Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kannibalizmus a XX.században - egy tragédia ami megrázta az egész világot fórum

Kannibalizmus a XX.században - egy tragédia ami megrázta az egész világot (beszélgetős fórum)


1 2
32. db4f1eff6b (válaszként erre: 31. - Manul)
2010. aug. 11. 19:55
Szó sem volt kannibalizmusról, sajnáltuk őket, de nagyon.
31. manul (válaszként erre: 30. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 11. 16:52
Tudom,hogy megtörtént.Azt szerettem volna tudni,hogy 1972-ben a közvélemény a Te szemeddel hogyan fogadta.
30. db4f1eff6b (válaszként erre: 29. - Manul)
2010. aug. 11. 16:27
Ez az eset megtörtént, annak alapján írta le az író.
29. manul (válaszként erre: 28. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 11. 16:03
Te felnőtt voltál már amikor ez az eset történ.Milyen hírek voltak abban az időben?Mit gondoltak az emberek?Egyáltalán lehetett valamit tudni az egészről?
2010. aug. 11. 14:59
Olvastam a könyvet, az Életben maradtakat. Aki felelőtlenül kannibalizmussal vádolja azokat az embereket,akkor nem tudja, mit beszél. Előbb el kell olvasni a könyvet, aztán véleményt mondani róla. Ha valaki filmen nézte meg, akkor abból semmit nem lehetett úgy megérteni, mint a könyvből. A filmen hozzátesznek, elvesznek belőle, kidomborítják esetleg azt, hogy kannibálok voltak az emberek. A történet nem erről szól, hanem arról, hogy hogyan lehet nem éhenhalni egy őserdőben, hogyan lehet túlélni egy ilyen tragédiát. A túlélők között volt egy asszony, aki mélyen vallásos volt, és el sem tudta képzelni, hogy ilyen helyzetbe kerülhet, ennek ellenére nem akart embertársai húsából enni. Végül a legtöbben ettek belőle, és ezt úgy fogták föl, mint egy szentáldozást. /Aki nem római katolikus, az úgysem érti meg!/ Tehát a társaik testéből enni annyit jelentett nekik, mintha Krisztus testét vették volna magukhoz. Itt nem kannibalizmusról van szó, hanem a túlélésről. Folytatva a a regény témáját: amikor végül megmenekültek, megmentették őket, első dolguk volt a papot felkeresni, mert bántotta őket az, hogy emberhúst ette. A pap nem ítélte el őket, mert belátta, hogy nem tudtak mit tenni az életben maradásuk érdekében.
27. manul (válaszként erre: 25. - Kakukkfű)
2010. aug. 11. 14:49
Végül is az kannibalizmus,csak nem mindegy,hogy az életünk megmentése a cél vagy valami kétes üzleti fogás áll a háttérben.Még valamilyen szinten a rituálékat is megértem,mert az embert elvakítja a hagyományokba és a misztikumba vetett hit.
26. manul (válaszként erre: 25. - Kakukkfű)
2010. aug. 11. 14:45
Most olvastam a napokban hogy írt ő is egy könyvet az Andokban történtekről,majd este utánakukkantok.
25. kakukkfű (válaszként erre: 21. - Manul)
2010. aug. 11. 13:28

Én nem hallottam Nando Parrado könyvéről,érdekelne engem is.Nem lesz egyszerű feladat beszerezni.

Anno azt hallottam,hogy az Életben maradtak című könyvet pár évvel kiadás után betiltották,mert sokan kannibalizmussal vádolták a túlélőket....

Majd évekkel később újra kiadták.

24. dfd486a460 (válaszként erre: 23. - Manul)
2010. aug. 11. 13:07
Tényleg nem tudom... :S
23. manul (válaszként erre: 22. - Dfd486a460)
2010. aug. 11. 12:55
:DDD
2010. aug. 11. 12:51

"Aki azt hiszi, hogy a múltat nem lehet megváltoztatni...nem olvasott elég önéletrajzot"


...azt már nem tudom kitől idéztem...:S

21. manul (válaszként erre: 20. - Kakukkfű)
2010. aug. 11. 12:48

Én is szeretném elolvasni.Körbe is nézek a neten,hogy honnan tudnám beszerezni.

2006-ban Nando Parrado is írt egy könyvet.Ő volt az aki segítséget hozott a többieknek.Lehet,hogy azt is megszerzem ha megtalálom.

2010. aug. 11. 12:45

Én a könyvet olvastam -igaz, jó régen- ,és nagyon megrázott.

Lehet,hogy újra elolvasom.

Az embert megerősíti abban,hogy ha valamit nagyon akarunk,tenni kell érte,és akkor sikerül!

19. manul
2010. aug. 11. 12:43

Az állatvilágban természetes dolog a kannibaliznus.Minket csak a tudat és a szabad akarat különböztet meg tőlük.De a ragadozó ösztön bennünk van.Gyilkolunk nap mint nap,igaz nem egymást esszük meg de kegyetlenek és brutálisak vagyunk.

Az inteligenciánkat sokkal jobbra is használhatnánk.

18. dfd486a460 (válaszként erre: 17. - Manul)
2010. aug. 11. 12:28

Ezt az egyet kaptuk...akár evolúció, akár egyház... :DDD


ööö...emberi sors?

17. manul (válaszként erre: 16. - Dfd486a460)
2010. aug. 11. 12:24

Én megértem az egyházat és nem ítélem el a szerencsétlenül jártakat.Tudja Isten,hogy mi mire lennénk képesek ha az életben maradásunkról lenne szó.

Engem nem a kannibalizmus rázott meg hanem az az erő ami életben tartja az embert minden áron úgy,hogy még ember tudjon maradni.

Az egyház ebben a kérdésben meglepően emberi volt.

Szörnyű teher lehet ezzel együttélni!


Viszont amit a magzatokkal tesznek az undorító és lecsuknám az összeset!

16. dfd486a460 (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. aug. 11. 11:38

Az életben maradás ösztöne...vagy így, vagy úgy...akár realistán nézem, akár vallásosan.


Az egyházat meg lehet érteni...mekkora lehetett a nyomás rajtuk...

2010. aug. 11. 11:37

Legyek közutálat tárgya, de felvállalom...az éhség mindenek előtt...vagy erre, vagy arra...nálam az éhség azonos a birtoklással, tulajdonnal...és mivel emberi, talán a legszörnyűbb dolog amikor az ösztön a tudatossággal párosul :S


" A mágikus hiedelem szerint a magzat elfogyasztásával az ember megfiatalodik, erőre kap, súlyos betegségéből felgyógyul. Az EastWeek egy riporternője utána akart járni a dolognak, és betegséget színlelve felkereste a shenzen-i „Nők és gyermekek egészségközpont”-ját. Itt egy orvosnőtől kért betegségére egy magzatot, de az orvosnő elküldte, hogy aznap már elfogytak a magzatok, jöjjön vissza másnap. Mikor a riporternő másnap megjelent, az orvosnő egy üvegben 10 hüvelykujj nagyságú abortált magzatot adott át neki. Mikor a riporternő fizetni akart, az orvosnő elhárította. „Mi állami kórház vagyunk, nem fogadunk el pénzt. Általában az orvosok szokták hazavinni és megenni a magzatokat, de maga nagyon rosszul néz ki, úgyhogy tessék, ettől majd rendbe jön.” Amikor a riporternő más kórházban is próbálkozott, nem voltak vele ilyen szívélyesek. A vezető nővér közölte, hogy a magzatokon az osztály dolgozói osztoznak, igaz, egyesek továbbadják hong-kongi vevőknek.


Egy magzat ára 10-20 dollár közt mozog, de a teljes ideig kihordott halott magzatokért sokkal többet fizetnek. Egy magánklinikai magzatforgalmazója szerint a magzat húsa simává teszi a bőrt, erősít és jó a veséknek. A vezető nővér korábban sertéshússal együtt főzött levest belőlük.


Mr. Cheng hong-kongi üzletember kezdetben vonakodott, amikor üzleti útjain először ajánlottak neki emberi magzatból főzött levest. Ám orvos barátai azt mondták, használni fog az asztmájának. Mint Mr. Cheng elmondta, asztmája tényleg elmúlt, mióta magzatokat fogyaszt. Amikor többet sikerül beszereznie, otthon lefagyasztja őket. A riporternőnek sikerült Mr. Cheng receptjét is megtudni. Gyömbérrel, narancsmaggal és sertéshússal együtt főzi levessé a magzatokat. Korábban Mr. Cheng placentát is fogyasztott, de az nem volt olyan jó az asztmájára.


Dr. Zou Qin orvosnő koránál sokkal fiatalabbnak néz ki. Százával végzi az abortuszokat, és fiatalos kinézetét a magzatfogyasztásnak tulajdonítja. Az elmúlt hat hónapban legalább száz magzatot fogyasztott el. Persze vannak gondok is. „A magzatoknak erős szaga van, ezért erősen kell fűszerezni őket”, panaszkodik Dr. Zou. „Jók levesnek, hússal töltött pitének”. A riportban megszólaltatott egyes hivatalos személyek hitetlenkedtek a történetek hallatán, de mások elismerték, hogy a kínai népi gyógyászatban a placenta és magzatevés régi hagyományokkal bír. "

(EastWeek c. folyóirat)

14. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12. - Manul)
2010. aug. 11. 09:55
Na igen. A keresztények hajlamosak a legkegyetlenebbek lenni néha, pedig nekik kellene a legmegbocsájtóbbaknak lenni.
13. spinneli (válaszként erre: 12. - Manul)
2010. aug. 11. 09:44
Hát ezen én is csodálkozom...a régi keresztény egyházak hajlamosak fekete-fehéren ítélni.
12. manul
2010. aug. 11. 09:43

Tényleg azt is láttam de az inkább csak elborzasztott.

Ez más.

Itt hithű keresztények kényszerültek arra,hogy megtegyenek olyan dolgokat amiket soha sem tennének meg.

Mekkora életösztön és lelkierő kell ahhoz,hogy ezt megtegye valaki.Nem tudom,hogyan lehet ezzel együtt élni.

Számomra az volt a meglepő,hogy az Egyház kiállt a védelmükben.

Ezzel nem azt mondom,hogy elítélem őket,hanem csodálkozom azon,hogy nem ítélkeztek felettük.

11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Spinneli)
2010. aug. 11. 09:40
30 éve még sokkoló volt, de nem is voltak ilyen filmek, mint most. :D Anno apám hogy örült, hogy a louvre fantomját leadja a tévé. ő még moziban látta, és szarrá izgulta magát. én meg halálra untam, végig sem néztem. Változnak a korok.
10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 8. - 57aa4ea1e8)
2010. aug. 11. 09:39
9. spinneli (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2010. aug. 11. 09:39

Akkor megnézzük majd valamelyik vad kerti partin.

:)

8. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - Spinneli)
2010. aug. 11. 09:38
7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - Spinneli)
2010. aug. 11. 09:36
Hát kicsit az, de mondom, inkább vicces volt. Egy forgatócsoport elmegy forgatni a kannibalizmusról, és sorban megeszik őket :D ELég naturisztikus a dolog, de semmi félelmetes nincs benne. A hannibálhoz képest mackó misi kalandjai.
6. spinneli (válaszként erre: 5. - 57aa4ea1e8)
2010. aug. 11. 09:31
én még nem láttam, gázos?
5. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - Zsu1984)
2010. aug. 11. 09:30
na, az a film egy baromság. :)
2010. aug. 11. 09:25
Ez is egy borzasztó, megrázó eset, de engem a Cannibal Holocaust jobban sokkolt!
2010. aug. 11. 08:35
Régebben én is láttam és most ismét a kezembe akadt.Megnéztem újra és nagyon megrázott!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook