Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
24213. Zsókica21 (válaszként erre: 24206. - Mérita)
2016. jan. 9. 20:24
A Regenor diéta!Nekem ez segített és többeknek is!A netten mindent megtalálsz róla!Sok sikert és kitartást neked a gyógyuláshoz!
24212. napsugár7 (válaszként erre: 24032. - Risticke)
2016. jan. 9. 17:41
Szia.A famotidin lecsökkenti a gyomorsavat, refluxnál adják.A lecsökkent sav úgy tudom, okoz böfögést.Lehet, már megoldódott a problémád, én most léptem be.Olvasgatom a hozzászólásokat.Reflux és valószínű candida bajom van...
24211. napsugár7
2016. jan. 9. 16:38

Sziasztok.

A kérdésem az lenne, hogy szájüreg égés, főként a nyelvem ég, lehet candida tünet? ahogy elkezdek enni, elkezd lángolni a nyelvem, szájpadlásom.Piros kis foltok is vannak szanaszét a nyelvemen.A gégész szerint candida, bár kenetet nem vett.Antibiotikumit szedtem, azután kezdődött illetve már a szedés alatt.Majdnem minden antibiotkumnál volt már ilyesmi érzésem, még az orrom is égett belülről.De mindig elmúlt, most nem múlik 2 hónapja...Volt hasonló tünete valakinek?Olvasgatom a fórumot, de kevés időm van.

24210. Koranita
2016. jan. 9. 16:11
Sziasztok! Aki candidàs eheti a csalàdnak főzött levest tiltólistàs zöldségek és a levesbetét nélkül? Holland kakaóport, medvesajtot, lapkasajtot szabad fogyasztani? Főzelékeket hogyan készítetek, ràntàst, habaràst miből?
24209. henya1985
2016. jan. 8. 08:10
Sziasztok!Rengeteget olvastam és olvasok a candida diétáról...uj vagyok,az első 3 hetes szigoru diétán túl vagyok.Munkába álltam és elmondtam a problémámat...nem ismerik és a leirtak alapján vettek nekem laktozmentes kenőt ,laktozmentes natur jogurtot..A kérdésem hogy most ezzel jót vagy rosszat teszek hogy laktózmentes termékeket iktatok be az étkezésbe?? Megköszönöm előre is a segitő válaszokat. Nagyon fontos lenne.. :-/ Köszönöm szépen!
24208. DrPro
2016. jan. 7. 22:16

A só gátolja meg az emésztőrendszerben a candida szaporodását. A fiziológiásan sózott kenyérben a candida szaporodásképtelen. Én magam kb 13 évig voltam candidás és pár hónap alatt kigyógyultam belőle kizárólag erősen sózott szénhidrátok és zöldségek segítségével. Ha a só szívinfarktust okozna nem tennének 1 liter intravénás folyadékpótlásra használt infúzióba 9 g sót. Ne dőljetek be a stop só propagandaakciónak, a sótlan ételtől a szervezetünk undorodik, ha belegondoltok a kecskének is van annyi esze hogy ha eléraknak egy sótömböt akkor elkezdi nyalni mert érzi hogy jólesik neki. A kovászos uborka készítésénél a tejsavbaktériumokat is egy szelet kenyéren visszük be, de ha a kovászos uborkát só nélkül csináljátok büdös lesz meg nyálkás, elszaporosnak benne az élesztőgombák, próbáljátok ki.

Prof. Tullio Simoncini felfedezése különösen felhívja a figyelmet a gombák elleni védekezésre, a szódabikarbónát is bátran használjátok csak teljen étkezés után 2 óra. A helyesen sózásról a tejfalussy.com weboldalon olvashattok. Mindenki rákbeteg akinek fehér lepedék van a nyelvén, továbbá tűnjön föl az is hogy a rákbetegeket világszerte gerzson-diétával(aminek a lényege a sómentes étrend) álgyógyítják.

De amint tudjuk valaki ebből is meggazdagszik.

Max Gerzson köztudottan zsidó származású, a zsidóknak a talmud előrja a talmud a sóskenyér evést és az esővíz(d.víz) ivást, ők hosszú életűek és egészségesek, candidától mentesek.

A sóhiány további tünetei: vérbesűrűsödés következtében szívizom hipertrófia mivel a besűrűsödött vért nagyobb erővel kell keringetni, karikás szemek, veserothadás mivel romlik a vesének a vérkeringése. Csak tiszta sót és tiszta vizet fogyasszatok. Ha bárkinek kétsége lenne a túlzott káliumfogyasztás veszélyességéről készítsen magának csökkentett nátriumtartalmú sóból kovászos uborkát(a végeredményt garantáltan nem fogjátok megenni mert hányásízű lesz). 30 évvel ezelőtt a candida ismeretlen betegség volt, most pedig tömegesen jelenik meg az emberek között de mostmár tudjátok hogy miért. A candida diéta hatástalan, a fertőzést csak a só tudja gátolni és a szódabikarbóna. Ezzel a módszerrel még a legsúlyosabb candidafertőzés is könnyen kiirtható, mondjátok el orvosaitoknak is mert ők sem tudják az igazságot.

24207. zsanna54 (válaszként erre: 24206. - Mérita)
2015. dec. 25. 17:20
Szia! Szerintem, vérvétellel meg kellene nézetni, valóban candida e. A Prolaborban, maszekban meglehet nézetni.Kiderül, milyen mértékű, hisz ez fontos.UTÁNA JÖHET A DIÉTA.ADDIG NEM KELLENE SZEDNI A GRAPEFRUIT CSEPPEKET. Az már megváltoztatja az eredményt.Én fogytam, de nem ez a lényege, hanem a gyógyulás.Az itt leírt diéta jó, persze az egyéni eltéréseket figyelembe kell venni.A tej szeintem semmiképp nem jó. Üdv.
24206. Mérita
2015. dec. 20. 14:15

Sziasztok!

Uj vagyok itt a forumon.Sokaig nem tudtam mi bajom lehet...aztan utanaolvastam,es egyertelmu,hogy a candida okozza a panaszaimat.Januartol szeretnem csinalni a dietat,addigra felkeszulok ra,foleg lelkiekben,es a szukseges eteleket is beszerzem hozza.Olvasgattam a forumot,igaz nem az elejetol a vegeig....vannak dolgok,amikkel nem vagyok tisztaban,ezert lenne par kerdesem.

Kavet nem lehet inni a kura alatt?A kavebe tejet sem lehet tenni?Puffasztott buza szeletet (Hamlet) sem lehet enni?

Voltam a gyogynovenyboltban,elmondtam a panaszaimat,azt mondta az elado h ez egyertelmuen candida....Ajanlott grapefruit mag cseppet,meg is vettem....utana olvasgattam itthon a forumot,es latom,h az alkoholos nem jo....Mit csinaljak?Mig nem kezdem meg a szigoru dietat addig szedjem ezt?

Melyik fajtat vegyem,mi az amit Ti hasznaltok,es nem alkoholos?

A kurat tartva fogytatok is?

Koszonom,ha valaszoltok!

2015. dec. 7. 19:02
Sziasztok! 23 éves vagyok, és ez a betegség megbénítja az életem. Fáj az ülés, az állás, sétálni is szörnyű. Öltözködnön is nehéz mert csak a 100% pamut leggingstől nem ég jobban odalent... Télen ez fokozottan probléma mert nem tudok elég melegen felöltözni. A munkában, a párkapcsolatomban, de általánosságban is szörnyen megnehezíti a mindennapjaim. Fáj, szúr, viszket. Folyásom egyátalán nincs, nem is volt de ez az érzés... Sajnos eddig 10(!!!) nőgyógyász próbált kezelni, ezek közül 5-en azt mondták nincs semmi bajom, a másik öt pedig szó szerint csak rontott a helyzetemen... Tudna esetleg valaki megbízható, hozzáértő nőgyógyászhoz elérhetőséget? Privát üzenetben is írhattok, ha úgy kényelmesebb, várom a segítségeket, ez a fórum az utolsó reményem :(
24204. warj (válaszként erre: 24202. - Blueapple)
2015. dec. 4. 13:26
a kukorica és származékai tiltó listán van a diétában a kókusz ehető, szerintem a belőle készült kókusz liszt is ezáltal ha nincs benne semmi tiltott dolog
24203. Bringi
2015. okt. 26. 14:09
Sziasztok! Tud valaki segíteni abban, hogy a hajhullás mikor szűnik meg, ha betartom a candida diétát? Előre is köszi
24202. blueapple
2015. okt. 11. 00:49

Sziasztok! Lehet használni Candida kúrában kukorica lisztet, kukorica tésztát?

És kókuszlisztet?

Köszönöm !

24201. kisbreki
2015. aug. 23. 21:13

Szia Zuzi!

Milyen candidát kezdesz holnap? A diétára gondolsz?:)

Én egyszerre csinálok mindent, orvosi felügyelet mellett. Gombaölünk, béltiszítunk (ezt nem túl drasztikusan) és probiotikumozunk. Mellette csinálom a diétát, amit kőkeményen betartok! Miből gondolod hogy candidád van?

24200. Zuzi**
2015. aug. 23. 16:00

Sziasztok!


Holnap kezdeném a candidát és máris lenne egy kérdésem.

Van egy blog ahol a salaktalanítást és gombaölést külön szedték: első 2 hétben salaktalanítás és csak utána a gombaölés...

Ki hogy csinálja vagy csinálta?

Köszi előre is :)

24199. kisbreki
2015. aug. 19. 19:30

Köszi fix.b.

Időközben már eljutottam a doktornőhöz. Candidás vagyok. Sarjadzó és fonalas gombám van. Szedem a bogyókat és diétázok. Esetleg ha van aki hasonló cipőben jár most az írjon bátran. Együtt könnyebb túl lenni ezen a betegségen.

24198. fix.b
2015. júl. 17. 11:40

Kisbreki!



Ird le a panaszaidat, tüneteidet erre az e-mail címre, illetve azt is, mit szedsz, és szerintem fogadd meg a tanácsokat, amit ettől a természetgyógyásztól kapsz, nekem is ő segít a candidából kigyógyulni..


mara.energy@gmail.com

24197. kisbreki
2015. júl. 6. 20:52

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Minden jel arra mutat, hogy candidás vagyok (bél). A széklet emésztettségi vizsgálaton feltűnően sok gombát találtak (nem volt meghatározva hogy milyet) és minden tünetem candidára utal. Vettem egy véres candidás tesztet, pár másodperc alatt vastagon pozitív lett. A háziorvosom kiröhögött, a gastro dokim két hónap szabira ment. Fél éve szenvedek, ez alatt több betegséget is diagnosztizáltak nálam, most a legutóbbi az IBS volt. Én szerintem a candida csinálja a tüneteket. Felhívtam dr. László Máriát, de csak hetek múlvára tudott időpontot adni. A netről keresgéltem cikkeket, itt olvasgattam, hogy milyen diétát csináljak. Pár napja elkezdtem. Az lenne a kérdésem, hogy a diéta mellett még mit ajánlotok? Ja, grapefruit mag cseppet használom, meg fokhagymázok, meg probiotikumozok. Mit tudok még magamon segíteni, hogy gyógyulni kezdjek? Tüneteim: eszméletlen puffadás, bélgázok, hangos bélhangok, szédülés, hajhullás, fogyás, hasmenés, fáradtság, rosszkedv, menstruációs zavarok, hasfájás, fejfájás, végbél viszketés, stb. Még sorolhatnám:(

24196. Namari (válaszként erre: 24192. - Rebeka94)
2015. júl. 2. 11:16

Kedves Rebeka94!

Én is tapasztaltam és tapasztalom, hogy egyes orvosok kb. hülyének nézik a betegeket ebben a témában, pedig az emésztési zavarok valósak, nőgyógyászati panaszok valósak. Én mindig onnan tudom, hogy kiújult ez a betegség, hogy most pardon a realisztikus leírásért, de konkrétan kettérepedtem altájékon és csak kenőccsel tudom megoldani, hogy mire eljutok az orvosig ne legyen többcenti hosszú a sebem, és nyugodtan mehessen az emésztési output. Ezenkívűl alhasi fájdalom és fájdalom, amikor együtt vagyok a barátommal. Én is nagy nehezen kikönyörögtem, hogy hova tudnék fordulni ételérzékenységügyben, mert annyira nem vészes a táplálkozásom sem, hogy ezt indokolja (most próbálok időpotot egyeztetni). Évek óta visszatérő vendég sajnos ez a betegség nálam, egyedül akkor volt egyszer egy és utána egy fél év a tünetmentes időszak, amikor mellette candidadiétáztam, ami az első hónapban engem ugyan nagyon legyengített, de sajnos más választásom akkor nem nagyon volt. Bár nem értem, hogy az immunrendszerem miért nem szabályozza ezt az elszaporodottságot (ha valaki tudja írja meg). Sajnos, akik nem ismerik, nem ebben élnek azok mondják, hogy ez nem valós, pedig nagyon is az. Sőt, azt is olvastam, hogy a meddőség is sokaknál azért van olyan sokáig, mert nem ismerik fel, hogy candidás és mivel nehéz a gyógyulás is alapból.... De kitartást kívánok, nem vagy egyedül!

24195. Cszsuka (válaszként erre: 24192. - Rebeka94)
2015. jún. 27. 10:08
Olvasd el a 24189. hsz-t, hátha érdekel :)
24194. Cszsuka (válaszként erre: 24192. - Rebeka94)
2015. jún. 27. 10:07

Szia Rebeka! Ha a doktornő azt mondta, akkor nyugodtan hihetsz neki..

Az orrcseppet ki lehet váltani olajfalevél kivonattal, de nagyon sokáig kell szedni.

Az orvosok zöme nem hisz ebben a dologban és azt kell mondanom, hogy meg lehet érteni őket. Ez a candida téma egy "hisztériává" nőtte ki magát az utóbbi 10 évben.

Ahhoz, hogy meggyógyulj, nem elég bocimódra elfogadni és beszedni a felírt szereket, hanem valójában itt egy elég kemény személyiség fejlesztő programról van szó. Önmagadat kell fejleszteni. Sokat olvasni a témában és más, olyan témákban is, ami arról szól, hogy a betegségek, tünetek hátterében milyen lelki dolgok vannak. Ezen kívül még nagyon sok dologtól függ a gyógyulásunk..

24193. Rebeka94
2015. jún. 19. 21:15
Azt még hozzá tenném, hogy fogamzásgátlót szedtem 2 évig a panaszok előtt! és Roaccutánt tavaly augusztustól - idén februárig.
24192. Rebeka94
2015. jún. 19. 19:19

Sziasztok!

Kicsit elveszettnek érzem magam, ezért is írok ide, hátha valaki megtudja csillogtatni a remény szikráját. A panaszaim 2 évvel ezelőtt kezdődtek hasfájás, puffadás, székrekedés-hasmenés váltakozás.. Akkor minden negatív lett, azt mondtak rá, hogy IBS. A panaszok nagyjából rendeződtek tavaly szeptember felé, egy klion nevű gyógyszer és diéta segítségével. A probléma az, hogy ezt az egész has mizériát felváltotta egy folyamatos betegeskedős megfázós időszak. Tavaly november óta folyamatos jelleggel nátha szerű tüneteim vannak, 3 doboz antibiotikumot beszedettek velem. Majd kiderült, hogy mycoplasma pneumoniam van amire 1 hónapig szedettek velem antibiot. A panaszaim hátterében arcüreggyulladás állt, folyamatos jelleggel folyt az orrom és éreztem a duzzadást az arcomba. A CT sinusitist mutatott ki - arcüreg és orr-melléküregek együttes gyulladása. Az antibiotikum szedésére szép lassan javult, de nem teljesen ezért megakartak műteni FESS műtéttel, de most érettségizem szóval azt mondtam a dokinak, hogy várjunk még. 1 hónapja elmentem candida vérvizsgálatra, ami pozitív lett. 2 hete voltam Dr. László Máriánál. Aki megnyugtatott, hogy mindent a candida okoz és hogy tele van vele a vérem és a bélrendszerem is. Emiatt vagyok folyton beteg, mert az immunrendszerem emiatt nem úgy funkcionál mint kellene. 2 napja abbahagytam az orrcseppet amit féléve használok kb + meg is fázhattam és most megint folyik az orrom, fáj a torkom és köhécselek. A háziorvosom és a keresztanyám aki szintén orvos nem nagyon hisz ebben a candida dologban sajnos és elültették a bogarat a fülemben..

Mit gondoltok? Szeretném kikérni a véleményeteket, előre is nagyon köszönöm!!

24191. zsanna54 (válaszként erre: 24188. - Rika21)
2015. jún. 19. 15:17
Örülök, ha valamiben is segítettem.Én is belenéztem a könyvbe, van abban jó dolog. Persze minden ember egyedi, ahogy te is írod. A csirkehúsban lektinek vannak, ami árthat az emésztésnek.Szerintem egyik embernek jobban, másnak alig.A családomban ketten is "B "-sek. Az egyikük csak elvétve, a másik is ritkán eszik csirkét Én szerettem, de csak ritkán eszem a betegségem miatt. A paradicsomban is sok a lektin./ritkán eszem/ Ha már jólvagyunk, meglehet próbálni. Ki hogy látja ,neki mi a jobb.Lényeg, hogy jobban vagy, az édességgel vigyázz.Ügyesen csinálod! Üdv.
2015. jún. 17. 10:22
Sziasztok! Tud valaki Valamit Keles Angéla könyvéről? Légyszi segítsetek!
24189. Cszsuka
2015. jún. 11. 08:13

Sziasztok!

Remélem, többen is olvassátok, de esetleg tovább adhatjátok az infót a többieknek - az megköszönöm!


Szóval, már régebben említettem, hogy szervezek egy hétvégét, ahol a Candida lesz a kidolgozott téma. Ha össze tudom hozni, orvost is hozok, meg szűrés is lesz, ha valakit érdekel.

A lényeg, hogy pénteki érkezés, vasárnapi távozás, hasonló problémákkal küzdő emberek egy helyen és megoldások tárháza.

Igyekszem nagyon olcsóra kihozni.

Minél többen jelentkeznek, annál kevesebbe kerül egy főre.

Ha érdekel, írj nekem üziben egy e-mailt és beleteszlek a körüzenetbe, amikor összeállítom a részleteket.

Itt már van néhány ember, aki régebben jelentkezett. Titeket nem felejtettelek el :)

Szép napot nektek! :)

24188. Rika21 (válaszként erre: 24187. - Zsanna54)
2015. jún. 9. 15:09
Szia Zsanna! El is feledkeztem róla, hogy van egy vércsoport szerinti étkezési könyvem. Köszi, hogy eszembe juttattad, bár kicsit szomorúan olvastam, hogy a B vércsoportúaknak a csirke és a paradicsom egyáltalán nem ajánlott. Igaz ugyan, hogy a különféle diétákat és útmutatásokat némi fenntartásommal fogadom, mert úgy érzem, ha arra figyelünk, amit a testünk üzen és amire szüksége van, akkor nagy baj nem lehet. Igaz, ez utóbbit csak mostanában próbálom alkalmazni, de nem hiszek abban, hogy az egyedi, egymástól olyannyira különböző biológiai adottságú és szükségletű emberekre általánosságban lehet alkalmazni elveket. Szerencsére a sav úgy másfél hete megszűnt, lehetséges, hogy tényleg a gomba pusztul és az fokozta a savproblémákat. De nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen a tippeket!
24187. zsanna54
2015. jún. 2. 20:36
Szia!Óh, én nem arra gondoltam, hogy csak ezt egyél, hanem arra, hogy ezekből többet, mert van bennük szénhidrát.Bocsi Rika, ügyetlenkedek a géppel.Nekem a paleo jellegű étkezéssel 4 hónap alatt teljesen elmúlt a savasságom.Pedig hosszú évekig kezelt vele az orvos.Az ágyad felső része alá lehet, egy 3-4cm-es deszkát, vagy lécet tenni.Akkor az éjszaka feljövő sav kevésbé irritálja a torkod, nyelőcsövet.Milyen vércsoportú vagy? Üdv.
24186. zsanna54 (válaszként erre: 24183. - Rika21)
2015. jún. 2. 20:27
Szia!Ó, ÉN NEM IS ARRA
24185. Rika21
2015. jún. 1. 14:10

Kedves Cszsuka!

Ismét írtam privát üzenetet, tudnál válaszolni?

Köszönettel: Rika

24184. Rika21
2015. máj. 29. 13:22

Kedves Cszsuka!

Írtam privát üzenetet.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook