Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges, hosszú, dús hajkorona fórum

Egészséges, hosszú, dús hajkorona (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egészséges, hosszú, dús hajkorona

1 2 3 4 5 6
2011. nov. 10. 19:40

A palota ékkövét aki látta, na ott voltak hajak!

Fényesek, és befonva körbe a fejeken.

31. Érdekes73 (válaszként erre: 29. - Ade3888e36)
2011. nov. 10. 19:30
Be akartam ide linkelni de nem találtam a neten hogy van Indiába egy templom ahova elzarándokolnak rengetegen és kopaszra vágják a hajukat és otthagyják áldozat gyanánt. A tv-be láttam róla még régebben egy rövid műsort hát ott aztán voltak derék alatti hajzuhatagok. A levágott összegyűjtött rengeteg hajat eladják parókának. A zarándokokról én se gondolnám hogy kencézgették a hajukat. Nőtt az nekik a nélkül is...
30. Lilibeth59 (válaszként erre: 28. - Ami.)
2011. nov. 10. 18:36

Pár perc, és kész a pakolás, házisampon, stb.

Miért nincs türelmed? Írod, hogy kényelmes világban élünk. Hát én reggeltől estig mozgásban vagyok. Soha életemben nem tornáztam rendszeresen (az iskolákat kivéve), mégis megkérdezte tőlem az egyik orvos, hogy talán rendszeresen tornázom, hogy ilyen a testtartásom, mozgásom ennyi évesen?

Csak nézett, mikor mondtam neki, hogy soha nem voltam jó tornából, és nem is tornázok, ha csak nem vesszük a napi kerti- házimunkát tornának. Én pl. ötvenen túl is még mindig kézzel felmosóronggyal mosom fel a lakást, mármint, amit fel kell mosni (konyha, ebédlő, előszoba, fürdőszoba, WC, spájz...

Nem esik nehezemre, simán leteszem a két tenyerem egyenes lábbal bármikor a padlóra. Szüretelek, kukoricát szedek, baromfit vágok, kopasztok, disznót vágunk, kertet kapálok,gyomlálok, metszek... Fát hordok be, ha leborítanak egy jó nagy autóval az udvarra (mert ott ugye mégsem maradhat)

Főzök, mosok, takarítok, persze nem kemikáliákkal.

Emellett van energiám az unokánkhoz, aki most egy éves.

Van időm a számítógép elé ülni, van időm TV-t nézni is, ha valami érdekel. Szeretek olvasni, szerettem kötni, csak sajna azt már a szemem nem bírja.


Nem fényezni akarom magam, csak rávilágítani, hogy ha valaki állandó mozgásban van, jobban bírja, nem fárad olyan hamar, és nem is sújtja a sok "civilizációs betegség".

29. ade3888e36 (válaszként erre: 1. - B5ef5132a9)
2011. nov. 10. 16:41

Nebocsi de találkoztál már indiai hajjal? Én igen és tudom hogy az ázsiai emberek haja merőben eltér a kaukázusi emberekétől olyannyira hogy még a fehérré szőkítés, kémiai egyenesítés és több száz fokos rendszeres vasalás után sem töredezik el. Ez genetika, semmi köze a gyümölcsökhöz meg olajokhoz.

Te sem ismernéd a korpás zsíros fejbőrt ha nem mosnád glicerin, szilikon és szulfát tartalmú vegyszerekkel és nem egy interkontinentális éghajlatú országban laknál.

28. Ami.
2011. nov. 10. 16:20
Jó tanácsokat adsz,szép és jó ahogy olvasom,alkalmaznám is,de nem lenne türelmem megcsinálni,kivárni.Inkább megveszem a sampont,sajna kényelmes időkben élünk,pedig az egészség fontosabb lenne.
27. Lilibeth59 (válaszként erre: 26. - Érdekes73)
2011. nov. 9. 18:11

A haj lehet, hogy vékonyodik, nem tudom, az enyém nem, pedig már ugye nem vagyok fiatal..


A visszanövés (inkább újból kinövésről beszélnék):

erről inkább priviben.

2011. nov. 9. 16:13
Köszi a receptet és a biztatást !Ki fogom próbálni ! Mit jelent konkrétan a visszanövés ? Mert azért genetikától függően majdnem minden nőnek ahogy telnek az évek vékonyodik a haja...
25. Lilibeth59 (válaszként erre: 23. - Érdekes73)
2011. nov. 8. 19:51

Nagyon szívesen!


Az almaecet készítése:


Egy ötliteres uborkásüvegbe belerakunk 2 kg szeletekre vágott, vagy lereszelt almát (hullott alma, almahéj is lehet). 2liter vizet felforralunk 20 dkg cukorral, még jobb,ha mézzel. Ha kissé kihűlt, ráöntjük az almára, tetejére 1 darab kenyeret teszünk. Vászonruhával vagy triplán hajtogatott gézzel lekötjük, és az üveget meleg helyre állítjuk, 20-28 fok közötti árnyékos helyre. 10 napig érleljük, megkeverjük, majd leszűrjük. A szűrés után minél tovább áll, annál erősebb lesz. A leszűrt almaecetet célszerű továbbra is vászonnal letakart edényben tartani, így tovább érik, szépen letisztul. Ilyenkor a tetején kocsonyás anyag képződik, amit ecetágynak hívunk. Amikor az almaecetet lefejtjük, egy kis ecetben tegyük el ezt az ecetágyat, mert a következő adag készítésénél kenyér helyett már ezt használhatjuk, így hamarabb beindul az ecetesedés.


Írok még egy kicsit bővebben az almaecetről, bár tudom, ez a fórum nem erről szól, bocsi:


A legegészségesebb ecetfajta, az alma összes jótékony összetevőivel: tartalmaz pektint, béta- karotint, káliumot, aminosavakat és enzimeket. Zsírégető hatású, segíti az emésztést. Természetgyógyászok szerint kifejezetten gyógyító hatású. Mézzel elkeverve enyhíti az ízületi gyulladások tüneteit és fokozott epetermelésre készteti a májat. Magas káliumtartalma miatt serkenti a sejt- és szövetnövekedést, enzimjei pedig gyorsítják a szervezetben lezajló kémiai folyamatokat.

Könnyebb égési sérülések esetében csökkenthető a duzzanat és megelőzhető a hólyagosodás, ha a felületre azonnal almaecetes anyagot helyezünk.

Reggeli rosszullét ellen is alkalmazható: egy pohár vízben egy teáskanál almaecetet elkeverve, melyet terhes nők is fogyaszthatnak.

Az almaecetet még a szépségiparban is használják: samponkészítésre, mivel csillogóvá teszi a hajat, illetve számos hajnövesztő készítmény alapanyagául is szolgál.

Salátákhoz, mártásokhoz, főételekhez, és húsokhoz egyaránt használhatjuk.

Finomításképpen enyhén felmelegítve, mézzel édesíthetjük, rózsa-, levendula-, ibolyaszirommal aromatizálhatjuk, vagy aromában gazdag gyümölccsel (például málnával, erdei szamócával ) gazdagíthatjuk.


Tudom, hogy most már késő almaecetet készíteni, mert bent a lakásban bizony amíg érik az ecet, van egy kis ecetszaga. Én akkor készítem el az almaecetem,mikor érik az alma, és mivel családi házban lakom, kint a présházban érlelem. Igyekszem annyit készíteni, ami kitart a következő szezonig.


A gojit azért ajánlanám, hogy fogyaszd

, mert

18-féle aminosav és 21-féle ásványi anyag - többek közt kalcium, kálium, vas, cink és szelén - található benne, továbbá több béta-karotin, mint a sárgarépában vagy bármelyik más ételben a világon. Mindennek köszönhetően az egyik legsokoldalúbb tápanyagforrás, továbbá vitamin- és ásványianyag-összetétel szempontjából sincs párja.


Ilyen nincs, hogy a kihullott haj már nem nő ki újra! Saját tapasztalat, kinő!!!


Visszérre pedig nagyon hatásos a körömvirág. Akár a körömvirág kenőcs (házi készítésű),akár a körömvirág olaj (szintén házi) sheavajjal. Szintén tapasztalatból tudom.

24. Érdekes73 (válaszként erre: 21. - B486c9cf7d)
2011. nov. 8. 19:43

Köszi a jó ötleteket. Igazából eddig én semmi praktikát nem vetettem be : megmostam a hajam és kész.Mi a gond a Niveával ? Elég régi készítmény nálunk a férfiak is használják a kezükre mindenki bírja.Te nagyon odafigyelsz a dolgokra. Hullott már többször a hajad ? Szülés után meg szoptatáskor

egy szintig természetes de jól teszed ha figyelsz magadra.Sok nőnél látni hogy 1-2 gyerek után eléggé

megfogyatkozik a haja / saját magához képest van akinek ha a fele kihullik akkor is marad bőven... /és levágatja a haját. Sajna ahogy telnek az évek a hajunk is lestrapálódik. De akinek nincs gyereke / vagyis kimarad a terhesség, szülés, szoptatás / azoknál is látni hogy már nem olyan szép sürü , fényes stb a haja mint 20 évesen.

Nálam még a gond az hogy utálom a rövid hajat.

Mert akinek van levágatja, ritkittatja akinek meg gyatra az meg növeszti...Vagy csak próbálkozik vele.

23. Érdekes73 (válaszként erre: 22. - Lilibeth59)
2011. nov. 8. 19:28

Köszi a gyors választ! Hát a vashiány azért alkati kérdés is. Valószínü nem lett volna nálam olyan gáz ha terhesség elején is kiír a doki vasat. Mikor már kiírta addigra teljesen kiürült belőlem. A recept nélkülik meg semmit se értek hiába szedtem.

Szülés elött 2 héttel még vénásan kaptam jó nagy dózisba vasat. Jobb a megelőzés mint a tűzoltás...

Ismerőseimnél is azt látom hogy ez a legújabb trendi nem írnak ki vasat a kismamáknak pedig kellene...Amúgy abban szerencsés alkat vagyok hogy lódózisba kaptam vasat de a gyomrom bírta és nem voltak emésztési gondjaim se. Viszont azért a visszerek előjövetelét gyorsította...Most nem vészes a hajhullásom de ami már kihullott az már nem jön vissza...Kérdésem még az almaecet készítése lenne. Szerintem a többiek is szívesen olvassák az ilyen jó praktikákat.

22. Lilibeth59 (válaszként erre: 18. - Érdekes73)
2011. nov. 8. 19:07

A vashiányról írnék először is, legalábbis, amit én tudok róla:

A legtöbb vaskészítmény szervetlen kötésben tartalmazza a vasat, ami sokszor bélrendszeri problémákat, székrekedést okozhat. Az is fontos tudnivaló, hogy a vas hatékony felszívódásához, és hasznosulásához C-, és E vitamin, valamint réz és molibdén szükséges.

Természetes vasforrások:

goji (C vitamin tartalma is kiemelkedő, sokszorosa a citroménak), zabpehely, bab, lencse, dió, spárga, őszibarack, tojássárgája, vörös húsok, sertés-és marhamáj, szív, vese, kagyló, osztriga, céklalé, búzafűlé, tejes kiőrlésű gabonák, spenót, brokkoli, fokhagyma, aszalt gyümölcsök, petrezselyem zöld,spárga, szárított vargánya, szója, valódi kakaóból készült csoki

Jobb, ha természetes úton visszük be a vitaminokat a szervezetünkbe, a szintetikus vitaminok bevitele szinte felesleges, jobb esetben nem ártanak.

Azt a bőrgyógyászt meg felejtsd el, ezért kár volt annyi éven át tanulnia....


Nem, egyáltalán nem használok bolti sampont, almaecetből pedig kb. 2 liter4 vízhez (inkább gyógynövényes kivonathoz) teszek kb. 10 ml-t. Mint írtam, az almaecetet is én csinálom, nem nagy dolog, és fillérekből megvan.

Remélem, segíthettem, ha esetleg szeretnél még valamit kérdezni, ami inkább már személyes, írjál nyugodtan priviben.

21. b486c9cf7d (válaszként erre: 20. - Érdekes73)
2011. nov. 8. 13:01

Remes osszeteteluek a Nivea termekek.

En arcra olajakat, vajakat, aloe vera levet vagy Dr. Hauschka termekeket hasznalok, de nem minden nap.

Testre Weleda koromvirag szappant, koromvirag sampont vagy Burts Bees, Hauschka termekeket es magolajakat.

Fogmosashoz zold Weleda fogkremet- mindet evek ota (kb.5-6 eve figyelek a tiszta osszetevokre). Sajnos a hajfestesrol nem tudok lemondani, az karos.


Ha hullik a hajad, a hormonjaid is nezesd meg, fogorvoshoz is el kell latogatni, barmilyen gyulladas okozhatja. Belso problemara kell gyanakodni, ritkan oldja meg csak egy szokas- vagy samponvaltas.


Amikor hullik a hajam (most is- meg szoptatok), ricinus- es kokuszolajos hajpakolast rakok fel, neha ejszakara is, csak bekendozom. Erdemes bele rozmaring illoolajat, teafa olajat cseppenteni. En utobbiakat a szoptatas miatt kihagyom.

20. Érdekes73 (válaszként erre: 16. - Ncilány)
2011. nov. 8. 09:35
Nekem érzékeny a bőröm és mostanába az arcomra a sima Nivea jött be. Már hónapok óta csak azt kenem a képemre esténként vizes lemosás után vastagon és bejött. Meg időnként fürdetőkrémmel szoktam lemosogálni a gyógyszertári unguentum hydrophilium nonionicum nevüvel az a kisbabáknak kisgyerekeknek is bevált és nincs kiütés mint pl a Johnson olajtól...Nálam bőrre az általános megoldás a fürdetőkrém / leégésre is /
2011. nov. 8. 09:30
Ja kihagytam a Varga cseppeket azzal is próbálkoztam de nem jött be... Sima olcsóbb fajta samponokat használok higitva mert a francosabb drágábbakról sok rosszat hallottam én is / a reklámot kell megfizetni / meg volt amit kaptam ajándékba és nagyon rosszat tett...
18. Érdekes73 (válaszként erre: 15. - Lilibeth59)
2011. nov. 8. 09:24

Köszi ! Nagyon jókat írtál. Majd próbálkozok. A kérdésem még annyi hogy egyáltalán nem is használsz bolti sampont ? Meg ecetből menyit használsz. Ez nagyon bíztató hogy ilyen pozitívak a tapasztalataid.

Nekem valószínü hogy a készületlenül ért terhesség

, szülés, szoptatás sokáig + egy nagyon kemény vashiány indította el a lavinát hajügyileg. Mert szülés óta / több mint 7 éve / rendszeresen hullik a hajam. Időnként egész rövidre vágatom de sok értelme nincsen kicsit leáll a hullás aztán kezdődik előről.Rengeteg vasat vitamint beszedtem már de csodák nincsenek. A bőrgyógyász meg körberöhögött hogy nem is hullik a hajam meg van akinek jobban hullik vitaminokat javasolt és annyi. Ja meg körberöhögött az akkor teljesen

rövid hajam miatt és J.I Jane-nek nevezett+ arra

tett fel kérdéseket nem e megzakkantam... Azóta persze nem voltam orvosnál. Még vérképet se csináltattam hogy állok most vasügyileg... Valahogy egy idő után belefásul az ember. Pedig nem kéne ! Szóval kalandra fel tojássampon és ecet !

17. b5ef5132a9 (válaszként erre: 2. - Ebe747bfaf)
2011. nov. 8. 09:01
Cassiát javasolnám.
2011. nov. 8. 07:31

Köszi a választ.

Tusfürdőmbe csepegtettem teafaolajat.. Testápolót arckrémet rendszeresen nem használom, kifejezetten ritka ha bekenem..

Szárítani szinte csak a fodrász évent 2 alkalommal mikor visszavágatom.. Inkább 2 fürdőlepedőt is " elhasználok " sőt kineveztem egy kámzsa sapkát ráteszekéjjelre. Ne legyen vizes a párna..

Szódabikarbóna van az a kg - os kiszerelésű is, az is jó? ( takarítás és mosás miatt vettem )

Illóolaj nekem a teafaolaj tetszik. Az a zsíros korpára is jóó állitólag..

Gondolom bedörzsölöd vele szárazon, és rajta is hagyod mint egy pakolás?

Olvastam olyant is hogy a tojás sárgája némi olajjal kikeverve, kenik rá és csak ezzel mossák..

Lehet hogy kell még más is, nem tudom..

15. Lilibeth59 (válaszként erre: 13. - Ncilány)
2011. nov. 7. 23:05

Nem csak a balzsamok tartalmaznak különféle kemikáliákat (egészségre ártalmas anyagokat).

A sampon, a tusfürdő, habfürdő. testápoló, arckrémek, lemosók stb. mind tartalmaznak. A mosóporok, öblítők szintén....

A tojássamponom: egy egész tojás (nekem se nem zsíros, se nem száraz a hajam, akinek zsíros, az csak a fehérjét, akinek száraz, az csak a tojás sárgáját használja)+ egy késhegynyi szódabikarbóna,+ citrom kifacsart leve, + egy pici sör, + attól függ, kinek milyen a haja, olyan illóolaj 1-2 csepp.

Öblítés: az utolsó öblítővízbe almaecetes, vagy citromleves. Ezeket lehet a gyógynövényes kivonatokba tenni.

Nem szárítom hajszárítóval, csak szépen megszárad magától.

Nem tudom, milyen sampont használsz, de nem az a lényeg, hogy habozzon, nem a hab tisztít. Minden samponba, hab- és tusfürdőbe tesznek SLS-t, amitől habzanak a termékek. Sajnos sokan hiszik, hogy minél jobban habzik, annál jobban tisztít. Ez nem így van. A tisztításnak semmi köze ahhoz, hogy habzik-e valami. Ez így van a mosó- és mosogatószerekkel is, nem kell, hogy habozzon, nem a hab tisztít.

Elfelejtettem írni, hogy a tojássampont száraz hajra kell felvinni, és langyos öblítővel kimosni.

14. b486c9cf7d (válaszként erre: 12. - Lilibeth59)
2011. nov. 7. 22:45

Noknel a ferfias kopaszodasnak hormonalis oka van (tul sok ferfihormon).

Elarulod, hogyan keszited a tojassampont?

2011. nov. 7. 21:26

A kemikálián a balzsamokat értettem alatta.

Régóta higitom a sampont, frissen és melegvízzel, egy erre kijelölt pohárba. (ami mellesleg a tesos gél kimérője ). ne legyen hideg a fejbőrőmnek. Habzik rendesen így is hogy hígított.

Tojás sampon saját készítésű miből van?

12. Lilibeth59 (válaszként erre: 10. - Érdekes73)
2011. nov. 7. 19:16

Igen, én használok hajöblítéshez saját készítésű almaecetet, van, hogy citrom kifacsart levét. Kb. fél éve, vagy még több, hogy saját készítésű "tojássampont" használok hajmosáshoz.

Hennával (a növény pora, nem hennás bolti hajfesték) festem a hajam.

Kókuszolaj vagy ricinusolaj pakolást szoktam alkalmazni. Van, hogy teszek bele tojássárgáját is.

Illóolajat is használok: rozmaring, jázmin stb.

A gyógynövényeket is szeretem: diólevél és dióburok, hársfa, rozmaring, levendula, zsálya..

Ezek mind nagyon jót tesznek a hajnak, fejbőrnek, hajhagymáknak.

Ötvenen túl kétoldalt elkezdett kopni a hajam, sajna egy betegségem is hozzájárult, mióta csak a fent említett dolgokat használom, szépen megszűnt ez a problémám. A hajam nem hullik, nem töredezik, csak ami természetes. Évente kb. 3x megyek fodrászhoz, akkor is csak vágatni.

Több fórumban is olvastam, hogy mivel mossák, festik, színezik a hajukat, hát nem csoda, hogy 40 évesen már sok nőnél lehet látni, hogy pl. a fejük tetején, mint a férfiaknál, kopaszodnak.

Meg kell nézni, hogy amit a fejünkre és a bőrünkre kenünk, mit tartalmaz.

Nem azt mondom, hogy ne használjon sampont, aki akarja használni. Használja, de min. 3x-ára hígítva, még akkor is, ha nem tartalmaz kőolajszármazékot vagy egyéb kemikáliát. Ez a zselékre, fixálókra, lakkokra ugyanúgy vonatkozik, mindig nézzétek meg, hogy mi a termék összetevője.

A hajfestékek, színezők pedig nagyon sokat ártanak, ezért ha valaki színezni szeretné a haját, akkor inkább használjon növényi hajszínezőt, mert nincs az a festék, se színező, ami ne lenne káros.

A táplálkozás fontos, írod, hogy Indiában sok szegény éhező nő van. Ez igaz, sajnos.

Viszont mi nézzük meg, hogy mit eszünk. Térfogatnövelővel, ízfokozóval stb. teli termékek garmadája, többet árt, mint használ.

Lásd pl. a margarin, ami szinte műanyag, a bolti só, ami tudvalevő, hogy egyik legfőbb oka a magas vérnyomásnak. A pékáruk, a szalámik mind mind káros anyagokkal vannak tele. A pirospaprika, a műtrágyázott, vegyszerezett zöldségek, gyümölcsök, had ne soroljam tovább...

Nos, az indiai nők biztos sokkal kevesebbet esznek, mint mi, így kevesebb méreganyag jut a szervezetükbe.

2011. nov. 7. 17:29

Az ecetre azt mondják, semlegesíti kiviszi maradéktalanul a bentmaradt sampont..

Én már jó pár kemikáliát, és saját kencét kipróbáltam, nem voltam egyiktől se elájulva.

Rájöttem, sűrű, hosszú, vastagszálú, és göndörrel nem lehet túl sok jót tenni. Igen a genetika amit örököltünk.

Volt pár alkalom, mikor tényleg puha volt. De nem írtam fel, mit kentem, meddig hagytam rajta stb. Így fogalmam sincs mitől volt. :( Így jártam..

2011. nov. 7. 15:54

Kérdésem az lenne hogy van e aki szokott a hajára ecetet, olajpakolást, tojáspakolást hasonló egyszerű népi módszereket használni. Őszintén mi nem Indiába élünk így másféle dolgok jöhetnek be esetleg hajbajok esetén.Az ecetről nagyon sokszor olvastam már de mindig idegenkedtem tőle. Jó lenne pozitív tapasztalatokról olvasni. A csodaszerekbe nem hiszek.A táplálkozás is érdekes kérdés mert

indiába pl.rengeteg a szegény éhező és mégis nő

a hajuk rendesen...

2011. nov. 7. 15:46

Elsősorban genetika náluk a szép és erős haj. A hozzánk is vándorolt leszármazottjaiknak sincs sok gondjuk a hajukkal...Ha valaki jó hajat örökölt az azzal bármit tehet büntetlenül aki gyatrát az meg bármit akkor se lesz csodahaja. Nekem pl szökésvöröses hajam van sose volt festve dauerolva

sose sütögettem tupirozva utoljára 25 éve volt.

Sapkát kell hordanom tavasszal-nyáron a meleg miatt / fehér bőr stb / összel-télen a hideg miatt megfázik a fejbőröm. Hajszárítózni se szoktam mert attól is rögtön korpásabb lesz...

Na és mégis hullik, töredezik, zsírosodik , korpásodik stb...

2011. nov. 7. 14:06
A gyógynövényes öblítők tényleg nagyon jók, én pl. nem is használok balzsamot (annyira nem gubancolódik csak egy kissé lesz hullámos a hajam)
2011. nov. 7. 13:35

Fürdővizedbe téve kellemesen puhítja, frissíti a bőrt, kiváló természetes hajöblítő szer. Nem is kényeztetdheted jobban magadat egy relaxáló és gyógyító rózsolajos fürdőnél! Hatását fokozhatod, ha más illóolajokkal - ilang-ilang, szőlőmag, jázmin, szantál stb. - dúsítod!

Rózsasziromról lenne szó. Napidr - on találtam.

2011. nov. 7. 12:47

Kamilla hirtelen ez jutott eszembe..

Igen régebben esővízzel mosták..

2011. nov. 7. 11:20
Engem is az érdekelne,hogy világosabb haj esetén is lehet alkalmazni? :)
2011. nov. 7. 10:24

Én sem értek igazán egyet.

A haj állapota sokmindentől függ. Már az sem mindegy, hogy kemény, vagy lágy vízzel mossuk.

Ha pedig túl gyakran formázzuk hővel, akkor ígyis, úgyis töredezni fog, hiába minden csodaszer, azon csak ideiglenesen lehet segíteni, véglegesen pedig csak ollóval...

2011. nov. 7. 10:11
Ez a cikk eleg hianyos, ha mar az indiai hajapolasrol van szo. Nem mellesleg az alacsony eletszinvonalnak koszonhetoen nem mergezik a skalpjukat ugy, mint mi.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook