Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem vagyok terhes, de ha mégis szeretném megkérdezni, hogy egy abortusz milyen? Fájdalmas? fórum

Nem vagyok terhes, de ha mégis szeretném megkérdezni, hogy egy abortusz milyen? Fájdalmas? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
214. dana75
2010. ápr. 6. 07:37

Sziasztok! Sok érdekes hozzászólás akad itt. Nekem sajnos nem régiben volt abortuszom első és egyben remélem az utolsó is.


Én gyógyszer mellett estem teherbe ez volt a legfőbb ok.

Védekezésről nekem ennyi, 100% -os biztonság nincs, max. ha nem élsz nemi életet.

Miután én már túl vagyok a 35-ön erősen gondolkodom az elköttetésen. Addig is biztosan fogok mást is használni még gyógyszer mellett is. Nem tudnám ezt még egyszer végig csinálni!!!


Fájdalom, az a fájdalom amit lelkiekben átélsz sokkal rosszabb bármely fizikai fájdalomnál.

2 szülés után mondom hármasikreket is elöbb szülnék mint még egy abortuszon át kelljen esnem.


Pedig nálam nem volt semmiféle fizikai fájdalom. Előtágítást nem kellett végezni, minden leletet már vittem magammal a kórházba (vér, vizelet). Ott egyszer megnézték, a méhszájat, hogy előre vagy hátra hajlik, nehogy megsértsék a műtét alatt. Aztán elaludtam, többiről fogalmam sincs mi volt. Délután jöhettem is haza. Nem autóval hanem saját lábon indultunk el a kórházból. Jól esett kicsit kiszellőztetni az agyam és persze mozogni az egész napi fekvés után, ezért a párommal szépen hazasétáltunk.


Én csak azt tudom mondani, Aki nem akar gyermeket inkább duplán védekezzen!!! Én ezt fogom tenni! Teljesen mindegy, gyógyszer, kúp, óvszer, spirál...stb-t használtok, 100%- osan önmagában egyik sem nyújt védelmet!!!


Tanuljatok más kárából ne a sajátotokból! Borzalmas avval a tudattal élni, hogy megöltem a saját gyermekem. Még akkor is ha tudod, hogy többet ártasz neki vele ha megtartod!

2009. okt. 14. 23:11
Bocsi, most olvastam a 6. hozzászólásodat, hogy te védekeztél a pároddal. Én sosem esküdtem az óvszerre, ezért is használtam hüvelytablettát, majd kúpot is. Hát így lett nálunk a baba...ott volt az a bizonyos 1%...! De nem bántam meg, hogy nem vetettem el a csepp lurkót, bár egy percig eszembe se jutott, hogy abortusz! Szóval elolvasgatva a hozzászólásokat, még annyit fűznék ehez a dolghoz, hogy örülök, hogy nem vagy terhes! :-) Remélem azóta írattál már fel tablettát. Ha esetleg nem, én javasolnék egyet: Yasminelle. Ez nekem nagyon bejött.
212. L.Niki18 (válaszként erre: 13. - Daimon)
2009. okt. 14. 22:44

Heló! Szerintem te vagy a hibás meg a partnered is természetesen! Nem is anyukád, megértem. 17 évesen. Abban viszont nem értem meg édesanyádat sem, hogy ellenvetése volt a tablettával kapcsolatban. Én a helyedben elmentem volna nőgyógyászhoz és kivizsgáltattam volna magam majd felírattamm volna egy gyógyszert, ha tudván tudom, hogy nem akarok gyereket! Vagy ha nem is tablettát szedsz akkor vannak különböző vény nélküli szerek a patikákban...! Kúp, krém stb. Az én esetemben az volt, hogy 20 és fél évesen teherbe estem pedig védekeztünk párommal. És nem felelőtlenül, hanem körültekintően, mivel én kúpot használtam. És nem volt olyan, hogy valamit nem jól csináltam. Mindegy, a lényeg, hogy most van egy 2 és fél éves kisfiúnk és boldog házasságban élünk a párommal. :-)

Legközelebb figyelj oda!

2009. szept. 10. 14:37

én megtettem-megüdvözöltem kicsit

de ennek már több éve de soha nem fogom elfelejteni

210. Kedveske (válaszként erre: 209. - Kryszta05)
2009. szept. 10. 14:34
jajj, de cifra bővített mondat csúszott ki a számon!!!!! "Üdvözlöm" a dokit!
2009. szept. 10. 14:26

az abortusznak inkább lelki fájdalmai vannak mint testi-legalábbis nálam(görcsöl mint a mensinél)

Volt egy esetem:elmentem dokihoz hogy furán vérzek azt mondta a vizsgálat után hogy a méhemen az erek be vannak gyulladva,kaptam:hüvelyöblítőt meg a hozzá valő tejsavas lötyit,kenőcsöt,gyügyszereket,kúpot.2 hét múlva mikor issza kellett menni kiderült hogy 13 hetes terhes vagyok(nem vettem tesztet mert megvolt,semmilyen tünetem nem volt)Kiderült hogy azoktól a gyógyszerektől amit kaptam azoktól 80%hogy nem lesz egészséges a baba-el kellett vetetni

208. k.tünde78 (válaszként erre: 207. - 0b3a2e43a1)
2009. szept. 2. 10:21
Így legyen!Ámen!:-)
2009. aug. 31. 06:06
Sziasztok Csajok! No...újra itt:D örömmel látom h mindenki jól van:) Szerencsére nekem is jó híreim vannak:) Kedden voltam dokinál,azt mondta a méhszáj rendben.. és ma hajnalban a havim is megjött,úgyhogy talán már a nyálkahártya és a hormonok is rendben vannak:) úgyhogy várunk pár hónapot(úgy kb áprilisig) aztán újból belevágunk a babaprojektbe:D így remélem 1 év múlva én is híresztelhetem újra h baba van a pociban és ezúttal minden rendben van vele:))))
206. daimon
2009. aug. 20. 15:47
nem azóta nem görcsölök meg semmi ilyesmi olyan mintha minden a helyén lenne... felhívtuk a nőgyógyászt és megkérdeztük hogy akkor kell e bemennem így vizsgálatokra... és mondta hogy nem szükséges... de ha lennének majd jelei megint görcsöknek akkor keressem fel... hát eddig semmi...
2009. aug. 19. 12:38
Hogy állsz Daimon A görcsökkel???Minden rendben van mióta elmúlt a mensid,vagy vóltál azóta orvosnál??
204. bfa2a66e9e (válaszként erre: 201. - Daimon)
2009. aug. 19. 11:11
Elvileg minden ok. Most már csak a csodára várunk,hogy természetes uton lehessek áldott állapotban!
2009. aug. 18. 22:54
abortuszom még nem volt, viszont volt két vetélésem. Az egyik után műszeres befejezést végeztek, hát mit mondjak nem volt kellemes. Főleg lelkileg feldolgozni:( És fájt is!
202. daimon (válaszként erre: 198. - Melike8012)
2009. aug. 18. 22:09
tudom mit érezhettél mert beszéltem erről az anyukámmal... mondta hogy neki is kellett mennie de akkor már mind a három gyerek meg volt... és nem akart egy negyediket... mondta hogy tökre ferde szemmel néztek rá meg minden... de miután megtudták hogy három családos anya kedvesebbek lettek vele... jóval...
201. daimon (válaszként erre: 200. - Bfa2a66e9e)
2009. aug. 18. 22:07
oh kellemetlen lehetett :S de ugye azóta minden jolvan és semmi baj? :S
2009. aug. 18. 14:39
Szia daimon! Maga a beavatkozás nem fáj azt altatásban végzik! Nekem mikor elment a baba az előtágitás borzasztóan fájt minden érzéstelenités nélkül a doki előrehuzta a méhem ami hátrahajlott állapotban volt s ugy helyezte fel a gyógyszert ami lemarja a méhnyálkafalról a kis élettelen embriót!
199. k.tünde78 (válaszként erre: 192. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 16. 14:54

Hűűűűű!Az 1 válaszában megfordult a fejemben,hogy most akkor mi van???Vajon hány éves is ez a nőci,hogy ennyire nincs tisztában a dolgokkal.???Itt nincs választási lehetőség.A többi mondani valójáról meg nem is beszélve.Na mindegy.Nem értem hogyan lehet valaki először is ilyen tudatlan másodszor meg ekkora "paraszt".

Egyébként Én is Veled értek egyet,ha nincs már egészségügyi tényező ami akadályozná a dolgot akkor miért ne.És nem kell itt föltétlen magára az aktusra gondolni,mert ugyebár anélkül is okozhatunk a párunknak-egymásnak örömöt-élvezetet,és mellesleg még a bajban jobban össze is kovácsolja a párokat szerintem,illetve könnyebben átvészelik a szomorú eseményt.

2009. aug. 11. 17:53
Nekem volt abortuszom.Gyógyszer mellett lettem terhes,és mivel akkor már meg voltak a gyerekeim nem mertem vállalni.Nem volt éppen kellemes!Sem testileg,sem lelkileg.A kórházban is ferde szemmel néztek rám.Soha senkinek nem kívánom azt amit én akkor átéltem.Nem maga a műtét volt fájdalmas,hanem a lelki része.
197. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 193. - *Pillango*)
2009. aug. 11. 15:29

hát,mondjuk december még messze van...de akkor addigra felkészülsz a fájdalomra....

de remélem akkor már közel sem fájsz ennyire...sőt remélem minél hamarabb elmúlik a fájdalmad már most! aztán majd kérjük a képet a picurról:D

196. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 194. - Daimon)
2009. aug. 11. 15:27
elvileg 24...de a nickjében a neve után 91van szóval nem tudom... lehet becsapja a szervert,vagy csak nem tud számolni:D amúgy meg hát ja:D nem baj...én drukkolok neki(paraszt vagyok,mi?:D) de megérdemli...
195. daimon (válaszként erre: 193. - *Pillango*)
2009. aug. 11. 00:35
nyugalom csak maradj nyugodt és akor nem lesz gond :)
194. daimon (válaszként erre: 192. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 11. 00:34
egyálltalán hány évesd az a lány? tudja hogy mit beszél? hát ez tényleg hülye már ne haragudjon meg a világ... -.-
193. *Pillango* (válaszként erre: 175. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 10. 09:57
nekem a terhességet is végigkíséri sajnos. elég *ar amikor éjjel azon gondolkozom, hogy ma vajon erősebb a fájdalom mint tegnap, vagy hol a határ hoyg kórházba kelljen menni... én már nagyon várom, a decembert, hoyg kibújjon és megnyugodjak:)
192. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 189. - K.tünde78)
2009. aug. 10. 05:34

Nos...röviden annyi volt,h (a főkérdés ugye az volt,h Abortusz után 1 héttel gond e kielégíteni egymást..?)

a válaszban írtam olyat,h sztem nem elítélendő mert sosem lehet tudni ki miért feküdt abortuszra...ha nem űz belőle sportot,akkor ne ítélkezzen senki felett(holott én is ab. ellenes vagyok,de nekem ezzel együtt kell élnem szülésznőként,nem szabad ítélkeznem,épp ellenkezőleg)

és írtam még azt is,h most akkor én is rossz vagyok,mert elvesztettük a babánkat(missed.ab.),nagy trauma volt,de nem dughatom homokba a fejem..ha 1-2 hét elteltével én is kívánom a páromat,akkor én most érzéketlen vagyok,mert nem dugom homokba a fejem,és sírom tele a párnám egy kis összebújás helyett?? meg még nem tudom mit,de semmi sértőt ránézve...erre ír 1 ilyet,h: az én esetemben érthető az abortusz,a helyemben ő is így cselekedett volna...

erre én:Te normális vagy? hányszor mondjam h ez nem abortusz,ez egészségügyi kisműtét volt,mert el halt a baba,nem megöltem... és h az ény helyemben így tett volna... erre én:Te normális vagy,örülj h nem vagy a helyemben... de ha nem vagy képes felfogni a 2 közti különbséget akkor sajnálom... mindenki 1x élné át a missed ab. befejezést,és akkor nem keverné össze az abortusszal az tuti..

erre Ő: mégsem ő járt így XD(célozva a missed ab-ra és a baba elvesztésére...

kiakadtam a smile-ján:Te rajtam röhögsz? mire ő: rajtam csak röhögni lehet...

Na ekkor estem neki,elmondtam h mennyire nem normális,és remélem egyszer átéli ugyanezt(pedig ilyet senkinek sem kívánnék,még hasonlót sem,de ő most megérdemelte),és akkor én leszek az első aki szemközt röhögi,az tuti,és akkor megérzi milyen érzés ez most nekem... többen írták is neki,mekkora paraszt dolog volt más baján röhögni, de ez tovább gúnyolódott... írtam neki még 1 kedves szöveget,és akkor törölték a fórumot...

röviden ennyi..és sztem nekem volt igazam... aki hülye...

na mind1 :)

igazából nem érdekel...:D hülye szegény:D részvétem neki:D

191. daimon
2009. aug. 9. 22:20
köszönöm a komikat amugy! :) hát nekem nincsenek erről tapasztalataim de majd lesznek! :)... anyu mindig is mondta hogy engem volt a legkönnyebb megszülni... annyira nem volt velem gond hogy két emeletet gyalogolt a lépcsőkön miután elfolyt a magzatvize... mert szolni akart a dokinak hogy ellkezdődött a szülés... hiába nyomogatta azt a gombot nem jött a nővér ezért a kezbe vette az ügyet:D... 2 órát vajódott velem... enyhén koraszülött vagyok...
190. 9d6cbcbded (válaszként erre: 175. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 9. 14:46

Ez jó!:)

Én három hónapja szültem, de még most is nagyon haragszom anyumra. Én is kérdezgettem tőle, hogy milyen fájdalom a szülési, olyan-e, mint amikor menstruálok vagy mikor a vesém fáj...erre naná, hogy azt mondta olyan, nem vészes, kibírható...

Háát el kell, hogy mondjam baromira fáj, és igazából nem a fájdalom mélysége a legrosszabb, hanem a vége, amikor már nincs szünet, és úgy érzed az egész tested egy merő görcs (fájdalomcsillapító nélkül elég kemyény!)...Nagyon leszúrtam utána anyut, mert én úgy mentem szülni, hogy -Mit nekem fájdalom, upsz kész, oszt el is felejtjük!-jah...könnyebb lett volna, ha tudom mire készüljek, ha nem esem pánikba, ha tudom, hogy a legfájdalmasabb után már nem sok van hátra...De tényleg megéri! Én szerencsés vagyok , mert csak 3 órát vajúdtam és ráadásul első baba...akárhányszor végigcsinálnám újra...most hogy már tudom, túlélhető!!:))))

189. k.tünde78 (válaszként erre: 188. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 9. 14:37

A hozzászolásait nézegettem,és valóban nagyon ab ellenes és ítélkezik is mások felett.Pedig kár,mert bárki akaratán kívül is juthat ilyen helyzetbe vagy netán rokona gyermeke stb.

Tény,hogy nem normális dolog,viszont van mikor sajnos szükséges.

188. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 187. - K.tünde78)
2009. aug. 9. 14:31
Valószínű igen,mert elég keményen visszaszóltam a csajnak... már szinte neki ugrottam,mert akkora egy paraszt volt...ezt más is megmondta... és gondolom,Hoxa nem akarja h viták legyenek,így azt a témát törölte....:)
187. k.tünde78 (válaszként erre: 183. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 9. 13:15
Lehet,hogy törölték a fórumot???,mert nem találom.Néztem a Te és a hölgy hozzászolásai közt is de ott sem találtam rá.
186. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 185. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 9. 09:38
na jó:D én is:D de maximum időnek pont elég az 5 óra:)
185. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 182. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 8. 17:49
Én remélem, nem kell addig várnod majd a babára!:)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook