Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdi kismamák - beszélgessünk fórum

Érdi kismamák - beszélgessünk (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2012. szept. 20. 12:12
Csajok, a SOTE II-n tényleg nem kell új házassági anyakönyvi kivonat!!! Nekünk 2007-ben volt az esküvőnk és simán elfogadták, csak az eredetit kellett bevinni!!!
401. sz.rozika (válaszként erre: 395. - Anci1979)
2012. szept. 20. 12:10

Szia!


A SOTE II-n elfogadják a régit is, csak legyen eredeti, nem kell újat kérni!

400. Anci1979 (válaszként erre: 399. - Mortocska)
2012. szept. 20. 10:13
Köszi:)
399. Mortocska (válaszként erre: 395. - Anci1979)
2012. szept. 20. 09:34

szia,


én felhívtam az anyakönyvi hivatalt, és mondták,hogy bemegyünk érte ( az 10 perc) vagy írunk formális levelet,amelyre elküldik postán...nekünk tavaly okt.-ben volt az esküvőnk...a papír nem lehet 300 napnál régebbi...

398. Mortocska (válaszként erre: 390. - Nicho)
2012. szept. 20. 09:31

szia,


érdekelne a haskötő...hálós bugyi jó csak, a normál nem???

benézek akkor valami patikába is :(

ja, utálom ezt a rossz időt és a hideget

397. Anci1979 (válaszként erre: 396. - Pincsi79)
2012. szept. 20. 09:09
Köszi a választ.Bár még fogalmam sincs hol fogok szülni.:))))
2012. szept. 20. 08:22

Sziasztok, én még egyben, PIcur nagyon ügyes..tudja, hogy még ne jöjjön pár napot!


Anci, szerintem hívd fel a szuleszetet és ott segítenek... Ki tudja a kórházak mennyire dolgoznak össze. Vagy az anyakönyvi hivatalt, az még jobb.

Többiek, rendben?

395. Anci1979 (válaszként erre: 386. - Sz.rozika)
2012. szept. 20. 08:07

Szia!!

Az lenne a kérdésem,hogy a házassági anyakönyvből,elméletileg fél évnél nem lehet régebbi.Ez igaz,vagy elfogadják akkor is ha már bőven lejárt a fél év?

Válaszodat előre is köszönöm!!

394. sz.rozika (válaszként erre: 393. - Sz.rozika)
2012. szept. 19. 22:04
ja és nagyon szívesen válaszoltam, meg fogok is, tudom milyen jól jön az info :)
393. sz.rozika (válaszként erre: 388. - Mortocska)
2012. szept. 19. 22:02

én az elefániban vettem, ott sok méret van, azért hogy a méhed könnyebben és gyorsabban visszahúzódjon, úgy képzeld el, mint egy derékmelegítőt :)))


nekem tenafix volt, én is gyógyszertárban vettem, nem drága, mindenképp ajánlom... jó lehet a rendes bugyi is, csak az a lényeg, hogy jól tartson

392. sz.rozika (válaszként erre: 389. - Mortocska)
2012. szept. 19. 21:55

azon a hétvégén jött a baba, amikor előre szólt, hogy továbbképzésen lesz messze vidéken :(


7 órán át figyelt a szülésznő, hogy mi a helyzet, vizsgált, borotvált, adta az oxitocint, hozta az ágytálat mivel nem kelhettem fel, figyelte a babát.. tehát mivel nekem nem előre megbeszélt császár volt, csak így alakult, elég sok dolgot tett... persze ha az embernek ott a dokija, akkor más, de én kövire is őt fogadom fel ezer százalék...

előre megbeszélt csázárnál valszeg tényleg csak az "utómunkálatokban" lehet dolga, úgyhogy tényleg fura...


amúgy sok jó szülésznő van, sokan nem fogadnak külön, pláne ha van választott doki

2012. szept. 19. 21:10

Móni, én a vateran rendeltem a hasleszorítót.. A vatera jó szerintem..sok mindent megkapsz olcsóbban..

Próbáld meg..

Jó ejt mindenkinek

390. nicho (válaszként erre: 388. - Mortocska)
2012. szept. 19. 20:45

Szia Mortocska!


Nekem chicco-s haskötőm volt és most eladó. Ha érdekel holnap lemérem pontosan hány centi és megírom priviben. Most este már nem akarom előkotorni a dobozát de azt hiszem S-es. Egyébként én a terhesség előtt M-es ruhákat hordtam, ha ez segít.

Hálós bugyit én tena hálósat vettem gyógyszertárban az jól tartotta a nagy betétet.

389. Mortocska (válaszként erre: 386. - Sz.rozika)
2012. szept. 19. 20:30

szia,


Ha császáros voltál, hogyhogy nem volt bent a dokid? Olyankor a szülésznőnek mi a feladata?

Mennyit adtatok neki?

Mit segített ő neked?

Azért kérdezem ezeket,mert felhívtam egy szülésznőt,aki közölte,hogy ha eddig nem fordult be a baba,akkor már nem is fog, és elvállal,ha akarom,de akkor is jön,ha végül császár lesz,ahol neki semmi dolga...maygarul csak tartja amarkát...és ez nekem nem tetszett, így hanyagolom egyelőre a szülésznős témát....


Nagyon szépen köszönöm a sok választ :)))


pussz,

Móni

388. Mortocska (válaszként erre: 386. - Sz.rozika)
2012. szept. 19. 20:25

szia,


okés, ezek megvannak, kivéve: haskötő: ez miyen és honnan szerzem be?

ill. hálós bugyi? vettem simát a tescoban,amit nem sajnálok eldobni utána, az nem jó?

387. sz.rozika (válaszként erre: 380. - Nicho)
2012. szept. 19. 16:33

szio


az én lányomét 3 hónapos korában lőtték Martonvásáron. 2 hete már, nincs semmi baja. 5 hétig van bent az orvosi fém, aztán jöhet az igazi fülbevaló :)


kitartás :)

386. sz.rozika (válaszként erre: 377. - Mortocska)
2012. szept. 19. 16:32

Szio!


Látásból ismerem a dokid, nekem a Börzsönyi volt. Volt szülésznőm, Dömötör Margitnak hívják, imádtam!!! Szuper volt, a dokim nem volt bent.


A szülészet szuper, bár nagyon én se láttam, csak a műtőt... de amikor megmutatták nekem nagyon modernnek tűnt. A vajúdó 6 ágyas... hát ez van... oda bemehet a párod, de ki kell menni, ha vizsgálat van... a szülésre külön hálóing kell, amit aztán valszeg eldobsz.... De idemásolom neked a listám:


Válltáskába

kiskönyv

vizsgálatok, laboreredmények mappa

pénztárca iratokkal és némi pénzzel

házassági anyakönyvi kivonat

toll


Ruhanemű:

köntös

zokni

papucs 2 db külön a zuhanyzáshoz

szoptatós melltartó + betét

szoptatós hálóing 3 db lehet pizsi is

szülőszobás hálóing

törölköző


hazamenős ruha

Pipere / szoptatás:

tusfürdő

szappan - folyékony

intim mosakodó

kistükör

fésű + hajgumi

fogkefe, fogkrém

nedvestörlőkendő

wc papír

egyszer használatos wc ülőke

gyermekágyas hálós bugyi, vastag betét legjobb a tena

olló

bimbóvédő / krém garmastan

mellszívó


élelmiszer:

evőeszköz, tányér, pohár

papírtörlő

szénsavmentes ásványvíz /gyümölcslé

cerbona szelet, szendvics


egyéb

fényképezőgép, elem

telefon, töltő

haskötő!!!

kispárna


gyereknek:

hazamenős ruha

6db eldobható pelenka / nap kb

popsitörlő

köldökápoláshoz adnak mindent, ottani ruhát is



ha eszembe jut még valami majd megírom...


a csecsemő osztályra senki nem mehet be!!! az apuka sem, egy üvegajtó elég tudod kitolni a gyereket, általában ha nincs semmi baj 3 napig vagy bent..


A csecsemősökről csak rosszat hallottam, de nekem pozitív a tapasztalatom, sokat segítettek.. asszem attól függ, ki hogy áll hozzájuk...


Cukros vizet adnak a babának, az én lányom csak azt ivott, mert császáros lévén a tejem az csak itthon indult már meg, nem lett semmi baja tőle és nem szokott hozzá a cumisüveghez sem, ahogy riogattak... valamit kell kapnia, hogy a magzatszurok ürüljön...


huhh ha kihagytam valamit szólj :)

385. Mortocska (válaszként erre: 383. - Anci1979)
2012. szept. 19. 11:21

szia Anci,


nem ismerem az itteni dokikat még, amikor kiderült, h valószínűleg terhes vagyok, akkor még Pesten laktunk, és mivel eddig csak Szegeden voltam nőgyógyásznál ( oonnan jöttem fel), így gyorsan kerestem egyet ott, ahol cégesen is be vagyunk jelentve éves vizsgálatra, kértem egy időpontot aznap estére, és Dr. Tömösváryhoz kerültem, az első találkozó után döntöttem,hogy nála maradnék, türelmesen, szájbarágósan elmond mindnet...és mivel már küszöbön volt,hogy lassan költözünk valahová, így felesleges lett volna átjelentkeznem, dokikat keresgélnem...mondjuk már kb. 7 éve Pesten vagyok, szóval nem siettem el az átjelentkezést, csak eddig nem voltam beteges,most sem vagyok, csak úgye lakcím változás,ilyesmi...és a babóca miatt kell helyi doki is....a körzeti felnőtt dokim jó szerencsére ( Dr. Horváth Ildikó), gyerekorvost még most keresek...a védőnőm is kedves 5X taliztunk, azóta békén hagy, én hívom,ha kérdeznék valamit...ha még választalál dokit,akkor az enyémet nagyon ajánlom :)

üdv.,

Móni

384. Anci1979 (válaszként erre: 366. - Maryetta:))
2012. szept. 19. 10:00

Szia!

Köszi a válaszodat:)))

383. Anci1979 (válaszként erre: 369. - Mortocska)
2012. szept. 19. 09:57

Szia Mortocska!


Köszönöm a választ.Nekem eddig nem volt fogadott dokim.De amilyen jó dokik vannak itt Érden,inkább vissza megyek a Margit Kórházba a Magyar Attilához.Hogy hol fogok szülni az majd kiderül.Itt a dokik egy kalap sz.... nem érnek.Bocs mindenkitől aki nem így gondolja.

382. Anci1979 (válaszként erre: 373. - Pincsi79)
2012. szept. 19. 09:54

Szia Pincsi79!


Én a 32. hétben vagyok.Nagyon lassan telik most az idő!Pedig nem sok van hátra.Már kezdek türelmetlen lenni:)))

2012. szept. 19. 08:54

Sziasztok lányok, én meg egyben...Apa ma mondta, hogy beszéljem meg Balazskaval, hogy ne ma jöjjön, mert holnap reggel be kell ugorjon valahová :D


Nicho, szerintem kérdezd meg a gyerekorvost vagy a védőnőt a fülbevalóval kapcsolatban.. Csak tudnak tanácsot adni, erről nem tudok nyilatkozni.


Szep napot mindenkinek.

380. nicho
2012. szept. 18. 21:30

Húú, milyen mozgalmas lett a fórum!


Én meg alig tudok jönni, Berni szinte teljesen lefoglal. Szegénykém hasfájós lett......


Jah, lányos Anyukák, egy kérdés: a picurok fülét kilyukasztattátok? Ha igen lőtték vagy fúrták? Ki csinálta?

2012. szept. 18. 19:27

Sziasztok, milyen forgalom lett itt ;)).. Nagyon helyes, majd ha úgy alakul, nálunk is meglesz PIcur illetve mindenkinél majd egy baba- mama klubban vagy valahol osszefuthatunk többen is.


Mortocska, írtam neked a holnappal kapcsolatban szerintem ha véleményt szeretnél, fölösleges és pénzkidobás most ilyenkor a szülésznő, főleg hogy Babó város fekvésű is egyelőre. A doki a lényeg és ők mar osszedolgoznak a védőnőkkel.

No és Makay doktornőt nyugodtan hívjátok fel, legfeljebb elhajt, de nem hiszem. Aranyos nagyon.

Rozika, a llánya most kell szüljön ő is októberben, 1 het van köztünk. 38 hetes ha jól szamolom. Tehát mindenképp

ajánlani tudom.



Szep napot mindenkinek!

378. Mortocska (válaszként erre: 375. - Thaifun)
2012. szept. 18. 16:46

szia,

nekünk is van kutyusunk, a szélfogóig bejöhet, de a védőnőnk imádta,h majd jó játszópajtása lesz a babának, csak még az eslő nap szagoltassuk meg vele...ha megvan a 4 pecsét tőle, akkor kit érdekel,hogy mi nem tetszik neki,de addig húzd ki valahogy,mert kell a gyed-hez...


üdv.

Mortocska

377. Mortocska (válaszként erre: 374. - Sz.rozika)
2012. szept. 18. 16:44

Sziasztok,


Sz.Rozika : a dokim Dr. Tömösváry, tegnap voltam CTG-n,minden ok,csak faros még a bébi,jövő hétfőn újra,ma reggel kutyasétáltatás,már akkor többször meg kellett állnom a végén,utána meg csak feküdtem, a bbaócám nagyon aktív volt,és egyfolytában nyomogat,mintha ki akarna jönni,így a kanapén feküdtem eddig,most már jobb,csak kicsit fáj a köldökömnél,és kék is,enni keveset tudok,mert nem fér,pedig Zoé már kúszik lefelé...szülésznőn gondolkodtam, mert beijesztettek, de akit hívtam,elhajtott,hogy ha még faros a baba,akkor már be se fordul,így nem vállal...neked volt szülésznőd? Ki volt a dokid?

Milyen a szülészet, még nem láttam,elméletileg pénteken bemegyünk a párommal,ha adokink ráér, és körbevezet....mit kell vinni,mit adnak...meddig tartanak bent...csememősők jók....ha nem lesz hamar tejem,akkor tényleg tápszert adnak,de nem szeretném....huh,jó sokat kérdeztem....


Én is Makay-t szeretném gyerekorvosnak, de felsőparkvárosban lakunk...így mehetek hozzá, vagy csak ide a Bem térre...de az itteniről nem jót hallottam....

376. sz.rozika (válaszként erre: 375. - Thaifun)
2012. szept. 18. 16:37
nahát, én is battára jártam és egy rossz szót nem szólt soha... mi lelte azóta nem tom... sajna elkerülni nem tudod, de hozzánk talán valamikor a 35. héten jutott csak el, pedig már az elején mondta, hogy jön...
375. Thaifun (válaszként erre: 374. - Sz.rozika)
2012. szept. 18. 15:23
igen ,ma voltam a védőnőnél,nekem annyira nem szimpi, nem tetszett neki,hogy battára járok meg a kutyák sem ,hogy bent vannak,elakar jönni a közeljövőben megnézni hogy lakunk...Nem nagyon szeretném valamit kikéne találni...
2012. szept. 18. 15:15

sziasztok!


Remélem mindenki jól van!


Thaifun, nekünk is Horváthné a védőnőnk, én kedvelem, sikerült felvenned vele a kapcsolatot? ha kell küldöm a számát priviben.


üdv itt Mortocska, én is a SOTE II-n szültem :) ki a fogadott dokid? Ismerek párat ott :)


Pincsi, Makay doktornő a szomszédod? nekünk is ő a gyerekorvosunk, nagyon szeretjük. Nem tudod, megszületett már az unokája?


puszi mindenkinek!

2012. szept. 18. 12:20

Sziasztok lányok. Mindenkinek szep napot, én még egyben ;) ..

Maryetta, Anci - ti hogy vagytok? Ki hányadik hétben van most?

Kitartás mindenkinek!

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook