Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ECL középfokú nyelvvizsga fórum

ECL középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. márc. 17. 22:58
*levél
2013. márc. 17. 22:58

Sziasztok!

Ha valaki tud nekem küldeni ECL az lécci írjon.:)

Előre is köszönöm! :)

2013. márc. 17. 22:56

Sziasztok!


Én is most éprilisban megyek elöszőr, és aki tud az lécci adjon hasznos tippeket, hogy mire érdemes figyelni az írásbelinél.:)

Előre is köszönöm! :)

720. xara
2013. márc. 11. 18:49
jaaaajjj mikor lesz már eredmény...megesz az ideg!
2013. márc. 8. 20:38

Sziasztok!


Én is most áprilisba készülök ECL német középfokra menni.


Bármilyen segédanyagot(tételek,témák,levélcímek,kidolgozott levelek stb.),hasznos tippet szívesen várnék!


Köszönöm!

2013. márc. 6. 10:24
Szerintem érdemes nézegetni, nekem az Origó már 17 nappal a vizsga után fent volt és teljesen véletlenül láttam meg, nem küldtek róla semmit. De lehet, hogy az ECL-nél kivárják a 30 napot.
717. Didry (válaszként erre: 716. - Xara)
2013. márc. 5. 19:45
Max. 1-2 nappal hamarabb, de úgyis küldenek róla e-mailt!
716. xara
2013. márc. 5. 19:11
Esetleg tudja valaki hogy hamarabb szokták-e közölni az eredményt és ha igen mennyivel?
715. Aker26
2013. márc. 1. 11:09

Sziasztok!

Német B2 írásbelire szeretnék menni áprilisban (most próbálkozom elsőnek a nyelvvizsgával). Több fórum hozzászólásnál is olvastam,hogy egyesek a levélnél előre betanult mondatokat vagy komplett előre megtanult levelet írnak le, max pár szót cserélnek ki.Nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem küldeni ilyen hasznos mondatokat vagy komplett levelet a különböző levélformákhoz( baráti, panaszkodós, hivatalos stb.) Előre is nagyon köszönöm!!!

Email címem: yonex2621@gmail.com

2013. febr. 25. 18:20
Köszönöm, szurkolok neked.
713. xara (válaszként erre: 712. - Zsuzsus90)
2013. febr. 22. 16:53

Gratulálok!!! :)


Remélem én is közölhetek majd ilyen híreket.

2013. febr. 22. 12:12
Most tudtam meg az Origós írásbelim eredményét: SIKERÜLT. Nem nagyképűsködni akarok, csak megosztani veletek az örömömet és ha vki szeretne tapasztalatokat Origóval kapcsolatban, állok rendelkezésére (bár tudom, hogy ez ECL-es fórum :)
711. xara
2013. febr. 21. 14:30
Én próbáltam lefordítani, hogy mit jelent, de nem értettem hogy ez hogy jön ide...én Spanyolországot írtam Barcelonát.végülis arról én is írtam hogy mit csinálnék ott( focimeccset néznék, Sagrada familiat...) mondjuk annyira sok mindent nem írtam...na mind1 remélem így is jó lett. köszi a választ!
710. zsuzsus90 (válaszként erre: 704. - Xara)
2013. febr. 21. 11:30
Én úgy értelmeztem, hogy milyen "programokon" akarok résztvenni, mit akarok kipróbálni? Én Indiát választottam és ide olyanokat írtam, hogy pl. elefánton szeretnék ülni, résztvenni egy hagyományos indiai esküvőn, stb.
709. Didry (válaszként erre: 708. - Xara)
2013. febr. 20. 18:29
Köszi!
708. xara (válaszként erre: 707. - Didry)
2013. febr. 19. 19:18
5 db van abban is.
707. Didry
2013. febr. 19. 19:11

Köszi!Egyik régebbit szereztem meg és abban még nem ezek voltak! Abban a tesztkönyvben hány feladat van amit az oldalról rendeltél?


Én meg azt hittem én vagyok hülye és azért nem értem, azt a kérdést!

706. xara (válaszként erre: 705. - Didry)
2013. febr. 19. 18:55

van ecl-es tesztkönyv abban vannak ilyen feladatok.Az egyik ilyen tesztkönyvet az ecl honlapjáról rendeltem.van egy másik amiben 5 db telc-es és 5 db ecl-es teszt van. ezt bármelyik nagyobb könyvesboltban be lehet szerezni.


Egyébként azt hittem a levélnél erre az utolsó pontra hogy elírták....

705. Didry
2013. febr. 19. 18:31

Azt az utolsó kérdést én sem nagyon értettem!

Mondjuk én a második szövegértéses feladatot nem is gyakoroltam. Ti honnan szedtetek olyan feladatokat?

704. xara
2013. febr. 19. 16:31

Egyébként az első levélnél az utolsó pont (was möchten Sie dort Unternehmen?)mit akart jelenteni?

Mert először azt hittem hogy elírták...mondjuk még most sem tudom hogy jött oda?

2013. febr. 19. 15:51

KleineB!


ECL vizsga 2 szövegértésből áll , ami összesen 45 perc és 2 levélből az meg levelenként 30 perc.

Én megvettem az ECL B2-es felkészítő könyvet.Minden könyvesboltba kapható egyébként. feladatsor van benne. Szövegértések levelek,magnós feladat , képek stb. És én még emelt érettségis feladatokat csinálgatok.

Ja és a könyv azt hiszem olyan 2800 körül van, de lehet még olcsóbb is :)

2013. febr. 19. 15:48

Én ott csesztem el, hogy nem választottam embert, mert vlis azt írtam, hogy nekem ninvs befolyással ember az életemre. És mindenkinek önálló személyiséggel kellene rendelkeznie, és inkább a tinik választanak példaképet. Meg, hogy sok ember nem kapja emg az őt illető figyelmet és elismerést..pl. azok akik jó könyveket, cikkeket, történeteket írnak.. ilyesmit írtam.

De alig értettem meg a feladatot, pedig utólag visszagondolva, nem volt ez egy nehéz vizsga , csak nem kellett volna az a nagy izgulás.

Állítólag a levélbe szigorúak.. Én úgy érzem nekem nem lesz meg.

KÖszi a választ :)

701. zsuzsus90 (válaszként erre: 699. - Mannalinna)
2013. febr. 19. 15:32

Én úgy értelmeztem, hogy egy német újság vagy internetes oldal (nem emlékszem már pontosan) meghirdette az év embere címet, és erről kell esszét írni. És a pontok, amik alapján kellett: kit választanék és miért, hogy ismertem meg ezt az embert, milyen befolyással van az életemre és hogy mit gondolok az ilyen díjakról?

Én Barack Obamát választottam, leírtam, hogy nagyon jó politikusnak tartom, a tv-ben láttam először még a választások előtt, már akkor is szimpatikus volt, a hatására jobban érdekel a politika és hogy az ilyen díjak nagyon fontosak, mert motiválják az illetőt, hogy folytassa a munkáját.


Te mit írtál?

700. KleineB
2013. febr. 19. 08:22

Sziasztok!

Eddig én is a TELC-cel próbálkoztam,de nem sikerült,a szóbelim nekem is meg van, az írásbelivel próbálkozom már egy ideje,de mindig hol ezen hol azok csúsztam el és most szeretném megpróbálni az ECL-t.áprilisban lesz ugye legközelebb.

Nagyon megköszönném annak, aki tudna nekem küldeni bármit amiből ő készült fel.milyenek a feladatok,mennyi idő van az egyes feladatokra. Nagyon köszönöm előre is.

2013. febr. 18. 17:31

Én voltam szombaton németből.

Én úgy érzem elcsesztem.

Ti a második levélhet kb. miket irogattatok, hogy értelmeztétek?

2013. febr. 18. 16:55

Én Szolnokon voltam.


Van itt más is, aki volt szombaton németből?

697. Didry
2013. febr. 17. 16:50
Te hol voltál vizsgázni? Nem tudom, majd megnézem azt a könyvet is! Én úgy tudom akinek nagyjából megvan terjedelemre azét nem nagyon számolgatják!
2013. febr. 17. 08:30

Szia!


Én is tegnap voltam. Nekem van egy gyakorlókönyvem, 10 próbanyelvvizsga címen, amiben (5 Telc-es) és 5 ECL-es feladatsor van. Én abból oldottam meg a feladatokat és abban ilyenek vannak.

A levelek hogy sikerültek? Én épp be tudtam fejezni, de jóval kevesebbet írtam 200 szónál. Nem tudom, a terjedelmet mennyire hangsúlyosan számítják.

695. Didry (válaszként erre: 694. - Zsuzsus90)
2013. febr. 16. 17:02

Szia!

Szerintem nem lesz meg! :( Elég gáz volt! Én nem is gyakoroltam olyan feladatot ami volt benne. Már nem tudom honnan kéne szerezni próba feladatokat.

Te mikor mész vizsgázni?

694. zsuzsus90 (válaszként erre: 689. - Didry)
2013. febr. 16. 11:56

Szia Didry!


Na hogy ment?

Jó lenne egy kis eszmecsere :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook