Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges, hosszú, dús hajkorona fórum

Egészséges, hosszú, dús hajkorona (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egészséges, hosszú, dús hajkorona

1 2 3 4 5 6
152. Lilibeth59 (válaszként erre: 2. - Ebe747bfaf)
2013. aug. 13. 14:20
Őrőlt kamilla, rozmaring, rebarbaragyökér, Cassia (szőke hennaként emlegetik)alkalmas a fehér, az ősz, a szőkített, a természetes szőke és a világosbarna hajra.
2013. júl. 14. 21:08
genetika :D
2013. jún. 30. 17:32

Írnék még a görögszénáról, mint nagyon jó hajápolóról, hajhullás ellen is kiváló.


Hajápolás, korpásódás – hajhullás ellen:

A görögszénamagból a lent leírt eljárással masszát kell készíteni, majd a masszát a fejbőrbe kell masszírozni. Ügyeljünk, hogy a massza befedje az egész fejbőrt. A keverék állaga nagyon csúszós (mivel a görögszéna rengeteg természetes nyálkát tartalmaz) ezért kellemes érzés a fejbőrbe masszírozni. Ezután csavarjuk be a hajunkat (pl zuhanysapka), hogy megakadályozzuk a paszta kiszáradását(kiszáradás esetén nehezebb lemosni). Várjunk körülbelül 30 percet, azután bő vízzel alaposan öblítsük le. Ajánlatos a műveletet este végezni, mivel a haj enyhén juhar illatú lehet a kezelést követően. A megmaradt massza hűtőben tárolva felhasználható a következő alkalommal.


Ha magot használunk:

Vegyünk egy fél csésze szárított görögszénamagot, tegyük egy tálba, majd adjunk hozzá 1 csésze vizet.

Áztassuk a magot egy éjszakán keresztül (~ 8óra).

Reggel a vizet leszűrve, az ázott magot tegyük egy turmix gépbe.

Adjunk hozzá egy kevés - előzőleg leszűrt - vizet, és turmixoljuk össze, míg össze nem áll egy sűrű csomómentes pasztává.

( A maradék vizet érdemes meginni, mert sok oldott vitamint tartalmaz)

A masszát vigyük fel a fejbőrre, hogy azt teljesen lefedje.

Fedjük le a kezelt területet, hogy megakadályozzuk a massza kiszáradását.

30perc után bő vízzel öblítsük le.


Ha őrleményt/port használunk:

Egy teáskanálnyi görögszéna port keverjünk össze vízzel.

Keverjük addig, míg egy csomómentes masszát nem kapunk.

A masszát felvisszük a hajunkra, és a továbbiakban is ugyanúgy járunk el, mint fent már írtam.


Próbáljátok ki, érdemes!

149. Lilibeth59 (válaszként erre: 146. - Bársony)
2013. jún. 26. 18:40

Nézd meg a samponod összetevőit! Ezeket vedd figyelembe:

A samponok káros hatásairól manapság elég sokat lehet hallani. Milyen egészségkárosító anyagok fordulhatnak elő bennük?

A legáltalánosabb az SLS vagy Sodium Laureth Sulfat, vagy (Nátrium Lauryl Sulfát). Ha megnézünk egy sampont, általában az összetevők elején áll, tehát bőségesen van benne. Erősen habzó anyag, de igen károsítja, kiszárítja a hajat, erős allergizáló, gyakran okoz ekcémát. Különösen szembe kerülése esetén okozhat maradandó szemkárosodást.

A szilikon ( Dimethicon, Diethylmethicon, Ethylmethicon néven jelzik) is igen gyakran használt a samponokban, hajkondicionálókban és hajápolókban. Selymessé és könnyen fésülhetővé teszik a hajat, de vékony filmbevonatot képez a fejbőrön és a hajszálakon, ezért blokkolják a sejtek működését. Hosszú távú használat esetén a hajgyökér eltömődik, és hajhullást okozhat.

A minoxidil vérnyomáscsökkentő szer, amelyet gyakran használnak a hajtonikokban. Segíti a hajnövekedést, ugyanakkor alacsony vérnyomást, szívbetegséget okozhat. Alkalmazásának befejezését követően pár hónap elteltével a haj ismét kihullik.

A parabén (methyl-, ethyl-, propyl-, buthylparaben) szinte minden – nem bio - kozmetikumban megtalálható, mert jó tartósítószer. De befolyásolja a hormonrendszer működését és rákkeltő lehet.

Szintetikus illat- és szinezőanyagok, és még számos más finomság turbózza még fel a sampont, nem mellesleg minden kozmetikumot.


Most érdemes a fürdőszobádban szétnézni, és elolvasni a sampon összetevőit. Ha elég ijesztő, sok idegen név és összetevő van, érdemes megfontolni valami más, vegyszermentes hajápoló megoldást.


Nem a Shikakai porral mosunk hajat, hanem így kell használni:


1-2 evőkanál shikakai port (hajhosszúságtól függően) elkeverünk 5-10 evőkanál forró vízzel addig, amíg egy homogén masszát nem kapunk. Testhőmérsékletűre hagyjuk hülni, majd a nedves hajra felkenjük és 10-15 percig hagyjuk hatni.

Esetleg hagyhatjuk egész éjszakán át állni, esetleg tehetünk hozzá reetha (indiai mosódió) és amlaport is vagy egy pár csepp citromlevet, de ez nem szükséges, mindenki maga döntse el.

Egy 30 perces hatóidő intenzívebbé teszi a hajra és a fejbőrre gyakorolt hatást. Csak tiszta vízzel öblítjük le. Végezhetünk utána almaecetes öblítést 1 csepp citromolajjal, de ez is elhagyható, a tiszta vizes öblítés is elég. A Shikakai könnyen kimosható, szép csillogó és jó illatú lesz a haj, mintha samponnal vagy sampon-szappannal mostuk volna meg.

Ha érdekel, hogy hol szerezhető be, írjál privit, úgy tudom, ide nem lehet....


Szódabikarbónával én is mostam régebben hajat, de én feloldottam meleg vízben és tettem bele levendula illót. Volt, hogy a vízzel alaposan felhigított samponomba tettem egy mokkáskanálnyit. Aztán észrevettem, hogy a hennával festett hajam színét fakítja, így kerestem mást, így találtam rá a már említett növényi porokra, amik nekem tökéletesen beváltak.

148. Bársony (válaszként erre: 147. - Ncilány)
2013. jún. 26. 10:45

Köszi a választ. :)


A szódabikarbónát milyen hajtípusra használtad? Jó festett hajra is?

147. Ncilány (válaszként erre: 146. - Bársony)
2013. jún. 26. 05:23

" Lehet, hogy hülye a kérdésem, de hogy lehet porral hajat mosni? "

Nem hülye kérdés. Igaz én szódabikarbónát használtam. A fejbőrre a haj közé szórtam. Kb úgy mint amikor festik az ecsettel, csak az ujjaimat használtam.

Csináltam olyant is, tojásfehérjét felvertem, és abba kevertem a szódabikarbónát. És teafaolaj is került ebbe a keverékbe. Ecsettel vittem fel a fejbőrre. Sárgáját méz, kis étolajat kevertem össze, ezt a hajvégre kentem.

Fejbőrről a mosáskor szépen végigfolyt a szódabikarbóna, és az tisztít, habzás nélkül.

146. Bársony (válaszként erre: 145. - Lilibeth59)
2013. jún. 25. 23:03

Köszi szépen a tanácsot. :)


Nem szoktam vizesen fésülni, és hajszárítót mostanában (mivel meleg van) nem nagyon használok.


Elseve sampont használok. Ezt nagyon szeretem és tényleg puha, fényes lesz tőle a hajam. Viszont nagyon hamar nehezen kifésülhető lesz és szárazak a végek.


Ez a shikakai por hol kapható? Én még soha nem hallottam róla.


Lehet, hogy hülye a kérdésem, de hogy lehet porral hajat mosni?

145. Lilibeth59 (válaszként erre: 144. - Bársony)
2013. jún. 25. 20:28

Vizes hajat nem szabad fésülni, kerüld a hajszárító használatát, nem tudom, milyen sampont használsz? Milyen gyakran mosol hajat?

Ne használj meleg vizet hajmosáshoz/öblítéshez, éppen csak langyosat.

Nem mondom, hogy ne fesd a hajad, Te tudod, de biztosan tudod, hogy rosszat teszel vele....


Próbáld ki ezt:

A shikakai por minden hajtípusra alkalmas, beleértve a festett hajat is. Gyengéden mos, nem változtatja meg a haj pH-értékét, selymessé, fényessé, könnyen fésülhetővé teszi a hajat, erősíti a hajgyökereket.


A shikakai természetes pH-ja a hajat lággyá teszi,rendszeres használatával megelőzhető a száraz, töredező hajvég, a fésülés általi töredezettség, a hosszú és dús haj esetén is. A shikakai gyümölcs kivonata gyengéden tisztítja a hajat és fokozza annak természetes fényét és puhaságát.

2013. jún. 24. 19:43

Sziasztok!


Tudnátok nekem tanácsot adni hajügyben? :)


Festem a hajam szőkére, kb. havonta, másfél havonta egyszer. Ez az egy "bűn", amit elkövetek ellene.


Nem használok zselét, lakkot sem, nem vasalom.


Viszont a hajvégek elég szárazak. Ha megmosom, tényleg nagyon szép a hajam, viszont már másnap nehezen kezelhető, alig tudom kifésülni.


Mit kellene használnom?

2013. jún. 24. 19:33

Én újabban ezeket használom, ezekkel mosok, illetve kondícionálom a hajam. Hennával szoktam keverni, ha színezni/festeni is szeretnék.


Görörgszéna, hibiszkuszvirág, kurkuma, Shikakai és Amla. Ezek gyógy- és fűszernövények, nem kell a hagyományos samponokat, festékeket használni, kitűnően tisztítanak, kondícionálnak, semmi szükség bolti vegyszeres hajmosásra.


Shikakai por -a neve azt jelenti "gyümölcs a hajra"- egy kíváló kondícionáló. Tisztítja a fejbőrt, megszünteti a fejbőr viszketését és a korpát, fényt és tartást ad a hajnak. Elősegíti a hajnövekedést, ezáltal a haj erősebb és könnyen fésülhetővé válik.


Az amla az egyik legjobb formája a természetes C-vitaminnak,tisztítja, táplálja, kondicionálja és dúsítja a hajat, serkenti a hajhagymákat, így jelentősen csökkenti a hajhullást.

Az amla indiai pöszméte néven közismert. Szankszrit neve az amla, arra utal, hogy a legjobb gyógyító. A növény minden részét használják különböző ayurvédikus herba-termékekbe, beleértve a gyümölcsét, magját, levelét, gyökerét, kérgét és virágját.

A kurkuma, a hibiszkusz és a többi is mind nagyon bevált nekem, ha nagyon meleg van, hetente, de inkább kéthetente használom valamelyik keveréket, amihez épp kedvem van.


Próbáljátok ki, megéri!

2013. jan. 4. 16:38

Kávés kotyvaszt én is tettem a hajamra. Szerintem is van kávé szaga a hajnak, hiába használtam balzsamot.

De jobb a kávé szag, mint a cigifüst.

141. kubu20
2013. jan. 4. 09:35

sziasztok,én a kávés hajpakolást használom jóideje,és szerintem tényleg többet nőt a hajam mostanság,pedig eléggé elvan töredezve.Akinek azzal van gondja,hogy a kávé lepotyog,folyik és mindent összeken,az tegye be a mikróba 5mp-re a tojássárgájából,1 kanál ecetből,1 kanál citromléből és 2kanál kávéból álló masszát,mert így össze fog állni a tojás miatt hab állagúvá,majd utána tegyünk hozzá kevés szalalkálit ,ami kioldja a koffeint a kávéból.a legjobb ha tesztek hozzá még 1 kanál olívaolajat,ricinust vagy akár rendes napraforgóolajat.De én csak néha szkotam. FIGYELEM! ez a hajpakolás nagyon büdös! ha utána nem öblítitek le kamillateával vagy samponoztok akkor sokáig kávé illatú lesz a fejetek :D

mindenkinek máshogy hat de nekem,sokmindennel ellentétben ez bevált:)

140. Csipkerózsika (válaszként erre: 139. - Érdekes73)
2011. dec. 31. 12:41
Én sima boltit használok, persze a házi gondolom még jobb, de nekem nincs.
139. Érdekes73 (válaszként erre: 135. - Csipkerózsika)
2011. dec. 29. 23:11
Milyen ecet jött be neked ?
2011. dec. 29. 21:32
Ma száraz hajra tettem fel szűz kókuszolaj + 1 tojássárgája pakolást. Kb. félóra múlva lemostam 1 egész tojás + a tojásfehérje + kifacsart citromlé + bórax keverékkel, amit villával jól felhabosítottam. Öblítés tiszta víz, majd almaecetes víz, majd rózsavizes víz. Azt már nem mostam ki. A hajam szép selymes állagú, könnyen formázható, majd elfelejtettem, nem használok hajszárítót. Egy hétig, de talán tovább is, nem lesz gond a hajammal, nem kell mosni. Aptya megjegyezte, hogy "De jó illata van a hajadnak".
137. Csipkerózsika (válaszként erre: 136. - Betyárninja)
2011. dec. 29. 19:04
Az enyém is bongyor, és ettől még inkább hajlamos a kiszáradásra.
136. Betyárninja (válaszként erre: 135. - Csipkerózsika)
2011. dec. 29. 18:52
Én ma riciztem újra, és nagyon puha lett tőle, igaz hullámos (nem tudom hullámosít-e az olaj, de alapból van egy kis hullám a hajam végei felé)
2011. dec. 29. 18:38

A múltkor két flakon alján is maradt egy kevés samponom, úgy döntöttem, nem dobom ki, még elhasználom őket. (Ebben némi lustaság is belejátszott.)

Hát úgy éreztem utána, hogy "zörög" a hajam tőlük, még balzsammal együtt is csontszáraz volt mosás után.

Ha elfogynak, én többet ilyen vackot nem kenek a fejemre...

Egyébként vizesen a tojássampon után is durvának érződik a hajam, az ecetes öblítés az, ami csodásan lággyá teszi.

134. Érdekes73 (válaszként erre: 127. - 53724e8e8d)
2011. dec. 28. 22:24

Szerintem se vmi nem reklámozottat inkább....

Meg próbálj ki vmi hajpakolást / lehet természetes is /

2011. dec. 28. 16:54
A lényeg hogy nem zsírosabb csak hajpakolásokat készítek a hajamra ezért kell a heti 2 alkalom amúgy heti 1alkalom is (bőven) elég neki.
2011. dec. 28. 16:53
Heti egy alkalom tényleg elég - heti kétszer csak a ricinusos pakolás miatt mosom ill. nyáron, akkor szörnyen néz ki... :\
2011. dec. 28. 16:45
Sajna már finomítottat " spájzoltam ". Kamrás verziót nem tudom kipróbálni, nincs spájzunk. Ha tartós kaját akarok venni bizony azt máshova kell eltennem, helyhiány miatt.
130. Lilibeth59 (válaszként erre: 109. - Ncilány)
2011. dec. 28. 16:18
A sima olaj alatt gondolom a finomított napraforgó olajat érted. Hát, én csak azt tanácsolnám Neked, hogy jó, ne vegyél olívát, de ne is a finomított napraforgót, hanem a hidegen sajtoltat, az tartalmaz sok A, D és E vitamint, a finomított és a hidegen sajtolt között kb. az a különbség, mint a vaj és a margarin között. Ugye, tudod, hogy hiába teszed ki a margarint a kamrába, vagy akár a kukorica tárolóba? Az egerek hozzá sem nyúlnak, mert tudják, hogy nem étel....
2011. dec. 28. 15:25
köszi...
128. b5ef5132a9 (válaszként erre: 127. - 53724e8e8d)
2011. dec. 28. 14:02

Nem.

Inkább, vmi bio terméket.

2011. dec. 28. 13:36
Sziasztok nagyon ki van száradva a hajam és hullik szerintetek kipróbáljam a nive hajegyenesitő sapmont beválhat?
126. Ncilány (válaszként erre: 124. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 5. 10:41

2 hetet kibír az enyém. Egyénfüggő, és ki milyen " koszba " melózik.

( van egy pár boltos ismerősöm. az egyik leányzónak hamar zsírosodhat a haja. nem gondolom róla hogy IGÉNYTELEN lenne. szerintem a napinál nincs ideje zsírosodni. pl " recepción dolgozik ott tényleg kell adni a külsőre. de akkor se kell naponta mosni. hol koszolódik be? ott ül egész műszakba. még csak bagó szaga se lehet, főleg ha nem megy abba a helyiségbe ahol bagóznak. talán ide is igaz : fejben dől el minden. ha téged nem zavar hogy már kezd zsírosodni, senki ne szabja meg neked hogy kell az 5 naponkénti. főleg ha azt tapasztalod : Jé könnyebb fésülni! szerintem itt is a kereskedelem, reklám befolyásol minket. ott biztosan a videó lassításával manipulálják hogy milyen gyönyörű a haj. Néha tettek az enyémre is habot. alig tudtam fésülni, nem láttam hasznát. Hajlakktól is ugyan ezt tapasztaltam. fodrász kellékesnél legalább 3 fajta nagy tégelyes balzsamot kipróbáltam. míg nem száradt meg, klassz volt. száradás után mint a drót, semmi javulás nem éreztem mert vastag és sűrű még szerencsére. lejjeb írt " kotyvasztól " se lett tökéletes, de rosszabb se. sőt inkább pici javulást érzek. pici olaj a száraz végére nem árt. főleg ha a nadrágba be tudnád tűrni a végét, mert olyan hosszú).

Hosszú lettem.

125. Érdekes73 (válaszként erre: 123. - Ncilány)
2011. dec. 5. 10:05

Szerintem egyénenként függő . Milyen az alap hajtípusa normál zsíros vagy száraz meg persze miket csinált vele...De naponta hülyeség mosni meg heti kettőnél többször se érdemes. Van akinek

2 hét után se néz ki zsírosnak van akinek meg 2 nap után is...De én még ott tartottam a gyakoribb hajmosás hajlamosít a gyorsabb zsírosodásra .De

akkor tényleg kevesebb sampont tudnának rásózni az

emberekre...

124. 31c1daa9fa (válaszként erre: 123. - Ncilány)
2011. dec. 5. 09:19
Mit javasolsz, milyen gyakran kéne mosni? :)
2011. dec. 5. 09:06

Szerintem hetenkéntinél gyakrabban nem kellene mosni.

Mondják hogy nem zsírosodik jobban ha akár naponta is mossa valaki..

Mitől zsírosodna ha minden nap megmossa, a saját " faggyú " termelését befolyásolja.

De akkor kevesebb kemikália fogyna.. Drogériák lehúzhatnák a rolót..

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook