Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Budapesti anyukák, kismamák beszélgessünk fórum

Budapesti anyukák, kismamák beszélgessünk (beszélgetős fórum)


1 2
54. Norchy (válaszként erre: 53. - Mancipanci)
2010. okt. 10. 13:43

szia,

kicsit elbambultam, nem láttam, h jött hozzászólás.

valamit rosszul kezelek a fórumok között :)


cukrászdai csokitortát kapott, nagyon ízlett neki. egyszer ünnepeltük 1-én, amikor a napja van, meg hétvégén, amikor kicsit tágabb volt a kör, jött 3 barátunk is.


azt hittem én is, h majd mennyire más lesz, de nem :) vártam a szülinapot, aranyosan ette a tortát, az mondjuk mindent megér. de ő még nem érezte annyira.


én szeretek óbudán lakni, merre dolgoztál? messze laksz innen?


Polettnek többféle beceneve van, általában Mini, vagy Mininő, van aki Pollinak hívja, változó :) Névnapot idén kettőt is tartottunk, egyet februárban egyet júniusban. szerintem a februárit fogjuk tartani :)


Napirend most van átalakulóban, kb 6hónapos korától 10-11 hónapos koráig tudtam h délelőtt és délután is alszik 1-2 órát, de 1 évesen elkezdett egyik napról a másikra 1et aludni, és nem tudom altatni. Ma is reggel 8kor kelt, és még nem aludt, és nem is akar.


Nagyjából azt eszi amit mi, már nincs semmi tiltólistán, talán méz, magvasok, eper, málna, de ez nem akkora lista már :)


Vita - volt valaki, aki ha jól vettem ki mindent jobban tudott mindenkinél, tápszerekről, gyereknevelésről, mindenről, még annál is, akinek esetleg nem az első gyereke volt, és esetleg idősebb volt nála, és több gyereket látott a családban. már nem tagja a portálnak. más fórumon is szított vitát.


remélem még olvasol erre :):)

53. Mancipanci (válaszként erre: 52. - Norchy)
2010. szept. 3. 22:00

Gratulálok!

Sütöttél neki tortát? Mit kapott ajándékba?

Kicsit mesélhetnél a szülinapról! Én annyira várom, de lehet, hogy túl sokat várok tőle?

Óbudán dolgoztam!


Szerintem még szerencsés helyzetben vagy. Mi csak akkor látjuk többnyire, ha alszik.


Mini Polett beceneve? Mikor van a névnapja? Jó kislány? Van napirendetek? Ő már azt eszi amit ti?


A vitáról halhatnék egy kicsit bővebben.

52. Norchy
2010. szept. 2. 16:50

Polett lányom tegnap volt 1 éves :)

mi a 3.kerületben lakunk - ma voltunk a 11-ben a kopaszi gáton, arra jártunk, útba esett.


Apahiány itt is van, hetente egyszer nem alszik itthon, reggel 6körül elmegy, és este 6ra ér haza, de a péntekeket és a hétvégéket itthon tölti, de én persze keveslem :)


Én akkor írogattam szorgalmasabban, mikor még pocakos voltam. most akkor netezek ha Mini alszik, és a feje felett, és nem szoktam kattogni a betűkkel. most az erkélyajtóban rángatja a függönyt :)


Van Polettnek egy kisbarátja, akivel összejárunk, ő december 22én született :)

Anyukája egyszer benézett a decemberi fórumra olvasgatni, de épp vita volt, és elment a kedve...

51. Mancipanci (válaszként erre: 50. - Norchy)
2010. szept. 2. 11:40

Szia Norchy!


Röviden!

Budapesten lakom a XI. kerületben. A kislányom Barbara december 29-én született, így jelen pillanatban gyeden vagyok itthon vele. Állandó apahiányban szenvedünk.


Akkor ez csak a kezdeti lelkesedés, hogy még írogat is az ember, nemcsak olvasgat. Szóval valószínűleg elmúlik? (Ha mindenki csak olvasgat, egy idő után nem lesz mit olvasni.) : )

Az msn is jó ötlet, de sztem ennek is megven a maga fillingje.


Írj Te is magadról!


Nálatok?

50. Norchy (válaszként erre: 49. - Mancipanci)
2010. szept. 1. 16:33

én inkább olvasgatni szoktam, illetve Larissával ketten voltunk a fórumon, aztán amikor beszéltünk, azt msn-en tettük :)


te merre laksz?

mekkora a babád? hogy hívják?....meg minden :)

49. Mancipanci (válaszként erre: 48. - Norchy)
2010. aug. 31. 09:20

Szia!


Ennek vajon mi az oka? Mindenki ennyire elfoglalt lett, esetleg máshol és máshogyan kapcsolódtok ki?

48. Norchy
2010. aug. 30. 16:12

szia,

már nem vagyunk túl aktívak :)

de fel lehetne rázni a fórumot :)

2010. aug. 21. 08:08
Hahóóó!
46. Larissa88 (válaszként erre: 45. - Norchy)
2010. febr. 18. 14:10

Szia!

Na az tök jó hogy már ennyi mindent megeszik Polett.

Szerintem úgyis csak jót tesz neki hogy már ennyi félét eszik, meg úgyis mindenbe van vitamin is neki.

Nálunk nem volt gond belőle hogy anyatej mellett már sok mindent evett Bali, ugyanúgy kérte a tejet is mindig, meg még most is ugyanúgy szereti, pedig már mindent megeszik.

Most volt egyébként beteg először szegényem, de már a gyógyulás küszöbén vagyunk szerencsére.

Hát a munkától függően hetente kéthetente tud párom lejönni, ez nagy próba a szerelmünknek, de úgy érzem ettől az újabb megpróbáltatástól csak még erősebb lesz a kapcsolatunk.

És mennyit sétáltok mostanában? Most a héten kicsit jobb idő volt szerintem úgy hogy mi többet voltunk kint,

Bár itt bent sem unatkozunk, pláne mióta Bali már egyedül jár. Olyan kis ügyes.

45. Norchy (válaszként erre: 44. - Larissa88)
2010. febr. 17. 14:22

nálunk most elég nyűgösek az éjszakák, van, h óránként kelünk. szerintem ez a hidegfrontosdi játszik most be... jó lenne, ha vége lenne...

mennyi időnként tud hazamenni?

nagyon hiányzik már mindenkinek a tavasz... nekem olyan hosszúnak tűnik ez a tél. Bár, lehet csak azért, mert nem járok el dolgozni, bár nincs kifogásom az itthoni "Munka" ellen :):)


Polett eszik őszibarackot, almát, sütőtöklevet, és a héten már főztem neki répát, nyomta azt is. egyelőre kb ennyi amit kóstolt, de jóízűen meg is ette ezeket. volt vmelyik üveges kajában körte is, azzal se volt baja :) most a répa jön majd kicsit több, meg igyekszem többször én főzni neki répát, meg hamarosan krumplit, meg banánt, almát pépesíteni. aminek nincs szezonja, az meg üvegesen.

nem sietek a kajákkal, amíg van tej ráérünk, úgyis inkább azt igényli. :)

idővel a husit is megkóstolja, és akkor az alap cuccokkal meg is volnánk :)

44. Larissa88 (válaszként erre: 43. - Norchy)
2010. febr. 17. 13:32

Persze hogy szóba állok veled. :)

Igen Balinak bújnak a fogai azért aludt nyügösen, de most már szépen szundikál egész éjjel. Szépen kibújt felül is kettő foga már.

Hát a soproni élettel nem lenne baj, minden oké, csak ugye hiányzik a párom, nehéz nélküle. És sajna nem tudom egyenlőre mikor tud ő is ideköltözni már mert egyenlőre nem találtam neki munkát a hidegek miatt.

Remélem most már én is hogy jön a tavasz, azért már kezd jobb idő lenni szerintem.

Na az jó ha már többet alszik.:) Meg eszik is szépen.

És eszik már valami új gyümölcsöt vagy főzeléket esetleg?

43. Norchy (válaszként erre: 42. - Larissa88)
2010. febr. 16. 18:40

szija,

kicsit eltűntem, belustultam, tavaszt várok....

milyen a soproni élet?

Polett nyomatja a pépet, kb másfél hete jutottunk el odáig, h beengedi a kanalat a szájába, és eszik. az előtte lévő időszakot inkább maszatolásnak hívnám :)

elvileg többet alszik, este 4óra lefekvés után, utána meg 2 óránként kelünk, de jobb mint az eddigi másfél óra... :)

Bali már nyugodtabban alszik? foga jött, az volt a baj?

remélem még szóba állsz velem :)

42. Larissa88 (válaszként erre: 41. - Norchy)
2010. jan. 30. 14:25

igen nem az a lényeg hogy pesti vagyok e vagy soproni hanem hogy jól el tudunk beszélgetni. :))

Mizujs veletek? Bali most éppen alszik. Tegnap jó nagyot sétáltunk mert erre felénk igen jó idő volt. Érdekes minket jól elkerül a hó pedig egész héten esik mindenhol.

Na mit szólt Polett a péphez amit kapott? Többet alszik már éjjelente?

Mostanában Balázs elég sokat dünnyög éjjelente meg mindig kitakarózik úgyhogy kelek hozzá én is sokszor, bújik a fogacskája szerintem azért, epdig kenegetem neki ilyen krémmel ami elvileg csillapítja neki a fájdalmat.

41. Norchy (válaszként erre: 37. - Larissa88)
2010. jan. 26. 19:25

de gyorsan elköltöztetek.... azt hittem csak lassabban vagy később fog megvalósulni... azért beszélgethetünk, mert nem vagy budapesti, ugye? :):)

almát Polett nem eszi, banánt se, most védőnő javaslatára kevertem a kettőt felesben, így nyomatta. lemértem, 100g-t turmixoltam, a maradék 80g :) egész jó. és elég kevés van a rucin. megkóstoltam, hát, így sokkal rosszabb, mint külön külön, fene egy ízlése van :):)

nehéz ez a hozzátáplálás :) bármi praktikád van szívesen veszem :)

40. Norchy
2010. jan. 25. 15:30
írok még később, most megyünk sétálni.
39. Norchy (válaszként erre: 35. - 3772cf118c)
2010. jan. 25. 15:29

szerintem nem normális h egész nap sírjon.

biztos hogy van oka, és lehetne vigasztalni. nem feltétlen kell egy babának egész nap sírnia.

mondjuk én akárhányszor sírt/sír, felveszem vigasztalni, de ha arról van szó, akkor eljátszik egymaga is.

nálunk a szomszédok megkérdezték a párom - amikor már egy hete itthon voltunk - hogy mikor jövünk haza a kórházból. azóta se hallják a babát, mindig kérdezgetem, eddig állítólag egyszer hallották a mellettünk lakók - vagy nagyon udvarias mindenki és letagadja :)

38. Norchy (válaszként erre: 34. - 3772cf118c)
2010. jan. 25. 15:20

Szia,

hát, nem semmi időbeosztásod van.

első soraidat olvasva azt hittem szomszédok vagyunk, nálunk ugyanez volt a helyzet hétvégén... a múltkor itt megvádoltak h rágalmazom a szomszédokat - pedig azóta is kiabálnak h a k..va anyád, megöllek, meg ilyenek... de félrehallom biztos... :)

párodnak lehet a 2 gyerek elég elve van... pedig azért jó lenne szerintem is, ha elgondolkozna mit szeretne veled hosszútávon. ok, hogy neki van gyereke akit "elővehet" ha szüksége van rá, de neked is kellene saját....

mi még az elején megbeszéltük +/- 1-2 év eltéréssel ugyanarra jutottunk és most lassan 5 hónapos a lányunk.

nem lebeszélni akarlak róla, csak döntse el mi legyen, hogy te is dönteni tudj... vagy ráedzeni a gyerek témára, vagy másik pasi témára... :)

37. Larissa88 (válaszként erre: 33. - Norchy)
2010. jan. 24. 19:22

Hát a költözés. Mint írtam az előbb már meg is történt. Már Sopronban vagyunk Balival, apa meg majd jön utánunk.

Nem tudom te hogy vagy vele én nem igazán szerettem Pestet. Az a sok ember iszonyat.

Én most majd itt Sopronban próbálok keresni valami babás programot remélem találok valamit. Remélem neked is összejön ott valami ilyesmi.

Balázsnak volt ilyen altató dalos cd-je régen sokat hallgattuk volt hogy el is aludt rá. meg voltak neki ilyen zenélős dolgai azokra is sokszor aludt el.

És eszi már szépen az almát Polett:? eesetleg valami mást?

36. Larissa88 (válaszként erre: 34. - 3772cf118c)
2010. jan. 24. 19:03

Szia!Sziasztok!

Először is képzeljétek haza költöztünk Sopronba. vagyis egyenlőre én meg Bali, aztán apa pár hét múlva jön utánunk. Szóval már nem vagyok budapesti anyuka, mert ugye ilyen néven indítottam a fórumot. De szerintem a beszélgetések során ez abszolút mellékes legalábbis remélem.

Mi Pesten egy nagy társasházban laktunk és ott is kész őrültek háza volt. Ősszel amikor odaköltöztünk lakásfelújítás volt fölöttünk. Mindennap fúrásra, kalapálásra keltünk. Aztán egy hónap után azt mondták hogy pár nap és végeznek. Ahhoz képest amikor most eljöttünk még előtte is folyamatos volt a kalapálás fölöttünk meg minden.

És persze hétvégente is ez volt.

Volt hogy napközbe Balit el se tudtam altatni olyan zaj volt. Amúgy én is egy csendes környezetben lévő házra vágyom végre.

Egyáltalán nem baj hogy ilyen sokat írtál. Inkább örülünk neki, én mindenképp örülök hogy megosztottad velünk a problémáidat. Végülis azért vagyunk itt hogy megbeszéljük a dolgainkat.:)

Szerintem el kéne beszélgetned a pároddal komolyan, mert mégsem várhatsz életed végéig hogy ő most akar e még gyereket vagy nem.

Szóval lehet hogy jobban jársz ha engedsz az egyik udvarlódnak. Persze nem akarok ám okoskodni...

A sírós babáról meg hát...Vagy ennyire nem törődik vele az anyja, vagy nagyon hasfájós az még megeshet, mert azzal meg nem lehet sok mindent csinálni ha fáj a picinek a hasa.

Vagy lehet hogy éhes szomjas ezt így nehéz megmondani.

35. 3772cf118c (válaszként erre: 29. - Norchy)
2010. jan. 24. 08:56

Eszembe jutott még valami :)


Ti biztos tudjátok a válszt :)


Normális dolog az, hogy egy kisbaba(azt hiszem július-augusztusban született) egész nap és éjjel sír? Van itt egy házban egy többgyermekes anyuka és a múltkor mesélte az egyik csaj a házban, hogy megőrül már a gyereksírástól és a többi szomszéd is, mert a kisbaba hihetetlenül sokat sír. Persze tudom, hogy a kisbabák sírnak :), de ő állítólag születésétől kezdve egyfolytában. Éjszakánként a lány alig alszik, mert mindig felébred a sírásra, viszont az anyuka nem vagy csak hagyja sírni. Ezt nem tudom :) Mondtam neki, hogy majd a "szakértőket" megkérdezem itt a fórumon :)


Sajnálom szegényt, mert fősulira jár és egy csomót kellene tanulnia, de alig tud figyelni. A múltkor már a barátnőjéhez ment át tanulni :)

34. 3772cf118c (válaszként erre: 24. - Larissa88)
2010. jan. 24. 08:48

Sziasztok! Újra itt vagyok egy hét kihagyás után.

Üzleti úton voltam Stuttgartban, tegnap este/éjjel estem haza holtfáradtan. Erre ma hajnalban fúrás-faragásra ébredek, mert valamelyik idióta lakónak reggel 6.20-kor támadt kedve kopácsolni. Vasárnap reggel :) Bárcsak lenne egy kertes házam, ahol nincs alattam-mellettem-fölöttem senki. Csak csend és nyugalom. Az Örs mellett lakom panelben, hihetetlen sok hülye van erre. Tisztelet a kivételnek persze :)

Miért nem lehet megérteni, h az ember hétvégén pihenni szeretne????

Ráadásul tök fáradt vagyok, kőkemény hét volt mögöttem Holnap még ki kell ugranom Bécsbe egy meetingre, aztán legalább a melóban nyugis korszak következik. De hogy lehet így pihenni???

Bocsánat, egy kicsit nagyon ki vagyok akadva. Bár mondjuk néhány embernek semmi sem szent, az is előfordult már, hogy ünnepnapon űjították fel a lakást. Reggel 7-kor kezdték :) Mellesleg azok a lakók minden nap otthon vannak, nem dolgoznak...

Visszatérve a kérdésekre:

a páromnak már előzó kapcs.-ból van 2 gyereke, lehet, hogy emiatt nem akar még egyet. Én mondjuk kettőt szeretnék-szerintem az úgy van rendjén, ha van egy kistesó is:), de jelen pillanatban beérném 1-el is.

Beszélni erről a témáról igazából nem nagyon tudok vele, ő azt mondja, hogy szeretne kisbabát, de egyre inkább az a gyanum, h azért mondja, h engem megnyugtasson. Sajnos elég elekeserítő ez így, mert nem szeretnék kikésni a korból és ideje lenne már dönteni, hogy hogyan tovább. Attól félek, hogy előbb-utóbb rá kell szánnom magam a szakításra, ha ez a helyzet nem változik. Keveset is vagyunk együtt (úgy), ő azt mondja fáradt. Nekem már az is megfordult a fejemben, hogy van valakije, ezt tagadta. Szeretjük egymást, de valahogy ez mégsem az igazi. Így meg minek erőltetni. Nekem próbálnak/próbáltak udvarolni mások, én "hülye" persze mindegyiket lepattintom/lepattintottam, mert nekem mindig Ő kellett. Most meg itt vagyok és nem tudom hogyan tovább.

Jajj, ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lettem, de annyira jól esett valakinek kiönteni a szívem.

Legközelebb rövidebb leszek megígérem :)))

33. Norchy (válaszként erre: 32. - Larissa88)
2010. jan. 23. 14:44

kétségbe csak akkor esek mostanra, ha sokáig tart, vagy nagyon nyűgös :)

remélem nálunk is eljön az az idő, amikor csak egyértelmű ok miatt sír...

én szerintem lehet elmegyek Polettel kettesben is, ha találok ismerőst, ha nem.

mennyire nemsoká költöztök? hogyhogy költöztök?

babamama torna miatt nyúzom a párom, hogy keressen valami internetről letölthetőt, hátha itthon is el lehetne bohóckodni :)

éneklésről én is hallottam, hogy csak a hang a lényeg. majd lehet babazenét rakok be neki hallgatni, egész picinek tetszett neki - egyszer ijedt csak meg, amikor az egyik zene nagyon hangosan kezdődött

mostanában az esti alvás nehézkes. eddig cicin aludt el kaja közben, mostmár utána még nekiáll játszani, van, hogy 1 órát is... olyankor küzdünk h rávegyük az alvásra. sokszor mi is kikapcsoljuk a TVt és utána ő is lassan bealszik, mert látja h mi is alszunk - pedig én lesem, és addig nem alszom, amíg ő nem :)

32. Larissa88 (válaszként erre: 31. - Norchy)
2010. jan. 20. 15:19

Régen én is mindig úgy kétségbe estem mikor Bali sírt és nem tudtam mi baja. Mostanában már csak akkor sír ha nem engedünk meg neki valamit, vagy max ha elesik szegény.

Hát én is szerettem volna ilyen ringatóra vagy ilyesmire járni Balival, csak miután senkit meg semmit nem ismerek itt a környéken nem nagyon jött össze. De nemsokára költözünk Sopronba és majd talán ott. Valami baba mama tornára is szívesen elmennék Balázzsal.

Igazából a kicsik nem azt nézik úgyse h hamisan énekelsz-e csak h az anyukája hangját hallja az a lényeg. Én sokat soktam neki énekelni és úgy szereti.

És esténként Polett h alszik el? Bali régen mindig csak a mellemen aludt el. Most meg kivárja míg lenyomjuk a tv-t.

31. Norchy (válaszként erre: 30. - Larissa88)
2010. jan. 20. 09:53

kicsit irigykedem, hogy a fiad már ekkora, de egy percét se hagynám ki annak ahogy nő Polett :) - illetve amikor üvölt, és nem tudom mi baja, azokat kihagynám :)

játszani a csörgőkkel, plüssökkel szoktunk, meg beszélek neki mindig, mikor mit csinálunk.énekelni is néha,de semmi hangom nincs :) és bot fülem van :)

majd szeretnék menni vele ringató foglalkozásokra. ti jártok el valamerre?

30. Larissa88 (válaszként erre: 29. - Norchy)
2010. jan. 18. 17:00

Hát igen most már Polett is kis izgő mozgó lesz minden percben figyelni kell rá.

Régen Balázs se nagyon akart aludni napközbe, általában csak babakocsiba aludt, most hogy már nagyobb lett beállt rá hogy mindig kb ugyanakkor alszik délután 1 órát néha többet.

Hát igen Bali már ellenkezik rendesen. Szeret rosszalkodni, meg tudja miaz amit nem szabad, és akkor mindig rázza a fejét hogy nem nem és mégis csinálja.

De olyan jó hogy már ilyen okos, meg már azt eszi mint mi. Meg amikor odajön és átölel, mindennél többet ér. Meg már jókat lehet vele játszani, meséket olvasni.

Polettel szoktatok már játszani? Szoktál neki énekelni?

29. Norchy (válaszként erre: 28. - Larissa88)
2010. jan. 18. 11:26

nem hiszem, hogy sokkal nyugodtabbak lennének a napjaink :) eddig alig vártam h forogjon valamerre, h jobban lefáradjon, most meg nem győzöm hasról visszaforgatni hátra, mert ott nem érzi jól magát... :)

napközben alvás minimális, max 20-40percek... délután meg a séta közben alszik. most kb arra állunk be, h 3körül lemegyünk sétálni, lent vagyunk amíg el nem alszik, +amit még bírok a hidegben :) majd felhozom, és ő a nyitott ablak előtt alszik még 6ig. 7kor reszelt alma, 8kor fürdés, 9kor alvás :)

még tesztelem, mi válik be neki a legjobban...

sok mindent megért már, igaz? ellenkezik rendesen Bali? :)

28. Larissa88 (válaszként erre: 27. - Norchy)
2010. jan. 17. 14:31

Hát Bali tényleg már kis örök mozgó. Nehéz mellette bármit is csinálni. Gépnél általában akkor vagyok mikor alszik, naponta egyszer délután.

Aztán van hogy ketten szoktunk még főzni is, mert ott van a kezembe. Aztán meg sokat játszunk, sétálunk, mesélek, énekelek neki.

És nektek hogy telik a napotok? Gondolom nyugisabban mint a mienk.

27. Norchy (válaszként erre: 25. - Larissa88)
2010. jan. 17. 13:35

na, csak fel kellett vetni az ötletet, hogy ketten vagyunk, akkor nem kell nyilvános fórum, és lásd :)

örülünk h jött Orsi, és már sokasodunk :)


Fiaddal miket szoktatok csinálni napközben? gondolom egy perc megállás sincs... :)

26. Norchy (válaszként erre: 23. - 3772cf118c)
2010. jan. 17. 13:34

szia, gyere csak bátran :)


merre fele laksz a városban?

mi is 5 éve vagyunk együtt, ill most volt decemberben 5 éve. nekünk szerencsére sikerült dűlője jutnunk, mikor jöjjön a baba.

37évesen szerintem már tudnia kellene mit szeretne... Van egy ismerősöm, ott a pasi nem akar gyereket a lány beletörődött, lassan 40éves (lehet be is töltötte) és a pasi miatt lemondott a gyerekről... én nem tettem volna.

Ne érts félre, nem lebeszélni akarlak a párodról, csak ha nem is most azonnal kell szülnöd, azért el kellene döntenie, h ha nem akkor te is tudj gondolkozni h menj e vagy se...

én régebben azt mondtam 25éves koromig szeretnék 1 babát...megfelelő pár hiányában ez tolódott, akkor azt mondtam, 30év... végülis 30évesen már a pocakomban volt :)

25. Larissa88 (válaszként erre: 22. - Norchy)
2010. jan. 17. 10:38

Beszélgethetünk msn-en is. Itt az msn címem vegyél fel ha gondolod:larissa@citromail.hu

Remélem azért bővülni fog idővel a fórumunk én azért benézek mindennap. Úgy néz ki egy új tagunk már lett is. :)

Szerintem mire mi összeházasodunk Bali fogja már tudni hozni nekünk a gyűrűt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook