Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges, hosszú, dús hajkorona fórum

Egészséges, hosszú, dús hajkorona (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egészséges, hosszú, dús hajkorona

1 2 3 4 5 6
2011. dec. 4. 22:36
Sziasztok! Na ma is kimaradt a hajmosás, de amint úgy lesz,kipróbálom! :-)
121. 3d110c269c (válaszként erre: 120. - Ncilány)
2011. dec. 4. 22:22
Az tényleg jó:)
2011. dec. 4. 22:21
Török kávésan is csináltam. Nekem tetszett a kávé illat a hajamon.
2011. dec. 4. 22:07
Én a kávézaccra esküszöm. Egy kis olajjal összekeverve hajmosás után a még vizes hajra rárakom egy fél-egy órára, és ha rendszeresen csinálom, sokkal gyorsabban nő tőle és fényesebb lesz.
118. Érdekes73 (válaszként erre: 98. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 4. 22:05
Azért én kipróbálnám. Ha látnád az én vacak hajamat nem cserélnél !
117. Ncilány (válaszként erre: 115. - Csipkerózsika)
2011. dec. 4. 04:21

Örülök hogy bejött.

Én is fogom használni. Csak azért is mert olcsóbb mint a sampon, és nem kemikália. És a hajam minősége nem rosszabb.

Értem " drótos fogású nehéz fésülni ".

( olvasd el amit írtam )

116. 31c1daa9fa (válaszként erre: 115. - Csipkerózsika)
2011. dec. 3. 22:09

Ez komolyan tetszik!

Imádom a levendula illatát, citromot meg csak az igazit használom már egy ideje. Na ezt is kipróbálom. :)

Le is mentem, mert elfelejtem.

Muszáj valamit kezdeni vele, mondom tegnap este nem bírtam vele. :(

115. Csipkerózsika (válaszként erre: 112. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 3. 22:05

Ez igaz, én is erre jutottam.

Lilibeth 59-nek hála a szuper a házi tojássampon receptért:

2db tojást felütök, jól felverem villával + késhegynyi szódabikarbóna + citomlé (kb. két evőkanálnyi, boltit használok, de persze a friss jobb) + illóolajok (3-4 csepp teafaolaj zsírosodásra + ugyanennyi levendula a jó illatért, és mert imádom). Szárazom rákenni a hajra, megdörzsölni, leöblíteni langyos vízzel.

Utána öblítővíz: 1 liter langyos vízbe kb. 3 evőkanál 10%-os ecet + pár csepp illóolaj.

Szuperjól kezelhető lesz tőle.

2011. dec. 3. 21:29
Hiszed vagy nem 2 hetente elég mosni. Poros városi levegő és nem igénylem gyakrabban. Nem zsírosodik vészesen.
113. 31c1daa9fa (válaszként erre: 111. - Ncilány)
2011. dec. 3. 21:10
Holnap kipróbálom, mert ma reggel már mostam ugyan hajat, most nem mennék még egyszer. :)
112. 31c1daa9fa (válaszként erre: 110. - Ncilány)
2011. dec. 3. 21:10

Na az én hajam is ilyen vastag! Látom a tiéd is hullámos. Ha nem szárítom meg, az enyém is.


1 éve sincs, hogy találtam egy fodrászt aki tud vele mit kezdeni.

Őszintén? Unom már a samponokat, egyik sem jó, sz*t sem érnek!

111. Ncilány (válaszként erre: 107. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 3. 21:06

Tojásost is kipróbáltam. Épp a mostani mosás előtt.

1 elég lett.

110. Ncilány (válaszként erre: 105. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 3. 21:05

Gyógyteással öblítettem, és tettem bele 20 % ecetet. 1 literes flakonba 2 evőkanálnyi volt, meg a tea. Picit lejjebb írtam róla.

És nem rosszabb mint a balzsamos kemikália után.

Komolyan mondom, írom nem samponellenesség beszél belőlem.

És bizony az enyém hosszú, sűrű, és vastagszálú.

Az is igaz nagyon nehéz jó fodrászt találni. Nem mindegyik ért az igazán sűrű hajhoz.

Naplómat megnézhetitek, nem a legjobb fotó, én próbálkoztam lefozózni...

109. Ncilány (válaszként erre: 97. - Érdekes73)
2011. dec. 3. 20:53

Nem először póbálkoztam ilyenekkel..

Szódabikarbónásat kimostam. Kicsavartam, kinyomkodtam a vizet, mert hosszú ahogy a fürdőkád fölött hajolva szoktam mosni. És szépen marad közte víz.


Olajat nem másnap, következőn tettem rá. Nem igazán akarok rákenni még, mert azt gondolom akkor hamarabb zsírosodik. Pedig száraznak mondható most is.

Nincs semmilyen szaga a hajamnak.

Aki incselkedik hogy próbálja vagy ne, lenne egy ötletem.

Ejtse meg ezt akkor ha másnap nem megy melózni..

Ha nem elégedett, nagyon enyhe samponossal mossa újból. De szerintem, erre nem lesz szükség.

Ha elfogy ez az olíva, nem biztos veszek másikat. Jó a sima olaj is. E vitamin van benne.

2011. dec. 3. 20:46
Mondjuk egy tojást nem lesz nehéz rápakolni, de elég lesz egy? :))
107. 31c1daa9fa (válaszként erre: 106. - Csipkerózsika)
2011. dec. 3. 20:46
Huhh ezt én is kipróbálom. Nincs naplód amibe le van írva? :)
2011. dec. 3. 20:43
Legutóbbi hajmosásnál kipróbáltam, hogy nem csak a fehérjét, hanem az egész tojást felhasználtam, és sokkal lágyabb, selymesebb lett a hajam, ráadásul nagyságrendekkel könnyebb bánni vele a sűrűsége miatt, mint mikor csak a fehérjét kevertem ki. Nagyon tetszik.
105. 31c1daa9fa (válaszként erre: 104. - Csipkerózsika)
2011. dec. 3. 20:42
ecetes vizes? Milyen arányban kell ezt használni?
104. Csipkerózsika (válaszként erre: 103. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 3. 20:41
Annyit tudok csak mondani rá, hogy az ecetes-vizes öblítés hajmosás után sokat lágyít a hajon, és sokkal könnyebben kezelhetővé teszi (mint a balzsam). Plusz vaddisznósörtés hajkefe.
103. 31c1daa9fa (válaszként erre: 102. - Csipkerózsika)
2011. dec. 3. 20:37
Vékony szálú hajam volt, egészen 13 éves koromig. Fenékig érő. Aztán levágattam rövidre, azóta visszanőtt majdnem akkorára, és kb azóta vastagodott, de ez nekem már nagyon durva. :(
102. Csipkerózsika (válaszként erre: 101. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 3. 20:33

Hát erre most mit mondjak, ha kevés lenne, vékony szálú, akkor az lenne a baj.

Örülj neki, hogy van, mert az évek múlásával nem gyarapodni szokott.

101. 31c1daa9fa (válaszként erre: 100. - Csipkerózsika)
2011. dec. 3. 20:16
Nem érted, hogy nem a hosszával van a baj, hanem a vastagságával? Hiába ritkíttatom, 1 hét múlva szinte a duplája nő vissza.
100. Csipkerózsika (válaszként erre: 98. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 3. 20:13

Igazából ez ugye nem kényszer, tahát nem kötelező... Aki nem bírja, annak ott az olló.

Másrészről 10 éve még én is azt hittem, hogy létezik - és konkrétan az enyém az - kezelhetetlen haj. Mára rájöttem, hogy csak hozzánemértés létezik.

A takarítástól, egyébtől másnak is belemegy a hajába a szösz, por, de mivel erre lehet számítani, lehet ellene védekezni is pl. kendővel - én a fűnyírásra szoktam nagyon rákészülni.

Egy bizonyos hossz után tényleg felejtősek a csatok, pántok, de nem MUSZÁJ olyan hosszúra meghagyni, ez csak a tulajdonoson múlik.

A hajgumi valóban megtörheti a hajat, de ha pl. lazán összefogja az ember és úgy felcsipteti egy nagyobb csattal, az kevésbé árt neki, nyárra ez jó megoldás.

Amúgy meg főként a fésüléstől törik, illetve attól, ha valaki nem használ balzsamot, csak sampon mellett a hosszú haj tényleg kezelhetetlen.

A sampont viszont mindig fel kell higítani előre, így kevesebb is fogy, meg a hajnak is egészségesebb.

A téli vasalással nem tudok vitatkozni, az felejtős. A forró levegős hajszárítás és az alapos kikefélés simít rajta. (Az enyém csigás típusú, ha kikefélem vagy megszárítom, akkor néhány nagyobb hullám marad csak benne.)


Ha valaki nem bír a sörényével, akkor mindenképp addig kell kutatni, míg egy jó fodrászt (vagy talán inkább mesterfodrászt) nem talál, aki megritkítja, kezelhető hosszúságúra vágja.

Ezzel nem kell szenvedni, ha valaki nem akar.

Nekem is évekig volt fiús frizurám.

99. 31c1daa9fa (válaszként erre: 98. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 3. 17:20
+ fodrász alig vállal be, mert ő sem mer hozzányúlni, nincs türelme, sem ideje. Igen, lehet azt mondod ez a dolga, de engem 10 ből 1 mert bevállalni. Évekig kerestem fodrászt.
2011. dec. 3. 17:16

Na aki azt hiszi ez olyan marha jó dolog, elmesélem mivel jár a hosszú, és dús hajkorona. Kíváncsi lennék, így is vágynátok-e rá?

Szóval takarítok, rongyot rázok, teregetek, akaratlanul is szöszös lesz. Ez olyan szépen belement az aljába, hogy tegnap este még mindig fésültem, és téptem, a fejbőröm ma is fáj. :(


Gazdaságosnak nem mondanám. Egy 250 ml es sampon alig tart ki. Csat, csinibb pánt felejtős, elveszik benne, kicsúszik, eltörik. Hajgumi, megtöri, és a boltban akkorát nem találni, hogy össze is fogassam vele.

Nyáron kibontott hajjal életveszélyes. Ha festve van, fehér ruha felejtős, megfogja. A víz 10x sen folyik a hátadon a lábad száráig. Télen vasalni nem lehet, 2 percen belül begöndörödik-újabb út a kócosodásra. Garantáltan akkora fejjel kelsz mintha a világ legigénytelenebb embere lennél. NINCS előnye a vastag hajnak. Csak kínlódás! Ha csak nem akarsz egész nap a tükörben, egy fésűvel pózolni. Örüljetek a vékonyabbnak, ezt komolyan mondom!

97. Érdekes73 (válaszként erre: 96. - Ncilány)
2011. dec. 3. 17:03
Jól hangzik. Most kezdted használni ? Sima vízzel nem is öblítetted le a hajad ?
2011. dec. 2. 13:38

Apróbojtorján, diólevél, csalánból csináltam erős teát. 2 - 3 evőkanálnyit mindegyikből.

Kb 2 késhegynyi szódabikarbóna, 20 csepp teafaolaj, töményen a teát, a megszokott kis " poharamban " összekevertem. Nagyon pici smpont is tettem bele. Mennyiségre nem lehetett több mint 1 teáskanálnyi. Ezt osztottam elő, és második mosásra.

Alaposan leöblítettem a " smpontól ".

Odakészítettem a maradék teát 1 literes flakonba. Pici ecet, és felhígítottam. Össszeráztam, érezzem a hőfokot. Nem túl meleg, inkább langyosan öntöttem a fejemre. Száraznak találtam a végét, kevés olívát a tenyerem közé, és belepaskoltam a hajvégekbe.

Nem lett kezelhetetlenebb mint amikor sampont, és balzsamot használtam.

95. Érdekes73 (válaszként erre: 94. - 66ed9809f6)
2011. nov. 30. 11:12
A hajhullásos fórumon lehet hogy tudja vki.
2011. nov. 24. 08:56

Sziasztok!Amit a Hajas reklámoz a tv-ben az szerintetek jó?Próbálta már valaki?

M.

93. Érdekes73 (válaszként erre: 86. - Betyárninja)
2011. nov. 21. 19:07
Samponba belekevertem úgy mostam hajat. Mintha jobb lenne a fejbőrőm de gondolom majd egy idő után látszik igazán a javulás.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook