Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


229. levia (válaszként erre: 220. - 301ae9b789)
2019. febr. 4. 10:25

Esetleg ezzel találkoztatok? (Kaposvár élhető város, nem tandíjas lehetőség)


Kaposvári Egyetem: Képalkotás BA (Visual Representation)


[link]


Vagy a ez a Bp-i képzés: [link]

228. Hermione G. (válaszként erre: 227. - Hermione G.)
2019. febr. 4. 09:02
angol helyett.
227. Hermione G. (válaszként erre: 220. - 301ae9b789)
2019. febr. 4. 09:02

Nagyon sajnálom, és elkeserítő, hogy anyagi helyzet miatt nem oda kerül lányod, ahova vágyna. A rajztanári szak szóba sem jöhet?, mert ott azért közelebb lenne a művészethez.


Az alap angol szak szerintem sem a legjobb választás, lesz egy diplomája, de semmilyen különösebb plusz tudással nem rendelkezik majd sajnos. Talán ha minorba felvesz mást is, akkor jobbnak tűnhet. Vagy ha ritkább nyelvet választana az angol helyet:). Pl a japánt.

226. Hermione G. (válaszként erre: 207. - Bogi11)
2019. febr. 4. 08:39

Akkor egy általános tájékoztatást kérek, jelentkezni fogok, ha kapok választ:).


A BCE-en van angol nyelvű képzés, és nem is kell elhagyni az országot, ha az idegen nyelvi képzés számít:).


A BME-n pedig német nyelvű, BA képzés a végén két diplomát kapnak. Bár itt gyakorlatilag lenullázzák az évfolyamot az utolsó, kinti tanulásra egy-két hallagató marad.

225. levia (válaszként erre: 219. - Bogi11)
2019. febr. 4. 04:01

Az osztrák érettségivel rendelkezőknek a helyek 75%-a van fenntartva, az EU-soknak 20%, ezért a külföldieknek valamivel magasabb a ponthatár (sok a német jelentkező).


De ennek iskolaspecifikusan még utánna kell nézni.

224. levia (válaszként erre: 215. - 301ae9b789)
2019. febr. 4. 03:34

Szia!

Az idei Edukáció kiállításon is voltak kint Japán képviselői. Mi nem beszéltünk velük, és anyagot sem hoztunk tőlük, de annyit tudok, hogy teljes ösztöndíj lehetőséget is kínáltak.

A Japán követség honlapján ez olvasható:

"- Ösztöndíj első egyetemi diploma megszerzésére (Magyarországon 1992 óta)

17-24 év közötti fiatalok számára meghirdetett, négyéves egyetemi képzésre szóló ösztöndíj. Az egyetemi képzés megkezdése előtt a diákok egyéves, elsősorban japán nyelvi felkészítő tanfolyamon vesznek részt (a Tokiói Idegen Nyelvek Egyetemének vagy az Oszakai Idegen Nyelvek Egyetemének Külföldi Diákok Japán Nyelvi Oktatóközpontjában). A képzés teljes időtartama 5 év (az orvosi, fogorvosi, illetve állatorvosi képzés esetében 7 év). Abban az esetben, ha az alap- vagy posztgraduális képzés után valaki felvételt nyer magasabb szintű képzésre, az ösztöndíj időtartama pályázati úton meghosszabbítható."

[link]


Hátha...

223. virgilius (válaszként erre: 220. - 301ae9b789)
2019. febr. 4. 00:02
Nem idegesíteni akarlak, mert tényleg rémes megszülni ezt a döntést, de azt még megkérdezhetem, miért Veszprém vagy Szombathely? ott is koleszos lenne, nem? Azért az ELTE meg a Károli anglisztikája fényévekkel erősebb, mint amiket beírtatok. Egy kitűnő tanuló jöhetne simán Bp-re. És akkor esetleg még a japánt is felvehetné. Szerintem amúgy a japánnal több mindent lehet is kezdeni.
222. virgilius (válaszként erre: 214. - Akinomuj)
2019. febr. 3. 23:54

Mármint ő már 14 évesen tudta, hogy egy ausztriai egyetemen szeretne majd tovább tanulni? Nem semmi, hogy milyen céltudatos gyermekeid vannak. :) Enyé kb még most, 12.-ben sem tudja, mi lenne az igazán jó döntés.

Mindenesetre ő nem akar egyből külföldre menni, még ha tandíj nncs is, a járulékos költségeket nem tudnánk előteremteni. Viszont ha még létezik majd Erasmus vagy hasonló, akkor abból a lakhatást is fedezheti.

221. virgilius (válaszként erre: 220. - 301ae9b789)
2019. febr. 3. 23:52
Hú, nagyon értelek, a kisebbik nálunk is dettó ez, tanárit nem akar, rajzolni imád (és tud is, szintén, de nem tanult sehol), és az anglisztika érdekli legjobban... 3 év múlva majd meglátjuk, rá tudom-e beszélni legalább egy tanárszakra, de félek, hogy nem fog menni. Amúgy jó szak az anglisztika, élvezetes oda járni, csak tényleg nem igazán jó semmire (mondom szintén nem tanár szakos bölcsészként).
220. 301ae9b789 (válaszként erre: 218. - Virgilius)
2019. febr. 3. 23:46
Tanárszak kizárva, bottal sem lehetne odahajtani, soha nem szeretne tanítani, se gyereket, se felnőttet. Az anglisztika se egy valamirevaló szak, de ez az egyetlen, ahová még érez némi kedvet. Érdekes személyiség, mert végig jeles eredménnyel vette az osztályokat, meglehetősen könnyen és még sincs semmi, ami tényleg érdekelné, csak a rajzolás. A szemeim százszor cseréltek helyet, annyit forgattam az elmúlt két évben a továbbtanulás miatt. Mert szakmára menni sem akar, ragaszkodik az egyetemhez. De szakosodni, valamilyen irányba elköteleződni nem tud.Pedig már 20 éves, aztán itt tartunk, hogy nesze semmi értelmes ötlet.
219. Bogi11 (válaszként erre: 213. - Levia)
2019. febr. 3. 23:44
Az EU-s kvótáról sem hallottam még. Mit jelent ez számunkra?
218. virgilius (válaszként erre: 215. - 301ae9b789)
2019. febr. 3. 23:36
Szia, az én gyerekem is anglisztikára aart eredetileg, de az ottani tanárok beszélték rá, hogy inkább az angoltanárit jelölje. Nálatok ez nem merült fel? A sima anglisztikával nem lehet tanítani, viszont az angol tanárival kb mindazt lehet csinálni, amit az anglisztikával... Csak kell mellé még egy másik tanárszak is.
217. 301ae9b789 (válaszként erre: 216. - Akinomuj)
2019. febr. 3. 23:27
Köszönjük. :)
216. akinomuj (válaszként erre: 215. - 301ae9b789)
2019. febr. 3. 23:25

Bizony, ha valaki a lakóhelyétől távol tanul, az már hatalmas pluszköltség az utazás és a kolesz/albérlet + rezsi miatt.


A lányod talán most nem tud ilyen képzést végezni, de ha komolyan érddekli, egyetem mellett és később is tud vele foglalkozni, és magas szintre juthat. Sok minden van már fönn a neten is, kevésbé vagyunk elzárva a világtól, mint 20-30 éve.

Drukkolok neki!!!

2019. febr. 3. 23:21
Az én lányom idén érettségizik. Kitűnő a félévi bizonyítványa, egy középfokú nyelvvizsgája van. Sajnos, nagyon nehezen választottunk egyetemi szakot, ahova beadtuk a jelentkezést. Pár éve jött rá, már a gimiben, hogy a digitális rajzolás érdekli.Önállóan tanult meg szerintem nagyon jól rajzolni, nyert már rajzversenyeken is. Az anime tervezés érdekli a leginkább. Sajnos, bármennyire is szereti, a művészeti képzés neki hiányzik,így olyan szakra, ahol animációt is oktatnak, nincs esélye bejutni, illetve maga az animáció szak külön nem is indul. A japán kultúra is érdekli, de az meg csak Pesten van. Vidékről, a mi szegényes családunkból meg sem próbáljuk Pestet, és maga a szak is olyan, aminek a későbbi használhatósága elég kétesnek tűnik. Így az anglisztika mellett döntöttünk, két vidéki egyetemre, Veszprémbe és Szombathelyre jelentkezik. Mellette marad hobbi szinten a rajzolás, ezt azért sajnálom nagyon, hogy nem tudom ebben segíteni a fejlődését. Azt mondta, az iskolában tájékoztatták őket, hogy jövőre nehezebb lesz egyetemre bejutni. Mindenképpen kell majd emelt érettségi és nyelvvizsga alapban, ezekért jövőre csak akkor kapnak többletpontot, ha több is van.
214. akinomuj (válaszként erre: 213. - Levia)
2019. febr. 3. 23:10

Igen, nálunk is sokat nyomott ez a latban.

A sarj tudja, hogy a magyar érettségi nem opcionális esetében, ui. ha nem teszi le, saját zsebből fogja az osztrák költségeit állni.

(Tudom, ronda zsarolók vagyunk)

213. levia (válaszként erre: 212. - Akinomuj)
2019. febr. 3. 22:14

Nos, azért osztrák érettségivel lényegesen könnyebb osztrák egyetemre bejutni.

Ha még a nyelvi szint elég is lenne (a nyelvvizsga követelmény már teljesítve, a szaknyelvi nagyon nem, hisz még a szak sincs meg), sokkal kisebb a EU-s érettségivel rendelkezők kvótája. És mi magyarok arra a kevéske helyre a német gyerekekkel együtt pályázunk...

Ez a másik nagy előnye az OSB-nek: nemcsak nyelvtudást ad, hanem osztrák és opcionálisan (?) magyar érettségit is. Mi ez utóbbi duplázás miatt kacérkodtunk vele elsősorban.

212. akinomuj (válaszként erre: 211. - Levia)
2019. febr. 3. 22:00

És mi lesz 3 év múlva, mikor nálunk ketteske ér erre a pontra!?


Viszont: ma elsőszülöttem kifejezetten jókat hallott az ELTE fizika BSc-ről (versenyen volt, hol másutt).

Örülünk, hogy erre is nyitott a füle. Ráér MSc-re kimenni, hátha addigra már mutat is valamit és némi ösztöndíjat is adnak neki.

211. levia (válaszként erre: 210. - Bogi11)
2019. febr. 3. 21:31

Ahogy a másik topicban is elhangzott, az sose lehet elég jó. Oké az általános kommunikáció megy, de Ausztria is drasztikusan szigorít, egyre terjed - a népszerűbb, nevesebb intézményekben különösen - a felvételi. Mi lesz még jövőre ????

Mert ehhez viszont nincs megfelelő (szak)szókincs.

Mondjuk a matek legalább nemzetközileg azonos jeleket használ :-)

210. Bogi11 (válaszként erre: 209. - Levia)
2019. febr. 3. 21:21
Feltétlenül számítok rá(d)! :) Mondjuk nektek legalább a nyelvkérdés nem kérdés. :)
209. levia (válaszként erre: 207. - Bogi11)
2019. febr. 3. 20:19
Nekünk a tavasz ennek a (és/vagy a biomérnöki (?) irány :-))) feltérképezésével fog telni. Ha lesz mit közkinccsé tenni, jelentkezem. :-)
208. Bogi11 (válaszként erre: 206. - Levia)
2019. febr. 3. 20:13
A gyerekemnek azért továbbítom.Neki persze maximálisan optimalizált játékra a gépe, így az nem lehet akadály. :D
207. Bogi11 (válaszként erre: 204. - Hermione G.)
2019. febr. 3. 20:11

Egyelőre még minden bizonytalan, hiszen csak 10-es a gyermek. Korábban szó volt esetlegesen angol nyelvterületen történő továbbtanulásról, de úgy tűnik nem igazán vonzza ez a lehetőség.

Mostanában kezd körvonalazódni, hogy közgazdasági irányban gondolkodna továbbmenni. Egyelőre alapképzésként valamilyen alkalmazott közgazdaság,gazdálkodás és menedzsment, vagy nemzetközi gazdálkodás szak jöhetne számításba.

Olyan alapozó szak, ahonnan többfelé lehet menni, ha már tényleg tudja, hogy melyik terület érdekli igazán.

Bécs közel van, élhető város. Az ottani képzésről viszont nem tudunk semmit, és a német nyelvtudás is hiányzik egyelőre. Tanulja persze a gyermek, de nagyon messze van a használható szinttől. Angol nyelvű képzéstől már most sem félteném, de az túl messze érhető csak el.

Persze lehet, hogy ELTE , vagy Corvinus lesz az elsődleges cél,de ugye itt is változik minden. Ki tudja milyenek lesznek a tandíjak addigra? És ha itthon csak fizetősre vennék fel, akkor már megfontolandó lehet egy osztrák egyetem is.

Ezért szeretnék egy kicsit tájékozottabb lenni. Hogy tudjam járható-e egyáltalán ez az út.

206. levia (válaszként erre: 205. - Bogi11)
2019. febr. 3. 20:07
Naná, hogy belenéztem. 15 percig bírtam. Vsz rosszul optimalizált a monitorom játékhoz, de így nagyon vontatott és kényelmetlen. Amúgy a kezdeményezés nagyon hasznos lehet. No majd később kap esetleg újabb esélyt...
205. Bogi11
2019. febr. 3. 19:58

Ez egy pályaválasztási tanácsadó játék. Nem néztem még meg közelebbről, de hátha érdekes.


holtanuljaktovabb.hu/jatek/

204. Hermione G. (válaszként erre: 200. - Bogi11)
2019. febr. 3. 07:50
Így van, és önálló lett. A kinti lét erre is jó. Azóta nem otthon lakik. (Persze ehhez a jó anyagi háttér is adott.) Mit szeretnél kérdezni, megkérdezem szívesen:).
203. levia (válaszként erre: 202. - Bogi11)
2019. febr. 2. 22:11
Gazdasági magánjog (a szótár szerint)
202. Bogi11 (válaszként erre: 201. - Levia)
2019. febr. 2. 18:51

Csak tudnám mi az a Wirtschaftsprivatrecht szak! :) Ha jól sejtem, akkor valami közgazdasági irány lehet. Éppen ez érdekelné a gyerkőcöt. Igaz egyelőre a Mo-i lehetőségek vannak elől, de ki tudja mi lesz 2 év múlva?


Köszönöm a linket. Nagyon sok hasznos dolgot olvastam, de még azért elég sűrű a homály. A német nyelvtudás nagyon hiányzik.:(

201. levia (válaszként erre: 199. - Bogi11)
2019. febr. 2. 15:00

Ó, bocsi. Akkor azt kérdezed, hogy van-e nyelvtanfolyam, (“nulladik év”)?


Léteznek fizetős előkészítő tanfolyamok, így pl.: vwu.at


VWU esetében teljesen szokványos módon az egyetemre kell jelentkezni egy választott szakra (lehet kamu szak is, amit később le lehet adni). A bejelentkezésnél meg kell adni, hogy a VWU-ra szeretnél járni. Így megkapod a diákigazolványt, egyetemista leszel, de csak a német nyelvkurzusra kell bejárnod.

Figyelem!

A WU esetében csak a Wirtschaftsprivatrecht szakon lehet elkezdeni a VWU-t.


Az Uni Wien esetében csak nem EU-s diákok vehetik igénybe a VWU-t.


Ha több minden érdekel: [link]

200. Bogi11 (válaszként erre: 196. - Hermione G.)
2019. febr. 2. 14:40
De legalább biztosan megtanult németül. :) Esetleg tőle nem lehetne pontosabb információt kérni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook