Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


147. rozalinda (válaszként erre: 141. - Levia)
2019. jan. 19. 11:25
Természetesen a tudásra értem az erős gimit ... de lehetséges hog egy kevésbé erős ugyanakkor gyakorlatiasabb és a gyerekek érdekeit jobban figyelembevevő iskola hasznosabb lehet hosszabb távon. Bár én csak hangosan gondolkodtam ...
2019. jan. 19. 10:59

Nahát, ilyen komoly különbségek vannak az iskolák közt!


Azt eddig is tudtam, hogy az Apiban 3 órásak a faktok (a Fazekasban meg 2), de ezek szerint minden mással is lehet variálni.

145. levia (válaszként erre: 144. - Virgilius)
2019. jan. 18. 21:36

Nálunk is 3 éves a fizika, 11-ben fut ki.

A föci, kémia meg 10.-ben.

Ja és Nyeken volt még heti egy óra fizika az első félévben. A második félévben ezt váltotta heti egy kémia.

144. virgilius (válaszként erre: 143. - Akinomuj)
2019. jan. 18. 21:12
Fizika nálunk 3.
143. akinomuj (válaszként erre: 142. - Kiskedd)
2019. jan. 18. 20:09

Azt mondod, hogy 11-12. osztályban nem tanult fizikát!?


Tudtommal az 4 éves tantárgy. A kémia, föci, az 2 év. A biosz meg 3.

142. kiskedd (válaszként erre: 139. - Rozalinda)
2019. jan. 18. 18:55

Azt gondolom,ha egy gyerek trauma nélkül bírja, akkor mindenképp. Nem az érettségi eredmény vagy az egyetemre bekerülési arány miatt, hanem egyszerűen a megszerezhető tudás miatt.

(Pl ismerős kedves gyermek, lusta, de okos. "Elit gimnázium" tizedik osztályáig tanult fizikát, kettes, hármas eredménnyel. Ez bőven elégnek bizonyult a BME rettegett nulladik fizika ZH-hoz.)

141. levia (válaszként erre: 139. - Rozalinda)
2019. jan. 17. 22:53

Persze nem mindenkinek vágya, vagy lehetősége az erős iskola.

De mitől is számít erősnek egy gimi? Attól, hogy magas a bejutási küszüb, sok pont kell hozzá? Vagy magas az előrehozott érettségik aránya? Vagy sokan mennek a végzés után külföldre? Vagy igen jó az érettségi eredmény, OKTV helyezés, nyelvizsgák száma?

Vagy sok a közösségépítő program? Vagy a suli elöl van a HVG rangsorban? Trendi, skalp?

140. levia (válaszként erre: 139. - Rozalinda)
2019. jan. 17. 22:16

Azért nem általánosítanék. :-)

Egy iskola egy évfolyamának egy osztálya esetében így volt.

Azon dünnyögtem csak, hogy egy másik forgatókönyv -ami a korábbi években menetrendszerűen működött - kedvezőbb lett volna most is. A következő évfolyamnak remélhetőleg újra simán lesz választási lehetősége.


Ha a gyerekemet kérdezném, el nem cserélné a helyét semmi másra, szemernyi kétsége sincs abban, hogy megéri az itt töltött idő. Az előrehozott érettségi csak egyetlen apró kő a mozaikban.

Majd érettségiznek a gyerekek nyelvből akkor, amikor minden másból. Vsz az lesz a legkönnyebb vizsgájuk. :-)

2019. jan. 17. 21:27

Olvasgattam és úgy tűnik hogy az erős elitsulikban nehezebb eljutni a nehéz osztalyozo vizsga miatt előrehozott nyelvi érettségire, amelynek jelentősége van a továbbtanulásban, sőt könnyebbé tenné az utolsó éveket.


Ezek után felmerül a kérdés hogy érdemes akkor ilyen erős középiskolába menni ?

2019. jan. 12. 12:41

Ennyien választanák ezt a segítő foglalkozást?


Az biztos, hogy érdekes maga a pszichológia (és akit érdekel az önismeret, nyilván nyitott erre), meg ha jól végzi a dolgát, kívülről nézve igen kellemes és kényelmes életet is teremthet magának egy idő után.

De bekerülni, az nagyon nehéz.

Sok sikert!

137. virgilius (válaszként erre: 136. - Szilkszilky)
2019. jan. 12. 10:19

Ja, enyém is jó ideje arra vágyik, de elég reménytelennek tűnik a 445 pont. Pszi faktos, és őrá is mindenki azt mondja, hogy fiú létére mennyire oda való. Ja, és ő is reálos osztályba jár. :P

De tényleg, szinte az összes ismerős gyerek pszire szeretne menni.

136. szilkszilky (válaszként erre: 134. - Virgilius)
2019. jan. 12. 09:53
Igen, így. Pszichológia? nem tudom! De már tizediktől oda készül. Es lehet, h hülyén hangzik, de már voltak jelei óvodában is, az ottani pszichológus meg is keresett ezügyben minket, h gondoljunk majd erre, mert nagyon oda való. Akkor még csak vigyorogtunk.
135. szilkszilky (válaszként erre: 133. - Levia)
2019. jan. 12. 09:50
Hát ez vicces. Reálos az E5-ben, azért ment oda, mert szereti a kihívásokat és oda volt magasabb a ponthatás :-)
134. virgilius (válaszként erre: 130. - Szilkszilky)
2019. jan. 11. 17:41

Ja értem már. Ahol emelt kell, ott mindenképp az emeltet fogja számolni a kalkulátor. Az nem lehetetlen végül is, hogy valamelyik középszintű magasabb százalék lesz összességében az emeltnél az 50 ponttal együtt sem sajnos, főleg ha az egyik közép teszem azt 100% vagy akörüli. Éngyerekem is ezért agyal, hogy menjen-e emeltre matekból, mert a közép jó esetben nagyon jó lenne, de az emelt igen rizikós.

Amúgy vajon miért ilyen divatos most ez a pszichológia? Nálunk is ez az egyes számú cél. :)))

133. levia (válaszként erre: 132. - Szilkszilky)
2019. jan. 11. 17:30
Humános (F) a nagyobbik?
132. szilkszilky (válaszként erre: 131. - Szilkszilky)
2019. jan. 11. 15:46
Még akkor butaságot is írok, ez a másik fórumba való, a másik gyerekhez. Szóval pszichológia, jog, szociológia a helyes válasz.
131. szilkszilky (válaszként erre: 10. - Levia)
2019. jan. 11. 15:28
Képlékeny még nagyon, írásbelitől sok függ. E5, Veres Pálné, Trefort
130. szilkszilky (válaszként erre: 12. - Virgilius)
2019. jan. 11. 15:27
Nem, azon izgultam, hogy ha az emelt érettségi tantárgy %-os eredménye alacsonyabb, mint másik két lehetséges érettségi tárgy %-os eredménye, akkor nem fogja az emeltért a plusz pontot megkapni. De közben rájöttem, hogy mivel kötelező felvételi tárgy az emelt, ezért ez nem lehet gond. A második emelt tantárgynál lehet ez kérdéses, de az is mindegy, mert a rendszer kiszámolja az összes lehetséges pontszámítási módot és a legjobbat választja. Így felesleges ragaszkodni az emeltek 50-50 pontjához, ha másképp jobb lenne (bár ennek esélye nagyon kicsi matematikailag)
129. akinomuj (válaszként erre: 126. - Karott)
2019. jan. 11. 14:14
Tetszik nekem ez az őskövület kifejezés. :-D Én is az volnék.
128. Karott (válaszként erre: 127. - Levia)
2019. jan. 11. 13:20
Köszönöm szépen!
127. levia (válaszként erre: 126. - Karott)
2019. jan. 11. 12:02

Ennyit találtam:

"Tekintettel arra, hogy a kreditelismerési eljárás a felsőoktatási intézmények hatáskörébe tartozik, bővebb információt attól a felsőoktatási intézménytől lehet kérni, amelybe a jelentkező jelentkezni kíván."



[link]

126. Karott
2019. jan. 11. 11:11
Nem tudjátok véletlenül, hogy aki mesterképzésre jelentkezik, s nincs súlyozott tanulmányi átlaga (kreditrendszer előtti őskövület), hol kell ezt intézni? Kerestem a felvi.hu-n, de nem találtam rá.
2019. jan. 8. 23:13
Ma volt egy tájékoztatás az idei érettségiről a Fazekasban. Majd fönt lesz a honlapon.
124. akinomuj (válaszként erre: 122. - Levia)
2019. jan. 5. 17:08

Lehet, ezek a versenyző fiatalok sok mindenben megelőzik a kortársakat (bár azért bőőőven lesz neki újdonság az egyetemi tananyagban - annyi lesz az előnye, hogy képes lesz KÖVETNI az órát).

Viszont sok másban esetleg le vannak maradva - nem mindenki, de az én fiam biztosan. Hiába kacérkodik a külföldi tanulással, ő is kezdi belátni, hogy túl nagy falat lenne neki hirtelen felnőni. Kevésbé "kiváló" osztálytársai sokkal talpraesettebbek, gyakorlatiasabbak.

123. virgilius (válaszként erre: 122. - Levia)
2019. jan. 5. 14:45
Ha nem olvastam volna annyi Vekerdyt, talán másképp vélekednék erről a témáról. ;)
122. levia (válaszként erre: 121. - Virgilius)
2019. jan. 5. 14:29

:-)

Nagy tehetség, erős belső motiváció, és támogató hátország kell tizenévesen a nemzetközi tudományos ( és vsz más) versenyzéshez. És szerintem, már bocs, egy kis koravénség.

Sokan az egyetem végére sem tudnak annyit, mint ezek a versenyző fiatalok.

Nálunk még nem ennyire kiforrott a helyzet, ezért (is) nehéz a pályaválasztási kérdéskör.

121. virgilius (válaszként erre: 120. - Levia)
2019. jan. 5. 14:16
Nálunk is, viszont nem is járnak nemzetközi versenyekre. Ha járnának, lehet, hogy fontolóra venném az orvosit. De ez olyannyira irreális szituáció számunkra, hogy nem is érdemes belegondolnom. :DDD
120. levia (válaszként erre: 119. - Akinomuj)
2019. jan. 5. 14:13

Mi is csak akkor láttuk a dokit az utobbi három évben, amikor az autósiskolának kellett az alkalmassági papír.

Inkább köhögősen is bejárnak, hogy faktos óra véletlen se maradjon ki.

119. akinomuj (válaszként erre: 118. - Virgilius)
2019. jan. 5. 14:08

Valóban, én is megtehetném, hogy kamu igazolással extra időt biztosítok a gyereknek. Túl finnyás vagyok, na. :-D


(Különben nem tudom, megtenné-e az orvos, nem merült fel soha)

118. virgilius (válaszként erre: 116. - Akinomuj)
2019. jan. 5. 13:59
Az más kérdés, hogy csalásnak tartod, de az esély ugyanakkora, hogy megtedd, vagyis nem esélyegyenlőtlenségi kérdés, hogy kiíratod a gyereket a dokival, hanem erkölcsi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook