Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


24. levia (válaszként erre: 23. - Akinomuj)
2019. jan. 2. 23:24

A szótár miatt választottatok kétnyelvű vizsgát?


A sulikban már nem divat a fordítás. Enyim gyerek, ha nem lenne a KÖKÉL, bizony nem fordítana évek óta egyik nyelvéből sem.


Nekünk TELC volt az első.

23. akinomuj (válaszként erre: 21. - Levia)
2019. jan. 2. 23:10

Euroexam B2, kétnyelvű. Írásban jobb a gyerek, nagyon választékos tud lenni, csak meg kellene szoknia a papíralapú szótár használatát. :-D

Az időpont is szempont volt, bezsúfoltuk a különféle versenyek közé, oszt meglátjuk. Ő tart tőle.


Ketteske meg, aki ezt a szinten kisujjból hozná (angolból biztosan), közölte, minek törje magát nyelvvizsgával, ha nincs rá szüksége. Most erre mit mondjak? Ha elég jó az érettségije, tényleg meglesz neki a német. Lustaság fél egészség...

22. levia (válaszként erre: 20. - Bogi11)
2019. jan. 2. 22:25
Felbiztattál. :-)))
21. levia (válaszként erre: 19. - Akinomuj)
2019. jan. 2. 22:24
Melyik vizsgát választottátok?
20. Bogi11
2019. jan. 2. 22:20

Sziasztok. :) Nekünk ugyan még van egy kis időnk, de abszolút tájékozatlan vagyok egyelőre.

Biztos vagyok abban, hogy sok hasznos információt írtok majd. Töritek az utat. :)

19. akinomuj (válaszként erre: 16. - Virgilius)
2019. jan. 2. 22:10

Jövőre amúgy is kötelező lesz a nyelvvizsga ahhoz, hogy mehess egyetemre.

Azt nem tudom, MIKOR kell prezentálni, de úgy vélem, legkésőbb talán az érettségivel szerezhető meg. Nálunk most tavasszal próbálkozik először a delikvens.

18. akinomuj (válaszként erre: 17. - Levia)
2019. jan. 2. 22:05

OKTV: szerintem érdemes elmenni, tényleg rutinszerzés, az is fontos. Az első forduló nem különösebben nehéz, extra készülés nélkül is vihető. A második, na az már komoly, számít a döntőben is a pontszáma, ha valaki bejut (legalábbis laboros tárgyaknál biztosan).

Inkább az a nehéz, hogy ha fakultálsz az adott tárgyból, akkor 11-ben még a "sima" versenyz közt vagy, 12.-ben viszont a tagozatosokkal kerülsz egy kategóriába, szóval nehezedik a pálya.

Utólag is be lehet mutatni OKTV-eredményt hiánypótlásként. 12.-ben másképp nem is lehetne, hiszen mire kijönnek a papírok, már rég le kellett adni a jelentkezést.


Nagyon magas felvételi pontszámú szakokon valóban a beszámított tárgyakra érdemes gyúrni, de szerintem ez pont kompatibilis az OKTV-vel, hiszen nyilván ugyanazt az anyagot tanulják ott is.

17. levia (válaszként erre: 16. - Virgilius)
2019. jan. 2. 19:03

11.-ben még elég nagy falat az 1-10 hely, sőt a döntő maga, sőt még a 2. forduló is...

12.-ben sincs még későn versenyezni, aki akar, bár plusz pontot nekik nem jelent, csak vizsgarutint és megmérettetést sztem.

16. virgilius (válaszként erre: 15. - Levia)
2019. jan. 2. 18:55
Ja hogy a nyelvvizsga miatt, de annak meg nincs köze ebben az értelemben a pontszámításhoz. Kevesen vannak, akik rögtön felsőfokot csinálnak, és a közepet átugorják. Általában örülnek, ha már bent van a zsebben a közép. Az OKTV sztem nem hülyeség akkor sem, aki orvosi felvételi tárgyakból elsők között tud lenni, azt nem kell lebeszélni, a többieknek valóban felesleges rá energiát fordítani, de ez nem is kérdés. Aki orvosira akar menni, annak brutál módon rá kell gyúrni a két emeltre, más nem nagyon számít.
15. levia (válaszként erre: 14. - Virgilius)
2019. jan. 2. 18:50
Nekünk már zsebben kell a nyelvvizsga (akkor meg fizesse az állam inkább a felsőfokút) hisz nyelvből nem emelteznek B2-ért.
14. virgilius (válaszként erre: 13. - Levia)
2019. jan. 2. 18:43
Hú, sztem ez nagyon nem így van. :) A pluszpontok maximuma 100, orvosira két emelt kell, vagyis 50+50 az 100, tök mindegy a nyelvvizsga, akár közép, akár felső, nem számít semmit. Ellenben a felvételi tárgyból az OKTV az mintha max pontot érne. (Minket nem érint sajna.)
13. levia (válaszként erre: 11. - Akinomuj)
2019. jan. 2. 18:37

Üdv. itthon.

Bezzeg külföldről kapkodnak (gondolom) az olimpikonokért.


Mi azt vontuk le az osztályban, hogy aki orvosira megy, nyelvizsgázzon felsőfokon és ne hagyja magát rábeszélni az OKTV-re. Mert a pluszpont szabályok miatt indokolatlan energiapazarlás lenne.

12. virgilius (válaszként erre: 8. - Szilkszilky)
2019. jan. 2. 18:36
Én a kérdést sem értem. :))) Az emeltnél van valamennyi minimum százalék, amit el kell érni, arra gondolsz? Vagy a másik lehetséges ok, hogy csak a felvételi tárgyakból számolja az emeltet, a többiből max önszorgalomból érdemes megcsinálni. Bocs, ha ezek evidenciák már. :)
2019. jan. 2. 18:14

Nézegetem ezt a kalkulátort.

"Örömmel" látom, hogy mígy a sport és művészeti vonalon számítanak a nemzetközi eredmények, a nemzekközi diákolimpiák nem léteznek. Csak amikor büszkélkedni lehet velük. :-/

10. levia
2019. jan. 2. 17:45
Örülök, hogy sikerült. Hova készültök?
2019. jan. 2. 17:29
Közben rájöttem. Nem ez az összefüggés, hanem kiszámolja az összes módszerrel és amelyik a legjobb, azt a variációt adja. Sajnos én csak egyirányba mozgattam a variációkat és ezáltal rossz következtetést vontam le. Most már így értem.
2019. jan. 2. 16:42
Hát akkor felteszem a kérdést. A felvi.hu-n van egy kalkulátor, ami úgy számol, hogy csak akkor adja meg az emelt érettségire az 50 pontot, ha az emelt tantárgyából a legjobb/második legjobb az érettségi eredmény. Vagyis, ha az érettségi pontokhoz a két választott tantárgya az emelt tantárgy. Én hiába olvasom a tájékoztatót már vagy nyolcadszor, nem látok ilyen összefüggést. Így akkor az volna a taktikai elv, hogy az emelt tantárgyak legyenek a legjobb eredményűek érettségikor, amire pont, hogy kicsi az esély. Ha valami megelőzi, akkor elúszik a többletpont. Ezt ti értitek? És megtalálta már valaki, hogy ez hol van leírva?
7. levia (válaszként erre: 6. - Levia)
2019. jan. 2. 16:23

A kis huncut! A farsang még messze van! :-)


Üdv csajok!!!

6. levia (válaszként erre: 2. - Död)
2019. jan. 2. 16:21

Szia Död!


Merre lesz a cél?

Nálunk teljes a homály még. Szerencsére legalább a nyelvek miatt nem kell aggódnunk. Tudod, 2020-tól kötelező a középfok a jelentkezéshez.

5. akinomuj (válaszként erre: 4. - Akinomuj)
2019. jan. 2. 16:20
Oh, akkor harmadik, az is jó. :-)
2019. jan. 2. 16:19

Második résztvevőnek jelentkezem.

Egy csónakban evezünk.

3. virgilius (válaszként erre: 2. - Död)
2019. jan. 2. 16:19
Bocs, szóval itt, csak álnéven. :)))
2. Död
2019. jan. 2. 16:18
Köszi Levia! Itt vagyok egy idén érettségizővel.
2019. jan. 2. 15:49

Sziasztok !


Azért nyitom ezt a topikot, hogy itt tudjunk beszélgetni és egymásnak információkat átadni érettségi, pontszámítás, továbbtanulás témakörben.


Gyerekem jövőre lesz végzős.


Mindenkit szeretettel várok!


Különös örömmel köszöntöm azokat, akik gyerekei lassan "kinövik" a Középiskolai felvételi topikot. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook