Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ECL középfokú nyelvvizsga fórum

ECL középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
633. Imation (válaszként erre: 631. - Lilla0331)
2012. okt. 5. 15:24
Én is izgulok már rendesen...
632. Imation (válaszként erre: 631. - Lilla0331)
2012. okt. 5. 15:23

Yuhé! Végre valaki :D


Angolra jössz Te is? Levél típus témákkal mennyire vagy képben?

Olvasgattam vissza itt a fórumon, de sokan nem jártak itt ahogy most sem járnak :(

Így ne tudom biztosan hogy mennyire lehet számítani esszé, olvasói levél és azoknak az egy időben előforduló kombinációjára. Vagy hivatalos-nem hivatalos kombináció a megszokott...


Jó tanulást! Kitartást!

2012. okt. 4. 12:33
Én is holnap megyek és már nagyon izgulok........
630. peszka (válaszként erre: 627. - Imation)
2012. szept. 25. 23:48
Én, ahogy néztem és visszaolvasgattam itt a fórumon a leveleket, nem igazán láttam, hogy hasonló témakörből adták volna a 2 levelet...
629. peszka (válaszként erre: 628. - Imation)
2012. szept. 25. 23:44
Szia! Én még egyelőre nem kaptam értesítőt, de már kíváncsi vagyok és főleg várom, hogy túl legyek rajta. :) Én mikor jelentkeztem, csak annyit mondtak, hogy lehet szótárt használni olyat, amilyet szeretnék. Én németre megyek..
628. Imation
2012. szept. 24. 21:51

Megjött a vizsgaidőpont értesítő...

de nem jön senki????????? :OOO

627. Imation
2012. szept. 17. 23:12

Egy olyan kérdésem lenne azoktól akik már benne vannak az ECL vizsga rejtelmeiben, hogy a két levél témája mennyire egyhangú, vagy éppen nem egyhangú.


Értem ez alatt, hogy az egyik technológiával kapcsolatos esszé a másik teljesen más vagy az is technológiával kapcsolatos editor levél?!


A szótár használat engedélyezett a levélírás alatt, de van erre valami kifogás, kikötés?! Vagy lehet akár Angol-Magyar, Magyar-Angol is??


Köszi! Jó tanulást mindenkinek :)

2012. szept. 16. 10:36
Sziasztok!jön valaki az októberi Telc szóbelire Debrecenbe?????
625. Moonic
2012. szept. 14. 10:05

Bármilyen téma lehet. De úgy emlékszem azt írják a honlapon is, hogy a szóbeli témakörei fordulhatnak elő. Ami nem sokat segít, mert az mindent lefed szinte.

Amikor én voltam egy filmes és egy utazásos téma volt... (esszé-szerűek, rizsázós)

És igen szerintem a közepesen megírt levél az ,ha kevesebb szó jön össze, illetve több nyelvtani hiba van benne.

A rossz (esetleg 0 pontos) levél pedig ha félreértelmezed a témát/ a feladatot.


És "tobigabacsi"!

Én erről a 0 pontos dologról nem hallottam, de előfordulhat.

624. Imation (válaszként erre: 623. - Tobigabcsi)
2012. szept. 14. 09:58

Az szemétség szerintem :(

Csak azért leírni egy vizsgát mert a vizsgázó nem kezdett hozzá a másodikhoz....


Jó lenne ha az a verzió működne hogy kevesebb szószámmal akár de mindkettőt megírod.

Egyébként ezt hol javítják? milyen tanárok?

Továbbá az is érdekelne hogy a readingnél mennyire csak azt a választ fogadják el ami oda van írva a javítókulcsba?


(Bocs a jelentéktelennek tűnő kérdések miatt, most fogok csak élesben találkozni a vizsgával).

623. tobigabcsi (válaszként erre: 621. - Moonic)
2012. szept. 14. 08:06
Természetesen meg akarom írni mindkét levelet, csak kíváncsi voltam, hogy lehetséges-e ez. Mert én hallottam olyat is, hogy ha az egyik levél 0 pontos, akkor a másikat már meg sem nézik.
622. Imation
2012. szept. 13. 23:25

A közepesen megírt levél alatt mit értetek?

A 200 szó helyett mondjuk 150-170? vagy témában közepes?


Milyen téma kombinációk szoktak előfordulni vizsgán?

Pl.

esszé - baráti

hivatalos - kevésbé hivatalos levél???

621. Moonic (válaszként erre: 620. - Tobigabcsi)
2012. szept. 13. 20:30

Szia!

Én azt gondolom, hogy mindenképp érdemes megírni mindkét levelet, mert ahhoz, hogy a másikból meglegyen a 40 %-od nagyon jónak kell lenni és ki tudja ,hogy milyennek találja a javító. Tehát jobbak az esélyek két közepesen jól megírt levélnél.

2012. szept. 13. 09:25
Sziasztok! Én arra lennék kíváncsi, hogy az ECL-es középfokú angol nyelvvizsgán, ha csak az egyik levelet írom meg sikerülhet a nyelvvizsga? Mivel készségenként kell minimum 40%. Ha az egyik levél nagyon jóra sikerül és a másik 0 pontos akkor sikerülhet?
619. Imation (válaszként erre: 617. - 423f1a8115)
2012. szept. 11. 22:48

Huh itt is cerkás a dolog?

A 45 perc 75 perc dologhoz mennyire tartják magukat? Milyen levél témakörökkel találkoztál?


Nem túl biztató amit írsz, sajnálom ;(

618. Imation
2012. szept. 11. 22:45

Telc-ről áttérek ide. Kész betet a pohár, köszönöm a szóbelijét de az írásbelijét nem érzem jogosnak már. Így, jelentkeztem az októberi vizsgára.


Van itt valaki aki jön akkor? B2 Angol írásbeli

2012. szept. 8. 16:56

Ezek szerint "egy kutya". Ha szerencséd van átmész, ha nem nem... Amúgy az tényleg elég "érdekes", hogy ceruzával kell írni.. :S

Az ECL-ről az a véleményem, hogy szinte csak olyan feladatok vannak, amelyeknek a megítélése szubjektív. Az első reading az ugye egyértelmű, vagy fekete vagy fehér, amit beírtál azt pontozzák, a második már vitatható, ha akarják elfogadják, ha nem ugyis belemagyaráznak valamit, a fogalmazás meg dettó. Én elfogadtam, hogy elsőre nem lett meg, aztán hogy többször is 1-2%-on múlt, de az, hogy amikor tudom hogy a readingem sokkal jobb lett és végül lepontozzák 35%-ra :S meg a fogalmazást is.. szerintem valamelyest érzi azt az ember, hogy jó vagy rossz. Csak tudom mennyire értettem meg a szöveget. Amúgy munkám során naponta használom az angolt, levelezés, stb... ennyire tényleg nem érzem magam hülyének.. azt mondom, ha valaki tudja és jól megírja, és beleesik abba a százalékba, akkor átengedik, ha nem akkor nem... sajnos sokmindnenel így van ez még, elég anyagias világban élünk, és eddig én sem hittem, hogy ez így van, mikor másoktól hallottam, hogy az írásbelin mennyire nehéz átmenni. De sajnos tényleg a pénzre mennek.. miből élnének. ha mindenki átmehetne - vagy legalábbis aki megfelel- akkor már rég csődbe mentek volna.. a másik vicc, hogy a dolgozatokat vizsgabiztonsági okokból nem adhatják ki, még másolatban sem (!!!). Kérdem én, legalább miért nem láthatom amit írtam, hogy mi az ami rossz?? Fizess érte, menj el személyesen pécsre, majd fizessél egy összeget az újraértékelésért és vagy megadják vagy nem... Persze tudom, sok minden van még, ami nem úgy működik, ahogy kellene, addig is próbálkozzunk újra és újra , fizessük ki a vizsgadíjaka újra, tanuljunk, hátha egyszer mi leszünk azok a szerencsések, akik beleesnek abba a százalékba, akik átmehetnek.. :(

616. Moonic (válaszként erre: 615. - Akszel)
2012. szept. 8. 13:25

Szerintem is a Telc az, ami "anyagiasabb". Nem mondom, hogy nem lehet ott elsőre komplexet csinálni, de nem sok emberrel találkoztam akinek sikerült volna.

Inkább ezt mutatja a statisztika, hogy 1. vagy 2. alkalommal meglesz a szóbeli, azután sokadjára ,vagy sokadjára se az írásbeli.

Én elsőre Telc komplexre mente, szóbeli meglett, na mondom újra elmegyek, nem lett meg az írásbeli, úgy ,h tudom/ éreztem ,h meg kellett volna lennie! Na ezután váltottam ECL-re, és lám meglett elsőre, pedig a leveleim nem lettek fényesek, de megoldottam a feladatot és ott sztem ezt nézik/pontozzák. Telcnél meg inkább azt, hogy mit nem tudsz.

Ez is csak egy vélemény/tapasztalat. :)


A ceruzás történethez meg annyit, hogy tényleg nem túl erős érv az, hogy "csak a ceruzát érzékeli a gép, ami javítja a dolgozatokat" -.-

Egy "hivatalos" papír, amit ceruzával kell kitölteni?!

615. akszel
2012. szept. 7. 22:12
Én ugyan azt tudom elmondani a TELC-ről mint te az ECL-ről. Komolyan még a mondatot is ugyan úgy fogalmaznám. A szóbeli 1.-re TELCen. Aztán 5X voltam írásbelizni... Már csak az vicces hogy ceruzával kell írni az egészet. Amire senki nem tudott logikus magyarázatot adni!
2012. szept. 5. 18:45
amúgy TELC-en volt valaki már? mi a véleménye róla? tudom , hogy feladatok alapján nehezebbnek tűnik, de ha beültök egy ecl vizsgára rájöttök, hogy elég nagy szivatás, ha nehéznek tűnik azért, ha könnyűnek érzed és jól sikerült, akkor meg tuti lepontozzák. (ja, amúgy én az angol B2-ről írom, nem tudom a többi milyen, gondolom az is gáz, mert egy kutya...:P de persze vannak szerencsések... a lottón is nyernek néhányan :D)
2012. szept. 5. 18:41
hát én nem ajánlom senkinek az ECL-t! lehet olcsóbb, mint a többi, de ott hozzák be az árát, hogy sokkal kevesebb százalékot engednek át. Én párszor sajnos kifizettem az írásbeli díját, többször múlt 1-2%-on, akkor is mikor összecsaptam az egészet, ki sem töltöttem rendesen. Mikor úgy éreztem jól sikerült, értettem is a szövegeket, akkor lepontozzák 43%-ra. Megnézni persze nem lehet, csak ha fizetsz érte, plusz a fellebbezésért is! Nem olyan egyszerű ez a vizsga, mint amilyennek tűnik... max. a szóbeli, az elsőre meg lett, de az írásbeli... szerencse függő, hiába tudod, ha azt akarják, hogy újra kifizesd b...hatod...
612. Moonic (válaszként erre: 611. - Csicsike2012)
2012. szept. 4. 14:53

Szia csicsike 2012!


Nem veszem tolakodásnak. És igen német B2-esen voltam.

Nos levéltéma (bár ha visszaolvasol 1-2 oldalallal lehet találsz még hasznos infókat amik már nem fognak eszembe jutni)

szval az egyik téma volt júniusban: filmklubot hozott létre egy iskola és ide kellett ajánlani filmet, illetve leírni ,hogy miért jó egy ilyen filmklub..stb..

2. téma: ezt ahogy itt beszéltük mindenki máshogy értelmezte...de valami olyan volt, hogy mutasd be a lakóhelyed, illetve egy várost/falut szórakozási lehetőségek, kultúra, ételek, nevezetességek szempontjából. (én Bp-ről írtam, mert erről tudtam legtöbbet összeszedni..elfogadták, szóval annyira nem nyúltam vele mellé)


Szövegértésről annyit, hogy bármilyen téma lehet természetesen. Júniusinál én az egyiket nehéznek éreztem, a másikat pedig könnyűnek, szóval így ellensúlyozták egymást. (nem volt vészes...és jó tanácsként: hagyj elég időt majd az önállóan behelyettesítős feladatra, mert arra több kell! bár én nem hagytam rá eleget és ezért ment nehezen).


Készülés: sok levél, minden témában próbálj meg otthon lenni, h elkerüld a meglepetéseket.

A szövegértésekhez pedig végigcsináltam az ECl-es gyakorlókönyv 5 feladatsorát. És ugyanitt vannak példalevelek, amik szintén hasznosak.


Remélem tudtam segíteni!


Sok sikert és szerencsét!

Üdv: Mónika

611. csicsike2012 (válaszként erre: 610. - Moonic)
2012. szept. 4. 14:06

Kedves Moonic!


Ha nem veszed tolakodásnak,egy pár infót(levél téma,szövegértés nehézsége stb) mondanál az ecl-es vizsgáról?(feltéve ha német B2-esen voltál)

Miből készültél rá?

Előre is köszi!

610. Moonic
2012. szept. 3. 16:50
Megérkezett végre ma a nyelvvizsga! :)
609. Moonic (válaszként erre: 608. - Akszel)
2012. aug. 31. 21:46

Szia!

Igen, mi is mérgelődtünk már barátommal, mert neki is a diplomaátvétele múlik rajta.


Plusz azért nem kevés idő telt el az eredményközlés óta.. A héten már számítottam rá, hogy megérkezik a postával.


Köszi az infót! Ha megtudsz még valamit légyszi írd már meg!


Köszi előre is!

608. akszel (válaszként erre: 607. - Moonic)
2012. aug. 31. 20:57

Szia


felhívtam őket és azt mondták hogy kedd körül érdeklődjek mert akkor érkezik meg a bizi. Kicsit mérges vagyok rájuk mert nem kapkodják el a dolgot. Nekem pl nagy szükségem van arra a papírfecnire...

607. Moonic
2012. aug. 31. 14:52

Hallo!

Van aki júniusban vizsgázott és már megkapta a nyelvvizsgáját?


Egyébként csicsike2012 az ECL könyvet merem ajánlani, amiben 5 feladatsor van. És gondolom levélhez vannak anyagaid, azokat gyakorold minél szélesebb témakörben, mert bármilyen téma lehet.


Sok sikert!


A választ pedig előre is köszönöm!

2012. aug. 30. 10:20

Sziasztok!


Sürgősen tudna nekem valaki küldeni ECL-es német középfokú írásbeli anyagot????Vagy valami forrást ajánlani!

Nagyon nagy segítséget jelentene!

Köszi!

605. peszka
2012. aug. 28. 19:36
Jön valaki ECL német középfokból október 6-án Debrecenbe vizsgázni?
604. peszka (válaszként erre: 603. - Herbarby)
2012. aug. 28. 19:35

Szia!


Én még nem voltam egyik vizsgatípuson sem, de nekem az a meglátásom, hogy az ECL írásbeli könnyebb mint a telc. Ezt a véleményt a nyelvtanárom is osztja. Eredetileg én is telcre készültem, de megvettem egy könyvet, amiben 5 telces és 5 ecles próbavizsga van és én egyből átpártoltam az eclre (sokkal jobban ment ez a típus). Ecl-nél ráadásul levélíráshoz lehet szótárt használni. :) Nekem inkább szóbelivel lesznek gondjaim. Szerintem mindenképpen próbáld meg. :)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook