Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


207. Bogi11 (válaszként erre: 204. - Hermione G.)
2019. febr. 3. 20:11

Egyelőre még minden bizonytalan, hiszen csak 10-es a gyermek. Korábban szó volt esetlegesen angol nyelvterületen történő továbbtanulásról, de úgy tűnik nem igazán vonzza ez a lehetőség.

Mostanában kezd körvonalazódni, hogy közgazdasági irányban gondolkodna továbbmenni. Egyelőre alapképzésként valamilyen alkalmazott közgazdaság,gazdálkodás és menedzsment, vagy nemzetközi gazdálkodás szak jöhetne számításba.

Olyan alapozó szak, ahonnan többfelé lehet menni, ha már tényleg tudja, hogy melyik terület érdekli igazán.

Bécs közel van, élhető város. Az ottani képzésről viszont nem tudunk semmit, és a német nyelvtudás is hiányzik egyelőre. Tanulja persze a gyermek, de nagyon messze van a használható szinttől. Angol nyelvű képzéstől már most sem félteném, de az túl messze érhető csak el.

Persze lehet, hogy ELTE , vagy Corvinus lesz az elsődleges cél,de ugye itt is változik minden. Ki tudja milyenek lesznek a tandíjak addigra? És ha itthon csak fizetősre vennék fel, akkor már megfontolandó lehet egy osztrák egyetem is.

Ezért szeretnék egy kicsit tájékozottabb lenni. Hogy tudjam járható-e egyáltalán ez az út.

206. levia (válaszként erre: 205. - Bogi11)
2019. febr. 3. 20:07
Naná, hogy belenéztem. 15 percig bírtam. Vsz rosszul optimalizált a monitorom játékhoz, de így nagyon vontatott és kényelmetlen. Amúgy a kezdeményezés nagyon hasznos lehet. No majd később kap esetleg újabb esélyt...
205. Bogi11
2019. febr. 3. 19:58

Ez egy pályaválasztási tanácsadó játék. Nem néztem még meg közelebbről, de hátha érdekes.


holtanuljaktovabb.hu/jatek/

204. Hermione G. (válaszként erre: 200. - Bogi11)
2019. febr. 3. 07:50
Így van, és önálló lett. A kinti lét erre is jó. Azóta nem otthon lakik. (Persze ehhez a jó anyagi háttér is adott.) Mit szeretnél kérdezni, megkérdezem szívesen:).
203. levia (válaszként erre: 202. - Bogi11)
2019. febr. 2. 22:11
Gazdasági magánjog (a szótár szerint)
202. Bogi11 (válaszként erre: 201. - Levia)
2019. febr. 2. 18:51

Csak tudnám mi az a Wirtschaftsprivatrecht szak! :) Ha jól sejtem, akkor valami közgazdasági irány lehet. Éppen ez érdekelné a gyerkőcöt. Igaz egyelőre a Mo-i lehetőségek vannak elől, de ki tudja mi lesz 2 év múlva?


Köszönöm a linket. Nagyon sok hasznos dolgot olvastam, de még azért elég sűrű a homály. A német nyelvtudás nagyon hiányzik.:(

201. levia (válaszként erre: 199. - Bogi11)
2019. febr. 2. 15:00

Ó, bocsi. Akkor azt kérdezed, hogy van-e nyelvtanfolyam, (“nulladik év”)?


Léteznek fizetős előkészítő tanfolyamok, így pl.: vwu.at


VWU esetében teljesen szokványos módon az egyetemre kell jelentkezni egy választott szakra (lehet kamu szak is, amit később le lehet adni). A bejelentkezésnél meg kell adni, hogy a VWU-ra szeretnél járni. Így megkapod a diákigazolványt, egyetemista leszel, de csak a német nyelvkurzusra kell bejárnod.

Figyelem!

A WU esetében csak a Wirtschaftsprivatrecht szakon lehet elkezdeni a VWU-t.


Az Uni Wien esetében csak nem EU-s diákok vehetik igénybe a VWU-t.


Ha több minden érdekel: [link]

200. Bogi11 (válaszként erre: 196. - Hermione G.)
2019. febr. 2. 14:40
De legalább biztosan megtanult németül. :) Esetleg tőle nem lehetne pontosabb információt kérni?
199. Bogi11 (válaszként erre: 197. - Levia)
2019. febr. 2. 14:39
Igen ezt láttam, csak az nem egyértelmű nekem, hogy be lehet-e már előtte iratkozni a vágyott szakra, és csak utána megszerezni a szükséges nyelvtudást?
198. levia (válaszként erre: 197. - Levia)
2019. febr. 2. 12:59
WU=Uni Wien
197. levia (válaszként erre: 195. - Bogi11)
2019. febr. 2. 12:57

Szia Bogi!

Ez a WU nyelvi intézetének magyar nyelvű tájékoztatója az általuk kínált nyelvtanulási lehetőségekről: sprachenzentrum.univie.ac.at/deutschkurse/hu/

196. Hermione G. (válaszként erre: 195. - Bogi11)
2019. febr. 2. 10:44
Ismerős lanyka pontosan e célből töltött kint egy évet Bécsben. Anyagilag húzós, albérletben laktak, ketten vagy hárman, de így is sokba került. Mellette dolgozott. Aztán mégis hazajött és itthon jár az orvosira. Bár neki Svájc a célország, ha végez.
195. Bogi11 (válaszként erre: 194. - Levia)
2019. febr. 2. 09:39
Tudsz (tudtok) esetleg arról, hogy a Bécsi Egyetemen van-e olyan megoldás, hogy amennyiben nincsen meg a C1 nyelvvizsga, akkor a beiratkozás után van lehetőség nyelvi előkészítő (fél-1évre), majd a (remélhetőleg)sikeres nyelvvizsga után lehet megkezdeni a tanulmányokat. Valahol olvastam erről, de konkrét információt nem találtam. Nálunk esélytelen a C1 szint 12. végére. Örülök(nék), ha a B2 meglesz (meglenne). Persze ez csak az egyik forgatókönyv. Ki tudja mit akar majd a gyermek 2 év múlva?? :)
194. levia (válaszként erre: 192. - Virgilius)
2019. febr. 1. 23:35
Valamelyik bécsi szakon (most nem jut eszembe, melyiken) 3 évnél nem régebbi ÖSD C1 vizsga igény volt feltüntetve. Jött is a számolgatás, de - ha szóba jön esetleg élesben is - még épp benne leszünk.
193. Anyatigris311 (válaszként erre: 192. - Virgilius)
2019. febr. 1. 21:36
Ausztriában nem volt ilyen feltétel. DSD-t is elfogadták, pedig az nem is szerepelt az iskola honlapján.
192. virgilius (válaszként erre: 191. - Levia)
2019. febr. 1. 19:12
A német nyelvterület egyetemein nem kérnek friss nyelvvizsgát úgy, mint az angolok?
191. levia (válaszként erre: 190. - Rozalinda)
2019. jan. 31. 23:40
Az IELTS és a TOEFL igen, a többi nem. A német vizsgák közül tudtommal egy sem. És ez a gyerek szerencséje!
2019. jan. 31. 23:38
A nyelvvizsga nem évül el pár év után ?
189. levia
2019. jan. 31. 22:36

Befutott egy piszok részletes dokumentum a 2020-as érettségi, felvételi procedúra részleteiről.


[link]

188. levia (válaszként erre: 187. - Logarithmia)
2019. jan. 31. 13:17

Orvosi megcélozva az (3.) emelt angol csak a B2-t váltja ki, extra pontot nem ad. Nyelvvizsgázzatok.


A többi válasz nem tudom,mert gyerek erről mesélt csak :-))

Előbb utóbb kijön majd egy publikus hivatalos állásfoglalás.

187. logarithmia (válaszként erre: 185. - Levia)
2019. jan. 31. 13:00

Levia,a pontszámítás hogy változik? 1db B2 és 1 db emelt érettségire nem jár majd plusz pont,mert ez kötelző, csak az ezen felüli nyelvvizsgákra és emeltekre megy majd a 28/40/50 pont? Vagy a kötelezőt is bepontozzák?

Ahol pl.biosz ÉS kémia emelt már most is kötelező,ott mit fizet az emelt angol?

Köszi,előre is! Még csak kóstolgatom a témát, de faktválasztáshoz már jól jön minden infó.

186. virgilius (válaszként erre: 185. - Levia)
2019. jan. 30. 21:32
Hát ez elég jó. Ha most is így lenne, a fiamat felvennék simán a pszire.
185. levia
2019. jan. 30. 19:09

Ma egy OH-s fazon tartott tájékoztatót milyen változás lesz 2020-tól.

A továbbtanuláshoz elengedhetetlen lesz egy B2 komplex nyelvvizsga és egy emelt érettségi. Ezt tudtuk.



DE!!


Legegyszerűbben, egy lépésben ez egy 60% feletti emelt nyelvi érettségivel tudható le. Nem a "felvételit" vezetik be kötelezően, csak az a lényeg, hogy legyen az érettségizőnek minimum egy DARAB emelt vizsgája is. Az egyéb felvételi követelmények továbbra is az egyetemi szakoktól függenek.


És ha valakinek UGYANABBÓL a nyelvből van komplex B2-je és C1-je is, akkor a C1-ért járni fog a 40 pluszpont!


Ráadásul, ha van a gyereknek egy komplex B2-je és UGYANABBÓL a nyelvből siketesen emeltezik is, akkor is van extra 28 pontja!


Azaz minimálisan elég egy nyelvet jól megtanulni és abból megcsinálni a kétféle vizsgát a plusz pontokért. Az első nyelvvizsgát pedig visszatéríti az állam.



.

184. akinomuj (válaszként erre: 182. - Levia)
2019. jan. 29. 19:15
Jaj, de jó, hogy így foglalkoznak velük! Ez nagyon fontos lenne minden középiskolában. Időt, energiát szánni a beszélgetésre, segíteni a diákokat.
183. akinomuj (válaszként erre: 181. - Virgilius)
2019. jan. 29. 19:14
EZ IGEN!
182. levia (válaszként erre: 181. - Virgilius)
2019. jan. 29. 16:56

Hú de alapos.

Nálunk ma volt aktuális a személyes beszélgetés. Az osztály minden tagjával egyénileg az ofő és az igh. találkozik. Átbeszélik a tanulmányi helyzetet, hogy beváltak-e a faktok, vagy vált-e a gyerek. Mik az elképzelései? Ha van már konkrétum. Ehhez mire kell figyelni, a szak mit kíván stb.

Az egész hozzáállás nagyon pozitív, azt keresik hol tudnak segíteni.


Bár annak, akinek gőze sincs a hogyan továbbról flusztráló a közelgő randi. :-)))

2019. jan. 29. 16:04

[link]


A Berzsenyi kitett egy ilyen remek tájékoztatót a felvételiről.

180. akinomuj (válaszként erre: 177. - Levia)
2019. jan. 29. 15:18
Köszönöm mindkettőtöknek!!
179. levia (válaszként erre: 178. - Guruljka)
2019. jan. 28. 22:04
Köszi. Próbáltátok is?
178. Guruljka (válaszként erre: 177. - Levia)
2019. jan. 28. 21:53

Kiegészítem:


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook