Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényői tragédia fórum

Tényői tragédia (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
2010. ápr. 7. 18:01

Egy friss hír:


REJTÉLY - Egy hónap telt el a tényői családirtás óta. Emlékezetes: annak idején négy embert találtak holtan egy családi házban, a rendőrség egy nap elteltével bejelentette, hogy Sz. Kolos végzett a feleségével, két gyermekével, majd saját magával is. A zsaruk szerint a férfi baltával megölte a családját, majd többször szíven szúrta magát, felvagdosta az ereit, végül pedig láncfűrésszel levágta a saját fejét.


Az idő múlásával egyre több a megválaszolatlan kérdés. Ha a gyilkosságok délelőtt történtek volna – mint azt a rendőrség állítja –, akkor a szomszédokhoz át kellett volna hallatszania az őrült üvöltözésnek, a halálsikolyoknak. Ráadásul utána egész nap járnia kellett volna a láncfűrésznek, ami így együtt olyan hangorkánt jelent, amire mindenképpen fel kellett volna figyelnie legalább a szemközt lakó szomszéd néninek. A legfurcsább azonban mégis az, hogyan tudta beindítani az előzőleg többször szíven szúrt és ereit felvágó apa a láncfűrészt.



Vajon hogyan indította be a láncfûrészt a szíven szúrt és ereit felvágó apa?



Egy név nélkül nyilatkozó műszaki szakember szerint ez lehetetlen.

– A motoros láncfűrészt nem lehet egyetlen gombnyomással elindítani. Először be kell kapcsolni, majd a láncféket ki kell oldani, utána a szívatót rá kell adni, végül be kell rántani, amihez nagy erő szükséges. Még egy jó fizikai állapotú emberrel is előfordul, hogy csak sokadszor sikerül – szögezte le a szakértő.


A kérdéseinket eljuttattuk az ügyet vizsgáló Győr-Moson- Sopron Megyei Rendőr-főkapitányságra, ám a rendőrök nem akarták kommentálni értesüléseinket.


A ház garázsajtója egyébként önműködően záródik, így ha onnan kijött valaki, nem maradt utána nyom. Mivel a lakás belülről volt bezárva, így a tettes azt a látszatot tudta kelteni: családi dráma történt. Csakhogy a helyszínelők a garázsban idegen lábnyomot rögzítettek, amiről szintén nem beszélnek. Egy biztos: nem Kolosé volt.

2010. márc. 22. 15:48
„Az erdő mellett laksz, egy gyönyörű házban…kivülről minden olyan jó és tökéletes…A gyerekeidet iszonyatosan szereted, szinte már betegesen…Még most is hihetetlennek tűnik, hogy belőled lettek, hogy te vagy nekik a NAGY Ő, akinek biztonságot kell nyújtania. Neked kell védened őket, mindig résen lenni, mindenre figyelni, minden apró jelet észre venni, ami rosszra utalhat, ami egy baljós jel lehet…neked kell erősnek lenned és erőt sugározni…de belül érzed, nem vagy ilyen. Gyenge vagy és védtelen …és akinek ugyanígy rád kellett volna vigyáznia, az sem volt képes rá…feladta…mi lesz, ha egyszer veled is történik valami és te sem leszel képes rá…te is ugyanolyan gyenge vagy…olyan jó lenne elmenekülni, elutazni valahova…olyan jó lett volna haza sem jönni…egy kicsit kibújni ez alól a nyomás alól…mert édes teher a gyermek, de most úgy érzed, gyenge vagy hozzá…valaki védjen meg téged is…de annyi dolog van amitől nem védhet meg senki…egy síbaleset…egy daganat…mi van, ha veled is ez megtörténik…mi van, ha már benned van…bárkivel bármi baj megtörténhet…ők is ugyanígy egyedül maradnak? Ők is ezen mennek át majd, mint te? Félárván?A feleséged olyan erősnek tűnik…de neked kellene olyannak lenned…de most ő is elesett…most mi lesz…mi lesz, ha valami komoly dolog lappang benne…ha ez a kis „baleset” valaminek az előjele… Olyan hosszú a tél, soha nem jön el a tavasz…olyan titokzatosak a fák, csak hívnak…Milyen lenne csak aludni mindig, összebújva, csendben, örök nyugalomban…nem félni semmitől…Miért olyan nehéz felnőttnek lenni, hiszen még te is gyereknek érzed legbelül magad, és gyerekeket bízott rád az Ég…Mi lesz ha nem veszed észre és bajuk lesz…mi lesz ha már most valami bajuk van…hogy folyt a kicsi vére is tegnap, amikor elesett…és nem tudtad ezt sem megakadályozni…el is vérezhetett volna és nem te kötözted be a lábát…kétségbeestél…tehetetlen voltál…féltél…Minden kívülről olyan tökéletesnek tűnik, de belül nem az…körbe-körbe mindig és mindig…félelem mindentől…a családod, akik a részeid, akiket jobban szeretsz, mint magadat…akik elévesztése jobban fájna, mint saját halálod…de megérdemelnéd, hogy üvölts a fájdalomtól, mert gyenge vagy és alkalmatlan…mindenre…ahogy éjszaka nem tudsz aludni és nézed őket, hogy milyen szépek…és mennyire védtelen a világ…és görcsbe rándul a gyomrod, ha belegondolsz, hogy bajuk lehet…annyit vagy egyedül, úgy érzed, az élet nélküled is folyik…mi lenne, ha nem lennél…”…és ilyenek is járhattak az agyában…aztán filmszakadás…és a tragédi egyik, ha nem legnagyobb áldozata…mert morálisan is megbukott…
154. dudubaba (válaszként erre: 153. - Kefekötőke)
2010. márc. 18. 18:28

Mélységesen egyetértek veled!

Nagyon sajnáljuk hogy a mi kis falunk erről lett híres és minden bizonnyal nagyon sokáig mindenkinek ez fog eszébejutni ha hallja a Tényő nevet!

153. kefekötőke (válaszként erre: 152. - Dudubaba)
2010. márc. 18. 18:13

Jól tetted,ezért mondtam amit mondtam.

Már a témaindítás elején is az volt a leírt véleményem,hogy itt "csámcsogunk" mások tragédiáján,pedig a minden

napokban is kéne egymásra figyelnünk.

Legjobb lenne mintegy kegyeletként bezárni a topikot.

152. dudubaba (válaszként erre: 151. - Kefekötőke)
2010. márc. 18. 18:08
Én csak azt szerettem volna leírni,hogy ha egymást bántjuk itt a fórumon azzal nem segítünk a családnak.
151. kefekötőke (válaszként erre: 147. - Dudubaba)
2010. márc. 18. 17:39

Az egyetlen értelmes hozzászólást írtad.

(Az enyém sem kivétel.)

150. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 148. - Anyuci91)
2010. márc. 18. 17:09

Sziasztok!Én is egyetértek veled teljes mértékben!!

Olvastalak végig titeket,néha írtam,de pontosan a veszekedés végett nem írtam.

Inkább a csendes olvasó!!

149. dudubaba (válaszként erre: 148. - Anyuci91)
2010. márc. 18. 16:51

Teljesen igazad van Ági!

Köszönöm neked!

2010. márc. 18. 16:47

Mi kedves Krisztina nem bántani akarunk senkitsem,

mert, ami történt igaz kivülállók vagyunk, de ez az eset is mélységesen megdöbbentett minket. Ez bárhol az országban megtörténhetett volna és hidd el én őszintén mondom nagyon sajnálom. Ebből az esetből a tanuságot levonva már nem fog kiderülni, hogy valójában mi is zajlott le a férfi lelkivilágában, ami erre a szörnyűségre késztette. Mink is csak azt tudjuk, amit a tévében közzétettek. Tisztaszivből kivánom neked és a környékbelieknek figyeljünk jobban oda egymásra, de ez valahogy kimarad. Ne csak ilyenkor kell összefogni, hanem mindig. Az ottlakó emberek, ha nehezen is, kiheverik, de a szivük mélyén sosem fogják elfelejteni. Üdv.Ágnes

2010. márc. 18. 16:24

Kedves hozzászólok!

Kérlek bennteket ez a szőrnyű tragédia ne legyen ok arra hogy egymást bántsuk!

Mi a faluban mindenkinek hagyjuk hogy a maga módján gyászoljon.

Ez a szőrnyű eset az egész falunkat megrázta az emberek gyászolnak és értetlenkednek.

Tegnap este is kiderűlt hogy ez a kis falu igenis képes összefogni.Nagyon sokan voltak a gyertyagyújtáson annak ellenére is hogy egy délelött állt rendelkezésére a szervezőknek hogy a lehető legtöbb emberhez eljuttassák a hírt.

Mindenki némán a könnyeivel küzködve gyászolta a családot!

146. ogrené
2010. márc. 18. 15:15
Teljesen igazad van
2010. márc. 18. 15:09

Tök kiakasztó ez a családi tragédia

megszakad a szívem a két piciért meg az anyjukért...

Az apát valahogy nem tom sajnálni, de fordítva kellett volna csinálnia: előbb lett volna öngyilkos, minthogy a családját bántotta

144. kefekötőke (válaszként erre: 143. - C33bd8536b)
2010. márc. 18. 14:58
Jól látod a jövőt.
2010. márc. 18. 14:56

"ha be kattanék se őket bántanám."


Ha bekattannál, nem úgy gondolkodnál mint a normális emberek. Mert bekattannál. És fogalmad sem lehet, mit tennél akkor. Ne is legyen.

142. kefekötőke (válaszként erre: 140. - C5c40ee1f9)
2010. márc. 18. 14:43

"Adnak támogatást a pszichológusra?. . . "


Ejnye,hát nem olvasol híreket?Mivel a hideg étkezési utalványokat kivették az adómentes körből,a munkavállalók ,ha van igazolt stresszes munkahelyük évi 3 alkalommal ingyenes bónust kapnak pszichológus igénybevételére.

Ha hátrányos helyzetű etnikai csoporthoz tartozó már elkövetett életellenes tett után veszi igénybe,további anyagi támogatásban részesül.


A fegyvertartási szabályok szigorítása ebyébként nem oldja meg az őrültek kiszűrését,mert amikor megveszi a fegyvert ,még normális,mire hazaviszi kiveri a biztosítékot az intelligencia.


Aztán mehetünk tovább is a potenciális gyilkosok listáján,mindenkinek aki közlekedik ,(akár gyalog)

csak a véletlenen múlik, hogy hazaér-e a családjához,mert vele szemben jönnek a pénzért vásárolt jogosítvánnyal közlekedők.Biztos mindenkinek volt már élménye a túlélésről.

Vajon miért van ez?Mert üzlet kiválogatás és komoly vizsgáztatás helyett darálni a vezetői tanfolyamokat,minél több "hallgatót levizsgáztatni,aztán új tanfolyamot indítani"

141. egypt (válaszként erre: 140. - C5c40ee1f9)
2010. márc. 18. 13:38
Korábban is akarták már szigorítani a fegyvertartást, csak a sportlövők szervezete hevesen tiltakozott, az eredményt sajnos láthattuk...
2010. márc. 18. 12:54

sőt, ha belegondoltok, volt a pécsi lövöldöző... utána semmiféle lépés nem született a fegyvertartással kapcsolatban. Utána volt a bp-i diák, aki ugyanúgy tarthatott fegyvert, most törvényt módosítottak. Megvárták, hogy meghaljon egy ember, mire elérkezettnek látták, hogy megváltoztassák a törvényt.


Sajnos ez az eset sem az első volt, amikor a családját ölte meg egy ember. Itt már többen meghaltak. Ezután mi lesz? Adnak támogatást a pszichológusra?...


Valamit ki kellene találni, bár ebben az esetben nem tudom, hog ymilyen törvénymódosítás, vagy jogszabály bevezetése lenne a jó. de valamin itt is kellene változtatni...

139. etikat
2010. márc. 18. 12:47
Egy ilyen szörnyű tragédia kapcsán, nagyon is le lehet szűrni milyen társadalomba élünk !!!!!!!!!! Az első döbbenetet ez a tragédia, a másikat az emberek hozzáállása jelenti számomra !!!!!! Hihetetlen hogy ép elmélyü ember ilyet megtegyen a családjával, akiket szeret !!!!!!! Milyen könnyen ítélkezünk, mert azt a legkönnyebb !!!!!!!
138. cd2f2f0546 (válaszként erre: 137. - Egypt)
2010. márc. 18. 11:12
igen, valószínű. mert ugye aki pszichológusho, vagy pszichiáterhez megy, azt egyből őrültnek titulálják. és szerintem attól tartott, hogy kiderül, hogy beteg, és mit fognak róla gondolni. vagy nem is ismerte fel, hogy ez betegség...
137. egypt (válaszként erre: 134. - Tücsimücsi)
2010. márc. 18. 11:05
Pszichológus nem is állíthat fel, valami ilyesmit mondtak a tévében, csak klinikai szakpszichológus illetve pszichiáter. A proléma szerintem az volt, hogy nem ismerte fel, hogy itt súlyosabb dologról van szó, és nem irányította megfelelő szakemberhez.
2010. márc. 18. 10:48
Én nem védeni akarom ezt az apát, de ő egy nagyon beteg ember volt. Ki tudja mik zajlottak le benne, hogy mi váltotta ki belőle ezt a szörnyűséget? Senki! Én a Magyar egészségügyet tartom felelősnek!
135. cd2f2f0546 (válaszként erre: 134. - Tücsimücsi)
2010. márc. 18. 10:45

én is elítélem, de mellette sajnálom is, őt is, és a családját is. :(

csak azt próbálam elmondani, hogy egy halottról nem illik így beszélni, még ebben az esetben sem, mert senki nem tudhatja, hogy ez a tragédia minek volt a következménye.

És igen, elborzaszt ha valaki ilyen hangnemben beszél a másikról, és még engem is hülyének néz...

134. tücsimücsi (válaszként erre: 131. - Cd2f2f0546)
2010. márc. 18. 10:30

Én sejtem mire gondolsz.

Én elítélem az apát, de az kizárt dolog, hogy valaki tiszta elmével ilyet csináljon.Ehhez egy teljesen felborult elmeállapot kellett. Szerintem totál bekattant. Itt jönne a képbe a pszichológus felelőssége. De ahogy olvastam nem túl régen járt hozzá, tehát még teljes diagnózist se lehetett volna felállítani.

Borzasztó tragédia.

133. c5c40ee1f9 (válaszként erre: 132. - 6048dc6b87)
2010. márc. 18. 09:54

szerintem is akkorlehet véleményt alkotni, de nem ilyen hangnemben...

ez azért durva...

132. 6048dc6b87 (válaszként erre: 131. - Cd2f2f0546)
2010. márc. 18. 09:52
Egyet értek veled! Egyenlőre még mindíg csak találgatások vannak! Soha nem netudk meg mi volt ott akkor abban a bizonyos időben! Ezt ők magukkal vitték a sírba! Nem kell ilyen csúnyán beszélni! Általában én is haragszom az ilyenekre de most mást érzek! Nagyon jó apa volt, dolgozott a családjáért....mi történhetett nem tudjuk! Akkor lehet véleményt alkotni, addig nem!
2010. márc. 18. 09:39

képzeld, normális vagyok. éppen ezzel van a baj. ha valki nem ért egyet a másik hozzászólásával, máris hülyének nézik. gratulálok a szűk látókörödhöz....de ahhoz nagyon!

egy szóval nem azt mondtam, hogy éljenek a családírtók, ezaz, sorakozzunk, és öljük meg a családtagjainkat....

annyi, hogy nem hinném, hogy egy halott emberről így kellene bezsélni, főleg úgy, hogy egy betegról van szó, aki feltehetően az egészségügy miatt nem volt rendesen kezelve. amihez hozzájárult, hogy az állam b@szik arra, hogy támogatásokan megemelje, ami hozzájárulna, hogy a betegekre elég időt tudnak fordítani...


ja, látod, én tudok kúltúráltan beszélni...

és még gyermekem sincs, akinek példát kellene mutatnom...

2010. márc. 18. 09:26

Sziasztok!

Az egészségügy helyzete is benne van sajnos ebben a tragédiában:((1-2 PERC MIRE ELÉG EGY BETEGNÉL???

2010. márc. 18. 09:10

hát tudod, ezek után kívánhatnám neked, hogy te is legyél depressziós, és szenvedj olyan betegségben amiben ő... megnézném, hogy mit tennél akkor!!!!!


Mellesleg nem tudhatod a család hátterét, hogy mi válthatta ezt ki. Mondom, hogy szomorú, és igen, szörnyű, hog yilyen megtörtént, de ez egy tragédia. Sajnos egyre többször fordul ilyen elő. És igen...nem feltétlenül az apa tehet a tettéről!


De az, hogy ti így, ilyen módon nyilatkoztok róla, hát szégyelhetnétek magatokat!!! ÉS igen, halottról vagy jót vagy semmit... de akkor nem kell megsérteni sem az emlékét, sem esetleg az ismerőseit, akik olvassák.


eszméletlen, hogy milyen világban élünk...

128. bumburka (válaszként erre: 126. - Tücsimücsi)
2010. márc. 17. 21:43
Nekem van a barátikörömben nyomozó.Sajnos,biztos benne,hogy ő tette.A kar hossz alapján,a balta által okozott sérülések alapján.
127. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 126. - Tücsimücsi)
2010. márc. 17. 21:38

Én elhiszem!!

Sajnálom,ez az egész számomra "emészthetetlen":(

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook