulnak. Élettani hatásuk szerteágazó, a vízben oldhatatlan (pl. cellulóz) összetevők többek között csökkentik az éhségérzetet, elősegítik a jó bélműködést. Magas szénhidráttartalmának köszönhetően étrendünkben helyettesíthetjük vele a gabona- és burgonyaféléket. A rostfogyasztás segít a túlzott inzulintermelés visszaszorításában, amely a szív- és érrendszeri betegségek egyik fő kockázati tényezője.
A fentiek alapján vitathatatlan, hogy az egészséges táplálékok között kell a gesztenyét emlegetnünk. Ez a cukor hozzáadása nélkül készült, illetve az édesítőszeres gesztenyepüré-változatra hatványozottan igaz.
Fontos megjegyezni, hogy a fenti értékek a gesztenyegyümölcs feldolgozása, a -massza, -püré gyártás során sem változnak számottevően.
Szia!:)
Én már beszedtem a Didát de nem kezdtem másik dobozba. (Elég drága) De szerintem bajod tuti nem lesz tőle, keteh, hogy nekem is az kéne, mert szerintem jó volt!
Én most aloe-vera kapszulát fogok szedni immunerősítésre, a grape cseppek is elfogytak, de az nekem nem nagyon "jött be" nem igazán vettem észre, hogy bármin is javított volna.
Ma voltam allergia kontrollon, és képzeljétek el, minden leletem sokkal jobb lett, mint az 1 évvel ezelőtti. :) Meg is dicsért a doki néni. :D
Csak megéri "szenvedni" ezzel a diétával...
Semmi nincs rajta, csak az összetevői:
fahéj, szerecsendió, koriander, édeskömény, gyömbér, ánizs, szegfűszeg, szegfűbors, csillagánizs, bors, kardamom.
Sziasztok!
Szerintetek a kenyérbe lehet tenni mézeskalács fűszert?Így sokkal jobb az íze,olyan mintha sütit ennék.Állítólag csak fűszerek vannak benne,nem tudom!!
A natúr joghurtra az van ráírva, hogy "natúr". Mi általában Activiát használunk, de van másik is. A lényeg, ahogy Warj írja, ne legyen ízesített, s lehetőleg élőflórás legyen.
Van, akinek az sem jó, ezért szoktam inkább a laktóz tartalmú gyógyszertári tablettát ajánlani első körben a grape cseppel váltva - vagy a lactospore nevű probiotikumot.
Nem: egyik éjjel az egyik, másik éjjel a másik.
A hüvelynek is hagyni kell időt, hogy "dolgozzon".
Valaki később idézett Antal Valitól. Valinak igaza van. Az ilyen dolgokat egészséges bélflórájú embereknek érdemes fogyasztani. Nekik még jótékony is. Candidások ne szedjenek sem cukrosat, sem gombásat, sem erjesztettet, vagy alkoholosat, tejeset, stb. :)
Mindenki levelére holnap (kedden) igyekszem válaszolni.
Jó éjt :)
Szia Ency!
Megmondom oszinten en kiprobaltam mert nekem sem szunnek a nogyogyaszati panaszok felve a te huvelyirrigaloddal mar 2 szer is, csokkent a gyulladas ott lenn de nezzetek utana az interneten candida es almaecet voltak akik ettol gyogyultak
Hát nem tudom, én is olvasok egy ilyen cikket, jelenleg, számomra sok olyan dolog van, benne ami ütközik az eddigi ismereteimmel. (pl mézzel írja, hogy igyuk vagy bor helyett)hát a cikket író valakinek fogalma sincs arról ezek szerint, hogy egyik sem fogyasztható.
Ezt is ebben a témakörben találtam.
"Évekig dolgoztam az egyik legelismertebb candida specialista, Dr. Papp B. János mellet. A tapasztalatok azt bizonyítják, hogy az almaecet nem tesz jót a candidának, ugyanis kiváló táptalajt nyújt a gomba terjedéséhez. Az egészséges bélflórájú, normális candidaszintű emberek egyéb betegségeire viszont kiváló hatással bír."
Az én véleményem az, hogy ha már ellentétes információkat találunk egy termékről ne kísérletezzünk vele. Vannak kipróbált és bevált dolgok irrigálásra, én ezeket javasolnám inkább.
Tovább olvasgattam, a készítéséhez pl cukor kell, ez is ütközik a diétával.
Mindent összevetve az ecet önmagában ki van zárva a diétából. Az almaecet készítéséhez cukorra van szükség, és szerintem erjedési folyamat zajlik le benne, tehát nem tudom ki mit ír, én tuti nem alkalmaznám candida terápia alatt.
További ajánlott fórumok:
- Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait?
- Norbi Update programja - tapasztalatok
- Mellkisebbítés tapasztalatok
- PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei
- Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban?
- Ajakfeltöltés tapasztalatok