Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


117. virgilius (válaszként erre: 116. - Akinomuj)
2019. jan. 5. 13:50
Egyik sulinkban sem tartották ezt be, pedig jártak pár helyre a gyerekeim.
116. akinomuj (válaszként erre: 113. - Virgilius)
2019. jan. 5. 13:40

Az a "baj", hogy nem szeretek csalni - apjuk sem -, és ez a gyerekekre is ráragadt. Márpedig szerintem ez csalás.


És voltaképpen az iskola filozófiájáva is egyetértek.


Nem akkora kunszt kitűnni egy-két tárgyból, ha 10x annyi időt szánsz rá. Van, aki magántanuló és úgy jár tanulmányi versenyekre (más suliból tudok ilyent, olimpikonokat is), ami persze eredményes is, hiszen nincs a napi készülési kényszer, "csak" a féléves és az év végi vizsga (amire persze, kell készülni, szóval az sem könnyű).

Nyilván választhatnánk ezt az utat, de nem szeretnénk az emberi, közösségi kapcsolatokat feláldozni egy-egy siker oltárán.


Később, az egyetemen már uvsz kevésé lesznek ilyen különbségek, jobban kijön, ki a szorgalmas, tehetséges, jól szervezett.



Lányod sulijában nincs olyan, hogy házirend? Biztos szerepel benne, hogy hiányzás után KÖTELESEK időt hagyni a pótlásra, számonkérésre.

EZT tapasztalatom szerint tisztességesen betartják a Fazekasban. Van egy kevés türelmi idő.

2019. jan. 5. 13:31

Enyimgyerek OKTV előtt is bement a suliba, mert egyszerűen esélytelen a pótlás. Egyéb versenyek előtt is bemennek sokan.

Lányom kórházban volt ősszel pár napig, utána mikor bement, megíratták vele a dolgozatot csont nélkül, senkit nem érdekel a hiányzás. :(

Mindkét gyerek sulijában többen komolyan sportolnak, őket azért elengedik, bár az egyik inkább a magántanulóságot választotta.

2019. jan. 5. 13:26
Nálunk is vannak pályaorientációs napok, meghívott előadókkal, illetve itt végzett diákok beszámolói, vagy szülők mutatják be a munkájukat... Sőt még a lányom sulijában is van ilyen. Más kérdés, hogy nálunk max az ellenhatás érvényesült, a gyermek egyre több hivatással kapcsolatban látta be, hogy az mégsem neki való. ;) Ami pedig neki való lenne, annak olyan alacsony a társadalmi elismertsége (meg ugye főképp az anyagi), hogy ezért nem akarja választani. De a vége mégiscsak ez utóbbiak közül lesz valami, úgy tűnik (valamely tanárszak).
113. virgilius (válaszként erre: 109. - Akinomuj)
2019. jan. 5. 13:22
Betegszabadságra mindenki elmehet, ha a háziorvos ír egy igazolást. ;) Gondolom, a tiétek is írna.
112. levia (válaszként erre: 111. - Akinomuj)
2019. jan. 5. 13:17
És még az érettségin plusz pontot sem ér....
111. akinomuj (válaszként erre: 110. - Levia)
2019. jan. 5. 13:15

Valóban ez a filozófia. Hogy első az iskola, és csak a versenyezzen, akinek emellett is megy.

Ami a pótlást illeti: a kémiai olimpiai előkészítő 2xmásfél hét, áprilisban és májusban, 9-18 óráig (egy-egy fél nappal, 3 5 órás zh-val ill. laborral).

A külfföldi versenyek 4-7 nap (Európán kívül lehet több is).

Utána lehet vért izzadni a pótlással. Mert bevasalják.

110. levia (válaszként erre: 109. - Akinomuj)
2019. jan. 5. 12:50

A Fazekasosok talán úgy gondolja, úgyis továbbjutnak/sikeresen szerepelnek a diákjai, ha nem előtte turbózódnak fel. :-)


De nem is egyszerű a hosszabb távollét alatt kimaradt órák pótlása.

109. akinomuj (válaszként erre: 108. - Levia)
2019. jan. 5. 12:43

Igen, EZ van itt is. De érthető, hosszú lenne a délután 7 tanóra után.


Ami nincs az a második meg a harmadik forduló előtti többnapos távollét, mint sok gimiben.

És van élversenyző, akiről tudom (nem a Fazekasban tanul), hogy betegszabadságra megy egy-egy hétte a versenyek előtt.

Éjen az esélyegyenlőség.

108. levia (válaszként erre: 106. - Akinomuj)
2019. jan. 5. 12:37
Itt az OKTV napján délelőtt nem kellett bemenni az órákra.
107. levia (válaszként erre: 106. - Akinomuj)
2019. jan. 5. 12:28
Jobban belegondolva nem hiányolom igazán az életünkből a versenyeket, így is annyi minden van egy hétbe belesűrítve, hogy csak. Sőt örülök, hogy legtöbbször sikerül megtalálni az egészséges egyensúlyt az iskolai tanulás a szocializálódás, a hobbi és a lustálkodás között. :-)
106. akinomuj (válaszként erre: 105. - Levia)
2019. jan. 5. 11:50

Szia,


Nehogy azt hidd, hogy a versenyeket propagálják. Jó esetben kint an a hirdetőn. De pl. IJSO-t, EUSO-t teljesen máshonnan tudta meg, a suli hozzájárulása az volt, hogy beleegyezett a sok hiányzásba.

Most a Szilárd Leó fizika miatt a fiam írt a tanárának, hogy nevezze (és még nem jött válasz). Nem a tanár kérdezte, hirdette; felkészítés nincs. És ez igaz gyakorlatilag minden versenyre (kémia OKTV előtt van 4 nap tábor).


Ami tényleg van, az az, hogy ha van a gyereknek kérdése, a tanár próbál segteni, válaszolni. Valamint a verseny miatti hiányzást jól tolerálják (de nincs többnapos felkészülési hiányzás, mint sok más iskolában). Kész, passz, slussz.

105. levia (válaszként erre: 104. - Akinomuj)
2019. jan. 5. 09:35

Igen, szerintem is a két szuper suli picit más vonalat visz. Ez lehet abból is adódik, hogy a tiétek gyakorlóiskola, a tudományos szakmaiság és annak továbbadása a suli működésének az alapja és célja. De javítsatok ki, ha tévedek.


Nálunk meg a közösségi programokon keresztüli sulihoz (végzés után is!) kötést/kötődést szokták kiemelni, mint extra. Persze ez nem megy magától, van egy kis csoport a diri mellett, aki szervezi pl. a támogatói rendezvényeket, pályaorientációs alkalmakat, szülői klubokat stb.


De pl.sok versenyről lemaradunk, mert említés se esik róluk, hogy lennének. ;-)

104. akinomuj (válaszként erre: 102. - Levia)
2019. jan. 4. 22:41

Hát igen, az időigény.

Igazából nem is lenne lehetetlen küldetés, ha egy jól szervezett gyerek lenne. De nem az, így elúszik, kapkod, súlyoz (nem mintha fájna, hogy nem kitűnő). Egyszerűen kevés a napi 24 óra, szeretne közben társasozni is a tesókkal, olvas éjjel-nappal, mert az is érdekli (politka, közgazdaságtan...). Nem tudom, mikor tanul meg lemondani valamiről, de előbb-utóbb kelleni fog.


A pályaorientációt én is nagyon irigylem. Lenne mit tanulni a sulitoktól!!

Nálunk kb. az van, amit az egyes szülők fölajánlanak.

103. Bogi11 (válaszként erre: 102. - Levia)
2019. jan. 4. 22:29
A jól szervezett pályaorientációs napokat nagyon irigylem. Nálunk a legutóbbi szombati tanítási napon lett volna, de kiderült, hogy elfelejtették megszervezni, vagy nem tudom mi történt. Mindenesetre kultúrprogramra mentek helyette. Ami nem volt rossz, de a másiknak jobban örültem volna. Pedig óriási szükség lenne rá. Nem értem, hogy miért nem veszik komolyabban. :(
102. levia (válaszként erre: 101. - Akinomuj)
2019. jan. 4. 21:59

Ez elképesztő, ha csak pusztán az időigényét is nézzük csak. De ha ráadásul nem kispályás szinten gyakorolja is mindezt...


Sajnos, vagy sem(?) szerintem azonban a sokrétű érdeklődés és a tehetség nem mindig fedi egymást. Sőt a jó eredmény eredhet akár pusztán megfeleléskényszerből is. Ez utóbbi talán a legrosszabb opció.


Abból a szempontból szerencsések vagyunk, hogy a gimi nagyon jól szervezi a pályaorientációs napokat. A gyerekek egy csomó szakma kiváló művelőjével találkozhattak. Az ő hatásuk is volt/lehetett több rácsodálkozás, irányváltás.

101. akinomuj (válaszként erre: 100. - Virgilius)
2019. jan. 4. 21:13

Levia, Virgilius:


A bőség zavara. A túlságosan sokrétű tehetség átka.


Én elsőszülöttem vsz marad a számoknál, bár azért megjegyzem, a fizika-kémia fakt, emelt matek, 2 fizika szakkör mellett bejár és készül filosz faktra is szorgalmasan (de azt legalább nem vette föl hivatalosan).

100. virgilius (válaszként erre: 97. - Levia)
2019. jan. 4. 16:59
Az én gyerekeim anyja pedig 4. félévkor változtatott, de nagyon élesen. :DDD
2019. jan. 4. 16:58
Nézem a felvit, és az osztatlan tanárszakokon kell legalább egy emelt érettségi, ez mintha eddig nem így lett volna.
98. levia (válaszként erre: 96. - Virgilius)
2019. jan. 4. 16:56

Most, hogy mondod... Látod, még nem ástam magam eléggé bele a témába.

Akkor csak előre tanul, nem a pontokért.

97. levia (válaszként erre: 95. - Akinomuj)
2019. jan. 4. 16:49

Ha ma kérdezném biosz. Ha holnap talán inkább közgáz. Ha holnapután... ????

Lassan nem lehet elfutni a legalább minimális mértékű specializálódás elől.

De az anyja se tudta merre-hova még anno harmadik félévkor sem. :-)

96. virgilius (válaszként erre: 94. - Levia)
2019. jan. 4. 15:09
Ez megint nem érthető nekem. Fogorvosira két emelt kell, biosz az egyik, fizika vagy kémia a másik. A két emeltből megvan a plusz 100 pontja, vagyis több plusz pontot akkor sem kaphat, ha nyelvvizsgázik, OKJ-zik, OKTV-zett, sehogy sem. Vagy valamit figyelmen kívül hagyok? ...
95. akinomuj (válaszként erre: 94. - Levia)
2019. jan. 4. 14:00

Igen, töbfélekppen lehet pluszpontoz jutni, de az össz pluszpont maximálva van.


Levia, ha nem kémia, akkor milyen irányban fordult a lányod?

94. levia (válaszként erre: 93. - Grumpy56)
2019. jan. 3. 16:27
Egy iyet én is ismerek. Most csinálja a okj fogorvos asszisztens képzést (ezért is kap vmi pluszt majd) és készül az érettségire.
93. grumpy56 (válaszként erre: 83. - Virgilius)
2019. jan. 3. 16:16
Utána már annyiszor teszed le ahányszor akarod, csak fizetni kell érte :(. Több ismerős is csinálta ezt, pl. volt akit nem vettek fel első körben fogorvosira, egy évet eltöltött biológia szakon, majd újra érettségizett.
92. grumpy56 (válaszként erre: 85. - Virgilius)
2019. jan. 3. 16:10
Egy tárgyra csak egyféle plusz pont jár.
91. levia (válaszként erre: 90. - Guruljka)
2019. jan. 3. 15:53

Vajon jövőre mi lesz? A kötelező első B2-re nem jár majd plusz pont gondolom. Remélhetőleg a C1 vagt egy második (másik) B2 ér majd pár pontocskát.


Vagy vissxavonják az egészet?

90. Guruljka (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2019. jan. 3. 15:48

Most is úgy látom, a nyelvvizsga a plusz pontok között van felsorolva.

Kérdezzetek rá! Akár a Felvi.hu oldalon vagy az intézménynél telefonon.

89. levia (válaszként erre: 77. - Virgilius)
2019. jan. 3. 15:42
Már 95-ben nem nyelszakon is kettő kellett az MSc-hez. Egy alap és egy közép. De nem kellett komplex legyen.
88. levia (válaszként erre: 73. - Andi2014)
2019. jan. 3. 15:39

Ez nem lenne igazán gond, ha a német osztályzó akár 2, akkor legfeljebb az angol 5-bők számolja a felvi a pontokat.

De a maximalista világfelfogásba nem fér bele :-))) Hogy nézne már ki a bizonyítvány!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook