Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
24033. Cszsuka (válaszként erre: 24032. - Risticke)
2014. nov. 26. 09:37

Az ilyen tünetekre (és a refluxra is) nagyon jó az olajfalevél kivonat. Igaz, hogy évekig kell szedni a fenntartó adagot, de megszabadít a gyógyszertől, aminek viszont mellékhatásai vannak.

Én voltam ilyen tükrözésen. Hát, tényleg nem egy álom. A te döntésed, amíg nem az orvos utasít :) .

10 éve nem szedek a gyomromra semmit. Már az olajfát sem szedem rendszeresen.

24032. risticke (válaszként erre: 24031. - Cszsuka)
2014. nov. 25. 19:07
Nem tudom, de lehetséges, mert a gyógyszer amit szednem kell az gyomorra van, fekély és refluxra. Famotidin a neve, ha mondd ez nektek valamit. Szárazon böfögök, nincs gyomorsavam. Legalábbis nem érzem, hogy bármit is felböfögnék. Mostanában csak evés után voltak kisebb fájdalmak bal oldalt, de akkor még nem tartottam úgy a diétát: tojásrántottát ettem és aztán éreztem szorítást is, szúrást is és böfögéstől jobb volt. Refluxot csak gyomortükrözéssel lehet megállapítani? Próbálom kerülni azt azt a dolgot, mert azt mondják borzalmas vizsgálat.
24031. Cszsuka (válaszként erre: 24029. - Risticke)
2014. nov. 25. 17:41
Nincs véletlenül refluxod?
24030. zsanna54 (válaszként erre: 24028. - Cszsuka)
2014. nov. 25. 17:37
Köszönöm a biztatást.Citrus érzékeny vagyok.A citrom levével próbálkozom azért./ Bár, lehet, hogy ez is javulhat./Szép estét Nektek!Üdv.
24029. risticke (válaszként erre: 24026. - Cszsuka)
2014. nov. 25. 17:17
Persze, biztos jobban oda fogok figyelni a későbbiekben, csak most most még furcsa, hogy kizökkentem a megszokott régi kerékvágásból. Meg nem szeretnék lefogyni még jobban, igy is jó ha van még bennem 50 kg (57 körül voltam). Meg nem értem, hogy mért a mellkasom, szinte a mellem fáj meg böfögök... legalábbis gondolom hogy a candida miatt, mert máskor nem voltak ilyen fájdalmaim.
24028. Cszsuka (válaszként erre: 24027. - Zsanna54)
2014. nov. 25. 16:57

Az olajfalevél kapszulát nem kipróbálnod kellene, hanem szedni jódarabig. Antibakteriális és vírusellenes hatású, homeopátiásan működő természetes antibiotikum. Nagyon sok dologban segítene neked és kevésbé kellene félned a fertőzésektől is. Majdnem ugyanez igaz a grape cseppre is.

Ha már kúrázol, akkor ajánlom figyelmedbe az olajfa mellé a grapét és probiotikumot, amit úgy emlékszem magadtól is említettél. Az olajfához hozzá kell szoktatni a szervezetet. Először egy hétig 3x1/nap, aztán hetente változtatva: 3x2, 3x3, 3x2, 3x1 , végül fenntartó adagnak napi egy, de azt akár évekig, s ha van egy járvány, s kezd mutatkozni rajtad is, akkor már bármikor megemelheted az adagot egy-két napig, védelem gyanánt.

Amúgy az étrended tetszik :) Arra figyelj, hogy lehetőleg házi és nem tápos legyen az, amit állatból megeszel.

24027. zsanna54 (válaszként erre: 24025. - Cszsuka)
2014. nov. 25. 16:09
Ez a candida most derült ki, ezért is olvaslak benneteket.Szerintem, a diéták egyéniek, hiszen minden ember más. Persze vannak tuti biztos dolgok./ itt ugye a cukormentesség, a szénhidrátcsökkentés, stb./Sajnos, én sok mindent nem ehetek, vigyáznom is kell, hogy ne fogyjak. A paleohoz áll legközelebb amit eddig ettem.Hús,hal, zöldségek, gyümölcsök,köles,rizs,rizsliszt, kölesliszt,mák, dió,töpörtyű,tarja,császárszalonna, erdélyi szalonna,kacsazsír,kókusztej,rizstejszín/nem ízlik, de a kókusz kicsit hajt/.Lidlis gyümölcstea,rooibos tea,citromos víz,Mizsei ásványvíz.Régebben zöld teát is ittam.Az candidánál is jó.Ma vettem olajfalevél kapszulát, valószínű, hogy kipróbálom.
24026. Cszsuka (válaszként erre: 24023. - Risticke)
2014. nov. 25. 15:27
Az a baj, ha arra számítasz, hogy gyorsan kikerülsz belőle, akkor csalódni fogsz. Ez egy életforma. Egyéntől függ, hogy mikortól,természetesen vissza lehet térni a régi kerékvágásba, de pont úgy már soha. Épp ez a lényeg. Ha ott folytatod, ahol abbahagytad, ha nem tanulsz belőle, akkor soha nem fogsz helyrejönni. Javasolnám neked, hogy bizonyos ételeket még egyél meg a menzán, amik nem annyira tűnnek súlyos vétségnek. Több kárt okozol magadnak, ha éhezel, mintha bűnözöl. Adj magadnak néhány hónapot, amíg kideríted, mit hogyan kell elkészíteni, hol kapod meg az alapanyagokat, mit szeretsz és mit nem, aztán vágj csak neki keményebben.
24025. Cszsuka (válaszként erre: 24024. - Zsanna54)
2014. nov. 25. 15:22

Reflexológiát, akupresszúrát és kínai masszázst. És aktívan dolgozom is benne.

Leírnád, hogyan csinálod a diétádat?

24024. zsanna54 (válaszként erre: 24020. - Cszsuka)
2014. nov. 25. 15:13
Szia! Reflexológus vagyok, de elsősorban a talphoz értek.Valamint az energetikához, és a gyógynövényekhez is.Te mit tanultál? Üdv.
24023. risticke
2014. nov. 25. 12:36

Igyekszem betartani a diétát, a napi adagom: probiotikumos joghurt nagy mennyiségben,mellette némi bioboltos magos hajdinás dolgok. Aztán ebédre nyers zöldséges saláta: paprika,paradicsom,fokhagyma,uborka,zöldhagyma, ebbe ma beleapritottam főtt csirkemellet, hogy azért kitartsak. Vacsira szintén joghurt meg ilyen sós ropis dolgok. Az a gond, hogy egyetemistaként sokat szaladgálok, összevissza vannak óráim és nem igazán tudom betartani a sokszor és kevés evést... Meg még nagyon az elején vagyok és rengeteg kaját nem ismerek, amiket most ehetek, eddig mindent megettem, imádtam a gyors kajákat (pizza, giros stb...) msot meg semmit nem ehetek hirtelen, és nagyon nehéz. Mindenki megy tömegesen a menzára enni, én meg rohanok haza salátát csinálni. Remélem hamar kikerülök ebből, mert nem biztos hogy hosszú távon működni fog.

Olvastam itt méregtelenítő teákról, hogy segít a gombaölésben? szóval a sima diéta nem elég, hanem kellene még az mellett bogyókat, teákat inni? Tudnátok példákat mondani?

24022. Cszsuka (válaszként erre: 24019. - Risticke)
2014. nov. 24. 21:46
Érdemes megcsinálni a teljes candida kúrát. Ha elolvasod a fórum elejét, ott sok információt kaphatsz arról, hogyan kezdj bele. Keresd Warj hozzászólásait is, nagyon nagy segítség.
24021. Cszsuka (válaszként erre: 24018. - Lnori1980)
2014. nov. 24. 21:43
Hát, nem tudom, a legjobb a vérvétel. Lehet nála valamilyen ételallergia is. Orvossal beszéltél róla? Nyers zöldséget csak akkor adj neki, ha már van mivel rágcsálnia. A természetben előforduló szénhidrátokat egy kicsi gyerektől nem szabad megvonni. A gyümölcs is adható. Azért ajánlottam a babavizet, mert annak más íze van, mint a csapvíznek. Apránként megpróbálhatnád..
24020. Cszsuka (válaszként erre: 24017. - Zsanna54)
2014. nov. 24. 21:40
Csak a tgy-t csináltad meg, vagy valamilyen szakot is választottál hozzá?
24019. risticke (válaszként erre: 24016. - Cszsuka)
2014. nov. 24. 15:52
Üres gyomorra kell bevennem reggel és este. Az utasításban azt írja, hogy fekély és reflux megelőzésre/kezelésre meg ilyen gyomorproblémákra. Már két hete szedem, ez mellé kaptam nemrég a probiotikumot. Gombákra nem kaptam semmit, csak diétát javasolt az orvos.
24018. Lnori1980 (válaszként erre: 24015. - Cszsuka)
2014. nov. 24. 15:16

Köszi, hogy válaszoltál.

Pont ezt nem merem megtenni, hiszen a lányom 2 éves és pl sok gyümölcsöt eszik, ami ugye cukros, illetve este és reggel is kér tápszert, amiben ugyan az a tejcukor van....

nem merem megtenni, hogy ezeket nem adom neki


még nem jól rág és csak lassan, így nyers zöldségeket nem fogyaszt, viszont főzve igen


nem kap cukrosat semmit, se édesség se üdítő, ezt soha nem is kapta

teát iszik, de steviával édesítve


én eredetileg is vízhez akartam szoktatni de nem ivott

3 x volt kiszáradás miatt kórházban, így örülök ha ezt valamennyire issza


honnan tudhatom meg ha érintett?

candia 5 teszt jó?

24017. zsanna54 (válaszként erre: 24014. - Cszsuka)
2014. nov. 24. 11:00
Szia! Köszönöm, hogy írtál.3 éve állapítottak meg, egy polymyalgia rheumatika nevű betegséget. Az okot nem tudják, ezért csak szteroiddal tudják egyelőre kezelni.Igaziból mást nem is tudnak tenni. Nagyon megroggyantam emiatt is. De egész életemben beteges voltam.Tavaly ősszel 5 hónapig nem szedtem szteroidot, decemberben súlyos érgyulladás alakult ki a fejemben.Emelt szteroid, talán ez okozta candidát.Ekkor csináltattam ételérzékenységi vizsgálatot.Búza, tejfehérje/kazein/tojássárgája jött ki. Tejcukor érzékenységről már 14 éve tudtam. 10 hónapja igyekszem a diétát jól csinálni. 10 éve elvégeztem a természetgyógyász tanfolyamot.Az orvosokról inkább ne beszéljünk.Köszi, hogy segítesz! Üdv.
24016. Cszsuka (válaszként erre: 24011. - Risticke)
2014. nov. 24. 10:08
A szúrások az elsavasodás miatt vannak, ennek magyarázata nem az én szakterületem :) A gyógyszer, amit a gyomrodra kaptál egyszeri, vagy állandó? A gombára is kaptál valamit, vagy csak a gyomrodra?
24015. Cszsuka (válaszként erre: 24010. - Lnori1980)
2014. nov. 24. 10:00

Szia Nóri!


A gyerekek diétáztatása a legegyszerűbb, hiszen ők még kicsik, azt eszik meg, amit adsz nekik. Mármint úgy értem, persze, abban is tudnak válogatni, de itt azon van a hangsúly, hogy mit ne adj! Tejet, tejterméket, cukrot és cukor tartalmú ételeket, semmiképp és tea helyett tanítsd meg vizet inni. Kétévessel már sajnos nehéz, ha eddig nem így volt, de lehet kapni bébivizet, ami nem kemény csapvíz, kezdd azzal.

Neked azonban a diéta mellett minimum probiotikumot és vitaminokat kellene szedned, egyénre szabottan. Gombaölő kúrának csak akkor állhatsz neki, ha már nem szoptatsz.

24014. Cszsuka (válaszként erre: 24009. - Zsanna54)
2014. nov. 24. 09:56

Szia! Remélem, nem baj, ha én válaszolok! Ha már kijelentették, hogy gombás vagy, akkor egyelőre fölösleges arra költened, hogy megtudd, milyen szinten, mert az nem segít rajtad. Sajnos a gomba-kúra, ami természetes, sokkal többe kerül, mint beszedni a gyógyszert. Az is igaz ezzel szemben, hogy a már így is nagyon "elnyűtt" májat még jobban megterheli a gyógyszer. Nem beszedni egy orvos által felírt bármit, az saját felelősség. Ugyanakkor, ha a természetes megoldást választod, fel kell rá készülnöd, hogy az hosszabb ideig tart és többe is kerül. Ha nagyon rossz a helyzet és anyagilag nem tudsz rá áldozni, akkor mindenképp kezdd a gyógyszerrel, közben pedig állj neki a candida terápia első lépéseinek. Célod az legyen, hogy minél gyógyszermentesebbé tedd az életed. A szteroid mellé ajánlottak neked probiotikumot is? Az lenne ugyanis a legfontosabb, ha már nem tudod a szteroidot nélkülözni.

Azt is jó lenne tudni, hogy melyik volt előbb: a tyúk, vagy a tojás? Mármint lehet, hogy már rég gombás vagy és előfordulhat, hogy emiatt vagy autoimmun beteg. Ez azonban csak akkor derül ki, ha a candida kúrától az alapbetegség tünetei is csökkennek, egyes esetekben elmúlnak. Ráadásul csak úgy lehet megtudni, ha az ember nekiugrik, bevállalja és kipróbálja. Mivel sajnos veszélyei is vannak, "csak úgy" nem is ajánlott "nekiugrani". Kell valaki, aki segít abban, hogy merre indulj, személyre szabottan.

Szabad megtudni, milyen betegségre kell szteroidot szedned?

24013. Cszsuka (válaszként erre: 24008. - Ezsezs)
2014. nov. 24. 09:42
Ki lehet belőle gyógyulni, de aki egyszer megélte, annak utána sokkal óvatosabban kell bánnia magával. A gyógyulási időszak többek között arról szól, hogy megismered a testednek azon jelzéseit, amikre eddig oda sem figyeltél, mert nem tudtad, hogy fontosak.Ha ezekre a dolgokra a későbbiekben odafigyelsz és nem "csúszol" vissza ugyanazon hibák elkövetésébe, akkor tulajdonképpen tünetmentesen és egészségesen élheted az életed további részét - legalábbis ebből a szempontból :)
24012. Cszsuka (válaszként erre: 24007. - Solyaaa)
2014. nov. 24. 09:39
Ha nem túl indiszkrét, leírnád, hogy miket eszel? Ha annak érzed, elküldheted e-mail-ben is. Készíts magadnak egy kb. kéthetes jegyzetet, ami arról szól hogy napi szinten mit ettél és puffadtál-e. aztán meglátjuk. A puffadásnak sok más oka is lehet, de érdemes megnézni először ezt. Lisztérzékenység és tejérzékenység kizárva?
24011. risticke
2014. nov. 23. 22:03

Sziasztok! Én is hasonló helyzetben vagyok, kandidát találtak a székletminta szerint. Az én tüneteim a bal mellkasi szúrások, fájdalmak (mint izomgyulladáskor), illetve a hasi tájékon bal oldalon görcsök voltak, és egyfolytában böfögtem. Már beleszédültem, annyira böfögtetett. Szerintetek létezhet, hogy a kandida okozhatott ekkora fájdalmakat mellkasba?


Kb. 1 hete fogtam bele a diétába, meg az orvos kiirt a gyomromra valami gyógyszert, meg probiotikumot. Amióta szedem az orvosságokat jobban vagyok, bár néha még előjönnek gyengén a fájások. Mielőtt meglettek az eredmények refluxra is gondoltam, de végülis kandida lett.

24010. Lnori1980
2014. nov. 21. 17:38

Sziasztok!

Új vagyok itt. Szeretnék segítséget kérni.

Augusztus óta harmadszor voltak hüvelyi panaszaim, ami miatt tenyésztést csináltak és candida az eredmény, ezért elhatároztam, változtatok a táplálkozásomon, elkezdem a kúrát.


Van egy 2 éves kislányom, akit szoptatok, nagyon félek, hogy mi van ha Ő is érintett. Diétáztatni mondjuk nem merném a kora miatt.

Elég gyakran van híg széklete és a végbélnyílása körül régóta van kis piros kiütés szerű.


Honnan lehetne megtudni, hogy érintett e Ő is?

Ha igen, mit lehet vele kezdeni?

:(:(


Köszönöm a segítségeket!

Nóri

24009. zsanna54 (válaszként erre: 23999. - Warj)
2014. nov. 19. 18:57
Szia!Levagyok gyengülve, sajnos 3 éve szedek szteroidot. A gégész szerint gombás vagyok, de vizsgálatra egyik orvos sem küld el. Dermyc nevű gombaőlöt írt fel.Félek beszedni, mert a múltkor egy gyógyszertől, nagyon rosszul lettem./ 200-as pulzus./Szerinted gyengébb valamivel javulhatnék?A prolabor, vagy a candida teszt a jobb szerinted? Az anyagiakat is néznem kell.Már 10 hónapja diétázom, de nem candida diétát.Búza, kazein,tejcukor,és tojás érzékeny vagyok.Talán emiatt van a betegség is.Megköszönöm, ha megírnád a véleményed.Üdv
24008. ezsezs
2014. nov. 19. 12:00

Udv,


a gyomorban ill. belekben levo Candida elmulhat veglegesen, vagy amint szedhidratot, cukrot kap, ujra kiujul?


Van olyan, akinek elmult? Hogyan?


Koszonom.

24007. solyaaa (válaszként erre: 24003. - Cszsuka)
2014. nov. 18. 21:37

Koszi CSuszka, jo lenne mar egy hozzaertovel beszelni ez ugyben.

Regen sokat olvasgattam ezt a forumot azert tudok par dolgot errol az egeszrol..

De igazad van olvasgatnom kellene tobbet.

Mostanaban van egy masik eleg kellemetlen problemam megpedig eleg sok gaz kepzodik a belemben.Erre van valami megoldas? Regen is volt ilyen de azert nem ennyire..

koszike

24006. Cszsuka (válaszként erre: 23987. - Eduarda)
2014. nov. 14. 23:19
Minden étel savasító :)Ez nem jó magyarázat :)
24005. Cszsuka (válaszként erre: 23997. - Tavasz007)
2014. nov. 14. 23:18
Tejet szoktál-e inni? az ugyanis az ekcémát felerősíti. no meg érdemes kipróbálni a lisztmentes étrendet. Lehet, hogy megoldódik a problémád.
24004. Cszsuka (válaszként erre: 24001. - Ezsezs)
2014. nov. 14. 23:16

Itt inkább csak receptek vannak, de jó az ötlet.

[link]

Én meg ezt ajánlom :)

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook