Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdi tragédia.... Mi a véleményed erről a hírről? Iker babákat gázolt egy autós:( fórum

Érdi tragédia.... Mi a véleményed erről a hírről? Iker babákat gázolt egy autós:( (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
465. Bugs02
2012. jún. 23. 15:00
2012. jún. 23. 14:21

Most olvastam..

blikk

2012.06.22. 19:37 | Utolsó módosítás: 2012.06.22. 19:42


Érdi tragédia: kitolták a babakocsit az autó elé?

A gyászoló szülők nyugtatókon élnek a tragédia óta, a gázoló nem tett vallomást. Ügyvédje állítja, volt rajta napszemüveg.

Érdekes tippje, vagy képe van? Küldje el nekünk!

letter


Az ikerkocsit 45 fokos szögben valóban kitolták a Nissan Micra elé (Blikk)

Kapcsolódó cikkek


Érdi gázolás: mindkét kisbaba meghalt

A szülőket okolja a sofőr (Blikk)


A hétfői tragédia helyszínen készült elsődleges szakértői vizsgálat eredménye arra utal, a Nissan Micra nem szemből ütközött a babakocsival.


– A szakértő a helyszínen a gépkocsit és babakocsit összeillesztette, hogy megállapíthassa az ütközés módját. Az ütközés pillanatában, az egyenesen haladó járművel körülbelül 45 fokot szöget zárt be a babakocsi, ami az úttest közepe felé mutatott.


Ez azt jelenti, hogy nem szemből, folyamatosan tolták a Nissan felé a kocsit, hanem akkor indulhattak az úttest közepe felé – mondta Tóth István a 63 éves nő ügyvédje, aki szerint a baleset féktávolságon belül történt.


– Amennyiben frontálisan ütköztek volna, a babakocsit toló szülőnek is meg kellett volna sérülnie, de ez nem így történt. Ügyfelem elmondását támasztja alá az is, hogy a babák a jobb oldalra, a tuják közé zuhantak – magyarázta az ügyvéd, hozzátéve: a nő a megengedett sebességhatár alá lassított, amikor szembe tűzött a nap.


– Napszemüveg is volt rajta, sőt a napellenző is le volt hajtva, ami jól látszik a képeken – szögezte le Tóth István.

463. Pen80 (válaszként erre: 460. - 2545157c39)
2012. jún. 23. 13:55
Én is sajnálom őket egyébként, de botrányos, ahogy ma itt az emberek közlekednek, valljuk be. Gyalogosok, autósok egyaránt.
462. Pen80 (válaszként erre: 459. - A0c1361e44)
2012. jún. 23. 13:54

Nem. Ha ők tolták ki a kocsit az útra, úgy, hogy közben jött az autó, akkor ennek köze sincs azokhoz, amiket felsorolsz. Akkor ez teljesen más.

Igen, én is kimegyek fél pillanatra a szobából és közben történhet bármi. Elkerülhetetlen. De még egyszer mondom, hogy NEM tolom ki a babakocsit az útra, ha jön az autó. Érzed a különbséget?

461. Pen80 (válaszként erre: 457. - A0c1361e44)
2012. jún. 23. 13:52
De életben vagytok és ezek balesetek. Ha bebizonyosodik, hogy mondjuk kitolták az ikreket az autó elé, akkor az olyan hiba, amely elkerülhető lett volna némi körültekintéssel. Én pl nem tolom ki a babakocsit az útra, főleg, ha látom, hogy jön egy autó. Nem tudom máshogy magyarázni, de ha ez történt (amit persze még nem tudunk), akkor a szülő hibás. Azokban az esetekben, amiket felsoroltál, nem lehetett volna megakadályozni a baleseteket, max ha lekötözitek a gyereket.
2012. jún. 23. 12:05
Szerintem azoknak a szülőknek már mind1, hogy felelősségre vonják-e őket, életük végéig magukat fogják hibáztatni, ha persze ezt ép ésszel át tudják vészelni, nagyon sajnálom őket.
459. a0c1361e44 (válaszként erre: 457. - A0c1361e44)
2012. jún. 23. 12:02

És erről eszembe jutott sok-sok gyerek baleset és haláleset, ami szintén valahol elkerülhetetlen:(

Hány gyerek esik ki az ablakon?

Nekem az unokaöcsém is kiesett, pedig a sógornőm csak fél percre ment ki a szobából. A szerencse az volt, hogy földszinten laktak és puhára esett (virágok közé), de hányan nem ilyen szerencsések.

Vagy a hirtelen csecsemő halál, amire szintén kitalálták már a légzésfigyelőt, de sajnos sokan nem vehetik meg, ők felelősek vajon?

Vagy az a gyerek vagy szülei, aki már évek óta egyedül jár suliba és átfut az úttesten és elüti egy autó vagy motor.

És ne felejtsük el azt sem, hogy mi-mindent csináltunk gyerek korunkba, amiről a szüleink mit sem tudtak. Akkor vajon ki lett volna a felelős, ha történik valami? Vagy azt mondanánk, hogy megérdemelte a gyerek, mert miért csinálta?


Kár azt mondani, hogy a felelőst meg kell büntetni. Van elég bajuk.

458. a0c1361e44 (válaszként erre: 456. - Pen80)
2012. jún. 23. 11:53

Én ezekhez az új fajta kocsikhoz nem értek.

A régiekben nem volt öv.

457. a0c1361e44 (válaszként erre: 455. - Pen80)
2012. jún. 23. 11:51

Történt a fiammal baleset az oviba és az iskolában is. Nem hibáztattam senkit, akkor sem.

Persze ezek olyan balesetek voltak, amelyek nem maradandóak. A lényeg ez volt, nem érdekelt a felelős.


Egyébként ha belegondolsz, ilyen alapon a börtönök felelőtlen szülőkkel lenne tele. Az én szüleim biztos ültek volna jó pár évet:) Belestem az építkezés alatt a mészbe, a fejemre rántottam egy nagy porcelán tálat, összevagdostam a kezem egy pohárral, elvágtam az orromat kenyér vágás közben, magamra rántottam a forró vizet, neki mentem a kályhának, így a fenekemen sokáig Salgótarján felirat volt:) És ez csak én voltam. Van még 2 testvérem:) Akik szintén nem úszták meg a gyerekkort balesetek nélkül. A kutya harapástól kezdve az égési sérülésekig.

És én is ülnék egy ideje, hiszen majdnem minden baleseténél ott voltam. A fiam keze 2x tört el, a szemöldöke 5x repedt fel és még az ujja is leszakadt. De az is lehet, hogy nem csak én ülnék, hanem a férjem és a nagyszülők is, hiszen mind ott voltunk és még sem láttuk előre, hogy mi fog történni és megakadályozni sem tudtuk.


Nekem pont elég volt büntinek, hogy azon jár a mai napig a fejem (20 éve), hogy tudtam volna megakadályozni, annak ellenére, hogy a fiamat pl. csak kicsit zavarja az ujja vesztesége.

456. Pen80 (válaszként erre: 453. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 23. 11:35

Van öv azokban a mózeskosarakban, amelyeket be lehet kötni az autóba. De egy ikerkocsit nehéz lenne.

Amúgy ahogy látom, az övüké olyan volt, amiben van, ez olyan, hogy nincs külön mózes meg ülőrész, hanem teljesen ledönthető a sportkocsi. De ekkora babákat nem szoktunk bekötni, hiszen ők még zárt helyen vannak, nem csúszhatnak ki.

455. Pen80 (válaszként erre: 449. - A0c1361e44)
2012. jún. 23. 11:33

És ha az esetkor az óvónő lett volna a fiaddal, és nem te, akkor mit mondasz?

Ha itt más lett volna a gyerekekkel és hibázik, akkor bűnös, ha a szülő teszi ugyanazt, akkor nem, mert neki fáj a veszteség?

2012. jún. 23. 11:22

Egyébként meg - és itt nem tudom igaz-e, csak úgy általában - a túlzott öntudat néha rémisztő. Ez megvan a közlekedés minden résztvevőjénél.


Az autós, amikor megy, mint az őrült, pláne, ha nagy autóban, kamionban ül... A gyalog, amikor jogait ismerve - még ha zebrán is - de lelép a száguldó autó elé, "hiszen elsőbbsége van". Meg ugye a bikiklisek, akik - bár alapvetően tök jó, hogy egyre többen vannak - jogaikat szintén nagyon ismerve, de a valós helyzetet, útviszonyokat nem figyelembevéve cikáznak a 4 sávos autópályán... Sok ilyet látok babakocsival, vagy éppen a biciklin gyereket szállítva is..


Nem tudják az üdvös határozottságot a balga vakmerőségtől megkülömböztetni sajna..

453. 4c1a787e8f (válaszként erre: 451. - A0c1361e44)
2012. jún. 23. 11:15
Ez így van. Bekötő csak olyanban van, ami később ülővé alakítható, de pici babáknál ezt fizikailag (általában) a ruházat, meg a "csomagolás" miatt nem is lehet használni, és kényelmetlen is lenne nekik...
452. 4c1a787e8f (válaszként erre: 418. - Vigyorex6)
2012. jún. 23. 11:14

Az én se értem, hogy a szülők hogyan nem sérültek meg, mert ha ugye a kocsi mögött mennek, az úton tolják, és szemből nekimennek úgy, hogy a gyerekek meghalnak, akkor legalább a belső szülőnek komolyan sérülni kellett volna, mert ilyen ütközésnél a babakocsi önmagában nem fogott volna fel annyit szerintem...

De ezt majd a szakik jobban tudják..


Egyébként én mindenkit sajnálok, még ha hibásak voltak, akkor is. Sajna ezek olyan hibák, amiket mi is elkövetünkszerintem nap mint nap, csak eddig megúsztuk..

2012. jún. 23. 11:09

Többen írták, hogy nem voltak bekötve a babák. Ezen elgondolkodtam. Egy babáknak való mély babakocsiban nem szokott lenne "biztonsági öv", én nem emlékszem, hogy lett volna a mi hasonló kocsinkban.

Mert miért is kellene? Az ilyen kocsikba még olyan piciket teszünk, akik nem próbálnak felülni, felállni, stb., így felesleges lenne.

450. 4c1a787e8f (válaszként erre: 442. - A0c1361e44)
2012. jún. 23. 11:08

Pest egyik legnagyobb kereszteződésében ahol lakunk (egy 2x3 és egy 2x2 sávos út találkozik + 3 villamos jár, ebből 2 kanyarodik..) nem működnek a jelzőlámpák. Tegnap bátorkodtam a három gyerekkel átjutni a túloldalra a boltba a 2x3 sávos úton.


A szélső sávban jött egy csuklós busz, rendes volt, le is lassított, meg is állt. Vártam pár másodpercet, de a belső két sávban viszont nem álltak meg az autók. A buszos meg elkezdett mutogatni, hogy menjek már, ne szórakozzak. De mivel


1. nem is lassítottak a két belső sávban

2. eleve nem is láthattak a csuklós busztól (bár ugye, ha egy megáll a gyalogátkelőnél, a többinek mindenképpen muszáj, de ezt hagyjuk)


nem indultam el. Intettem a sofőrnek, hogy menjen nyugodtan. Erre elkezd nekem magyarázni, meg hülyézni. No erre én is bemutattam az egyezményes jelet - az egyébként eredetileg helyesen eljáró sofőrnek.


Ugyanis ő hiába volt szabályos, én mégsem indultam el babakocsival úgy, hogy a belső két sávban 80-al mennek. Sorry. Szóval bonyolult dolog ez a vezetés, igencsak sok dolgot kell összerakni térben, időben, és még lélekben is...

449. a0c1361e44 (válaszként erre: 448. - Syria)
2012. jún. 23. 11:07

Pedig ezt sem kellene!

Van elég bajuk.


A szülői felelősség is olyan, hogy könnyű kintről osztani az észt, de benne lenni egy eseményben más.


És egy saját történetem: Amikor a fiam kicsi volt még nem volt mobilunk és otthoni telefonunk sem, így kimentünk az utcai fülkébe telefonálni, ahol hiányzott az alsó üveg. Én telefonáltam a fiam ott volt bent mellettem és egyszer csak nekidőlt a hiányzó üvegnek és kiesett a fülkéből. Már elkapni sem tudtam olyan gyorsan történt az esemény. A szerencsénk az volt, hogy nem jött autó, ugyan is az úttestre esett ki.

Nem voltam hibás és senki sem...

448. syria (válaszként erre: 429. - 6b006fc769)
2012. jún. 23. 10:49

Reméljük.

A dolgok eddigi állása szerint könnyen lehet, hogy a szülő lesz felelősségre vonva.

2012. jún. 23. 09:22

[link]

Itt van kép a lent említett balesetről.Mindenki döntse el ki volt a hibás...

446. 15a0ad145d (válaszként erre: 440. - Tejespite)
2012. jún. 23. 09:14

Erre én is tudok egy hasonló esetet, ami hétfőn történt, idézem:"balra kanyarodásakor - az eddig adatok szerint - a gépkocsi vezetője nem vette figyelembe, hogy mögötte egy motorkerékpáros nagy sebességgel érkezik. A motoros az ütközést nem tudta elkerülni,a motor vezetőjét és utasát kórházba szállították súlyos sérülésekkel.Az autó az ütközés után egy fának csapódott, sofőrjét szintén kórházba szállították."

És még úgy írták le, mintha a kocsi vezetője lett volna a hibás, hogy mielőtt lekanyarodik balra, elengedje a mögötte haladó gyorsabb motorost. Úgy tudom a kreszben az van, hogy a balra kanyarodónak elsőbbsége van a mögötte haladókkal szemben!

Mi láttuk is a motort és a kocsit is, szépen be volt V alakban törve a csomagtartó, ahogy a motoros belevágódott!

Tehát a motorosnak le kellett volna lassítania és megvárni, míg elkanyarodik az autó!

445. Vigyorex6 (válaszként erre: 442. - A0c1361e44)
2012. jún. 23. 09:08

Nagy igazság van az első bekezdésedben.

Felesleges is bárkit hibáztatni. Igazából én azért szegődtem az "ördög ügyvédjének", mert egyesek már életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték volna a sofőrt, anélkül, hogy bármi érdemleges információ napvilágot látott volna.


Az jutott eszembe, hogy biztos mindenkinek van olyan, amitől nagyon retteg, és egy rémálmában át is éli, aztán úgy ébred, hogy alig kap levegőt.

Szörnyű érzés. Ebből viszont felébredünk, de a szülők, és a sofőr nem fognak.

A sárdobálás helyett, inkább némi empátiát kellene tanúsítani.

444. mirtuszvirág (válaszként erre: 443. - Vigyorex6)
2012. jún. 23. 09:07
Oké, nem kell adni rá. Saját tapasztalatból írtam amit, illetve jártam nem egyszer Érden. De csak feltételezni tudok, ez igaz. Azért írtam, mert ki a sofőrt, ki a szülőket okolja, de az igen sokat emlegetett problémát, vagyis az akadálymentes közlekedést senki nem említi. A járda akadálymentesítése annak a felelősége, akié a ház. Ha nincs ház, természetesen az Önkormányzaté.
443. Vigyorex6 (válaszként erre: 441. - Mirtuszvirág)
2012. jún. 23. 09:01

Én egy ilyen képre nem adnék, már csak az optikai csalódás miatt sem. Innen fotózva azt is feltételezhetnénk, hogy nem fértek el, de a járdáról nézve lehet, hogy más képet festene.

A szakértő szájából annyit hallottam még, hogy egyetlen olyan hely volt azon a szakaszon, ahol villanypózna lógott be, hogy keskenyebb volt a járda, de ott is elférhettek volna elvileg.

2012. jún. 23. 08:55

Miért nem maradunk annyiban, hogy nem tudjuk, hogy történt és épp ezért nem hibáztatunk senkit. Ez egy baleset volt, amire ugye senki nem számít. Nem követett el bűncselekményt az autós, mert ugye nem akarta elütni a babákat, a szülők meg azért nem, mert nem akarták, hogy elüssék őket. Ez minden résztvevőnek borzasztó. Szülőnek elveszíteni gyereket (akárhogyan) és az autósnak is azzal a tudattal élni, hogy rajta kívülálló okok miatt ezt tette.


Szerintem: egy szülőnek fokozottan kellene figyelnie, legyen bármilyen járhatatlan egy járda.


Valamikor régen kb. 10 éves lehettem, mentem volna át a zebrán, de jött egy trabant, így megálltam, a néni mellettem viszont úgy döntött átér előtte vagy csak nem látta? Elütötte a trabant és meghalt. Mindenki ki volt akadva a szörnyű autósra. Senkit nem érdekelt, hogy mit mondok, csak annyit mondott a rendőr, hogy kislány te menj haza. Azt hiszem börtönbe került a trabantos, de azóta sem értem, hogy miért...


Mostanában elég sokszor látom, hogy az anyukák, mennyire vigyáznak gyerekükre. Pont nem rég volt, hogy két anyuka beszélgetett a buszmegállóba, az ő két gyerekük, akik kb. 3-4 évesek voltak, lökdösték egymás és visítoztak. A lökdösődés közben időnként lekerültek az útra is, ami túl forgalmas nem volt, mert ez egy busz végállomás volt, de az anyukák nem szóltak rájuk, csak mosolyogtak, hogy de édesek...

441. mirtuszvirág (válaszként erre: 438. - Vigyorex6)
2012. jún. 23. 08:53

Igen, olvastam azt a cikket, amiben a sofőr ügyvédje nyilatkozott az előzetes szakértői vélemény alapján. Nem vagyok szakértő ez igaz, de babakocsis anyuka igen. Nézd meg ezt a képet. Gyanítom azokat a tujákat akarták kikerülni, ami közé aztán bezuhantak a babák. Lehet a járda 120 cm, de itt akkor sem fértek volna el pont a tujáktól. A babakocsi az út felé mutatott, gyanítom azért, mert kikerülni készülték az akadályt.

Még egyszer nem vagyok szakértő, de sokszor találkozom olyan helyzettel, hogy nem tudok a járdán haladni. Az előző hozzászólásomban a felsorolásból kimaradt az elburjánzó dísznövényzet

.

[link]

2012. jún. 23. 08:52

Eddig csak olvastam ezt a fórumot, nem akartam hozzászólni mert tényleg nem lehet tudni mi történt. Akkor legszívesebben írtam volna, amikor anélkül h bármit is tudtunk volna, 2-3 hozzászóló lekiabálta a sofőr fejét. Nem azért mert védem!

Amiért most írok ez OFF ugyan, de muszáj leírnom, mert ekkora hibát elkövetni! Tegnap olvastam az M7-esen történt balesetben, h 2 korábban ütköző és emiatt álló kamionba ütközött nem sokkal éjfél előtt egy harmadik kamion, és annak a 41 éves vezetője szörnyethalt. ÉS: "A rendőrség úgy tudja, a korábban ütközött kamionok nem tettek ki SEMMILYEN jelzést a balesetük után, ezért nem vehette észre időben a sofőr az álló szerelvényt." Ez nem alapvető dolog lenne, h ilyenkor jelzi, h ott állnak? Szörnyű h az a férfi emiatt halt meg, feltehetően családja van stb. De pl mehetett volna pont akkor ott egy autó 5 személlyel v kisbusz akármi. Ha csak 1 embernek eszébe jut ez majd egy esetleges műszaki hiba miatti leálláskor, és az lesz az első h kiteszi az elakadás jelzőt, már érdemes volt ezt ide leírnom.

439. tücsimücsi (válaszként erre: 435. - Nirvi)
2012. jún. 23. 08:34

Én ilyet nem írtam hogy szándékos volt!


Tökmindegy mit ír az újság, mielőtt az elsődleges szakértői véleményt megírta volna már akkor egyértelmű volt hogy frontális ütközés nem történhetett! Ez a fizika törvénye semmi más. Különben a szülők is megsérültek volna, de a hajuk szála se görbült.


Egyénként VAN járda, le is mérték, erről ennyit.


Nem feszítem őket keresztre de ebben az esetben az lenne a legbölcsebb ha behúznák a farkukat, ők is és a család is, és nem a peren járna az eszük, mert akármit is állítanak a SZAKÉRTŐI vizsgálat bizonyítani fog!

438. Vigyorex6 (válaszként erre: 437. - Mirtuszvirág)
2012. jún. 23. 08:24

Nem, sajnos. A szakértő lemérte a járdát, ami 120centi volt, és ezen elfértek volna a kocsival, (az ikerbabakocsik úgy 80 centinél nem nagyon szélesebbek).

Az ütközés szögben történt, vagyis az autó a babakocsival szöget zárt be, tehát fizikai képtelenség, hogy az úton tolták volna.

437. mirtuszvirág (válaszként erre: 436. - Vigyorex6)
2012. jún. 23. 08:16

Részvétem a szülőknek, hozzátartozóknak.


Igen az út szélén tolták a kocsit, mert a járda akkora és olyan minőségű, hogy még egy sima babakocsi sem fér el rajta, nemhogy egy ikerbabakocsi.


Sajnos mifelénk is vannakolyan járdaszakaszok, ahol nem lehet babakocsival közlekedni. Van, hogy a háztulajdonos nem foglalkozik a járdával, de van aki szépen megcsinálja, ellenben a lejtős utcákon lépcsőt építenek a járdára...

436. Vigyorex6 (válaszként erre: 435. - Nirvi)
2012. jún. 23. 08:08
A helyszíni szemle szerint nem az úton mentek, hanem kitolták az útra a babakocsit.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook