Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges, hosszú, dús hajkorona fórum

Egészséges, hosszú, dús hajkorona (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egészséges, hosszú, dús hajkorona

1 2 3 4 5 6
2011. nov. 21. 19:00
Enyém is porzik.. Én simán körömkefével és szappannal sikálom át. Hajmosáskor ejtem meg.
91. Csipkerózsika (válaszként erre: 81. - Csipkerózsika)
2011. nov. 21. 18:36

Közben másik boltban találtam fanyelűt is, ami jóval kisebb, beszereztem egy olyat is.

Nagyon meg vagyok vele elégedve. Elméletileg elég hetente egyszer tisztítani, de nekem már muszáj volt mindkettőt kimosni, mert hihetetlen, hogy mit kiszedett a hajamból/fejemről.

90. Ncilány (válaszként erre: 89. - Betyárninja)
2011. nov. 17. 21:12

Enyém má csak akkor ha becsavárják ;(

Nekem is hosszú.

2011. nov. 17. 20:59
Szárazon is lehet de nekem nagyon hosszú a hajam és úgy elég macerás lett volna (minden hajszálam úgy hllámosodik ahogy kedve tartja ha meg még nedveség éri... pff) :D
2011. nov. 17. 19:39

Egyik netes oldalon szárazon oszlasuk el a fejbőrön a szódabikarbónát. Utána mossuk meg.

Csalán, diólevél is jó állitólag.

Volt egy sampon, " 7 gyógynövény volt benne ".

Ez volt ráírva. Nevét nem tudom.

2011. nov. 17. 19:33
Hajmosás után pedig gyógynövényes öblítőt használok (nem balzsam, csak a növény forrázata). A gyógynövényes üzletben az eladó korpára zsurlót és bojtorjánt ajánlott - de azt hiszem jó még a rozmaring és a menta is :)
86. Betyárninja (válaszként erre: 56. - Érdekes73)
2011. nov. 17. 19:30
Egy kevés meleg vízben oldom fel és vattapamaccsal felviszem a hajamra és hagyom állni. Utána hajat mosok és volt nincs korpa - a viszketést is elmulasztotta :)
85. Ncilány (válaszként erre: 84. - Lilibeth59)
2011. nov. 17. 19:09
Írtam privit.
84. Lilibeth59 (válaszként erre: 82. - Ncilány)
2011. nov. 17. 17:37
Hogyan használod?
2011. nov. 16. 21:23
Főzete
2011. nov. 16. 21:23
A babérlevél is jó hajápolószer.
81. Csipkerózsika (válaszként erre: 79. - Ncilány)
2011. nov. 16. 20:45
Én is ott vettem, kétféle volt, 2.300-ért és 3.300-ért, a nagyobbat vettem meg. Annyi hibája van, hogy a nyele műanyag, de csak ilyen volt, illetve vegyes sörtéjű, amiről te is írtál.
80. Érdekes73 (válaszként erre: 74. - Lilibeth59)
2011. nov. 16. 17:56

Köszi a tippeket ! Egyenlőre még barátkozom a gondolattal.Igazad van vissza kéne térni az alapokhoz amikor még a tej tejből volt a sajt is és nem szintetikus E vackokkal, színezékekkel, tartósítószerekkel, ízfokozókkal voltak tele az élelmiszerek. A tartós hajfelvarrás meg amúgy foltos kopaszodást okoz / A Naomis képek elég brutálisak / Vagyis pont az ellenkező lesz a végeredmény.Hosszútávon a minél természetesebb a

legjobb.

79. Ncilány (válaszként erre: 78. - Csipkerózsika)
2011. nov. 16. 06:38

Fodrász kellékes boltba vettem tavaly nyáron. Húzós volt, azt hiszem 1500 Ft fölött.

Kétfélét láttam mikor én is ilyent kerestem ilyen hajkefét.

Az egyikbe a szőr mellett van egy szál " műanyag ". Ilyennel a fodrászom fésüli át. Nekem fekete szőrű és nincs benne az a műanyag. Az kiáll külömben a többi szőrtől.

Enyémet a vőm egy szálat megpörzsölt belőle, és a szaga miatt biztosan állati szőrből van...

78. Csipkerózsika (válaszként erre: 73. - Lilibeth59)
2011. nov. 15. 22:43

A hajvégem nem törik, mert balzsamot mindig használtam, és ritkán fésültem.

No az első tapasztalataim a következők:

Baromi furán éreztem magam, míg a konyhában "összekotyvasztottam" a "sampont". Az állagától nagyon zavarba jöttem először, kicsit kételkedni is kezdtem, hogy fog-e ez tisztítani, meg nem is igazán tudtam hogy álljak neki beledörzsölni a hajamba, mivelhogy jó folyékony lett (valami pohárszerűt fogok használni ezután).

Aztán meglepődve tapasztaltam, hogy sötét lé csorog ki a hajamból, amit vasárnap este mostam meg jó alaposan samponnal. Szóval tényleg tisztít ez az egyveleg.

Mostmár megszáradt, és a látvány is rendben van: sokkal dúsabbnak tűnik, mint máskor, főleg a tövénél. Kicsit keményebb a szokásosnál - gondolom az ecettől - , de a tapintása mégis jobb mint volt. Ez így ellentmondónak tűnik, ezért magyarázom.

Korábban nem nagyon szerettem a hosszabb hajat, mert mindig úgy éreztem, hogy böki, szúrja a bőrömet, amikor hozzáér valahol. (Valószínűleg a benne maradt sampon irritálta.)

Szóval a hajam keménysége ellenére ez az érzés most abszolút nincs, sokkal jobb hozzáérni, nem "bök".

Nagyon tetszik, hogy nincs vegyszerszag, és bár kicsit sok lett az olaj szerintem, mégsem erős, hanem nagyon finom, természetes illatú lett.

Egyelőre ennyi a tapasztalatom, eddig jónak tűnik a dolog.

A keménység miatt most viszont valóban kívánja a kefélést, de műanyaggal nem állok neki, holnap megyek venni valami jót, vaddisznósörtéset, ha kapok.

77. b486c9cf7d (válaszként erre: 75. - Eny***)
2011. nov. 15. 22:05
Jo minoseguek, regen hasznaltam sampont, balzsamot es fogkremeket ebbol a markabol.
76. Lilibeth59 (válaszként erre: 75. - Eny***)
2011. nov. 15. 21:55

Együtt olvasztom fel vízfürdőben, nem mikróban, nyáron, ha süt a Nap, akkor a Napon.

A sampon, amit vettél, utánanéztem, nagyon jó összetevőket tartalmaz, tényleg használd nyugodtan, nincs benne semmi káros összetevő.

Lehet, hogy elcsábulok? Bár már megszoktam az én jó kis tojássamponomat, de pl. ha fodrászhoz megyek hajat vágatni, elvihetném, hogy ezzel mossa meg..

Aztán itt van Aptya, Ő sajna nem hajlandó tojással hajat mosni. Vettem pár hónapja neki egy kímélő sampont, bár az összetevői között találtam olyant, ami kétséges, hogy nem árt-e? Azt csinálom, hogy kb. háromszorosára felhígítom mosódió főzettel, de azt hiszem, megveszem ezt a sampont, ez jobb, és hígítani ezt is lehet, úgyhogy sokáig elég lesz.

Köszönöm!

75. Eny*** (válaszként erre: 70. - Lilibeth59)
2011. nov. 15. 19:56

A shea vajat felolvasztod és úgy kevered össze az olajokkal? Mert amúgy elég kemény az állaga. Ezt is tuti kipróbálom :), így tovább is kitart majd egy tégely.

A sampon amit vettem Urtekram márkájú. Összetevői: víz, aloe vera, kókusz-és kukorica cukor szappan, növényi glicerin, citromsav, levendula virág kivonat, teafa-és levendulaolaj. Ez volt az egyetlen darab a gyógynövényes boltban, kíváncsi leszek, még nem próbáltam. Hétvégén vettem, azóta még nem volt hajmosásom.

74. Lilibeth59 (válaszként erre: 64. - Érdekes73)
2011. nov. 15. 18:59

Egészséges, házi tojástól nem leszel beteg!

Nagyanyáink még 70-80 évesen is derékig (vagy még alább) érő sűrű hajjal büszkélkedhettek, most hol tartunk? 25-30 évesen már egyre többen póthajat tetetnek fel, mert szinte alig van hajuk. Én falun élek, és ezt látom, szerintem városokban még jobban elterjedt már ez. Szerinted ez a normális? Szerintem nem..

Műköröm, műszempilla, műhaj... miért van erre szükség?

73. Lilibeth59 (válaszként erre: 66. - Csipkerózsika)
2011. nov. 15. 18:53

Adj időt a hajadnak, hogy tisztuljon a sok kemikáliától, amit évek alatt rákentél.

Szerintem a már töredezett, szálkás hajvéget azért le kellene vágatni, azt már nem hozza helyre semmi.

Szorítok Neked, majd írd meg a tapasztalataidat!

72. Lilibeth59 (válaszként erre: 63. - Csipkerózsika)
2011. nov. 15. 18:50

Dehogy vagy tanulatlan! Én sem tanultam, amit tudok, azokat összeszedegettem innen-onnan, hozzátettem a "józan paraszti eszemet", ennyi..


Igen, vaddisznósörtéből készült kefét használok, az nagyon bevált, körömkefét is már régóta szintén abból készültet használok.

Nekem (sajnos) nem kell bontogatni a hajam, mert egyenes, pici hullám van csak benne. A műanyagnál biztos, hogy százszor jobb, természetesebb a fa (mindenben).

A rakoncátlan tincseidet pedig nagyon irigylem! Vigyázz rájuk!

71. Lilibeth59 (válaszként erre: 65. - Csipkerózsika)
2011. nov. 15. 18:35

Szerintem fel lehet ide tenni a legveszélyesebb összetevők listáját, persze úgy, hogy mellé írjuk, hogy mit okoz, ha használod.

Lenne esetleg rá igény?

70. Lilibeth59 (válaszként erre: 60. - Eny***)
2011. nov. 15. 18:34

Ezzel én is így vagyok: rögtön megérzem az öblítők, a szintetikus parfümök, arcvizek, arcszeszek stb. "illatát".

Még jó, hogy Aptya már régóta jó kis házi készítésű borotvaszappant használ, és azután nem kell semmit az arcára kennie, mint régebben a borotvahabos borotválkozás után..

A sheát én is nagyon szeretem, de én felhabosítom barackmag- vagy szőlőmag- vagy olívaolajjal, agy kenhetőbb, és persze ezek az olajak is csak használnak a bőrnek a sheát felturbózva.

Írd meg, milyen sampont vettél?

69. Lilibeth59 (válaszként erre: 58. - Érdekes73)
2011. nov. 15. 18:28

Mi a gond a tojással?

Nem lesz tojás-szagú a hajad, ha erre gondolsz.

68. Lilibeth59 (válaszként erre: 57. - Érdekes73)
2011. nov. 15. 18:25

Én amit nagyon szeretek, az a sheavaj és a kókuszolaj + 100 %-os illóolaj pár csepp.

A shea kétszer annyi legyen, mint az olaj. Fel kell kicsit melegíteni, jól elkeverni, ha már csak éppen langyos, akkor kell 4-5 csepp illóolajat még hozzákeverni.

Pár percre betenni a fagyasztóba, aztán még jó alaposan átkeverjük, és kész.

Nagyon kevés kell belőle, borsónyi elég. Vizes kézre vidd fel, úgy hamarabb felszívódik.

Mivel nincs benne tartósító, hűtőben tárold, vagy keverj hozzá E vitamint, az természetes tartósító, és még a bőröd is megköszöni.

67. Lilibeth59 (válaszként erre: 56. - Érdekes73)
2011. nov. 15. 18:18

Igen, persze!

A a samponodba kevered a szódabikarbónát, úgy használ korpásodás ellen is. De, ha "csak" a szódabikarbónát feloldod annyi meleg vízben, amennyi elég, hogy hajat mossál vele, úgy is használ. Almaecetes vagy citromleves öblítés ajánlatos a hajmosás után.

66. Csipkerózsika (válaszként erre: 65. - Csipkerózsika)
2011. nov. 15. 17:13

Én bizony ma kipróbálom a tojássampont, holnap meg elmegyek hajkefét, fésűt venni.

Ezt az utolsó esélyt adom még a hosszú hajnak, ha nem válik be a dolog, akkor: fordász!

65. Csipkerózsika (válaszként erre: 64. - Érdekes73)
2011. nov. 15. 16:24
Lehet hogy jobban félnénk a bolti sampontól, mint bármi mástól, ha tudnánk, hogy a hangzatos kémiai összetevőik mi(k)ből származnak, és mi a hatásuk...
64. Érdekes73 (válaszként erre: 62. - Csipkerózsika)
2011. nov. 15. 11:46

A tojással nem tudnák megbarátkozni a fejemen...

A kezemről is alaposan lesikálom. Szalmonella, kiütés miegymás ettől félnék...

63. Csipkerózsika (válaszként erre: 53. - Lilibeth59)
2011. nov. 15. 11:32

Mondasz valamit. Be kell látnom, hogy nagyon tanulatlan vagyok hajápolás témában.

A természetes anyagúak közül mit ajánlasz?

A vaddisznósörtéről nagyon jókat írnak a zsíros hajjal összefüggésben is - fórumokon -, bár kicsit drágább.

Bontani viszony kéne valami ritkább fogú fésű, régebben olvastam, hogy a fa fésűk mennyivel jobbak a műanyagoknál (csak lusta voltam kipróbálni, meg itthon volt vagy 10 db műanyag).

Köszönöm a tanácsaidat.

Lassan csak megtanulom megszelidíteni a rakoncátlan tincseimet. :D

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook