Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdi tragédia.... Mi a véleményed erről a hírről? Iker babákat gázolt egy autós:( fórum

Érdi tragédia.... Mi a véleményed erről a hírről? Iker babákat gázolt egy autós:( (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. jún. 22. 10:27
Mert az ember önkéntelenül is hátra hőköl.
404. csgybzs
2012. jún. 22. 10:20

A járdát lemérték a híradóban (állítólag) és simán elfért rajta a babakocsi... valamelyik kommentelő írta egy másik oldalon....

A szülők egyébként egyáltalán nem sérültek meg? Ez hogy lehet??

403. a14deb9047 (válaszként erre: 398. - Globus)
2012. jún. 22. 10:17

Mint említettem, dolgoztam közlekedési szakértő mellett. A mostani időjárási viszonyok mellett, simán lehet modellezni mondjuk akár 2-3 nap múlva is... ugyanabban az időben, ugyanolyan napsütési viszonyok mellett, ugyanolyan sebességgel, stb.

Ha úgy nézzük, egy héten át bármelyik este kivitelezni lehetett az eseményt, hiszen verőfényes nap volt mindegyik.

2012. jún. 22. 09:56

Most olvastam:

[link]

na hát valami ilyesmire gondoltam énis..lehet,hogy a végén kiderül,hogy marhára nem a sofőr a hibás?

azért a cikk alatt lévő kommenteket is érdemes elolvasni, kb keresztre feszítik szegény nőt,úgy,hogy nem is tudnak semmit...

401. 6b006fc769 (válaszként erre: 400. - Syria)
2012. jún. 21. 20:36
nyilván:-) előfordulhat az is. egyedül azt tartom valószìnůtlennek, hogy nem emberi tényező okozta
400. syria (válaszként erre: 365. - 6b006fc769)
2012. jún. 21. 20:19
Főleg nem akkor, ha netán bebizonyosodik a babakocsit toló felelőssége.
2012. jún. 21. 18:09
tökhalálmindegy, ki mit mond, szerintem majd a műszaki szakértő fogja legjobban megközelíteni a valóságot. Amúgy meg ebben az ügyben csak vesztesek vannak. Sajnálom őket.
398. globus (válaszként erre: 397. - A14deb9047)
2012. jún. 21. 17:25

Biztosan az övébe belesütött :)

Ráadásul ezt már újramodellezni is nehéz, hiszen nincs két egyforma nap.

2012. jún. 21. 17:22

Egyébként nagyon nem szeretem, amikor az ilyen helyszíni riportokban megszólítják az "utca emberét"...

és elhangzott az egyiktől a feltételezés a napról...

396. mosolyka1111 (válaszként erre: 392. - 298b15dfdd)
2012. jún. 21. 16:07

A sofőr elmondását igazolta a lemenő nap teória?

De akkor az autót vezető nő mondta valakinek ezt az elvakító napot?

Mert ha nem is nyilatkozott, akkor meg miért adnak a szájába ilyet?

Káosz az egész.


Én arra is gondoltam, hogy: a nő esetleg kibökte, hogy a nap elvakította. De: nem tett vallomást, amíg az ügyvéddel nem beszélt. Az pedig felvilágosította, hogy a napocskás teóriával ne jöjjön, mert nem sokat ér vele, inkább ragaszkodjon ahhoz, hogy ő jól látott végig, csak elé tolták a kocsit a járdáról.


Kérlek, ne haragudjatok, ha negatív vagyok, de annyi mocskos dolgot láttam már, olvastam már:(

395. Nirvi (válaszként erre: 390. - Timycat)
2012. jún. 21. 15:31

Igen, ezzel én is tisztában vagyok, nekem is így tanították.


Csak azt írtam, hogy nem tudhatjuk, hogy ők miért ott mentek ahol...

394. loch ness (válaszként erre: 392. - 298b15dfdd)
2012. jún. 21. 15:29
Meg tudnád mondani, hol olvastad? Szeretnék már valami érdemlegeset olvasni róla, de a google mindig ugyanazokat dobja ki.
393. loch ness (válaszként erre: 391. - Mosolyka1111)
2012. jún. 21. 15:28
Pont ezért írtam, hogy nem tudunk még semmit, mert se a sofőr, se a szülők nem nyilatkoztak még, legalábbis a sajtó még semmit nem közölt ebből.
392. 298b15dfdd (válaszként erre: 387. - Loch ness)
2012. jún. 21. 15:28
Valóban elvakította,tegnap este rekonstruálták a balesetet ugyanabban az időpontban,és a nyomozást végző illetékes azt nyilatkozta,hogy valóban a sofőr elmondását igazolta a lemenő nap teória...,a reggeli hírekben olvastam.
391. mosolyka1111 (válaszként erre: 388. - Tücsimücsi)
2012. jún. 21. 15:07
Erről jut eszembe, a szülők mit mondtak? Ők már tettek vallomást, vagy ilyesmi? Úgy értem, ők váltig állítják, hogy folyamatosan tolták a kocsit az úton? Erről nem is tudunk semmit.
390. timycat (válaszként erre: 384. - Nirvi)
2012. jún. 21. 15:05

Ha sétálunk, babakocsit tolunk az úton, mert pl nincs járda, leállósáv, bicikliút akkor menetiránnyal szemben kell haladni, hogy lásd hogy milyen jármű, hogy, milyen sebességgel tart feléd és ha ő nem is lát téged, de te látod őt el tudd kerülni az esetleges balesetet.

Ha jobb oldalon haladsz, nem látod mi közelít és hogyan hátulról.

389. timycat (válaszként erre: 374. - Gabi0630)
2012. jún. 21. 15:00

Írtam tegnap -úgy látszik csak jól éreztem- a babakocsit toló szülő külön faj, elém is levágták már jónéhányszor a babakocsit, mert a szülők nem számolnak a babakocsi hosszával, szélességével és úgy veszik, hogy az út ott kezdődik, ahol az ő lábuk van.


Sajnos ilyen eset autós szempontból elkerülhetetlen, én úgy közlekedek, hogy ha a járdán az út felé babakocsit toló embert látok, inkább azt vélelmezem hogy elém fogja rakni a bkocsit, minthogy megálljon a bkocsival a járdán :S az utóbbi sokkal ritkább

388. tücsimücsi (válaszként erre: 386. - Mosolyka1111)
2012. jún. 21. 14:53

De lehet olyan gyorsan történt minden, hogy még azt sem látta hogy betolták elé.


Egyet határozottan állított, hogy nem látta hogy jönne szembe egy babakocsi! Még valami olyan is elhangzott hogy azt hitte az első másodpercekben hogy egy állatot ütött el.

Egy pillanat alatt (szó szerint!)zajlott le szerintem a tragédia.

2012. jún. 21. 14:48

Egy ott lakó mondta, hogy lehet, hogy elvakította a sofőrt a lemenő nap - gondolom, a riporter nem tudott mással beszélni, ezért kínjában ezt írta meg, mert muszáj hírt szolgáltatni. És mindenki készpénznek vette, pedig csak egy magánvélemény volt.


Különben annyi olyan esetet hallottam már, hogy ártatlan embereket meghurcoltak, hogy a nő helyében lehet, hogy én sem nyilatkoztam volna, amíg az ügyvéd nem magyarázza el, miből nem lehet bajom. De ismétlem, nem tudunk még semmit, tehát nem tudhatjuk, mi miért történt, ki mit miért csinált.

2012. jún. 21. 14:35

Most megnéztem a Mokkát.

Akkor azt miért találták ki, hogy a nap elvakította, ezt sem értem.

Amúgy nem akarom keresztre feszíteni (ezért teljesen felesleges személyeskedni bárkinek is), de ha tudom, hogy betolták elém, akkor szépen elmondom. Akkor mit kell kotlani egy ilyen információn, nem tudom (mármint a nő részéről.) Vagy netán előbb át kellett beszélni az ügyvéddel, hogy mit mondjon?

Az igazságügyi szakértőkről pedig: A férjem is igazságügyi műszaki szakértő (épületvillamosság a szakterülete, de ez mindegy is). Halálos villamossági baleseteknél helyszínelt többször, tárgyalásokon is részt vesz.

Többször volt rá példa már, hogy le akarták fizetni. Ő nem hagyta. De ki tudja, hogy más hogyan gondolkodik, ha akarja, innen érte az ütés a babakocsit, ha akarja, onnan.

Na, befejeztem, tényleg nem akarok feszültséget kelteni, csak megírtam a gondolataimat.

385. mosolyka1111 (válaszként erre: 369. - Tücsimücsi)
2012. jún. 21. 14:12

Érdekesek a fejlemények.

Az, amit írtál, hogy "az ütközés ezt bizonyítja", mit jelent? (Nem láttam a Mokkát).

Igazságüyi szakértő nyilatkozott így?

Ennek a fényében teljesen más a felelősség kérdése.

384. Nirvi (válaszként erre: 381. - Styxia)
2012. jún. 21. 11:35

A kérdéseidre a választ valószínűleg csak a szülők tudnák pontosan megadni...

Mi csak találgatni tudunk.


Hogy miért nem olyan utcába mentek sétálni, ahol van járda?

Itt is volt...na meg lehet azért, mert mondjuk ahova el akartak jutni, arra ezen az utcán kellett végigmenniük...gondolom ők sem úgy indultak el, hogy na menjünk sétáljunk egyet az út szélén, hátha elütnek minket...


A pontos körülményeket még mindig nem ismerjük...valószínűleg annak is meg volt az oka, hogy miért nem a járdán tolták a babakocsit...akár az is lehet, hogy bizonyos ideig ott tolták, majd át akartak menni a másik oldalra, vagy ki akartak kerülni valamit és ezért mentek az út szélén...de ez is csak találgatás.


Ugyan ezt tudom írni a harmadik kérdésedre...hogy miért az út bal oldalán mentek...


Hogy nem ment gyorsan az autó?

Hát nem tudom..elég nagy horpadás volt rajta ahhoz képest, hogy egy babakocsit sodort el...


Egyébként meg szerintem teljesen felesleges itt találgatni, mert mi akik ott sem voltunk úgyis csak a hallottak alapján tudunk összeállítani egy képet, ami aztán lehet abszolút nem is felel meg a valóságnak. Lehet itt hibáztatni bárkit...a szülőknek is és a sofőrnek is rettenetes élete lesz ezután...és sajnos azt a két pici életet semmi és senki nem hozhatja vissza.


Talán idővel majd a szülők is nyilatkoznak és akkor kiderül, hogy miért éppen ott, miért éppen akkor, stb, stb...

2012. jún. 21. 11:27
csak feltételezem a babakocsit félrerántotta a szülő ezért nem nyomta össze és őket nem érte az ütés, viszont a kicsit abba haltak bele ennek következményeként ,hogy kirepültek a babakocsiból.
2012. jún. 21. 11:25
Először is részvétem a gyászoló szülőknek, a picik Nyugodjanak Békében. Azthiszem ,h az az eset, amikor valaki-valakik mindenképpen áldozatok, s itt a babákon kivül mindenki áldozat. Azt ,h ki miben vétett a tények teljes ismerete nélkül nehéz megitélni, csak a véleményem. Igen a szülők és a babakocsi, az hogy nem megyünk egymás mellett és /..kk szerint/ a belül közlekedő szülő tolta a babákat, szóval sok -sok szerencsétlen összetevő játszott közre , a hölgy aki a kocsit vezette azthiszem egy életen át cipeli ennek terhét. Nagyon szomorú ez a tragédia ..a kresz a jog mit mond kb. sejtem és tudom , csakhogy az érzelmek, a fájó tények mindent felürirnak, hisz szülőnek elvesziteni a gyermekeit , az olyan tragédia ,melyhez semmisem fogható. A kocsit vezető hölgyet sem "feszitem keresztre" én biztosan nem, mert biztosan hibázott Ő is. és a szülők is ( ez az én véleményem . ez azonban nem változtat e szomoru tragédián ,megnem történné tenni nem lehet ((
381. Styxia
2012. jún. 21. 11:00

Szóval van itt azért egy két dolog amit nem értek az eset körül, hiába olvasom a cikkeket:

Nem értem hogy miért nem lehetett egy olyan utcába sétálni menni ahol van járda....

nem értem hogy miért nem lehetett a babakocsit a járdán tolni és az egyik szülö megy akkor a patka mellett....

továbbá azt sem értem hogy miért az út bal oldalán mentek amikor jobbkéz szabály van?...

És ha elvileg szemben mentek a forgalommal akkor az autó miért csak a babakocsit sodorta el, a szülöket hogy hogy nem sodorta el, de még csak el sem lökte?...ez így az elmondások alapján fizikai képtelenség.

Amit viszont egy lehetséges verzió a sok olvasott közül hogy, mivel a képek alapján egy kanyarban történt a baleset, esetleg nem néztek szét jól a szülök átakarták tolni a babakocsit és a vezetö meg abban a pillanatban kanyarodott be és elsodorta a babakocsit....olyan nagyon sokkal meg nem mehetett, mert a babakocsiról készült képek alapján a babakocsi szinte ill. teljesen sértettlennek látszik.../csak mert volt aki gyorshajtóról beszélt/...


Mondanám hogy mindegy...de nagyon nem az!Addig amíg nem tisztázottak a dolgok, talán nem kéne lincs hangulatot kelteni...meg amúgy sem mert, eléggé nagy tragédia ami történt.

Tény hogy a szülök elvesztették mindkét drága kincsüket, és a gázolónak meg azzal a tudattal kell élnie hogy /önhibájából vagy esetleg önhibáján kivül/ de kégy gyermek ott meghalt a baleset következtében...

380. tücsimücsi (válaszként erre: 379. - Loch ness)
2012. jún. 21. 10:04
Na ez után az eset után százszor meggondolják kitolják -e az útra az tuti.
2012. jún. 21. 09:35

Tegnap valaki írta, hogy a babakocsit toló anyukák egy része simán kitolja az útra a babakocsit, mikor jön az autó. Lehet, hogy itt is ez történt?

Csak ezek után ne a szülőket akarja felnégyelni néhány vállalkozó szellemű fórumtársunk... Egyszer olvastam itt olyan megjegyzést, szintén egy gyerekét elvesztő szülőről, hogy "ő volt a hibás, nem sajnálom érte." Még ma is szíven üt, ha eszembe jut, kevés ilyen szívtelen megjegyzéssel találkoztam életemben. Pedig aki ezt írta, az is anya volt.

2012. jún. 21. 09:34
Borzasztónak tartom,hogy az emberi felelőtlenségnek,két kis csöppség az áldozata!!Éltek 3hónapot...hát tényleg,no comment...
377. tücsimücsi (válaszként erre: 376. - Vigyorex6)
2012. jún. 21. 09:32
Még szerencse hogy nem nekik kell majd ítélkezni. Itt meg azt írnak amit akarnak.
376. Vigyorex6 (válaszként erre: 375. - 00301065a7)
2012. jún. 21. 09:30
Bár új fejlemények láttak napvilágot, amik egész más megvilágításba helyezték a dolgokat teljesen nyilvánvalóan, nem hinném, hogy változni fog a véleményük a sofőr "bűnösségét" illetően.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook