Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges, hosszú, dús hajkorona fórum

Egészséges, hosszú, dús hajkorona (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egészséges, hosszú, dús hajkorona

1 2 3 4 5 6
62. Csipkerózsika (válaszként erre: 58. - Érdekes73)
2011. nov. 15. 11:22

Pedig az ecet büdösebb...

Légy realista, nekem is nagyon nehéz az alapvetően bizakodó természetemmel belátni, hogy NINCS a boltok polcain a csodaszer, amire várok.

Úgyhogy valami mást kell kipróbálni.

61. Eny***
2011. nov. 15. 10:23
Bocsi: édeskés
60. Eny*** (válaszként erre: 54. - Lilibeth59)
2011. nov. 15. 10:22
Nagyon jókat írsz, ezt a tojásos sampont kipróbálom. A héten kerestem gyógyszertárakban Sodium L. S. mentes sampont, úgy néztek rám, mintha a marsról jöttem volna, magyarul hülyének néztek, pedig 5 helyen is voltam, de mindegyik vegyszeres volt. Végül gyógynövény boltban talátam egyetlen egy darab aloe verás, teafaolajas bio sampont. Őrület....Az arcomra én natúr shea vajat használok. Krémekről-testápolókról leszoktam. Most már ott tartok, hogy irritál is az erős szaguk. Ezek a természetellenes, édekés mű szagok, fúúj borzalom.
2011. nov. 14. 22:14
Ha langyos vízzel mosod ki belőle, nem fog belekötni..
58. Érdekes73 (válaszként erre: 53. - Lilibeth59)
2011. nov. 14. 21:50
Sajna képtelen vagyok rávenni magam a tojásos hajmosásra. Más ötlet ? Az ecettel nincsenek ilyen fenntartásaim de a tojás ...
57. Érdekes73 (válaszként erre: 54. - Lilibeth59)
2011. nov. 14. 21:48
Most a hidegben jobban kiszárad a kezünk. Kézkrémet is saját gyártásút használsz ?
56. Érdekes73 (válaszként erre: 55. - Betyárninja)
2011. nov. 14. 21:47
Pontosan hogyan ? Hajmosáskor ?
2011. nov. 14. 20:50
Korpás hajra jó még a szódabikarbóna (lúgos kémhatású)
54. Lilibeth59 (válaszként erre: 52. - Ncilány)
2011. nov. 14. 20:27

Igen, így igaz. Sajnos, az ember a maga bőrén tapasztalja, hogy sokszor a kevesebb a jobb.

Mindig mindenben csak mértékkel, hamar rájövünk, hogy pl. a samponok úgy vannak összekutyulva, hogy min. 2-3 naponta újból keljen használni, mert zsíros, lelapult stb, a hajunk. Sokan nem tudják, hogy ennek nem a hajunk típusa (száraz, zsíros, korpás stb.,hanem a sampon az oka.

Mindent így készítenek.

Samponról már írtam, sok sampon mindennapos használatot ajánl, persze, hogy minél többet vegyél belőle.

Balzsam, fixáló stb. felejtsük el, csak ront a haj minőségén.

Tus-és habfürdőik, utána szinte muszáj testápolót venned, olyan száraz lesz a bőröd tőlük.

Soroljam még?

Jar mosogató: na, ez után a kezed úgy kiszárad, hogy biztos, hogy kézkrémet kell, hogy vegyél, különben a kezednek annyi, persze, hogy a kézkrém használata is függővé tesz, az megint egy jó üzlet...

Fürdőszoba tisztítók után: kézkrém

Általános lemosók után: kézkrém


Jóformán a kézkrémek után is kézkrémet használunk, mert a kezünk szinte követeli! Legalábbis, mi azt hisszük.

Nem, nem a kézkrémet, hanem a normális, természetes anyagokat tartalmazó ápolót, azt szeretné... és azt, hogy ne tegyük meggondolatlanul tönkre, mert bőrünk csak egy van, az mindegy, hogy a testünk mely részét borítja. Lehet a hátunkon, a fenekünkön, az arcunkon, fejünkön, kezünkön, lábunkon stb. Egy bőrünk van, vigyázzunk rá.

53. Lilibeth59 (válaszként erre: 51. - Csipkerózsika)
2011. nov. 14. 20:05

Természetes anyagú hajkefét használj, nem töri, nem károsítja a hajat, minél többször, ha időd engedi.


Száraz hajra kell felvinni a tojássampont, és csak langyos vízzel szabad öblíteni, így nincs kicsapódás. Én már régóta használom így, eleinte nekem is volt, hogy ki kellett a hajamból kefélni a tojás fehérjét, mire rájöttem, hogy hogy kell használni.

52. Ncilány (válaszként erre: 50. - Csipkerózsika)
2011. nov. 14. 17:57
Sőt mikor volt a műtétem, utána örültem hogy a wc ig el tudok menni, és lezuhanyozni. tán akkor 3 hét is volt mire erőmet összetudtam szedni..
51. Csipkerózsika (válaszként erre: 47. - Lilibeth59)
2011. nov. 14. 13:54

Köszönöm a tippeket, próbálkozni fogok.

Egyedül a napi többszöri kefélést nem tudom alkalmazni, mivel göndör a hajam, és a fésüléstől teljesen széttörik, seprűhatású lesz, ezért nagyon ritkán fésülöm csak ki, hogy szép maradjon.

A tojásfehérje kicsapódását mivel lehet megelőzni?

50. Csipkerózsika (válaszként erre: 47. - Lilibeth59)
2011. nov. 14. 13:48

Istenem, mennyit álmodoztam arról, hogy milyen csodás lenne, ha heti egy hajmosás elég lenne, és itt meg 16 napokat olvasok!!!

Ehhez képest volt idő, amikor 2naponta kellett hajat mosnom. És nem igaz, hogy a rövid haj kevésbé zsírosodik a szellőzés miatt, mert akkor pont rövid, fiús hajam volt.


Köszönöm a tippeket, biztosan ki fogom őket próbálni.

2011. nov. 14. 06:30
Azt hiszem kipróbálom a cikkben leírt olajat, ártani nem árthat, sajnos hormonpótlást kell szednem, nincs pajzsmirigyem, ennek következtében mostanában rendesen elkezdett hullani a hajam. Hozzá tartozik, hogy elég vékony szálú, hiába volt sok, tartása az nemigen van, most meg egyre ritkább is. Nagyon el vagyok keseredve emiatt.
2011. nov. 13. 20:47

Én csináltam a tojásfehérjét..

És szerintem nem igazán látni az enyémen se hogy kethetente mosom.

Sőt volt hogy elcsúszott az 16 napra is..

Legutóbb a " casanova kávéból " és diólevéllel főzetet készítettem.

Mintha jó lenne.

Könnyebb fésülni. Nem puha, de nem is annyira drótos.

47. Lilibeth59 (válaszként erre: 45. - Csipkerózsika)
2011. nov. 13. 19:37

A zsíros hajra többféle pakolást is készíthetünk házilag


Remélem, minél többen olvassák a hozzászólásodat!


A kérdésedre ezeket tudnám tanácsolni:


Mosd a hajad egész tojással, ahogy én (alaposan felvert tojás + szódabikarbóna + citromlé + teafa vagy levendula illóolaj (néha pár l sör, vagy valódi vörösbor nem árt, sőt!), öblítés, ha teheted, bio vagy saját készítésű almaecetes legyen, és az öblítőbe is tehetsz 1-2 csepp illóolajat.

Próbáld, hogy mindig 1-1 nappal elodázod a hajmosást, így el lehet érni, hogy nem kell hetente hajat mosni. Jó minőségű hajkefével naponta többször keféld át a hajad, sok szennyeződést/zsírt leszed a hajadról.


Két tojásos hajmosás közé beiktathatsz, ha zsírosodik a hajad, egy szódabikarbónás hajmosást almaecetes öblítéssel.

A lényeg, hogy egy hónapban max. 2x mossunk hajat, vagy még ritkábban. Meglásd, egy idő után rájön a haj, a fejbőr, hogy tegye a dolgát, ami az öntisztítás, mint a fül is. Mi szoktattuk le mind a hajunkat, fülünket stb. arról, hogy tisztítsák magukat. Tudom, ez már másik téma, bocsi..

Szóval, szerintem ha így "mosol" hajat, az érzékenység is meg kell, hogy szűnjön.


Pakolást is ajánlok még, esetleg érdekel:


Zsírtalanító hatású pakolás: két tojásfehérjét verjünk habbá, és dörzsöljük a fejbőrbe. A hab a faggyút magába szívja, utána hajmosással könnyen eltávolíthatjuk.


Citromos öblítés: csökkenti a zsírosodást a fejbőr citromlével történő bedörzsölése is.

46. Betyárninja (válaszként erre: 45. - Csipkerózsika)
2011. nov. 13. 18:28
Testápolással én is így vagyok - testápolót és a tusfürdőket nem szeretem (hagyományos - nem mosószappan! - szappannal tisztálkodom én is) hajamat is házi pakolással ápolom (tojásos pakolás is nagyon jó csak ha leöblíted vigyázz h ne csapódjon ki a fehérje)
45. Csipkerózsika (válaszként erre: 30. - Lilibeth59)
2011. nov. 13. 18:11

Én egyetértek veled.

Kb. 2 éve elkezdtem növeszteni a hajam, amit korábban azért vágattam le, mert nem bírtam vele (sűrű, göndör,világosbarna). Addig kétnaponta kellett hajat mosnom és szárítani. Ahogy nőtt, a nyáron leszoktam a szárításról, és máris feltűnt, hogy kevésbé zsírosodik. Télen viszont muszáj volt szárítanom, így nagyon motivált lettem arra, hogy valami jó megoldást találjak zsírosodás ellen, mert utálom szárítani, és minél nagyobb, annál időigényesebb is a művelet.

Szóval elkezdtem kísérletezni, próbálkozni az olcsótól a luxus hajápolási termékekig mindenfélével. A tapasztalatom: mind egyformán vacak. Árnyalatnyi különbségek vannak köztük, ez is csak a haj állagában jelenik meg, a mosás gyakorisága mindegyiknél úgyanúgy 2-3 nap. (Ehhez azért hozzáteszem, hogy elég egészségesen táplálkozom, és kevés zsírt, cukrot fogyasztok.)

Alapvetően más kozmetikumokkal kapcsolatban is azt tapasztaltam, hogy nem találok olyat, ami jó lenne. A legtöbbnek már a szaga is borzasztó (vagy csak borzasztó erős), illetve vagy az állagukkal, vagy a beszívódással, vagy épp a hatással volt gond, illetve a legritkább esetben találtam olyan kozmetikumot, ami alkalmas volt a funkciójára, és nem okozott más, káros hatást.

Személy szerint az a véleményem, hogy abszolút nem is célja az iparágnak a jó minőség előállítása. Elvégre több fogy a samponból, ha gyorsan zsírosít, és ha a szappan szárít, akkor majd biztos veszünk testápolót is magunknak...

Én ott tartok, hogy minimalista lettem a testápolás terén. Nem használok sminket - abban sem találtam használatra alkalmas minőségűt -, gyógynövényes kézi készítésű szappannal fürdök, amik nem szárítanak, így nincs szükségem egyéb kencékre. Max. télen a hideg miatt esetleg hidratálókrém kellhet az arcomra-kezemre, de abból is iszonyú nehezen találtam olyat, ami nem túl folyós, de nem is zsírosít, és beszívja a bőröm, és használ is.

Most a sampontól készülök megválni, beleuntam a kísérletezésbe. Mindig fellelkesültem, mikor kipróbáltam egy-egy új fajtát, amit valaki ajánlott - na majd most ez - aztán két-három használat után már láttam, hogy ez is ugyanolyan, semmi extra.


Szóval zsírosodásra hajlamos, érzékeny fejbőrre milyen összetételt ajánlanál házilag?

2011. nov. 13. 07:36

Sose jó nekünk ami van. :(

Nekem leginkább azzal van bajom nehéz fésülni. De kipróbálom több alkalommal egymás után tojás sampont, hátha segít.

Sokan leirgylik a hajamat, nem dicsekvésként írom.

43. 04e95f637a (válaszként erre: 40. - Érdekes73)
2011. nov. 12. 22:30
Ugye? Mondjuk ezzel sosem leszek elégedett, mert nekem a vékony, egyenes tetszik. Ehelyett van vastag, és ha nem szárítom meg göndör. :(
42. 04e95f637a (válaszként erre: 38. - 06718ca650)
2011. nov. 12. 22:29
Cseréljünk. :D
2011. nov. 12. 16:46
Sötétszőke világosbarna között van a hajam árnyalata és elég vékonyszálú ill. hullámos... Pl. almaecettől fényesebb lesz a hajam (balzsamot egyáltalán nem használok)
40. Érdekes73 (válaszként erre: 34. - 04e95f637a)
2011. nov. 12. 16:27

Na ilyenek vagyunk mi nők ! Mindig mást szeretnénk mint amit kaptuk örökségül...Nekem mindig a sötétbarna sűrű lobonc volt az álmom. Ezért következetesen próbálom növeszteni a saját vacak szökésvöröses töredező hulló hajamat...Akinek meg megadadott a lobonc az meg ritkíttatja.Csodaszer tutira nincs van egy genetikai adottság, örökség

mindenkinek abból kell gazdálkodnia. Van az a lobonc amivel bármit lehet tenni nem megy tönkre.

A vacakkal meg óvatosan kell bánni mert még vacakabb lesz.

39. 06718ca650 (válaszként erre: 30. - Lilibeth59)
2011. nov. 12. 12:52
sürgősen hozzákezdek állandóan mozgásban lenni ha ez ennyire jó dolog. :)
38. 06718ca650 (válaszként erre: 34. - 04e95f637a)
2011. nov. 12. 12:50
nekem vékony, cseréljünk. :) sose jó ami van, mi? :D
37. b5ef5132a9 (válaszként erre: 36. - B5ef5132a9)
2011. nov. 12. 12:45
*mit.
2011. nov. 12. 12:42

Okolhatjuk a genetikát, foghatjuk rá, felhozhatjuk bármennyiszer.

Legyen egy haj vékonyszálú, vastagszálú... bármilyen rassz genetikai adottságát tekintve, nem mindegy mi kenünk rá.

35. b5ef5132a9 (válaszként erre: 29. - Ade3888e36)
2011. nov. 12. 12:38

A genetika meghatározó lehet, de mivel ők nem vegyszerekkel tisztítják, ápolják a hajukat, ez is közrejátszik az egészséges hajhoz.

Ők többek közt ezeket használják, amiket felsoroltam, illetve hennát.

Amióta natur, többek közt indiai kozmetikumokat használok, teljesen más a hajam textúrája.

2011. nov. 12. 12:20
Szerintem erre nincs csodaszer. Hiába is próbálkoztok, egy szar, vékony hajból, nem lesz dús hajkorona semmivel! Ahogy nekem sem lesz, semmitől az extra dús hajkoronámból extra vékony, hiába is szeretném.
2011. nov. 12. 12:14
A fodrászom azt mondta, hogy olyan sampont keressek, ami mindenféle hajtípusra jó, és színtelen vagy fehér színű, mert ezek jelzik azt, hogy a lehető egkevesebb káros anyag van bennük. Azóta ehhez tartom magam.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook