Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem tudtam, hogy terhes vagyok... fórum

Nem tudtam, hogy terhes vagyok... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
249. 937a2a883a (válaszként erre: 248. - 937a2a883a)
2013. jún. 6. 09:43
Ja és a második mondatom folytatása,amit már több helyen is írtam,hogy az unokatesóm rendőr és sok mindent tudok tőle.Elég sokszor sérül meg balesetben gyerek,kismama is.
248. 937a2a883a (válaszként erre: 245. - Molyka)
2013. jún. 6. 09:35

Én nem kötekedtem,hanem egy tényt írtam.Ha felfújná a média,akkor nap,mint nap lehetne ilyet hallani a tévében (sajnos),de én nem hallok.

A véleményedet nem kritizáltam.Azt gondolsz másokról,amit akarsz.

De ezt a médiás dolgot tényként írtad (én úgy vettem ki),nem véleményként és mivel más is néz tévét,így pláne el tudom mondani,hogy én ilyet nem láttam/hallottam,pedig elég sok kismama szenved baleset.Pl mint írtam is az unokatesóm volt az egyik.De ismerek még legalább 2 embert és ők sem szerepeltek a hírekben.

Igaz,minden újságot én sem olvasok,nem nézek minden adót,de szerintem te sem,így akár benne is lehetett valamelyikben (mert szerinted mindenképp leadják),csak elkerültük azt a forrást.

Szóval még egyszer hangsúlyozom,hogy nem a magán véleményedet kritizálom,hanem azt mondom,hogy én nem vettem észre,hogy a média felfújná egy kicsit is a kismamás baleseteket.

247. jozsi.38 (válaszként erre: 243. - Molyka)
2013. jún. 6. 08:43
az nem lehet egészen véletlenül, hogy amúgy is maga alatt van, és nincs kedve vadidegeneknek magyarázkodni, hogy igenis terhes voltam? hm?az ilyen jellegű támadások miatt is töröltethette magát
246. Dodi44
2013. jún. 5. 23:36
Ki a Puja Apuja??? ;-)
245. Molyka (válaszként erre: 244. - 937a2a883a)
2013. jún. 5. 23:34
Lehet kötekedni. A véleményem akkor is az, ami.
244. 937a2a883a (válaszként erre: 243. - Molyka)
2013. jún. 5. 11:48

"Ha kismama sérül balesetben azt a média felfújja."


Ezt meg honnan vetted?Unokatesóm balesetét sehol nem hallottuk vissza.Ő lenne a kivétel?Kétlem...szinte minden nap olvasok híreket és nézem híradót,de nem sűrűn hallani ilyen híreket.

243. Molyka (válaszként erre: 242. - Jozsi.38)
2013. jún. 5. 00:24

Egy hazug valaki. Ennyi. Először nem tudja hogy terhes, majd nem tud dokihoz menni, aztán hopp, el is veszti a babát, és bár írnak neki többen, hogy mi a helyzet, szépen megszünteti a regisztrációját. Ha kismama sérül balesetben azt a média felfújja.


Remélem a feltűnési vágyát nem a gyerekén tölti ki, nem sodorja őt is "katasztrófa helyzetbe" csak a figyelem kedvéért.

242. jozsi.38 (válaszként erre: 240. - Molyka)
2013. máj. 17. 07:59
ezt most miért?
2013. máj. 17. 02:30

Rendes mestruáció mellett nem lehet észrevenni a terhességet, én is kb a 4-ik hónapban vettem észre ( akkor egy kicsit már kezdett látszani, és nem tudtam, mitől hizok - de semmi rendkivülit nem éreztem, szerencse, hogy viszonylag normális volt az életvitelem, nem cigiztem, nem ittam, nem drogoztam, stb. Vidékre jártam dolgozni, kocsival, és napi 50 km-ket vezettem. Beteg sem voltam, szülés előtt két nappal Ráckevén intéztem a munkahelyem ügyeit, pedig Csongrád megyében élek.Egészséges fiam született, 22 éves, 2 m feletti, a napokban államvizsgázik.

Azért ha tudm, hogy terhes vagyok, jónéhány bulkit kihagytam volna, de szerensére nem ártottak. Rendszeres menstr. mellett nem lehet kivédeni. Ráadásul a férjemmel védekeztünk mi is.

240. Molyka
2013. máj. 16. 23:59
Munchausen szindrómás beteg állat.
239. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 236. - 414868f549)
2013. máj. 16. 07:33
Ó Istenem...Nagyon sajnálom...
238. vikucka (válaszként erre: 236. - 414868f549)
2013. máj. 16. 05:33
Nagyon sajnálom, ami történt :(
237. Norah87 (válaszként erre: 236. - 414868f549)
2013. máj. 16. 05:24

Ma hajnalban találtam rá erre a fórumra és egy kicsit visszaolvasgattam..

Nagyon sajnálom a kislányodat:( Rengeteg erőt és kitartást kívánok neked a "továbblépéshez", illetve azt, hogy az életben sokkal kevesebb rosszindulatú ember vegyen körbe, mint itt.

2013. máj. 16. 00:29

Sziasztok!


Miután a kislányom meggyógyult, elmentem uh-ra, ahol megállapították, hogy 15 hetes voltam akkor (3 hete).


2 hete egy balesetben elvesztettem a babát.... Kislány volt...

235. Klaudia910402 (válaszként erre: 234. - A78c2ff918)
2013. ápr. 13. 10:20
Igen, sajnos igazad van:(
234. a78c2ff918 (válaszként erre: 231. - Klaudia910402)
2013. ápr. 9. 21:50
Nem kell feltétlen,hogy az ember is átmenjen ezen ahhoz,hogy emberi módon viselkedjen és ugyanakkor sajnos azok is írhatnak csúnyán,akiknek már volt terhességük.Azt hiszik,hogy minden 1x1 és ez a hatalmas meglátás kissé eltorzítja a jellemet.
233. 24c6db19e9 (válaszként erre: 232. - 414868f549)
2013. márc. 25. 14:38

Jobbulást a kislányodnak!

Azért ha már megjártad az uh-t, elmesélhetnéd nekünk, hogy mi újság! :)


Most, hogy tudatosult benned a terhesség, van valami ami megváltozott? Mármint a testi tünetekre gondolok..

2013. márc. 24. 13:50

Sziasztok!

Itt vagyok, de jelenleg fontosabb dolgom is akadt, mint ide írogatni.

A kislányom beteg lett, influenza :(

Azoknak aki lusták visszaolvasni: van már egy pozitív tesztem, uh-ra még nem jutottam el a fenti ok miatt.

Tünetek: mikor 17 évesen terhes lettem, nem volt semmi tünetem. Kimaradt a vérzésem, de ezen kívül semmi. Se hányinger, se álmosság, se undor, se kívánósság, semmi!

A kislányommal volt émelygés, fáradtság, undor, minden "klasszikus" tünet. Mivel őt terveztük, figyeltem magamra, ezért Őt már 14 hetesen éreztem ahogy mocorog.

Mióta megszületett még nem állt vissza a ciklusom a rendes 28 naposra. 2 héttől 6 hétig tartanak a ciklusaim és a vérzésem se olyan mint volt, mert a kislányom előtt hátrahajló méhem volt, ami iszonyú görcsöket okozott. Ez ugye már nem áll fenn, így a görcsök sem. Alig érzem meg.

Azóta is van vérzésem a 2-6 hetes intervallumon belül, tehát nem maradt el.

Minden vérzés előtt 1-2 héttel nagyon durva PMS tüneteim vannak. A kislányom előtt ezt hírből sem ismertem.

Tehát a hormonjaim már nem olyanok mint régen, valami gond van, épp most készültem kivizsgáltatni magam a nőgyógyásszal, már nálam a beutaló a vérvételre.

Ultrahangost meg azért kerestem gyorsan, mert nálunk 3 hét múlvára adnak csak időpontot, annyit meg nem akartam várni, de úgy néz ki muszáj leszek várni amíg a kislányom meggyógyul.


Azért az baromi bosszantó, hogy egyesek IQ mínusznak néznek mert nem vettem észre valamit aminek nem voltak egyértelmű jelei, de ők meg helyesen írni sem tudnak.... no comment.

231. Klaudia910402 (válaszként erre: 227. - A78c2ff918)
2013. márc. 24. 11:46
Arra azért kíváncsi lennék hogy akik ilyeneket írnak, van-e már gyerekük...mert valahogy nem tudom elhinni hogy így álljon ehhez a témához valaki aki átélte már azt az örömöt:P
230. a0c1361e44 (válaszként erre: 228. - 9678a02221)
2013. márc. 24. 11:00

Nem, nem azt mondtam, hogy nem hiszem el, hanem azt mondtam, hogy eltúlozzák sokan.


Nekem is voltak mumusok pl. a gulyás leves, a mai napig nem tudom megenni és még az illata is zavar, de le is írtam, valamint állandóan hot-dogot ettem, de tudtam kezelni és nem mentesóm senki idegeire vele:)

229. 7d5797ce0c (válaszként erre: 227. - A78c2ff918)
2013. márc. 24. 10:25
úgy szerettem volna tudni valamit.
228. 9678a02221 (válaszként erre: 224. - A0c1361e44)
2013. márc. 24. 10:08

Attol hogy te nem hiszed el meg letezik. Nalunk a csaladi legendarium resze hogy 5 honapos terhesen a vanilia jegkremet savanyu uborkaval ettem..Vagy ejfelkor zavartam le a ferjemet a konyhaba zsiros kenyeret csinalni:)

Volt baratnom aki kilonyi mogyorot fogyasztott el naponta es ha nem volt otthon mogyoro sirogorcsot kapott. A szuleszno meselte hogy a kivanossagot komolyan kell venni mert akar koraszuleshez is vezethet..Minden terhesseg mas.

227. a78c2ff918 (válaszként erre: 225. - 7d5797ce0c)
2013. márc. 24. 00:24
Biztos bezárkózott a bébijével,nagyon helyesen.Sok bunkó paraszt hsz. volt itt,hogy egyesek mit rakják ki netre,hogy gyermeket várnak.Nahát...nem csodálkozom,ha megtartja magának az örömét.De persze majd kiderül!
226. a78c2ff918 (válaszként erre: 219. - A0c1361e44)
2013. márc. 24. 00:22

Ja-ja...nehogy a tények megzavarjanak...:DDD

Jó,hát ilyen is van,igen...tiszteletben tartom...XDDD

2013. márc. 23. 15:26
hova tünt a fórum indító???
224. a0c1361e44 (válaszként erre: 222. - D71ef05a8e)
2013. márc. 23. 10:47

Persze egy ilyen alkatnál más, és egy ilyen alkattal kapcsolatban el tudom képzelni, hogy kívülről nem gondolják, hogy terhes, de ő akkor is tudja.


Én sem hiszem el sem a kívánóst, sem az undort, sem mást, annak ellenére, hogy nekem is volt. De azt én teljesen normális le tudtam kezelni és nem játszottam rá. Senki nem tudta, hogy nem bírom a gulyás leves illatát és azt sem, hogy állandóan hot-dogot ennék.

223. d71ef05a8e (válaszként erre: 222. - D71ef05a8e)
2013. márc. 23. 10:19
Ja, és azt se felejtsük el, hogy azért nem mindenki olyan tájékozott. Ezt lehet kárhoztatni, IQ-ra fogni, meg lehet a vélemény az ilyen nőkről, stb., de míg egy ilyen női portál ontja magából az információt, szinte túl sokat is, addig az emberek többsége annyit tud ezekről a dolgokról, amennyit tanult anno és amennyit a nőismerősöktől hall, ami az átlagos esetekre nézve bőven elég, de egyáltalán nem fed le mindne lehetőséget.
222. d71ef05a8e (válaszként erre: 221. - A0c1361e44)
2013. márc. 23. 10:15

De azért nagyon sok a sztereotípia a terhességi tüneteket illetően is.... minden azzal van tele, hogy reggeli rosszullét, szagundor, ételundor tényleg.... meg ilyen-olyan lelki változások. Ez utóbbiak túl szubjektívek, az előbbiek pedig egyáltaln nem olyan mértékben igazak általánosan, ahogy előadják őket, meg ahogy a filmekben látni. Ha TV-ben a kezét a szája elé teszi egy nő, és majdnem hány, akkor 100%-ig lehet tudni, hogy terhes. A valóságban nem olyan előzékeny mindneki teste, hogy ilyen egyértelmű jellel reagálna. De a legnagyobb közhely, és szerintem a legigazabb is, hogy minden terhesség más.



Nekem volt eg ykolléganőm, nagyon-nagyon ducika volt, értsétek, kb. 110 kg a 170 cm-hez, és nem körte alkat, inkább alma. A testsúlya ellenére szabályos volt a ciklusa, könnyen teherbe is esett, és tudott is róla. Azonban szigorúan ráparancsolt az orvos, hogy max. 6-8 kg-ot hízhat, inkább kevesebbet. Na most egy eleve nagyon kerek hölgyön a 6- kg plusz nem is nagyon látszik meg, ahogy sajnos az sem még, ha ennyit lead, és végülis úgy emlékszem, a 6 kg-t is alig érte el a végére, esküszöm, nem változtak meg úgy a teste arányai, a mozgása (mivel eleve másabb volt, mint az átlagsúlyú nőké), külseje semmiben, hogy aki nem tudta, rájött volna, hogy terhes.


Ha sok tényező együtt van jelen, pl. egy ilyen alkat, egy yteljesen rendszertelen vérzés, egy PCOS, ami miatt azt mondják, nem lesz könnyen gyereke valakinek, esteleg védekezés mellett esik teherbe, és a nagyobb hájréteg miatt a magzatmozgást sem érzékeli rendesen, én bizony el tudom képzelni, hogy csak nagyon, de nagyon sokára veszi észre valaki, hogy terhes, ad abszurdum a szülőszobán.

221. a0c1361e44 (válaszként erre: 220. - Corra)
2013. márc. 23. 09:49

Kb. egyről beszélünk.

Nem észrevenni néhány hétig vagy hónapig még rendben is van, de azon túl...


Az unokatesód PCOS és sajnos nagyon sokan és ezt nem lehet összehasonítani az egészséges nőkkel, akik nem veszik észre, hogy gyereket várnak.

220. Corra (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2013. márc. 23. 09:25

Nekem a melleim sem nőttek meg, de a szabályos vérzésem elmaradt, és persze, kb. a 6. hónaptól már látszott a hasam is.


Én is tudtam, hogy terhes vagyok.


És egészen addig pontosan ugyanúgy vélekedtem az olyan nőkről, akik nem tudják, hogy terhesek, amíg az unokahúgomnál is majdnem hasonló lett a helyzet. Nagykamasz kora óta orvostól orvosig járt, mert jó, ja évente kétszer menstruált, fokozott szőrősödés, férfias típusú, hasra hízás, pattanások, stb. Annyi pirulát és kezelést kapott, hogy számon sem tudta tartani, annyit sikerült elérni, hogy gyógyszerrel meghozták a vérzését hónapról hónapra. Ő a gyógyszer mellett esett végül teherbe, tehát egyrészt fogamzásgátlót szedett, másrészt a megvonásos vérzés még az első két vagy három alkalommal megvolt neki. Amikor elmaradt, akkor ment el az orvoshoz, aki UH-n megállapította a terhességet.


Igaz, nem a szülőszobán derült ki, de az tényleg végletes dolog, viszont, hogy valaki az első hónapokban ne vegye észre, az egyáltalán nem hihetetlen.


Most írjam azt, hogy az legalább ilyen gyakori, hogy a nő, aki babát akar, minden ciklusának második felében émelyeg, szurkállást érez a hasában, undorodik egyes ételektől és szagoktól, mindenféle tünetet produkál, miközben hónapról hónapra sajnos szomorúan veszi tudomásul, hogy még mindig nem esett teherbe? Én meg ezeket lennék hajlamos nem elhinni, és csak bemagyarázásnak tekinteni, de nem teszem, mert az agy túl sok mindenre képes, produkál néha fizikai tüneteket.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook