Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ECL középfokú nyelvvizsga fórum

ECL középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
693. Didry (válaszként erre: 692. - Lilla0331)
2013. febr. 13. 21:38
Köszönöm szépen, nagyon hálás vagyok! Remélem nekem is összejön ez a levél írás!
2013. febr. 13. 11:21
Ja és én nem használtam a levelemben extra nyelvtant,passivot kivéve ha már előre betanult töltelék mondat volt.
2013. febr. 13. 11:18

Szia!Sajnos minden papír alapon van meg meg a már megírt levelekben jelöltem meg mindig pár mondatot amitöbbször használtó.De írok 1-2 példát:

1. örülök hogy érdekel a véleményem.Na igen őszintén szólva nehéz helyzetben vagyok mert ilyen szituációban még nem voltam.2. Ez egy jó lehetőség, a te helyedben én...3 Az lenne a legjobb ha... 4.Egyréstről Sok előnye van de másréstről egypár hátrányát is ismerek. 5. Tudom hogy ez neked nehéz de biztos vagyok benne hogy a legjobb döntést hozod. 6. Manapság egyre többet lehet hallani a.... mindeki arról beszél....ez egy örökzöld téma...7. Ha kérdésed lenne állok rendelkezésedre vagy az interneten is találsz rengeteg hasznos tanácsot 8 ha ez az indok nem elég...8 reménykedem a sikeres együttműködésben különben kénytelen leszek az ügyvédemhez fordulni 9 ahogy szokták mondani 10 ez így nem mehet tovább 11.ez azzal indokolható 12. ezt különböző dolgok befolyásolják12 ha lehetőségem lenne rá 13 gyakran eszembe jut a kérdés 14 a világ gyorsan változik az idővel lépést kell tartani 15 van egy mondás... És ezek mellé nézd át hogy hogyan kell a véleményed kifejtését többféleképpen elkezdeni. Nekem amikor gyakoroltam soha nem volt elég az idő a levélre de ott annyira siettem hogy az első levél után jöttem rá hogy még sok időm van és a másodikban szebben is kifejezhetem magam. Én nagyon hasznosnak találtam a szóbelihez a sprich einfach deutsch könyvet és a vizsga előtt láttam h mások is abból készültek.

690. Didry (válaszként erre: 675. - Lilla0331)
2013. febr. 12. 16:01

Szia lilla!

Látom hogy már elég rég írtál ebbe a fórumba! De arra szeretnélek kérni,hogy elküldenéd nekem azokat a sablon mondatokat? Nagy segítség lenne!

Előre is köszönöm!

689. Didry
2013. febr. 11. 20:06

Szia!


Én is 16-án megyek vizsgázni!

Mik azok a sablon mondatok amiket sok levélnél fel lehet használni?

Megírnátok légyszi! Nagy segítség lenne!

2013. febr. 7. 11:30

Sziasztok!


16-án megyek németre. Nagyon félek, hogy a 75 perc kevés lesz a 2 levélre. Nem tudjátok, hogy a vizsgalapon lehet javítani, vagy ott már nem fogadják el, először mindenképp a piszkozati lapra írjam?


Milyen tapasztalataitok vannak, elég a 75 perc?


Előre is köszi a válaszokat.

687. Evi0094
2013. jan. 31. 09:50

Hali!!

Találtam az ECL-hez Gyakorlókönyvet és szeretném megkérdezni ,hogy akinek megvan,vagy ismeri mi a véleménye róla??

Érdemes beszerezni,vagy inkább hanyagoljam ezt a gondolatot??

Vagy ,ha tudtok olyan oldalt ,ahonnan lehet letölteni mintafeladatokat írjátok meg nekem légyszii!! Köszii:)

686. Zsofii
2013. jan. 30. 10:00

Sziasztok!

Én TELC-en voltam németből vizsgázni és a szóbelim azonnal meglett, viszont az írásbelin 3ponttal elcsúztam a levél miatt.Utána újra neki futottam,de akkor meg a nyelvtanon múlt 6ponttal...:( Nézegettem az ECL-t meg olvasgatom a kommenteket és arra jutottam,hogy talán ezt lenne érdemesebb megpórbálni.

Valakinek valami ötlet vagy javaslat,hogy készüljek az ECL írásbelire? Minden ötletet szivesen fogadok. Köszönöm:)

685. Sziszka0324 (válaszként erre: 684. - Peszka)
2013. jan. 29. 10:03
Németre mennék.
684. peszka (válaszként erre: 683. - Sziszka0324)
2013. jan. 25. 21:25
németem van, ha angolból mész abból nem tudok segíteni...
683. Sziszka0324 (válaszként erre: 682. - Szedit_)
2013. jan. 23. 20:18
Szia! Nekem is eltudnád küldeni? Előre is köszönöm. email címem: sziszka0324@gmail.com
682. Szedit_ (válaszként erre: 681. - Peszka)
2013. jan. 22. 12:18
Örülnék ha elküldenéd az anyagaidat, ami megvan. az email címem: szaboed@freemail.hu. Nagyon szépen köszönöm!
681. peszka (válaszként erre: 680. - Szedit_)
2013. jan. 22. 10:35
Hát a megfelelő cím kiválasztása nekem sem ment (eclen sem). A vizsgám nagy valószínűséggel úgy lett meg hogy az első szövegértésnél ahol címkeresés volt jó ha 3-t vagy 4-t eltaláltam, viszont a másik általában olyan ahol kérdésre kell válaszolni a szöveg alapján sztem ott 9 tuti jó lett,de sztem az összes. Így lett 65% a kettő átlagban. Szóval eclen az is jó, hogy általában a két szövegértésből egy, kérdések alapján van. Van egy könyvem amit e-meailen keresztül át tudok küldeni szavak vannak benne. Nem tudom mennyire hasznos mert én nem ebből tanultam, hanem mindig mikor átnéztem egy szöveget kiszótáraztam és megtanultam. sztem legalább hét szótárfüzetem ráment, de megérte!
680. Szedit_ (válaszként erre: 679. - Peszka)
2013. jan. 20. 19:25
Köszönöm szépen! A telc-el az volt a porblémám, hogy hiába értettem a szöveget, egyszerűen nem tudtam eldönteni, hogy mi a helyes megoldás, a tippelés nekem nem az asztalom, és miután másodikra sem sikerült, így gondoltam az Ecl-re. A diplomához kellene a nyelvvizsga, már csak az írásbeli kellene, a szóbeli elsőre meglett a telcen. A szótanulással kapcsolatban, esetleg van valami anyagod hozzá, vagy könyv, amiből tanulhatnék, ami kimondottan az Ecl-re készítene fel? Előre is köszönöm!
679. peszka (válaszként erre: 678. - Szedit_)
2013. jan. 20. 18:22
Szia! Én nem voltam telcen viszont eclen igen! Nekem elsőre meglett az írásbelim, de sztem telcen az életben nem sikerült volna. :D nekem nem ment a nyelvtan eclen viszont nincs nyelvtan max ugye levélben. Ha ennyire jól megy a levélírás sztem mindenképpen próbáld meg az eclt. 2 levélírás van ami nem annyira kötött mint a telcnél meg két szövegértés. Szerencsén is múlik mert van, hogy elég nehéz a szöveg, de meg lehet csinálni. sztem telc egy nagy pénzkidobás! Ja és eclnél nem ceruzás a dolog hanem tollal kell írni ez sem elhanyagolható sztem. Sok szerencsét az eclhez meglátod ez sikerülni fog csak szótanulás ezerrel! :)
678. Szedit_
2013. jan. 20. 17:43
Sziasztok! Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy tapasztalataitok szerint a Telc vagy az ECL vizsga írásbeli része-e a nehezebb? A Telc másodszorra sem sikerült, pedig maximum pontos levelet írtam. Most megpróbálnám az ECL-t, ezért kérném a segítségeteket.
677. peszka (válaszként erre: 675. - Lilla0331)
2013. jan. 15. 11:55
Én is Nagyon Gratulálok Neked! Én még transzban vagyok az örömtől! Gondolom te is! ;)
2013. jan. 13. 14:01

Sziasztok!

Én áprilisban tervezem, hogy középfokúzok németből. Találtam egy kedves lányt, akinek vannak kidolgozott tételei ECL alapján. [link] Én ebből készülök, + sokat olvasok, fordítok! Jön még valaki akkor vizsgázni?

2013. jan. 11. 23:09
Peszka örülük hogy sikerült.Gratulálok! :)Nekem is elsőre sikerült az írásbeli és most másodjára a szóbeli. Szerintem nagyon fontos hogy a szavakat tanuljátok, még akkor is ha szóban nem használjátok de írásban ha egy szövegben látjátok akkor felismerjétek.Sok levél ,előre betanult sablon mondatokkal amiből kb.7 minden levélben elsüthető(nem csak a kezdés és a vége.) Én a szóbelire leírtam magyarul hogy melyik témánál miről beszélek majd nagyjából, hogy ne ott kelljen gondolkodni hogy miről szólhat a téma.A hallgatást pedig én a deutsche wellen gyakoroltam.Hát ennyi és természetesen egy nagy adag szerencse és kitartás!
674. peszka
2013. jan. 9. 21:16
ja és rengeteg szótanulás mert hiába taktikázol írásbelin ha nem érted a szöveget vagy a kérdést
673. peszka
2013. jan. 9. 21:13

sziasztok! Én mindenkinek azt ajánlom olvasgassa vissza a fórumos bejegyzéseket. Minden kérdésetekre benne van a válasz.

Szóbeliről csak annyi, hogy az már jó ha a témaköröket tudod mert a kép csak segítség, rávezetés egy adott témakörre. pl. nekem a bevásárlás volt kis bolt kontra pláza, piac a lényeg hogy beszélj folyamatosan ami eszedbe jut a témáról először általánosan majd saját tapasztalatról

Igazság szerint szóbelin a magnó a buktató rész rengeteg német szöveget kell halgatni!

Leveleknél sztem bármi előjöhet ha visszaolvassátok a fórumon is van fent egy-kettő én mielőtt mentem megcsináltam mindet amit itt taliztam

Én nem voltam telcen de az írásbeli elsőre meglett a szóbeli másodjára magnón ment el elősször eszembe nem jutna telcre menni csak jó tapasztalatom van eclen nagyon rendesek és diák centrikusak

2013. jan. 9. 13:29
Sziasztok. Azt szeretném tudni, hogy a szóbelinél, mikor egy képről, vagy képekről kell mesélni, kitalálni történetet, akkor azokat mennyire lehet összekötni a kidolgozott témákkal? Februárban szeretnék kimenni szóbelire, és szeretném azt is tudni, hogy hogy is néz ki valójában, mi a menete?! Tudom, hogy le van írva, elsősorban a tapasztalatokat várom, esetleg tanácsokat mire kell figyelni. előre is köszönöm!
2013. jan. 8. 21:13

Sziasztok!


Most megyek elöszőr februárban német középfokú ECL nyelvvizsgára. Eddig telcen voltam,de meguntam, hogy mindig pár ponttal maradok le az írásbeliről(szóbeli elsőre meglett). Sajnos nem nagyon ismerem az ECL nyelvvozsga feladatokat, ezért szeretném a segítségetek kérni.Pl: feladatok megoldásánál mire kell figyelni, kidolgozott feladatok, levélírási tippek stb.

Köszönöm előre is a válaszokat!

2013. jan. 2. 19:40
Sziasztok! Milyen témák jöhetnek szóba ECL német B2 írásbelin, a levélnél? Kérem, aki tud, segítsen.
669. Anilin
2012. dec. 22. 21:12

Sziasztok!

Még új vagyok itt, most voltam 3 jára Telc-en, és megint nem sikerült. Tudnátok pár dolgot mondani az ECL írásbeli részéről?

Előre is köszi

2012. dec. 8. 17:53
A mai (december 8.) írásbelire lennék kíváncsi!Milyen volt a szövegértés, lehetságes megoldás is érdekel aki emlékszik, és milyenek voltak a levelek!köszönöm.
2012. dec. 8. 14:54

Milyen az ECL irásbeli?A szóbelim megvan reméljük TELC-en voltam dec.21-éntudok eredményt

elöre is köszi

666. peszka (válaszként erre: 665. - Lilla0331)
2012. dec. 6. 20:29
Szia! Telcre nem mentem bár gondolkoztam rajta. Megyek szombaton ECLre nagyon bízom benne, hogy most meglesz. Remélem nem kapunk nehéz hanganyagot, ettől nagyon félek..... Jó lenne az új évet egy sikeres vizsgával kezdeni... majd írj, hogy sikerült! Addig is jó tanulást. Ügyes legyél! :)
665. lilla0331 (válaszként erre: 648. - Peszka)
2012. dec. 4. 17:44
Szia!Milyen volt a telc szóbeli?Szombaton mész az ecl-re is?Én már hallgatok 1000rel meg nézegetem a témákat....de már olyan jó lenne túlleni rajta.
664. zsuzsus90 (válaszként erre: 662. - Peszka)
2012. nov. 30. 17:22
Köszi szépen
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook