Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nemrégiben súlyos családi tragédia történt, nem tudom feldolgozni... szerintetek menjek pszichológushoz? fórum

Nemrégiben súlyos családi tragédia történt, nem tudom feldolgozni... szerintetek menjek pszichológushoz? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. timuszika (válaszként erre: 46. - Enéh1)
2012. márc. 9. 17:19
köszönöm :)
46. Enéh1
2012. márc. 8. 20:48

Szia!


Azt mondom, hogy kérj segítséget, megértelek hidd el...

DE, ne hagyd magára a picifiút, Rád van szükséges, legyen veled, sztem fel tudod nevelni, hidd el...:) ha bármikor szeretnél beszélni velem, írj! :)

45. Clau26
2012. márc. 8. 20:13
Örülök,hogy jobban van..jó éjszakát nektek!
44. timuszika (válaszként erre: 43. - Clau26)
2012. márc. 8. 20:02

már jobban van..:)

és nem sértődtem meg, nincs miért:)

sajnos nem tudom, h hogy járt szürésre... lehet a sok munka, és a gyereknevelés mellett nem jutott rá idő..nem tudom..

43. Clau26 (válaszként erre: 42. - Timuszika)
2012. márc. 8. 19:54
és a későbbiekben járt rendszeresen?Csak azért kérdezem,mert nagyon gyors lefolyású volt nála ez a betegség..Tudod nálunk pl a családba,anyám nővére melanómába(anyajegyrákba)halt meg,unokanővére szintén és a húgom is melanómás lett,de hála égnek korán észrevettük,egyébként én vettem észre..én emiatt miután a rák örökölhető hajlam fél évente megyek szűrésre.Sajnos nővéreden már nem lehet segíteni,de miután írod,h anyukád is rákban halt meg..figyelj a rendszeres évenkénti rákszűrésekre..mindenre:anyajegy,mell,méhnyak..ezt csak ó tanácsként írtam neked..remélem nem bántottalak meg vele..lement a láza az pici fiúnak?Nálam a 2éves kislányomnak volt 40 és a vizes lepedőbe csavarás 1óra múlva levitte és 6órán keresztül nem is lázasodott be..nyugodj meg 3napig tart és átmegy rajta a vírus.
42. timuszika (válaszként erre: 41. - Clau26)
2012. márc. 8. 19:44

sajnos nem tudom, hogy akkor volt e szürésen:S

köszönöm a válaszodat:)

41. Clau26
2012. márc. 8. 19:41

Kedves Fórumindító!


Nagyon sajnálom ami veled történt és szegény pici fiút is,nagyon nehéz lehet most neki is.Kérdezhetnék valamit?Azt írtad a naplódba,nővérednek valószínűleg szülés után alakult ki a méhnyakrák..Neki nem végeztek akkor rákszűrést?Mert 2éve amikor én szültek kötelezően megcsinálták..Tudom h mostmár lényegtelen,csak érdekelne..ha nem akarsz ne válaszolj..sok erőt kívánok neked..és kérdésedre a válaszom:Menj pszichológushoz,biztos hogy segíteni fog,ezt nem lehet feldolgozni segítség nélkül(szerintem)

40. timuszika (válaszként erre: 38. - Gombszem)
2012. márc. 8. 10:10

köszönöm, és nagyon sajnálom ami veled történt, de becsülöm a kitartásodat!

puszi

2012. márc. 8. 10:08

Ja még 1 fontos dolog, nagyon fáj még mindig a gyermekem hiánya és fog is mindig!!

De amúgy nem lettem gyógyszerfüggő, mert ahogy alakult a lelkem, úgy elmaradt a gyógyszerszedés is!!!!! ♥

38. gombszem (válaszként erre: 37. - Timuszika)
2012. márc. 8. 10:05

Heló kedves timuszika!!!!

Nagyon sajnálom a veled történteket, szomorú,h ilyen gyorsan elment a testvéred, és szörnyű nehéz lehet!!!!!

A fórumindító kérdésedre: menjél-e szakemberhez a lelki gondoddal?????

sztem....: IGEN!!!!!!!!!

Én is átéltem az élet legnagyobb tragédiáját!!!!Én az elsőszülött fiamat veszítettem el.....

Azt hittem megőrülök, pedig mellettem,ott volt a férjem és a másik /kisebb/ gyermekem is!!!!!

én kb 1/2 évig kínlódtam, mert szégyeltem magamat én is....és a nagy fájdalomban,az utcára sem akartam menni!!!!!

Amit most leírok, az az ÉN véleményem!!!!!!

NEM MEGFELELŐ SEM A BARÁTOK, SEM A CSALÁD TAGOK SEGÍTSÉGE, KELL A SZAKEMBER!!!!!!!!!!!

A HOZZÁTARTOZÓK, CSAK FINOMKODNÁNAK, NEHOGY ESETLEG MEGSÉRTSENEK, ÉS EZZEL SZTEM NEM TESZNEK JÓT..... VAGY IS TALÁN MÉG JOBBAN SZENVEDNI FOG AZ EMBER!!!!!!!!!!

Engem 1 unitesőm jelentett be a pszichiáterhez!!!!!Aki ellátott tanácsokkal, és kaptam gyenge nyugtatót is, de javaslatot tett, h feltétlenül járnom kell, pszichológushoz.......

Nem tudom tudod-e mi a különbség a kettő közt....????

Szóval a pszichológus, kizárólag csak velem 1 órát beszélgetett, és neki is köszönhetem, h helyre tudtam tenni a lelkemben a gyászt!!!!!!

Az én drágám, mindig itt lesz a szívemben, amit soha senki nem vehet el!!!!!!!!

De a MÁSIK GYERMEKEM /AKIT NEM HAGYHATOK CSERBEN / ÉS A FÉRJEMNEK SZÜKSÉGÜK VAN RÁM!!!!!!!


Szóval, mint írtad, most Te neveled a kisfiút, ÉS AHOGY ÉN LÁTOM OTT A KISFIÚNAK PEDIG SZÜKSÉGE VAN TERÁD!!!!!!!!!

ERRE GONDOLJ ÉS A SZAKEMBER AZ SZAKEMBER!!!!!

Bár annyi, h hallottam h esetleg a szakember nem megfelelő, de érdeklődj és remélem, h megfelelőt sikerül választanod!!!!Ja és nem feltétlenül kell, h privát menjél, járj utána, h SZTK alapon járjál!!!!!

Nem mindegy az anyagi sem!!!!!

Ha van kérdésed szívesen válaszolok!!!!!!

Puszika.... és kitartást!!!!!

37. timuszika (válaszként erre: 36. - A97b9a4e4e)
2012. márc. 7. 17:25
egyetértek veled... sokat beszélgetek az unokaöcsémmel a dologról, próbálom vele megértetni, hogy mi történik most...hiányolja nagyon az apukáját is, de ő egy kis időt kért.. azt mondta h fel kell dolgoznia a történteket, csak sajnos ezt egy másik nő karjában tette meg, ami nekem nagyon rosszul esik, nem gondoltam volna, h ilyen hamar el tudja felejteni a testvérem... vagy igy próbál menekülni?.. végül is nekem csak az számit h az unokaöcsémnek jó helye legyen, egy rendes fiú válljon belőle ebben a nehéz életben..
2012. márc. 7. 16:47
Szegény kisgyerkőc. :( Neki se lehet könnyű ám. :(( Az ilyen apa csak megvetést érdemel, szerintem.
2012. márc. 7. 16:21
Ha úgy érzed, nem sikerül a feldolgozás, inkább előbb menj szakemberhez, mint később. A "lemerült akkumulátort" nehezebb feltölteni.
2012. márc. 7. 16:18

szerintem is menj el.

Én nem mentem, pedig kellett volna.

szégyelltem segítséget kérni.

33. timuszika (válaszként erre: 32. - A14deb9047)
2012. márc. 7. 16:16
igen én megértem őt is, de én csak 20 éves vagyok, semmit nem tudok, főleg nem azt, hogy hogyan bánjak egy 5 éves kisfiuval, ugyebár azt nem szeretnénk, hogy állami nevelésbe kerüljön..remélem az apukája hamar belátja, hogy neki van egy kisfia is a világon!
32. a14deb9047 (válaszként erre: 31. - Timuszika)
2012. márc. 7. 16:12

... Lehet, csak látszólag. Egyébként nagyon gyorsan kiderül adott helyzetben, hogy próbálkozik...

És egy nő sem szeret a halott feleség árnyékában.

31. timuszika (válaszként erre: 29. - B-evice)
2012. márc. 7. 16:04
Unokaöcsémet jelenleg én nevelem, sajnos Kriszti férje, más utra tért... ő egy kicsit hamar túltette magát a dolgon...
2012. márc. 7. 15:52

Én is szívesen beszélgetek veled bármikor. Ha úgy érzed ezzel könnyebb lenne.

Nem tudom, hogy most milyen lekiállapotban vagy, én azért gondoltam még az egy hónapot, mert amikor én szülés után egy kicsit megzuhantam akkor nekem a szakember ezt mondta, hogy várjunk még. Pedig kollégák voltunk.

29. B-evice (válaszként erre: 8. - Timuszika)
2012. márc. 7. 15:51

Elolvastam a naplódat. Borzalmas dolgokon mentél keresztül, de! Nővéred és a családod is biztos azt szeretnék, hogy idővel állj fel. Nehéz lesz, nem lesz egyszerű, de az ő emlékükre muszáj, hisz fentről figyelnek.

Unokaöcsid hogy van? Apja neveli?

28. timuszika (válaszként erre: 26. - A14deb9047)
2012. márc. 7. 15:47
köszönöm, és fogok irni..nemsokára leirom a pontos történetet...és sajnálom, hogy Te is ilyen problémával küzdessz!
27. timuszika (válaszként erre: 24. - Csirivirir)
2012. márc. 7. 15:46
köszönöm, és élek az ajánlattal.. nemsokára elküldöm üzenetben, hogy pontosan mi történt
2012. márc. 7. 15:45
Bármikor írhatsz... én is futom a köröket :(
25. ujlany
2012. márc. 7. 15:44

nemcsak az ido szamit...

Ha ugy erzed, hogy mindig ugyanazokat a koroket futod, hogy nem valtozik a dolog, nem tavolodik, nem halvanyodik egyaltalan, akkor nem erdemes varni szerintem.

Nehez kijutni egyedul a mokuskerekbol es nem szegyen segitseget kerni.

24. Csirivirir (válaszként erre: 1. - Timuszika)
2012. márc. 7. 15:42

Ezen nem rég sajnos mi is átestünk, temetés. :(


Én azt mondom, ne családtaggal beszélj erről, mert nem tudsz előttük megnyilni. Beszélgess itt, illetve ismerősökkel, barátokkal, de ne olyannal, aki érintett szintén.


Ha gondolod, szívesen beszélgetek veled bármikor!

2012. márc. 7. 15:42

mindenkinek nagyon szépen köszönöm! örülök, hogy igaz, hogy ismeretlenül is, de segítettetek nekem!

mégegyszer köszönöm!

22. 4c30444687 (válaszként erre: 10. - Timuszika)
2012. márc. 7. 15:40
Két hónap után még nem túlzás a gyász.
21. a14deb9047 (válaszként erre: 20. - Timuszika)
2012. márc. 7. 15:40
Két hónap még nagyon rövid idő :(
20. timuszika (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2012. márc. 7. 15:38

ezt már mindet megtettem, kettő hónapja folyamatosan sirok...elvesztettem az egyetlen embert, aki megértett...nekem csak ő volt.. semmi és senki nem maradt nekem..

de azért köszönöm a tanácsot!

2012. márc. 7. 15:38
Szerintem menj el! Én nem mentem, már csak akkor amikor testi tünetek is jelentkeztek / szédülés, magas vérnyomás/. Így már tovább tart kezelés.Nagyon sokat segítettek, segítenek. Neurosis szakrendelésre mentem.
2012. márc. 7. 15:37
szerintem mehetsz most is nyugodtan, nem kell várni semmire. Nekem sokat segített.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook