Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ECL középfokú nyelvvizsga fórum

ECL középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
483. vaneo
2012. márc. 9. 14:50
Én csak írásbelit csináltam és meglett!!Úristen olyan boldog vagyok!:)Én is remélem h nektek is meglesz;)
482. dory333
2012. márc. 9. 14:16

Fentvannak az eredmények!

Én német középfokún voltam és hálaistennek meglett!:))

remélem nektek is meglesz:))

2012. márc. 7. 20:37
Ismerőseim akik voltak,azt mondták már reggel felszokták rakni.De azért mindennap ránézek,pedig nagyon félek,hogy megint csalódnom kell:(
480. Zsanee
2012. márc. 7. 16:22
Ezen már én is gondolkoztam, nem tudom, vasárnap mennyire rakják fel, mindenesetre reménykedjünk :D. Bár nem tudom, akarom-e tudni az eredményt :D
2012. márc. 6. 18:26
Mindjárt eredmény!! Szerintetek vasárnap már fent lesz,vagy csak hétfőn?
478. Zsanee (válaszként erre: 477. - KDodo)
2012. márc. 5. 15:48
Az értesítőt kell, legalábbis a lényeg, hogy a vizsgázói azonosítódat tudd, meg személyit kérnek még, más nem kell. Levelekhez nem nagyon kérnek címzést.
477. KDodo
2012. márc. 5. 11:39
Sziasztok! Aki volt már ecl írásbelin megmondaná, hogy kell-e vizsgára valamilyen papírt vinni, vagy azt az értesítőt amit majd küldenek? Ja, és levelekben kell címzést írni?? Köszönöm
476. Fru01 (válaszként erre: 473. - Loli)
2012. márc. 4. 22:39
Köszönöm a segítséget.A szóbelim szerencsére már régóta megvan.Sokáig agyaltam,hogy mit csináljak.De így akkor biztos vagyok benne,hogy nem megyek csak ECL-re.Igen én áprilisban tervezem,hogy nyelvvizsgázom.Érdeklődtem tanfolyam után és találtam is felkészítőt szerintem elég jó áron.
475. Loli
2012. márc. 3. 20:40
Köszönöm a választ! Van olyan, aki áprilisban tervezi a német középfokot Ecl-en?
474. Zsanee (válaszként erre: 473. - Loli)
2012. márc. 3. 20:08

Szia!

Az ecl levelei szerintem nem vészesek, általában elég könnyű témák vannak, baráti levél, fórumhozzászólás valami hétköznapi témában. A szövegértés - mint szerintem mindenhol - elég lutri, hol könnyebb, hol nehezebb szövegek, feladatok vannak, persze ez szubjektív :). A felkészítő könyv szerintem mindenképpen hasznos.

473. Loli
2012. márc. 3. 15:36

Helló!

Kedves Fru01! A Telc írásbelijét semmiképp se ajánlanám, a szóbelit viszont igen. Az elsőre meglett, de az írásbeli másodjára sem sikerült, de mint ahogy itt olvasom, másoknak sem.Az egyik barátom elsőre átment a szóbelin, az írásbelin viszont negyedjére sem, és az itteni hozzászólók is így voltak ezzel. Kérdezni is szeretnék tőletek. Átolvastam a hozzászólásokat, és abban biztos vagyok, hogy Telc írásbelire még egyszer nem megyek, de az Ecl-től is tartok. A levélírás abszolút nem erősségem,(eleve szóban jobb vagyok) habár a Telc-en a nyelvtani behelyettesítős rész nem ment. Próbáljam meg az Ecl-t? Ha veszek Ecl-es könyvet, akkor mennyire valószínű, hogy átmegyek az írásbelin?

Az első hozzászólók közül írta még valaki, hogy a levél, fogalmazás részben a szóbeli témakörei vannak. Ez tényleg így van? A szövegértés részre fel tudok úgy készülni, hogy mondjuk Schiller, Goethe, Hoffmann műveket olvasok? Akinek van tapasztalata Ecl-en, az kérem segítsem.Köszi

472. Hexike (válaszként erre: 471. - Fru01)
2012. márc. 1. 21:18
Szerintem az ECL jobb. :)
471. Fru01
2012. febr. 28. 10:28
Sziasztok.Remélem tud valaki segíteni.Áprilisban szeretnék menni nyelvvizsgázni német irásbelire eddig úgy gondoltam ,hogy Telc-re megyek,de most egyre jobban agyalok ,hogy inkább ECL .Valaki tudna segíteni,hogy melyik mellett döntsek??Nagyon fontos lenne.
2012. febr. 19. 14:37

Sziasztok!

Ne haragudjatok, ha olyan kérdést teszek fel, amit már mások is százszor megtettek előttem, de kicsit el vagyok keseredve és szeretnék tájékozódni. Harmadjára próbáltam meg a TELC írásbeli nyelvvizsgát angolból középszinten, de sajnos nem jött össze. Mi a véleményetek az ECL-ről? Nagyon nehéz az írásbeli? Nekem a szóbelim már meglett telc-en, viszont ha sikerülne az írásbeli ECL-en, akkor a kettőt össze lehet vonni, hogy államilag elismert bizonyítványt kapjak? Egyébként diplomához kellene a nyelvvizsga bizi. Köszönöm szépen előre is, ha válaszoltok!

469. vaneo (válaszként erre: 465. - Swat555)
2012. febr. 17. 11:23

Ja igen, nagyon korrekt. És ami még borasztó,hogy a HELYESÍRÁS kifejezést 6 éves nyelvtanulásom alatt, nem hallottam németül még a tanáromtól sem.

Mert,ha erről volt szó azt már mindíg magyarul mondta. (nem azt mondom, ez az én hibám is, elég alapvető kifejezés).

Szószerinti fordításban el is lehet értelmezni.

Egy kicsit parázok.

468. vaneo (válaszként erre: 465. - Swat555)
2012. febr. 17. 11:17

A fórumtéma a nyárimunkák itthon és külföldön.

Lehetőségek,miért jóés hasznos?

467. KDodo (válaszként erre: 466. - KDodo)
2012. febr. 16. 11:11

Ha valaki küldene, akkor ide: dlakos@citromail.hu

Köszönöm :D

466. KDodo
2012. febr. 16. 11:05
Sziasztok! Tudna valaki nekem küldeni angol B2 kidolgozott szóbeli tételeket?? Nagyon szépen köszönöm! Szép napot
465. swat555 (válaszként erre: 464. - Vaneo)
2012. febr. 15. 19:47
az korrekt:Sés a fórumra milyen témát kellett írni?
464. vaneo (válaszként erre: 463. - Swat555)
2012. febr. 14. 12:05

Az egyik levél az volt, hogy egy híres énekes költözött a szomszédomba, előnyök-hátrányok.Kérjek tanácsot a barátnőmtől mit lehet a hátrányai ellen tenni.Hangos zene stb.

A másikat egy fórumra kelett írni.

A szövegértés első része könnyű volt,az idő méréséről szóló szöveget kelett értelmezni párosítással, de a második feladatból szinte semmit nem értettem, próbáltam kilogikázni,de így elég kevés volt az idő. nézz utána,hogy mi az a németeknél, hogy "duden", valami online helyesírás javító módszer.

Érdekes mert ez annyira német nemzetiségi dolog,hogy erről nekem honnan kellene tudnom,nem értem,eddig mindenki azt mondta milyen könnyű a szövegértés az ecl.-n. Ráadásul ezt tartottam az erősségemnek.Így kicsit tartok az eredménytől.

463. swat555 (válaszként erre: 456. - Vaneo)
2012. febr. 13. 20:30
a levélbe milyen témák voltak?nehéz volt a szövegértés?
462. vaneo
2012. febr. 12. 11:04
Ja és szóbelizni TELCre megyek márc. 3-án. Nekem így ajánlotta a tanárom.
461. vaneo (válaszként erre: 457. - Béengé)
2012. febr. 12. 11:02
A levélírás úgy érzemnagyon jól ment, de a szövegértés 2-es része nekem nagyon nehéz volt, szinte semmit nem tudtam kihámozni belőle, valami online helyesírás-ellenőrző programról szólt, de ezt már csak utólag derítettem ki (duden),pedig a szövegértés volt az erősségem.
460. tavasz007 (válaszként erre: 457. - Béengé)
2012. febr. 12. 10:40
en tegnap voltam angol felson. Eleg durva volt a szovegertes, nem? na, meg az essze??
459. Zsanee
2012. febr. 12. 10:40
Ja szóbeli meg szerencsére most sem volt vészes, könnyebb témák voltak közepen, család, hobbi, kultúra, média ilyesmik. Az más kérdés, hogy számomra a beszéd még így is problémát okoz :D
458. Zsanee
2012. febr. 12. 10:39

Én tegnap volt angolból írásbelin meg szóbelin is és hát nem tudom... A hallott szövegértés számomra nem volt könnyű, föleg a második, válaszgatós, nem nagyon tudtam követni.

A levelek nem voltak rosszak, a szövegértések sem annyira, de hát fogalmam sins mi lett jó és mi nem.

2012. febr. 11. 20:34
Igen én tegnap voltam felsőfokon,remélem végre sikerül már.Közép milyen volt? Nehéz? Szóbeli volt már? Mert én még csak jövőhéten megyek.
456. vaneo
2012. febr. 11. 19:02

ECL NÉMET írásbeli középfokú vizsga ma!!!!

Valaki rajtam kívül volt esetleg?

Minden tapasztalat érdekel!

455. vaneo (válaszként erre: 454. - Béengé)
2012. febr. 11. 16:06

Szia! Igen,ha részfeladatonként meg van a 40%, és az átlag meg van a 60%, akkor sikeres a vizsga.

Tegnap voltál?

A lányom ma volt német középfokún, de csak az írásbeli részén.

Volt Valaki? Vélemény, tapasztalat?

2012. febr. 11. 09:32
Azt szeretném még kérdezni,hogy ugye minden feladatrésznek kell 40%-nak lennie,plusz a szövegértés+levél együtt 60%,ugyanígy a magnó és szóbeli is? Tehát ha a szövegértésem 50% de a levél meg 70,akkor az megvan ugye? Már nagyon jár az agyam,érzem hogy a szövegértés nem lesz túl jó,valamint a magnóban se bízok. A beírós magnó elég nehéz volt, a karikázósban reménykedek. :(
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook