Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


326. eleonóra123 (válaszként erre: 322. - Karott)
2019. febr. 13. 08:10
Köszi, jó ez a táblázat, végre valami kapaszkodó. Még olvasom, aztán jövök a kérdésekkel.
325. kiskedd (válaszként erre: 324. - Aszparagusz)
2019. febr. 13. 08:02

Ez a jelenlegi követelményrendszer szerint igaz, de 2020-tól változik.

Ha jól értelmeztem a tv szövegét, az egy kötelező emelt érettségi, és az egy középfok nem fog többletpontot érni. Ez jócskán átrendezi a pontszámokat. Kedvez pl azoknak, akik eddig nem tudták érvényesíteni az összes pluszpontjukat.

324. aszparagusz (válaszként erre: 321. - Eleonóra123)
2019. febr. 13. 07:46

Meg kell nézni az adott szakot, hogy miből kér emeltet. Van ahol egyet, van ahol kettőt. Van ahol választható, van, ahol konkrétan megadják.

A 4 emeltnek azért sincs értelme, mert összesen 100 plusz pontot számítanak be, amit a 2 emelt lefed

Felsőfokú nyelvvizsgáért 40, középfokúért 28 plusz pont jár. De csak 1 nyelvvizsga után jár plusz pont.

323. Karott (válaszként erre: 322. - Karott)
2019. febr. 13. 07:38

Közben nézegetem itt ezt a listát. Van olyan képzés, ahol teljesen mindegy, hogy miből teszed le az emelt érettségit, nem kell abból, amely érettségiket kérnek a felvételihez. Van olyan, ahol viszont abból kell, de szerintem itt eddig is kértek emeltet.

Viszont sem a kötelezőn felüli nyelvvizsgáról sem extra emeltről nem írnak, hogy plusz pontot adna.

322. Karott (válaszként erre: 321. - Eleonóra123)
2019. febr. 13. 07:23

Azt hiszem, Levia osztotta meg, itt van, mihez, miből kell emelt érettségi, nem írnak mindenkinek kötelezően kettőről: [link]

A négy emelt úgy jöhet ki, hogy pl. orvosira idén is kell két emelt, emellett, ha emelt érettségivel szerezne két nyelvvizsgát, akkor az még két emelt. De szerintem ez nem reális. Így próbálni meg letenni embretelen.

2019. febr. 13. 06:59

Segítenétek? Féléves szülőin tegnap az hangzott el hogy az új szabályozások értelmében már nem egy, hanem két tárgyból emelt érettségit kell tenni egyetemi felvételihez. Aztán tapasztalt szülők elsápadva megállapították hogy az akkor négy emelt érettségi. Ezt hogy kell érteni?

Nyelvvizsgából egy B2 kötelező, pluszpont csak akkor jár rá ha C1-et csinál abból a nyelvből, több pluszpont akkor jár ha két nyelvből csinál középfokút. Ez emelt érettséginek minősülne? Nekem nem jön ki máshogy a négy.

Légyszi nagyon érthetően magyarázzátok, még mindig zsezseg az agyam a tegnap estétől. És péntekig kisfaktot, második nyelvet kell választanunk. Az ofő szerint mindenki mindenre menjen, a gyerek meg nem akar. Én meg nem értem kristálytisztán a felvételi rendszert. Szép menet lesz.

320. virgilius (válaszként erre: 315. - Logarithmia)
2019. febr. 12. 21:05

Ja, hát a pszit ismerjük.

Iyenek, hogy logopédia, fejlesztőpedagógus nem érdeklik? Semmilyen tanári?

319. levia (válaszként erre: 318. - Logarithmia)
2019. febr. 12. 19:54
Az a fő terv. Németül tanulna legszívesebben.
318. logarithmia (válaszként erre: 317. - Levia)
2019. febr. 12. 19:36
Külföldi egyetemet céloz?
317. levia (válaszként erre: 316. - Logarithmia)
2019. febr. 12. 19:28
Enyim meg addigra leérettségizik. De reményei szerint nem csak két hétre jut ki külföldre...
2019. febr. 12. 18:56

[link]


Pályázatos lesz. Asszem mi budai lakcímmel, topgimiből, 3-4 tesó nélkül nem leszünk célközönség.

315. logarithmia (válaszként erre: 314. - Virgilius)
2019. febr. 12. 18:49
Biosz emelt érettségi lesz,pszi van 1.helyen, de kis eséllyel lesz meg a pontja. Tanár nem akar lenni...
314. virgilius (válaszként erre: 313. - Logarithmia)
2019. febr. 12. 18:23
Milyen irányban?
313. logarithmia (válaszként erre: 312. - Levia)
2019. febr. 12. 17:56
A felvin van karokról stati,de szakonként nincs. Mentősulit keresünk ismerősökkel...
312. levia (válaszként erre: 311. - Logarithmia)
2019. febr. 12. 17:36

Itt van egy rakás statisztika. De csak azokról, akik bejutottak, a felvételizőkről nincs. És ami van, az se szak specifikus.

[link]


Csak arról van infó, hogy hol szerezték az előző bizijüket ( gimi, szakközép, szakgimi, OKJ...)


[link] /!DARI_FelsooktStat/oh.php?id=letoltes&tema=fir&f=fir_stat2017/stat2017_1_3.xlsx

2019. febr. 12. 16:52
Azt meg lehet valahol nézni,hogy adott szakra hányan jelentkeztek,és ebből hányat vettek fel? Akár 1 konkrét egyetemen, akár országosan érdekelne.Találkoztatok már ilyen statisztikával?
310. virgilius (válaszként erre: 309. - Levia)
2019. febr. 11. 17:41
Igen. Ezért kapott rossz számlát, amire nem fizetett a nyufig. Viszont ő már javában vezet.
309. levia (válaszként erre: 304. - Virgilius)
2019. febr. 11. 16:24
E-learning rendszerben tanultatok ugye ti is?
308. levia (válaszként erre: 306. - Död)
2019. febr. 11. 16:18

Örülök is. :-)

De most már inkább annak, hogy a szeptemberi vizsga után március elején végre a vezetést is megkezdheti. Borzasztó hosszúak a várólisták.

307. virgilius (válaszként erre: 306. - Död)
2019. febr. 11. 16:06
Álnéven. :)
306. Död (válaszként erre: 305. - Levia)
2019. febr. 11. 16:04
Örülj neki.
305. levia (válaszként erre: 304. - Virgilius)
2019. febr. 11. 15:48
Nekünk tök simán ment. A sikeres vizsga után 3 héten belül utalták a 25e-et.
2019. febr. 11. 15:34
Kb annyi igazság lesz majd benne, mint hogy 20 éves kor alatt a jogosítvány megszerzése ingyenes. Mert ezt már így visszahallottam, pedig nagyon nem. Elvileg visszatérítenek 25 ezer ft-ot a KRESZ tanfolyam és vizsga árából, zárójelben, amiért mi épp most harcolunk, mert ez sem megy simán. Szóval kicsit több azért, mint a nesze semmi, fogd meg jól, de sokkal nem.
303. eleonóra123 (válaszként erre: 292. - Rozalinda)
2019. febr. 11. 15:24

Szerintem parasztvakítás.

Vsz. majd kitalálnak mellé egy feltételrendszert aminek a nagy többség majd nem tud megfelelni. (kb. 5,2-es átlag, ajánlás xyz által, erkölcsi bizonyítvány, tudomisén)

Amúgy a cikkben az áll, hogy az állam a nyelvtanfolyam költségeit vállalja. A beszédet nem hallgattam végig így nem tudom mi hangzott el pontosan. De a szállás, ellátás, útiköltség elképzelhető hogy a szülőre marad. Nem tudom elképzelni másképpen, az általatok már leírt indokok miatt, meg a túl nagy gyerekszám miatt se.

302. rozalinda (válaszként erre: 301. - Levia)
2019. febr. 10. 22:43

Na és aki japánul tanul? Megy Japánba ?


Ez a 2 hét nem elég nyelvtanulásira, pláne több száz másik magyar gyerekkel ... bulizni jó lesz .., ezért akkor a mi is kihasználjuk ahogy bárki más. Átgondolatlan ...


Én jobbnak tartottam volna ha ezt a pénzt a pedagógusoknak adták volna vagy őket vinnék kétévente külföldre. Ha lenne pénz az oktatásban és a tanárok beférnének abba az anyagi közegbe amelyet megérdemelnének akkor a mi gyerekeinknek is jobb lenne és a színvonalas oktatás, valamint ezáltal az értelmesebb közeg miatt lehet hogy inkább maradnának egy olyan országban ...

301. levia (válaszként erre: 300. - Logarithmia)
2019. febr. 10. 19:17

Persze, az én 11.-esem is boldogan nyaralna idén nyáron Ausztriában két hetet az állam pénzén.

Vagy Angliában. Vagy egye fene akár Olaszországban. :-)


És azok is mehetnének, akik már kiválóan tudnak, és nyelvvizsgájuk is van??


Persze tudom, nekem semmi se elég....

300. logarithmia (válaszként erre: 299. - Levia)
2019. febr. 10. 19:09
Szerintem az ötlet alapvetően jó. Na de ki és hol lehet a fogadó fél? Tud-e arról külföld, hogy ennyi magyar gyereket kell nyelvre tanítania? Vállalta-e ezt bárki? És milyen felállásban? Szerintem ennyi nyelviskolai szabad kapacitás nincs. És ennyi szabad szállás sincs, főleg nyáron. Családokhoz erős előszűrés nélkül nagyon kockázatos elhelyezni a kiskorút.Hú, ez meredekebb, mint a mindennapos tesi tornatermek nélkül!
299. levia (válaszként erre: 298. - Karott)
2019. febr. 10. 18:41

Nos, lehet, hogy rájöttek, hogy 2020-a a diákok jelentős része nem tud majd továbbtanulni, mert nincs B2 közelben. Nincs a családoknak lehetőségük nyelviskolára?

Majd ez a kiváló lehetőség betömködi a nyelvi lyukakat.

Na persze.

298. Karott (válaszként erre: 297. - Levia)
2019. febr. 10. 18:33
Azt se értem, hogy miért nem olcsóbb ilyen helyzetben egy anyanyelvi tanárt utaztatni? Hatékonysága ugyanannyi lenne. Megfelelő alapozás nélkül 2 hétnyi anyanyelvi körbyezet semmit sem ér. S most is inkább ez hiányzik. Ha meg osztályni gyereket egyszerre utaztatnak kísérőtanárral, az meg nem igazi anyanyelvi környezet.
297. levia (válaszként erre: 294. - Karott)
2019. febr. 10. 18:26

Ja.

Nyelvet tanulni akkor érdemes külföldön, ha azt a diák a tanult nyelvét anyanyelvileg beszélő közegben teszi, hogy körbevegye őt a nyelv.

Németet pl. Németországban, olaszt Olaszországban...

Namost a magyar gyerekek 3/4 angolt tanul. Őket vajon hova vinnék? UK, USA???


Anyanyelvi környezet nélkül a külföldi nyelviskola hatékonyságát tekintve nem sokban különbözne az itthonitól. Csak sokkal flancosabb, drágább.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook