Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerinted milyen étrend kell ahhoz, hogy hosszú és egészséges életed legyen? fórum

Szerinted milyen étrend kell ahhoz, hogy hosszú és egészséges életed legyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2018. nov. 18. 06:49
Sok zöldség, gyümölcs, tejtermék, folyadék, kevesebb hús és szénhidrát.
2018. nov. 18. 05:37
szerintem, vissza kellene térni a jó öreg házi zsírhoz,a pörchöz,szalonnához,és zsírral főzni. én ki fogom próbálni,mert sok kisfilmekben ezeket ajánlják,főleg Erdélybe.régen nem volt ennyi beteg ember,és főleg nem,ennyi kicsi gyermek mint most.a bió mitől bió,mikor a levegőt is szennyezik? semmitől!
280. bozsu55
2018. nov. 18. 04:45

Szerintem: kerülendő a konzervek, húskészítmények (felvágottak),amit csak tudsz magad készíts,jó helyről vásárolj.

Apám így érkezett 96 éves koráig

2018. nov. 18. 01:51

Az étrend mindegy.

Fejben legyél erős.

2018. nov. 18. 01:47
rengeteg gyumolcs,zoldseg,sok folyadek ivasa,kave ,alcohol hataron belul,mozgas napi szinte,es probald kerulni a stresszt.
277. peonia53 (válaszként erre: 15. - VersEmber)
2018. júl. 6. 21:03
Én 0-s vagyok és imádom a kenyeret. Sajnos sokat eszem, mivel nem vagyok kövér. Az jó hogy nem vagyok kövér,csak így egészségtelenül étkezem. Szeretnék változtatni rajta.
276. Guruljka (válaszként erre: 275. - Fincsi5)
2018. júl. 2. 17:56

Igen, valahogy igen.

Általában remekül érzem magam, de a fontosabb dolgokban eléggé leültem.

275. fincsi5 (válaszként erre: 267. - Guruljka)
2018. júl. 2. 17:50
Te??
274. Guruljka (válaszként erre: 272. - Nyamitörp)
2018. júl. 1. 20:47

No én általában, mivel dél körülébredek, 4-5 óra körül eszem először. Nálam ezután esik meg puffan. És mivel 2-3-4 óra körül alszom el, hát bizony gyakan eszem még valamit késő este.


A korán kelés önmagában még nem is lenne gond, de egyrészt azt hiszem, a kialvatlanság is számít (mert máshogy emészt a szervezet alvásban és ébrenlétben), másrészt a délután 5 utáni nem evés kicsit kellemetlen lesz. Még szerencse, hogy nem édesítem a teát sem, egy jó bögre üres, meleg tea segíteni fog.

273. Nyamitörp (válaszként erre: 272. - Nyamitörp)
2018. júl. 1. 20:36

Amíg nem kellett diétázgatnom, addig egyébként nem nagyon foglalkoztam az étkezéssel. Se időben, se mennyiségben, se összetételében. Egyedül arra próbáltam figyelni, hogy egyek zöldséget meg gyümölcsöt is, mert az nem volt favoritom, arra mindig úgy kellett rávennem magam.

Aztán mióta menteskedek, azóta jöttek ezek a furcsa dolgok. Sokszor úgy tört rám az éhség, hogy remegtem, kivert a víz és mindjárt elájulok érzésem volt. Voltak vashiányra utaló tüneteim is, meg még egy-két emésztési gond. Ezek miatt kísérletezgettem, hogy mit-mivel-mikor és valamennyit javult a helyzet.

272. Nyamitörp (válaszként erre: 271. - Guruljka)
2018. júl. 1. 20:31

Jól tetted! Én is nagyon szerettem a zabkását és általában édesen és csokisan. :-))

Én reggel 6-8 óra között szoktam reggelizni, de tudom te olyankor szoktál aludni. 13-14 óra körül ebédelek, a vacsora meg ahogy esik úgy puffan, olyan 21 óra körül általában és van, hogy 23 óra körül még eszem valamit.

271. Guruljka (válaszként erre: 270. - Nyamitörp)
2018. júl. 1. 20:23

Nem tudom, Te mikor reggelizel, de ez a reggeli ha legközelebb is ezt fogja mutatni, akkor nem marhaság. Ha kellő idő telt el a felébredés óta, akkor én is meg tudom enni. Másképpen telít, illetve jóllakat anélkül, hogy feltűnően telítene.

Most azért bevertem egy tejbe-zabkását, és a csokis fehérjeporomon kívül egy kanál cukrot is kevertem bele. Nem szeretek undok lenni, de most mintha a kisördög bújt volna belém. :D

270. Nyamitörp (válaszként erre: 266. - Guruljka)
2018. júl. 1. 20:11
Én sokszor eszem reggelire szalonnás tojást. Nagyon szeretem és délutánig nem vagyok éhes utána. Ettől függetlenül azért szoktam ebédelni, de nem az éhség miatt.
269. Nyamitörp (válaszként erre: 262. - 18e07f228e)
2018. júl. 1. 20:10
Én főként glutén meg tej, de csak mert muszáj. Nálam pl. pont azóta jelentek meg ezek néha leesik a vércukor szintem tünetek, mióta diétázom. Soha nem érzékeltem, hogy baj lenne a cukrommal és az éhgyomorra mért mindig közelített a felső határhoz, de azért értéken belül maradt.
268. ab61752c45 (válaszként erre: 265. - 18e07f228e)
2018. júl. 1. 20:02
vagy ráfogjuk.
267. Guruljka (válaszként erre: 265. - 18e07f228e)
2018. júl. 1. 19:38

Szerintem van.. :D Ahogy elnézem magamat!

Lelkileg régóta nem topon, hanem toprongyon vagyok, de ezzel nem tudok mit kezdeni.

2018. júl. 1. 19:37

Na ezt kipróbálom máskor is, mert egy alkalom nem alkalom.


tegnap felfigyeltem arra, hogy az életmódműsorban kipróbálták, melyik típusú reggeli a leghasznosabb. Az elejéről épp lemaradtam, de kiderült, hogy a bacon és tojás az, ami a legjobb, ez indítja a legjobban a napot.


No, gondoltam, ezt kipróbálom, de annak fenntartásával, hogy a reggeli a nap első étkezése, időponttól függetlenül. Annak dacára, hogy rendszerint valami jó kis zabkása szokott lenni az első eledelem.

Amúgy is volt itthon no nem bacon, hanem füstölt-főtt tarja, amit már muszáj megenni Pont jó lesz, ha alaposan átsütöm.

Megtettem, átsütöttem, egy tojást ütöttem rá. Kevés kenyérrel megettem.

Ami azt illeti, ennek már 5-7 órája, és még mindig nem vagyok éhes. Viszont undok vagyok és feszült.

Ugyanakkor nincs gusztusom enni, kivéve hogy el fog fogyni a zöldpaprika, mert azt rágcsálom el jól megsózva. Semmi édeset vagy simán szénhidrátosat nem kívánok.

265. 18e07f228e (válaszként erre: 263. - Guruljka)
2018. júl. 1. 19:33
Nincs olyan ,hogy valaki lusta,annak mindig oka van testi vagy lelki.
264. 18e07f228e (válaszként erre: 263. - Guruljka)
2018. júl. 1. 19:32
Majd írd meg mi az eredmény , kíváncsi vagyok milyen értékeid lettek.
263. Guruljka (válaszként erre: 257. - 18e07f228e)
2018. júl. 1. 19:13

Szerintem nekem csak az antilustamin gurult el. : D

Majd kiderül. Szerdán elhozom a laborleletet is, mert csak a doki látta eddig, neki megküldték. Én meg külön emiatt nem buszoztam be a városba.

A pajzsmirigy még az, ami esetleg...

262. 18e07f228e (válaszként erre: 259. - Nyamitörp)
2018. júl. 1. 18:44
Én is intek mindenkit a túlzottan szigorú mentességektől, főleg ha nem súlyosak annyira tünetei. Szigorúan én is csak a tej-tojás-kakaó szentháromságra tartom a diétám, a többit csak csökkentem meg próbálom kerülni.
261. 18e07f228e (válaszként erre: 258. - Nyamitörp)
2018. júl. 1. 18:41
Egy ideig az elején direkt mértem mindig minden helyzetben és kialudva / kialvatlanul, idegesen/nyugodtan, betegen /egészségesen ,mensessel/ nélküle stb..., hogy tudjam viszonyítani a közérzetem és a cukorétket. Ebből kialakult egy tapasztalati kép, úgy most már csak akkor mérem, ha régen nem mértem, vagy ha nagyon ilyen vagy olyan közérzetet pl. túlzott fáradtságot érzek magamon. Nálam már 8,3 körül megjelenik a- hújde nemállokfel innen soha szindróma- akkor tudom ,hogy többet ettem valamiből és akkor lemozgom pl. szobabicajon vagy lépcsőzök egyet párszor oda-vissza, arra egyből rendeződik.
260. 18e07f228e (válaszként erre: 256. - Nyamitörp)
2018. júl. 1. 18:33
Most látom, ahogy előkerestem a leletet, hogy nem hisztamin, hanem IgE volt az egyik tétel. 103 volt, és 158 ig van a referencia érték. Amúgy antihisztaminra az én tüneteim is rendeződnek, de csak alkalmanként szedem, mert olyanokat álmodok tőle, mintha az éjjel valami folytatásos lidércregény lenne- Vagy érettségizek vagy katonák kergetnek -úgyhogy nem mindig ébredek normál pulzussal.
259. Nyamitörp (válaszként erre: 255. - 18e07f228e)
2018. júl. 1. 18:30

Szerintem egyébként is vigyázni kell a mentes diétákkal. Nagyon átrendezi az emésztést, enzim termelést, egy szóval az egész anyagcserét és ez is sok betegséget, szerv károsodást idézhet elő.

Én nem vagyok ellensége a szénhidrátnak. Az tény, hogy a túlzott bevitele nem ajánlott, de megvonni teljesen is hülyeség.

Ebben a cikkben legalább elmagyarázza a hölgy, hogy miért fontos, hogy a cukorbetegek ne csak a ch mennyiségre figyeljenek.

258. Nyamitörp (válaszként erre: 255. - 18e07f228e)
2018. júl. 1. 18:26
Én mérni nem szoktam a vércukor szintem, bár van itthon mérőm. Én azt vettem észre magamon, hogy gyorsan felszívódó szénhidrátot a legjobban akkor tolerálja a szerveztem, ha délután eszem, de ilyenkor is jobb, ha eszem mellé lassú felszívódásút is. Este, ha gyorsat eszem, akkor reggel éhesen ébredek. Reggelire ha gyorsat eszem, akkor meg szédülök és felmegy a pulzusom. Általában gyorsan elmúlnak ezek a tünetek, de azért pár perc erejéig sem jó érzés. Számolgatni nem szoktam, saccra, szerintem kicsivel több ch-t eszem a 160 gr-nál. Én inkább a kalóriát kezdtem el figyelni, mert kicsit hízni szeretnék. :-)
257. 18e07f228e (válaszként erre: 254. - Guruljka)
2018. júl. 1. 18:22
Már az enyhén magasabb cukorérték is okoz, olyan-soha nem bírok innen felállni és nincs kedvem semmihez-érzést. Én már azt hittem, hogy daganatos vagyok olyan "lusta" lettem. Aztán mióta rendeztem a cukromat pattanok bármikor ha dolgom van.
2018. júl. 1. 18:20

Én a Synlab-nál csináltattam hisztamin intolerancia vizsgálatot.

Ott úgy van, hogy:

Referencia érték: 10-100 U/ml

Nekem 16 lett az eredményem, de én se nagyon bírom a magas hisztamin tartalmú ételeket, meg a hisztamin felszabadítókat sem. Az antihisztamin segít valamennyit a helyzeten, de azért próbálom kerülni ezeket az ételeket.

255. 18e07f228e (válaszként erre: 252. - Nyamitörp)
2018. júl. 1. 18:19
Azt nem tudom mennyire hiteles és tudományos, amit ír. Azt viszont ő is osztja, hogy nem szabad túlzott szénhidrát szegénységbe vagy mentességbe átcsapni az étrenddel, hanem a 150 g-ot lehetőleg meg kell enni naponta. Én is megfigyeltem, hogy ha túl korán vacsorázok és túl keveset,másnap reggel annál magasabb a cukrom, pedig elvileg fordítva várná az ember. De viszont az sem jó ha túl későn és túl sokat, mert akkor is magasabb.
254. Guruljka (válaszként erre: 250. - 18e07f228e)
2018. júl. 1. 18:08

Nem is az irányelvekkel van nekem bajom, hanem azzal, hogy ha nem lennék lusta elmenni még a boltba is, akkor én vásárolnék, nem a fiam céduláról. Más lenne ám a választék!

A biciklimmel még mindig nem barátkoztam össze teljesen, de már gyalogolnom se kellene.

Mégis sok mindent elkövetek, hogy ne kelljen kimennem az utcára.

Most is itt dumálok lyukat a hasatokba, a munka megnyitva a háttérben. Náha oda is írok pár sort, ma biztosan készen lesz, ez a lényeg. De ha valaki megkérdezi, miért nem megyek ki bringázni, akkor rávágom, hogy "mert dolgozom".

253. 18e07f228e (válaszként erre: 249. - Nyamitörp)
2018. júl. 1. 18:04
Hisztaminra allergia vizsgálatom volt vérből, ami mellett van egy számérték amiről eddig se neten se sehol nem tudtam kideríteni, hogy az sokat vagy keveset jelent. De a hisztamin tartalmú ételekre vannak tüneteim, úgyhogy csökkentettem azokat is.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook