Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elmondjam neki, hogy terhes vagyok? fórum

Elmondjam neki, hogy terhes vagyok? (beszélgetős fórum)


154. 4331bba7c7 (válaszként erre: 143. - Nika666)
2016. júl. 12. 09:49
Sok sikert és főleg szerencsét!!
153. Panna.33 (válaszként erre: 151. - Magdalénia)
2016. júl. 12. 06:54

Jó, akkor pontosítok, mert nem voltam egyértelmű.

Ne tiltsa el, de ha a srác lemond most róluk, akkor ne csináljanak apaságit. Eltiltani nem kell, legyen joga látogatni, stb., de arra se adjon lehetőséget, hogy egyszer csak megjelenik és el akarja vinni tőle - végleg eredetben - a gyereket, mert csak és joga van hozzá, meg az övé. Én sajnos ilyenről hallotta már, ezért írom.

2016. júl. 11. 23:49

Bocs, de korábban beleolvastalak! NEEEEE! Legyen a Te döntésed. Bármit teszel én azt mondom, hogy igazad van. Gyerek nagyon nagy szerencse, de ugyanakkor egy elképesztően nagy teher. Életedet te határozod meg, és senki nem kritizálhat téged. Hogy őszinte legyek én most döntés képtelen lennék, pedig sohasem voltam ... de mond mit érzel most?


Sok szerencsét, és főleg jó döntést!

151. Magdalénia (válaszként erre: 146. - Panna.33)
2016. júl. 11. 23:31

Ezt nem biztos, hogy jó ötlet. A gyerekre nem kellene kiterjeszteni. Ennek zsarolás íze van és annak sosem jó a vége.


Ha már elmondta a srácnak, akkor ennek következményei vannak és ez is okozhat gondot a jövőben. Még azt is, hogy az apa kéri az apaság megállapítását, de nem is folytatom. Hosszú.

150. Magdalénia (válaszként erre: 143. - Nika666)
2016. júl. 11. 22:35

Az nem jó, ha feltételeket szabsz, hiszen ő is azt mondja, hogy legyen úgy, ahogy Te akarod.

Ezen kívül nem tudhatod, hogy egészségügyi szempontból mikor lehet szüksége az apai segítségre egy gyereknek, betegség esetén.


A baba egyszer felnő és kíváncsi lesz az édesapjára, a születésének történetére, körülményeire. Nem jó pszichésen tudnia azt egy gyereknek sem, hogy nem törődött vele az apukája, vagy esetleg lemondanak róla.

Azt sem tudhatod, hogy milyen nevelőapja lesz, ha egyszer lesz. Esetleg több is. Nem tudhatod.

Ha vállalod a gyermekedet, akkor ne támassz feltételeket, mert visszaüt a gyereknél.

Nem csak magadnak szülöd, hanem őérte, a gyerek saját élete miatt is és ne nehezítsd meg az életét azzal, hogy eltiltod az édesapját.


Neked nem muszáj vele élned, de a gyereknek akkor is az édesapja marad.

Ha mégis eltiltod, akkor már hibát követtél el, hogy szóltál neki. Így felesleges volt. Nem lesz problémamentes az életed. Gondold át!

149. Érdekes73 (válaszként erre: 143. - Nika666)
2016. júl. 11. 21:31
Nem lesz könnyű viszont ez az a döntés amit nem fogsz megbánni....
148. Érdekes73 (válaszként erre: 139. - 4331bba7c7)
2016. júl. 11. 21:30
Ez 150 éve se volt így...
147. massalhangzo (válaszként erre: 143. - Nika666)
2016. júl. 11. 20:32

ne hozzal elhamarkodott dontest a jovore nezve, mert mar nem csak magadra kell gondolnod, ha megtartod. ez olyan zsarolas, hogy ha most se kellunk, kesobb se. a gyereknek joga van az apjahoz, es hidd el, tobb ev elteltevel lehet, mar mast fogsz szeretni, nem leszel sertett


biztos annak orulnel, ha azt mondana, szeret es tartsatok meg, neveljetek fel egyutt. de ha ez nincs, nem lehet es nem is lenne jo erre kenyszeriteni


ha megtartod a babat, koncentralj erre, epitsd fel az uj eletedet, a sraccal meg ki tudja, mit hoz a jovo

146. Panna.33 (válaszként erre: 143. - Nika666)
2016. júl. 11. 20:06

Ja, hogy nem a felé hajlasz és már el is mondtad:)

Sok boldogságot és egészséget, bárhogy is lesz.

Jogos az igény, hogy ha most nem kelletek, később se kelljetek.

145. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Nika666)
2016. júl. 11. 20:04
Ha az abortusz mellett döntesz, nem hiszem, hogy van értelme szólni.
144. túrógombócka (válaszként erre: 143. - Nika666)
2016. júl. 11. 20:03
sok erőt kívánok , akárhogy is döntesz.
143. nika666
2016. júl. 11. 19:34

Ahhoz képest, amit vártam, egész jól reagált rá. Úgy értem, azt hittem pánikolni kezd és egyedül hagy, hogy oldjam meg a dolgot. Igaz, hogy külföldön van, de felajánlotta, hogy bármiben segít, habár ő az abortusz mellett van, mert mivel még mindketten a szüleinktől függünk nagyrészt, meg ő nem akarná, hogy apa nélkül nőjjön fel a gyereke. Én már rengetegszer átgondoltam, és arra jutottam, hogy megtartom és felnevelem, főleg, amikor látok egy kisgyerekes szülőt, eszembe jut, hogy nekem is van egy picike élet a szívem alatt, amit semmi pénzért el nem dobnék..

A dolgokat átgondoltam, a szüleim mindenben segítenének, a szakot is el tudnám végezni, sőt, olyan a szak, amivel otthon végezhető munkát is simán találok. Az apukának is megmondtam, hogy semmi baj, nem kényszerítem rá a gyereket, ha nem akarja most még, de akkor később se változzon a véleménye, amikor esetleg látni szeretné. Ha most nem kellünk neki, akkor később se. Adtam neki időt mindezt átgondolni, szóval az ő döntése.

142. Bekacomb (válaszként erre: 139. - 4331bba7c7)
2016. júl. 11. 13:46
Manapság a gyerekek fele nem a hagyományosan vett családban nő fel, ettől még nem lesz se hülye, se kevesebb. Nyilván az a legjobb, ha van két szülő, akik együtt nevelik fel. De ha nem úgy adódik, szerintem az sem katasztrófa. Persze ezt majd ők jelen esetben eldöntik.
141. túrógombócka (válaszként erre: 139. - 4331bba7c7)
2016. júl. 11. 11:59
nekem volt egy volt osztálytársnőm, aki 20 évesen (főiskolás volt) véletlenül teherbe esett. a gyerek apja azonnal lekoccolt, a lány megtartotta a gyereket. elvégezte a főiskolát, majd később férjhez ment és lett még 2 gyereke.
140. massalhangzo (válaszként erre: 139. - 4331bba7c7)
2016. júl. 11. 11:11
nem irta meg, hogy megtartjak. egy rossz hazassagban milyen peldat lat a gyerek? ha megtartja, miert kellene egyedul maradnia, talalhat mas part is idovel, rendes ferfit
2016. júl. 11. 10:57
De nem igazi családban nő fel a gyerek. Nem lát férfi-nő mintát a szeretetre, normális kapcsolatra. Emellett a fórumindító még tanul.
2016. júl. 11. 10:51

Azt a mindenit! Szerintem jól döntöttél, hogy elmondtad neki. Remélem, sikerül jó döntést hoznotok.


Amúgy nem értem, miért gondolja mindenki, hogy azért, mert teljesen jogosan elmondja a pasinak, hogy apa lesz, már rögtön magához akarná láncolni. Miért muszáj együtt maradniuk? Pláne manapság? Attól még törődhet az apa a gyerekkel, szeretheti is, támogathatja is. Nem kell feltétlenül fizikailag együtt éljenek.

137. Magdalénia (válaszként erre: 135. - Nika666)
2016. júl. 10. 23:02
1 lépés előre megtörtént. Jól van. :)
2016. júl. 10. 22:30
És,hogy zajlott?
135. nika666
2016. júl. 10. 22:08
Sikerült elérnem és beszélni vele.
134. futóbajnok (válaszként erre: 133. - Magdalénia)
2016. júl. 10. 13:13
Ez eszembe sem jutott, de teljesen reális érv, ott a pont! Mert ha meg tényleg azt hiszi, hogy a lány akar miatta öngyilkos lenni, akkor a lány csak ront a helyzetén szerintem, mert szánalmat ébreszt a srácban, aki azt fogja érezni: "De jó, hogy megszabadultam tőle!"
133. Magdalénia (válaszként erre: 126. - Nika666)
2016. júl. 9. 17:15
Az, hogy sürgős éppen elég közölni. Nem kell dramatizálni. Még azt hiheti, hogy öngyi akarsz lenni miatta.
132. nika666
2016. júl. 9. 12:40
Nem, nem miattam, gondolom külföldi száma lett. Amúgy sehogyan nem juthatott a fülébe, mert rajtam kívül csak a 2 legjobb barátom tudja, akiket ő nem ismer.
131. andi6020 (válaszként erre: 122. - Nika666)
2016. júl. 9. 06:55
Anyukáddal beszéltél már?
2016. júl. 9. 06:16
Sajnos, túl nagy döntés ahhoz, hogy ne tudjon róla, de ha esetleg miattad cserélte le a számát (nem juthatott a fülébe valahogy a terhességed híre?), megérdemelné, hogy te is hátat fordíts neki, azaz ne tudjon róla, ha nem keres.
2016. júl. 9. 00:54

Szerintem ne mond el neki,és ne tartsd meg.

Fejezd be az egyetemet.

Kell az neked,hogy egy életre nem szabadulsz meg a sráctól?

Kell az,hogy a tanulmányaidnak annyi,aztán nevelheted a gyereket egyedül segélyből,lesz egy érettségid?

Kell az neked,hogy ezzel akarjon magáhotz láncolni,újra kibékülni?

20 éves vagy,lesz még időd szülni.

Gondolkozz.

128. polivinilklorid (válaszként erre: 122. - Nika666)
2016. júl. 9. 00:20
Most a telefonon is elérhetetlen ex-faszidon múlik, hogy 20 éves egyetemistaként beleszülsz-e a nagy világba a semmire?
127. Érdekes73 (válaszként erre: 126. - Nika666)
2016. júl. 9. 00:15
Eldöntötted mit teszel ?
126. nika666
2016. júl. 8. 23:38
Ez a srác talán tudná az új számát is, mert rendes és ismerem is őt egy ideje. Viszont azt nem mondanám meg, hogy terhes vagyok és azért keresem, csak azt, hogy nagyon sürgős a dolog és valakinek az élete múlhat rajta (ami jelen esetben igaz is, sajnos). Remélem, el tudom érni a volt barátomat valahogy, ha nem sikerül, akkor ez van, sosem fogja már megtudni.
125. massalhangzo (válaszként erre: 122. - Nika666)
2016. júl. 8. 20:39
uzenheted a baratjanak, hogy probaltad elerni fontos ugyben, de nem tudtad, ha beszel vele, mondja meg, hogy keressen minel elobb

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook