Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ECL középfokú nyelvvizsga fórum

ECL középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
453. Zsanee (válaszként erre: 452. - KDodo)
2012. febr. 10. 18:27

Az írásbelin a vizsgáztató végig magyarul beszélt, szóval az instrukciók is érthetőek voltak :):).

Ahol én voltam, oda mindent be lehetett vinni, csak a telefonokat ki kellett rakni kikapcsolva az asztal szélére.

452. KDodo (válaszként erre: 450. - Zsanee)
2012. febr. 9. 20:41
Köszönöm! :D Még annyit, hogy ugye még magyarul mondják el a vizsgáztatók, hogy mit hova lehet írni, stb? Még nem voltam vizsgázni, ezért vagyok ennyire tudatlan :( Ja, és bár apróság, de mégis érdekelne, ha nem vihetek be se telefont, se táskát a vizsgára, valaki azalatt ügyel majd rá? Nem szeretnék pénztárca nélkül hazamenni? Köszönöm
451. Zsanee (válaszként erre: 447. - Béengé)
2012. febr. 9. 19:57
Hát, én nagyon bízom a szerencsémben...jobban, mint a tudásomban, annak ellenére, hogy sokat készültem :)
450. Zsanee (válaszként erre: 448. - KDodo)
2012. febr. 9. 19:55

Szia!:) A hallott szövegértés már a szóbeli részhez tartozik.

A feladattípusok mindig változóak, van karikázós, párosítás, válaszolgatós.

449. KDodo (válaszként erre: 448. - KDodo)
2012. febr. 9. 17:44
*van
448. KDodo
2012. febr. 9. 17:44
Sziasztok! Visszaolvastam, mégis bizonytalan vagyok. Aki volt már Ecl B2 angol írásbelin elmondaná, hogy pontosan milyen feladatok vannak. Tudom, hogy vagy kettő szövegértés, és kettő levélírás. A magnóhallgatás, hallás utáni szövegértés az írásbeli része? Köszönöm
2012. febr. 9. 14:03
Én nagyon félek,holnap nagy nap,de nem vagyok felkészülve teljesen.Egy csomó témát nem tudok,de reménykedek hogy jók lesznek a levélnél. Ti hogy álltok?:)
446. Zsanee
2012. febr. 7. 18:43
Nekem is sikerült megtudakolnom, szombaton megyek mindkettőből... :) Sok sikert mindannyiunknak!:D
2012. febr. 7. 15:09
Megérkezett az értesítés levélben :) Nekem szóbeli majd csak 14.én lesz
444. Zimke
2012. febr. 7. 08:55
Jah, angolból (B2):-)
443. Zimke
2012. febr. 7. 08:55

Sziasztok!

Megy valaki szóbelizni a héten Székesfehérváron a Comenius iskolába?

2012. febr. 6. 20:46
Sziasztok!Tudnátok segíteni abban hogy hol találok ecl angol b2 irásbeli típus feladatokat a (leveleken kívűl)? Előre is köszönöm!
441. kiv245
2012. febr. 6. 19:28

Sziasztok!


Ecl angol középfokra készülök és szeretném megkérdezni, hogy járt e vki konkrétan ecl-es nyelvtanfolyamra, ha igen akkor tudna esetleg nekem vmi szószedet kölcsönözni a szóbeli témákkal kapcsolatban? Mert jelenleg én is járok egy ilyen tanfolyamra, de semmi szószedetet nem kapunk, könyv meg van 50 millió. Anno jártam németre ugyan ide és ott adtak is, és elég is volt a vizsgára.


Előre is köszi, ha tud vki segíteni!

2012. febr. 6. 12:32
Aki már volt felsőfokon,mindegy hogy angol vagy német: Melyik témákat kedvelik nagyon?
439. Zsanee
2012. febr. 6. 11:31
Akkor legalább nem vagyok egyedül :D pedig már jócskán egy héten belül vagyunk..:)
2012. febr. 6. 09:56
Én sem kaptam még semmi értesítőt Zsanee! Már ideje lenne.. :D
437. Zsanee
2012. febr. 4. 17:42

Most már jó lenne, ha hamarosan megkapnám az értesítőt a jövő heti vizsgáról :D

Mindenkinek sok sikert, aki szintén próbálkozik!:)

436. Zsanee (válaszként erre: 435. - Béengé)
2012. febr. 4. 17:40

Szia!

Ez vizsgahelyenként, időpontonkét változik, van amikor egy napon van, van amikor a szóbeli pár nappal később. :)

2012. febr. 4. 11:53
Sziasztok :) Aki egyszerre jelentkezett szóbeli és írásbeli vizsgára, annak egy nap volt az egész lebonyolítva?
434. dory333
2012. jan. 25. 18:19
Sziasztok:) én decemberben voltam német írásbelit csinálni az ECL-nél, és most megyek majd februárba a szóbelire :$ az írásbeli megvan, remélem a szóbeli is sikerülni fog:$ kellenek nagyon a pluszpontok a felvételihez:)
433. szvet (válaszként erre: 432. - Szisz 33)
2012. jan. 25. 09:58

Szia!


Úgy emlékszem,hogy dátum kell.Egy-egy szóval kell válaszolni, de nálam volt olyan,hogy egész mondatban válaszoltam.A nagyrészét csak felsorolás szinten írtam,de volt olyan ahol mondatba foglaltam. Úgy tűnik elfogadják, mert csak 2 pontot veszítettem a szövegértésnél.

ha bármi kérdésed lenne nyugodtan írj privit.

2012. jan. 25. 08:05

Szia!


Köszönöm a választ.

Szövegértés olyan volt, hogy egy összepárosítós és egy szöveg amihez 10 kérdés volt adva németül, és csak 1-2 szóval kell rá válaszolni??


A levélnél: Dátum sem kell? Vagy csak akkor ha ki van hagyva neki a hely??

Köszönöm

431. szvet (válaszként erre: 430. - Szisz 33)
2012. jan. 20. 20:18

Szia!

Címzés nem kell, ugyanis már központilag elkezdik írni a levelet, úgyhogy hely sincs címzésre.Én írtam bekezdéseket.A szövegértés rohadt egyszerű az ecl-nél.Sok rá az idő is, amikor voltam 15 perccel előbb végeztem a szövegértéssel.

2012. jan. 18. 10:54

Sziasztok!


Februárba megyek német közép ECL-re. Tud nekem valaki segíteni a levéllel kapcsolatban?

-Ha blogot, vagy e-mailt kell írni, akkor kell címzés? dátum? Bekezdéseket kell írni?


Egyébként levélnél még van az h. a bekezdést beljebb kell írni?


Szövegértésről van valakinek infója, h milyen szokott lenni?

Köszi!

2012. jan. 15. 18:19
jajajj remélem nem írtam el a számlaszámot.. holnap felhivom őket mert semmilyen levelet nem kaptam :(
428. Hexike (válaszként erre: 427. - Béengé)
2012. jan. 15. 17:15
Nekem a határidő után írtak egy levelet, hogy sikeresen regisztráltak.
2012. jan. 15. 15:08

Nagyon gratulálok azoknak akiknek sikerült,és fel a fejjel akinek nem,én is 3x-ra megyek :)

Még egy kérdés felmerült bennem.

Interneten jelentkeztem,átutaltuk a pénzt,a faxon pedig az átutalási megbízást. Szóval be van fizetve,de semmilyen értesítést nem kaptam róla,nem hívtak. Titeket mikor értesítettek,hogy pontosan hol lesz,stb? (mindig félek,hogy elirok egy számot az utalásba,és rossz számra utalok.. :S ) Köszönöm ha valaki segit :)

426. fenolka
2012. jan. 13. 14:42

Sziasztok! Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, annak meg még jobban örülnék, ha el tudnátok látni néhány jó tanáccsal a szóbelit illetően, februárban próbálkozom..:)


Nagyon félek tőle, még magyarul sem erősségem a beszéd, és elég könnyen le tudok blokkolni ilyen helyzetekben:( Főleg arra lennék kíváncsi, mennyire veszik véresen komolyan ezt a szóbeli részt? Az írásbelitől egyáltalán nem féltem, viszont miközben írtam, úgy éreztem, szörnyen sikerült a levélírás (kihagytam abból a megadott 4 pontból vagy kettőt, nem is fejeztem be teljesen a levelet időhiány miatt és hasonlók), mégis 77%-os lett az írásbelim, a mai napig nem értem, hogyan... Tehát emiatt kérdezem, hogy vajon a szóbelin is ilyen 'elnézőek'?


A másik kérdésem, az konkrétan a képleírásra vonatkozna. Eddig minden tanártól azt hallottam, hogy középfokon nem a képleírás a lényeg, arról max. 2-3 mondat kell, inkább az a lényeg, ami a képről eszünkbe jut. Ehhez képest az ecl honlapon a képleírás mintánál abszolút a képről írnak csak... Most akkor kinek van igaza? Ha esetleg nem arról a témáról kezdek beszélni, amit a vizsgáztatók elvárnának, közbe fognak szólni vagy hagyják, hogy 5 percen keresztül beszéljek a 'hülyeségről'?


Előre is köszönöm szépen, ha válaszol valaki!:)


Kati

425. szvet
2012. jan. 10. 18:46

Sziasztok!


Határtalan boldogság, sikerült nekem is a nyelvvizsgám. Mindenkinek gratula, akinek sikerült.


Akinek pedig nem: Az ecl-t csak ajánlani tudom, aki bizonytalan, neki ajánlom, ECL-re menjen. Csak jót tudok róla mondani, korrekt vizsgajelentkezés, korrekt vizsga lebonyolítás. Ecl írásbeli és telc szóbeli(nekem nagyon bejött). Ne keseredjen el senki, akinek nem sikerült, mert ECL-nek hívják a reményt.

Csak jót tudok róla mondani.

Szval hajrá ECL!!:):)

424. szvet
2012. jan. 10. 18:45

Sziasztok!


Határtalan boldogság, sikerült nekem is a nyelvvizsgám.Mindenkinek gratula, akinek sikerült.


Akinek pedig nem: Az ecl-t csak ajánlani tudom, aki bizonytalan, neki ajánlom,ECL-re menjen.Csak jót tudok róla mondani, korrekt vizsgajelentkezés, korrekt vizsga lebonyolítás.Ecl írásbeli és telc szóbeli(nekem nagyon bejött).Ne keseredjen el senki, akinek nem sikerült, mert ECL-nek híják a reményt.

Csak jót tudok róla mondani.

Szval hajrá ECL!!:):)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook