Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ex-candidások tapasztalatai fórum

Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
24063. zsanna54 (válaszként erre: 24062. - Tavasz007)
2014. dec. 3. 09:35
Szia! Autoimmun jellegű betegséget, ami az ízületeket, és az izmokat támadja. Én már elmúltam 60 éves,most derült ki, hogy tejfehérje érzékeny is vagyok.12 évvel ezelőtt, tejcukor érzékenységet állapítottak meg nálam. Azt a diétát betartottam. Mik a tüneteid? Írd meg, ha tudok, segítek. Próbáld először csak a tejet kihagyni az étrendedből, ebből már kiderülhetnek dolgok.Szép napot Neked! Üdv.
24062. tavasz007 (válaszként erre: 24057. - Zsanna54)
2014. dec. 3. 08:50

Milyen betegséget kaptál?


Nekem vérvételból derült ki, h nincs Candida túlszaporodásom. A többit tippelem. Egyelőre nem tudok elmenni másik vérvételre, mert külföldön vagyok.


De tippelem, h glutén lehet, meg tej.

Más mi nagyon lehet?

24061. fulopnoemi (válaszként erre: 24058. - Zsanna54)
2014. dec. 2. 22:18

Kedves Zsanna!

Szerencsére jobban vagyok már a tüdőgyulladást illetően, ugyanis elmentem egy másik orvoshoz is és ő most Prötz terápiával kezel és azt is megállapította, hogy csak kezdetleges.


Én félig Pesten és Fóton lakom.

Te mivel szenvedsz, ha szabad kérdeznem?


Üdv,

Noémi

24060. fulopnoemi (válaszként erre: 24053. - Cszsuka)
2014. dec. 2. 22:14

Szia Zsuka!


Bejelöltem és várom, hogy csatlakozhassak!

Meg várom a válaszod a privát üzenetemre. :)


Köszönöm!

24059. risticke
2014. dec. 2. 20:23
És esetleg annak van tünete ha kihalófélben vannak a szervezetemben a gombák? van valami jele? vizelet vagy egyéb?
24058. zsanna54 (válaszként erre: 24052. - Fulopnoemi)
2014. dec. 2. 15:23
Szia! Figyelj arra, amit Czsuka ír Neked.Én is nehéz helyzetben vagyok, de nem adhatjuk fel.Az első, hogy kigyógyulj a tüdőgyulladásból.Hol laksz?Üdv.
24057. zsanna54 (válaszként erre: 24054. - Tavasz007)
2014. dec. 2. 15:15
Szia! Örülök, hogy örülsz. Nekem valószínű, hogy van.Búza, tejfehérje, és tejcukor érzékenységem van. Kérlelek vedd komolyan, mert nekem későn derült ki, és komoly betegséget kaptam. A diéta által már sokat javultam.Megírnád, hogy a tejfehérje érzékenységet, hogy nézték meg Neked?Üdv.
24056. zsanna54 (válaszként erre: 24047. - Cszsuka)
2014. dec. 2. 15:08
Szia! 3-4 napja szedek napi 1 olajlevélkapszulát. A javaslat rajta, napi 1 kapszula,100 mg oleuropein tartalommal.Többet, egyelőre nem merek bevenni.A gyógyszerérzékenységeim miatt.A gégész felírt egy Dermyc 150 mg-os kapszulát.Egy darab van benne, de még ezt sem vettem be, a szteroid szedésem miatt.Próbálom a cukrot elhagyni, de előjön gyengeség, és szédülés.A szurokfűvet valóban javasolják gombás, baktériumos fertözésekre.Oregánó a másik neve, fűszerként is használják.Szerintem a borshoz hasonlít az íze.Üdv
24055. Cszsuka (válaszként erre: 24054. - Tavasz007)
2014. dec. 2. 14:18
Szuper! :) Gyógyulj meg mielőbb! Azért ne feledd, hogy a betegségeknek lelki oka is van! Ha személyiséged fejleszted, minden szempontból erősebbé válsz és ellenállóbbá a betegségekkel szemben!! :)
24054. tavasz007
2014. dec. 2. 13:09

Juhuj, köszönöm a válaszokat, megjött a vérvétel eredménye, nincs gond a Candidámmal. :)


Akkor marad a glutén meg tejérzékenység!!

Mennyivel jobb!!

24053. Cszsuka (válaszként erre: 24052. - Fulopnoemi)
2014. dec. 2. 09:36

[link]


Szia! Itt beszélgetünk ételekről. Kicsit kettévált a dolog, mert a face-n könnyebb. Általában képek is vannak, érdemes elolvasgatnod ott is visszafelé szép lassan mindent :)

Itt viszont elmesélhetnéd, hogy miként vagy legyengülve. Hány kiló vagy,milyen magas, milyen tünetekkel kezdődött, mi alapján jutottatok arra, hogy ez a bajod, hogyan csináltad azt a diétát, amit nem bírtál, stb... :)

24052. fulopnoemi
2014. dec. 1. 16:32

Kedves diétázók/ex diétázók!

Én már két hónapja próbálkozom, küzdök a diétával, de semmi eredmény. Borzasztóan el vagyok keseredve! Az első időszakot nem csináltam végig, mivel nagyon le vagyok gyengülve így is. Viszont most lehet rá kéne vennem magam, mert ez így már nem állapot, hogy nincs életem!

Kérlek benneteket, ha tudtok tanácsokat adni, hogy az első időszakban miket ettetek,receptekkel, ötletekkel segítsetek. Bármit megtennék a javulásért már, de nem tudom hol és hogy kezdjem. :( Köszönöm előre is!

24051. risticke (válaszként erre: 24050. - Csilla10)
2014. dec. 1. 10:34
tacheebo tea a másik nevén. :) Igy már tudták. :D
24050. csilla10 (válaszként erre: 24049. - Risticke)
2014. nov. 30. 17:42
Lapacho fakereg tea.masrol nem tudok.de az nagyon bena bioboltos lehetett,amelyik nem ismeri.esetleg masik boltban?
24049. risticke
2014. nov. 29. 21:52
Köszi, majd érdeklődöm. :) Lapacho teának van más neve? mert azzal is bementem a bioboltba, és nem tudták miről beszélek.
24048. zsanna54
2014. nov. 29. 19:43
Elvileg, a diófalevél teája is jó, gombás fertőzésekre, de csak óvatosan lehet, próbálkozni vele.A kakukkfű egy kicsit szintén, de inkább a baktériumokra hat.A magas vérnyomásnál, viszont ,nem ajánlott.Naponta 2-3 alkalommal lehet nyelvet kapirgálni, és egy evőkanál hidegen sajtolt olajjal szájat öblögetni, szívogatni. aztán kiköpni és fogat mosni.Méreganyagokat köti meg.Üdv.
24047. Cszsuka (válaszként erre: 24045. - Nyamitörp)
2014. nov. 29. 19:23
Majd utánanézek, köszi :)
24046. fulopnoemi (válaszként erre: 24035. - Zsanna54)
2014. nov. 28. 22:50
Köszönöm! Látom jó helyen vagyok!:-)
24045. Nyamitörp
2014. nov. 28. 21:12

Nem ismerem ezt a betegséget (vagy legalábbis nem tudok róla), de én a szurokfűről olvastam, hogy jó a candida ellen is. Lehet, hogy már írtátok, nem olvastam bele a fórumba.

Ha beírjátok a keresőbe, hogy szurokfű candida, akkor olvashattok erről, csak nekem most nem enged linket megadni.

Elvileg a teája is jó, de úgy emlékszem azt olvastam, hogy az olaj jobb.

24044. Cszsuka (válaszként erre: 24041. - Risticke)
2014. nov. 28. 20:55
Egyébként addig örülj, amíg kis számban vannak. Ha most komolyan veszed, akkor később nem lesznek nagy számban! :)
24043. Cszsuka (válaszként erre: 24041. - Risticke)
2014. nov. 28. 20:55

Olive Leaf Extract

Ez az angol neve :)

24042. csilla10 (válaszként erre: 24039. - Cszsuka)
2014. nov. 28. 19:06
köszönöm!!!!
24041. risticke (válaszként erre: 24040. - Cszsuka)
2014. nov. 28. 15:22

Én is néztem a keresőben, csak az a gond, hogy nem magyarországi vagyok, hanem délvidéki, és fogalmam sincs, hogy itt mi a neve. Ma voltam bent egy gyógyszertárban, ahol sokmindent árulnak, és angol néven mondtam, amit találtam neten, de nem tudta a nő, hogy mire gondolok. Az a gondom, hogy nem minden kifejezést tudok szerbül, és akkor meg se tudom kérdezn, hogy van-e.


Na meg tudod mi a vicces? hogy egyik orvos nagyon ajánlja, hogy diétázzak, a másik meg azt mondja, hogy nem kell, mert amúgy is 50 kg vagyok, és csak mégjobban legyengülnék. Az eredményemen amúgy is azt irja hogy kis számban vannak a candidák, és nem kell annyira komolyan vennem. De én azért próbálkozom. Ha más nem, bár azt betartom, hogy édeset egyáltalán ne egyek.

24040. Cszsuka (válaszként erre: 24037. - Risticke)
2014. nov. 27. 22:12
Szerintem egyelőre csak próbáld meg az olajfalevél kivonatot. Beütöttem a "gugliba", rögtön egy csomó találat jött rá. Én a Biocom-ost (régen Ökonet) szoktam ajánlani, de a Biocom oldalán lévő eladási ár felett láttam a neten. Szerintem az a legjobb, de nem állítom, hogy nincs vele azonos minőség másnál.
24039. Cszsuka (válaszként erre: 24036. - Csilla10)
2014. nov. 27. 22:06
Elküldöm privátban a doktornő nevét és telefonszámát, akihez én szoktam küldeni mindenkit.
24038. Cszsuka (válaszként erre: 24034. - Fulopnoemi)
2014. nov. 27. 22:05

Szia! Hol laksz? Nem tudnánk találkozni?

László Máriánál jó helyen lettél volna, csak nem tudom, hogy milyen feladatokat és szednivalót kaptál tőle. Leírnád részletesen, hogy mit adott, milyen instrukciókkal látott el és ebből milyen szinten és mit, illetve mennyi ideig tartottál be?

A fogyás természetes az elején, de ha kitartó vagy, akkor egy idő után visszahízol a neked normál testsúlyra. Én 53-ról 46-ra fogytam le annak idején. Csont és bőr voltam. Most 56 vagyok. Ha tüdőgyulladásod van, akkor nem szabad "csak úgy" összevissza csinálni. Arra kaptál valamit? Voltál vele orvosnál?

24037. risticke (válaszként erre: 24033. - Cszsuka)
2014. nov. 27. 15:22
És olajfalevél kivonatot hol lehet kapni? biobolt? vagy gyógyszertár? még sosem hallottam róla. Minden esetre meglátogatok majd egy gastroenterológust,ha megjött az ösztöndíjam... Nagyon drága a vizsgálat privát orvosnál. Államilag meg várni kell hónapokat mire sorra kerülök, már ha egyáltalán kapnék beutalót.
24036. csilla10
2014. nov. 27. 11:16

sziasztok!


új vagyok itt a fórumon. tudnátok abban segíteni, hogy orvost javasoltok, aki gyógyszert is ír, diflucant vagy nystatint, és komplexen tud kezelni. kolon terápiára nem kívánok menni, viszont nekem a betegségem miatt sokszor kell antibiotikumot szednem, így viszonylag hatékony kezelésre van szükségem. mert ha felüti a fejét a betegségem, akkor jön az antibiotikum megint.

olvastam itt dr lászló máriát, de úgy látom kap hideget is , meleget is. mellesleg 3-ik hete hívom, és mindig azzal jön, hogy átutazóban van. kicsit fura. persze ha jó doki, akkor várok rá, de szívesen fogadnék orvos javaslatokat. nektek biztosan van már több tapasztalatotok is.


köszönöm!!!!

24035. zsanna54 (válaszként erre: 24034. - Fulopnoemi)
2014. nov. 27. 11:13
Szia! Ezen a fórumon többen nagyon értenek ehhez a témához.Hamarosan írnak is neked.Én is értek egy keveset hozzá, de biztatást és segítséget is, érezni, hogy jó szívvel nyújtanak.Nekem is segítenek.Majd később írok Neked!Üdv.
24034. fulopnoemi
2014. nov. 26. 20:40

Kedves fórumozók!


Az én történetem igen komplex és nagyon nagyon el vagyok már keseredve. Ezért kérem hogy aki tud segítsen néhány okos hozzászólással.


Az egész úgy kezdődött, hogy nem bírtam koncentrálni, pánikoltam, hogy elment az eszem és addig folytattam, míg a pszichiátriára kerültem depresszióval. Nem akartam gyógyszert szedni, de az orvosok és a szüleim nem nagyon adtak más lehetőséget. Jelenleg a harmadik féle gyógyszert adják, de semmi pozitív változás.

Ezzel párhuzamosan észrevettem, kezdetben a nyelvgyökömön fehér lepedéket, amire az ecsetelők tömkelegét adták, volt hogy antibiotikumot kaptam rá, míg végül magam derítettem ki,hogy valószínű kandidám van. Kérésemre elvégezték a tesztet, ami megállapította,hogy sok telep van a nyelven. Ezek után felkerestem Dr László Máriát, aki méregdrága táplálékkiegészítőkkel próbált meg helyrehozni. Colonterápiákra is jártam. A diétát már szeptember óta tartom, de tény, hogy a szigorú első időszakot nem tudtam megcsinálni, mert már annyira le van gyengülve az immunrendszerem,hogy nem merek kimenni a házból sem.

Mostanra a nyelvem nagyobb részét fehér lepedék fedi és erős hajhullásom volt, ami szerencsére most már megállt.

Mindenféle vitamint szedek. Ezreket költök naponta minden táplálékkiegészítőre. Nem eszem tényleg a tiltott dolgokból és a bajom egyszerűen nem akar szűnni.

Mivel a László Dr. féle táplálékkiegészítőket már nem tudom megfizetni, elmentem egy természetgyógyászhoz. Ő Nystatint adott és most azt is szedem.


Minden napom azzal telik, hogy facsarom a céklalevet, veszem a bogyókat, teákat és főzöm az ételeket(amik igen egyhangúak már). Másra szinte nem is tudok koncentrálni és így telnek a drága percek közel 3 hónapja. Az egyetlen szerencsém, hogy a szüleimhez vissza tudtam költözni és ők tudnak még támogatni egy ideig.

Viszont ez nem állapot, hogy se dolgozni se emberek közé lassan nem merek egyáltalán menni.

Óriási tehernek érzem így az életem. Ennek soha se lesz vége?

Mit csinálhatnék szerintetek? Kezdjem előröl a kemény diétát? Viszont már annyit fogytam, hogy nem szeretnék többet és jelenleg még részleges tüdőgyulladásom is van.


Kérlek írjatok valami biztatót, vagy hogy hogy induljak neki, hogy még épp ésszel megússzam!


Köszönöm előre is!

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook