Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ECL középfokú nyelvvizsga fórum

ECL középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2012. aug. 23. 20:02

Sziasztok!


Segítségeteket szeretném kérni! Eddig Telc-es nyelvvizsgával próbálkoztam öt alkalommal, de már nem bírom feladom, úgy gondoltam kipróbálnám az ECL-t! Mit gondoltok róla? A szóbelim egyébként sikerült a Telc-nél!

602. peszka (válaszként erre: 601. - Akszel)
2012. aug. 21. 21:54

Köszi a választ! Azóta változott kicsit a dolog, mert valószínűleg ECl-en próbálom meg mindkettőt. Valahogy írásban jobban megy nekem ez a típus. Szóban egyik se megy úgyhogy arra döntöttem, mindegy melyikre megyek. :D Egy párat kipróbálok mire meglesz. De a remény hal meg utoljára.. :D

Gratulálok a sikeres vizsgádhoz!

601. akszel
2012. aug. 21. 19:54

Szia peszka


ugyan így tettem én is. TELC szóban ECL írásban. Bár elmentem TELC írásra párszor kevés sikerrel. Én nem merem állítani h sokkal könnyebb az ECL írás, mert necces volt szerintem. Az mindenképp igaz h ha nem vagy gyors levélíró akkor ECL.

Nekem is diplomához kellett és azt mondják h teljesen jó így külön külön. Mondjuk még nem vittem bemutatni de elfogadják.

600. peszka
2012. aug. 14. 09:22

Sziasztok!

Szeretnék mindenkinek gratulálni, a sikeres vizsgához.:) Remélem hamarosan csatlakozom én is. :)

Német középfokból az írásbelimet ECL-en a szóbelit TELC-en szeretném letenni. Októberben mennék mindkettőből, bár egyelőre nem sok esélyt látok, hogy sikerül is.. :) Diplomához kellene egy komplex államilag elismert nyelvvizsga, csak az nem világos nekem, hogy ha két különböző nyelvvizsga típust teszek le, azt nekem el fogják fogadni? Vagy ez, hogy működik? Külön-külön bizonyítványt kapok? Nem voltam még nyelvvizsgázni nem igazán vagyok ezekkel képben, csak jó lenne tudni mielőtt fölöslegesen befizetnék valamelyikre...

Előre is köszi a segítséget! :)

599. Moonic (válaszként erre: 598. - Akszel)
2012. júl. 20. 15:19

Neked is gratulálok akszel! :)

Nem tudom, a kérdés jó, hogy mikor kapjuk meg..erről nem láttam információt sehol még.

Csak ennyit: "A sikeresen vizsgázóknak a NYAK megbízásából a Pénzjegynyomda készíti el az akkreditált bizonyítványt, amit a nemzetközi bizonyítvánnyal együtt a vizsgahelyek juttatnak el a vizsgázóknak."

Ez jelentheti azt is ,hogy kipostázzák?!

És ha kb olyan mint a Telc-nél akkor kb 1 hónap mire elkészülnek gondolom..

598. akszel
2012. júl. 20. 14:16

Sikkkkerült!

Grat neked is Moonic.

Nem tudod mikor hogy lehet megkapni a bizit?

Bakker nem hiszem el...

597. Moonic
2012. júl. 19. 21:21

Jesszusom sikerült!

ECL ECL ECL, aki még hezitálna!

Köszönöm az itteni segítséget már ha erre jár valaki!

Eredmények?

2012. júl. 19. 20:57
Megvannak a júniusi eredmények!!!
2012. júl. 6. 10:47
Én az első verziót írtam, szóval esélyes, hogy rossz a feladatmegértés, azaz 0 pontot fogok kapni a levélre...
2012. júl. 6. 00:56
egy filmet amit ajánlasz,leírni röviden cselekményt(én speciel erről nem írtam sokat),szereplők,rendező stb. miért jó ötlet a filmklub kb ezekről kellett írni in my opinion szövegértés mindenkinek ment?
593. Moonic (válaszként erre: 592. - Moonic)
2012. júl. 5. 21:59
Ha pedig nem így kellett..hát akkor így jártam, de nem vagyok én író, se filmrendező, hogy kitaláljak egy filmet. -.-
592. Moonic (válaszként erre: 591. - NorBikkka)
2012. júl. 5. 21:51
Én úgy értelmeztem, hogy az utóbbi volt a feladat. És már egy létező filmről kellett írni "ajánlást", melyet a filmklubbal meg lehet nézni.(szereplők, cselekmény, miért ezt a filmet választottam..stb)
2012. júl. 5. 17:29
Nekem a levélírás megfogalmazása nem volt egyértelmű (mint kiderült, másoknak sem...). A feladat az volt, hogy egy filmklubnak meg kell írni egy még nem létező filmnek a történetét röviden, és a hozzá szükséges feltételeket és szereplőket, vagy egy már létező (akár fiktív) filmet ajánlani, amit egyik délután megnéztek a filmklubbal, és az adott filmet jellemezni?
590. blackbird (válaszként erre: 589. - Moonic)
2012. júl. 4. 11:52
Bizony,lehet legközelebb már "csak" az eredmény közlése előtti napokban írnak ide....
589. Moonic (válaszként erre: 588. - Blackbird)
2012. júl. 3. 21:42

Bizony kár, én benézek néha, hátha beindul itt az élet...de semmi :/

Tényleg kevesen ECL-eznek, Telcnél viszont mindig ír valaki, és választ is kap rá rövid időn belül. Fura..

2012. júl. 3. 12:01
De pang megint ez az oldal:( kár,hogy más nem írta le a véleményént a vizsgával kapcsolatban....
2012. jún. 26. 22:17

Sztem levélre nem kevés az idő-bár most olyan becsapós ez,hogy most akkor milyen várost is kellett bemutatni:S

Nekem az olvasott szövegértéssel voltak nagyobb gonjaim anno,időt tekintve-most még maradt is néhány percem átnézni,de ez a hiányző részek beillesztgetése valahogy nehézkes,s téma sem volt a legkönnyebb sztem.

586. akszel (válaszként erre: 582. - Blackbird)
2012. jún. 26. 19:59
Jaaa arra. Én kiválasztottam egy kis falut tőlünk nem messze és ment a halandzsa ezerrel. Aztán vagy jó vagy nem. Az igazat megmondva a másik levéllel annyira elment az időm hogy ezt éppen befejeztem. Nagyon ki van találva ez az időkorlát. Én is jobban örültem volna egy panaszkodásnak.
585. Moonic (válaszként erre: 584. - Blackbird)
2012. jún. 26. 18:42

Hát őszintén nem tudom mit vártak itt el pontosan tőlünk. De a másik levél akkor is gyatra lett ehhez képest. Icipici tőmondatok. :D "ez a színész nagyon tehetséges".."ő játsza ezt és ezt"

Béna lett :/

Bedobhattak volna valami panaszos levelet ehelyett..

584. blackbird (válaszként erre: 583. - Moonic)
2012. jún. 26. 18:37
Dehogyis baj:) akkor németből is ugyanaz volt.Kb én is így oldottam meg,csak beparáztam,mert úgy volt,hogy ami nincs útikalaúzban leírva,és pl Bp tuti,hogy le van,írva-mondjuk feladat is úgy volt,hogy látnivalókat is foglaljuk bele-azok pedig tuti,hogy bennevannak az útikönyvekben.
583. Moonic (válaszként erre: 582. - Blackbird)
2012. jún. 26. 18:30

Bár nem engem kérdeztél, de gondoltam válaszolok, remélem nem baj. :)

Szóval 1. levélre annyi variációt hallottam ott vizsga után, ahány emberrel beszéltem.

Valaki német városról írt, valaki magyar híres városról írt, valaki az egész Magyarországról írt általánosan (hely, klíma, fesztivál, étel, látnivaló)

Én azt gondolom, saját "helyről" (Ort) kellett írni tudósítót, ha jól emlékszem, tehát a városról, illetve általában országról írni az oké. Én utóbbit tettem, hiszen csak általánosságban tudok beszélni /írni a magyar ételekről, híres helyekről, fesztiválokról.

Jól csináltam?? :O

Te hogy írtad meg ezt a levelet?

582. blackbird (válaszként erre: 581. - Akszel)
2012. jún. 26. 17:31
Másik levéltémára gondoltam,hogy azt, hogy oldottad meg? Nem tudom,félek,hogy nem lesz meg:(
581. akszel
2012. jún. 26. 15:23
Az első feleadat megoldására nem emlékszem már sajna. Az levélnél a filmklubra elég nehezen indult be a fantáziám, kicsit elmentem történelmes film felé mert akkor jó ötletnek tűnt de a fene se tudja. Megmondom őszintén messze nem ilyenre számítottam és nem is ilyenre készültem. Te mennyire emlékszel megoldásokra? Milyen lett neked?
580. blackbird (válaszként erre: 579. - Akszel)
2012. jún. 26. 14:51

Én másodszorra voltam: írásbeli miatt,sztem a szövegértés első rész hasonló szintű volt,második kicsivel könnyebb, mint áprilisban. Első levelet ,hogy oldottad meg? Nem írtad véletlenül fel az első feladat általad helyesnek vélt megoldásait?

Múltkor betartották a 30 napot,sztem ált-ban előbb nem is teszik ki sajnos.

579. akszel
2012. jún. 26. 08:38

Hali,

eddig én TELCes voltam de látom itt annyira nem megy a forumozás... Azt mondták nekem hogy az ECL írásbeli könnyebb mint a TELC. Ez igaz is mert nincs egy baromi nehéz nyelvtani feladat, viszont a 2 db esszé szerintem nem volt valami könnyű. főleg a filmklubbos, csak mert még magyarul sem tűnt könnyűnek. A szövegértés szerintem nem volt nehéz bár az TELCen is ment eddig.

Volt már valaki többször ECL-en mert kíváncsi vagyok hogy a mostani mennyire számított nehéznek???

A 30 napos javítási idő az mennyire pontos? Mert a munkámhoz nagyon fontos lenne!

Üdv

578. Moonic (válaszként erre: 577. - Moonic)
2012. jún. 24. 18:29
Senki? :O
577. Moonic
2012. jún. 23. 21:29

Igazából nem is a levelekkel volt ma a probléma nálam. Nekem a szövegértéses 2. feladat, ami nem mondom,h kínai volt, mert értettem, csak a szöveg hosszúsága miatt is, meg az hogy kevés időt hagytam rá, így a kibogarászás nem igazán ment. :/

Valaki másnak vélemény a mai német B2 -ről?

576. Loli
2012. jún. 23. 19:33
simán meg tudjátok csinálni azt a 2 levelet annyi idő alatt, ne izguljatok. Sok sikert!
2012. jún. 23. 11:55
na,h sikerült a mai vizsga?
574. csani90
2012. jún. 22. 11:59
ajajjj egész héten tanultam.. remélem meg lesz ez a ...vizsga. Nagyon izgulok, főleg a szövegértéstől.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook