Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Óvónő képzés levelezőn hol van ami jó is? Kell középfokú nyelvvizsga hozzá? Vagy legyek inkább dajka? fórum

Óvónő képzés levelezőn hol van ami jó is? Kell középfokú nyelvvizsga hozzá? Vagy legyek inkább dajka? (tudásbázis kérdés)

28. BollerKrisz (válaszként erre: 26. - Rita1971)
2010. aug. 29. 20:12
Hát Borsodban még annyi lehetőség sincs,mint felétek, de szívesen csinálnám, azért szeretnék belekezdeni.
2010. aug. 29. 20:12
Budapest, ELTE-TÓK
26. Rita1971 (válaszként erre: 14. - BollerKrisz)
2010. aug. 29. 19:49

Szia! Én dajka vagyok, tavaly végeztem el a sulit. 5 hónapos volt, 120.000 ft. Óvodát neked kell keresni, ahol a szakmai gyakorlatot töltöd. Én nagyon szerettem a gyerekekkel foglalkozni! Sajna januártól munkanélküli vagyok. Tavalyi évet helyettesként dolgoztam le, és nincs nagy esély arra, hogy oviban dolgozzam. Mindenki csak az ismerőseit veszi fel. Hiába van kíváló bizim. Hiába van szuper ajánló levelem, és hiába akarták a szülők, hogy maradhassak. Sajnos erre nem volt lehetőség :(

De ettől függetlenül elvégezheted, nem tudom felétek milyenek a lehetőségek. Itt Tatán semmi.

2010. aug. 29. 19:33

A logopédushoz 4 év kell, annyim nem lesz szabad (addig nem kapok gyed-et, gyes-t stb) és azidő alatt kell tanuljak, amíg itthon vagyok a tesóval. Meg szintén az nem is tetszik annyira.

Emlékszem én is jártam logopédushoz, mert az r-t nem tudtam kicsinek kimondani, csak "zaklatásnak" éltem meg a kötelező órákat nála. Nem tetszik.


Szerintem tényleg marad a dajka. Ha meg nem tudok elhelyezkedni, akkor még van egy rahedli szakma a kezemben, van miből választani, csak ezt csinálnám szívesen.

24. 0d717b184a (válaszként erre: 23. - Burgagi)
2010. aug. 29. 19:13

Békéscsaba

igen szerintem jó a képzés

én mondom az éneket nem nagyon kedvelem, mert tényleg nem tanulunk semmit:(

de persze a vizsgán ki van adva mi kell

de a többi nagyon jó

kifejezetten jó tanárok vannak

csak kevés, hogy sok tantárgyból összesen az 1 félév(bocsi az előbb elírtam) 4 óránk van

2010. aug. 29. 19:10
szarvason van jö képzés. hol laksz?
22. 0d717b184a (válaszként erre: 20. - BollerKrisz)
2010. aug. 29. 19:09

helyes, helyes

egyébként tudod kiket keresnek még?

Logopédusokat

azokat nagyon

2010. aug. 29. 19:09

levelezőn azért nehéz megtanulni úgy furulyázni, hogy szigorlatozni is tudjon majd belőle ávente 4 órában

de ez csak a tapasztalatom

20. BollerKrisz (válaszként erre: 18. - 0d717b184a)
2010. aug. 29. 19:08

Ahhoz nem lenne szívem! Sajnálnám a manókat állandóan, így nem tudnék segíteni nekik!


Viszont ez a megkérdezősdi nem is rossz ötlet! A kislányom úgyis most kezdi az ovit, ott majd érdeklődöm.

2010. aug. 29. 19:06
Szia, én Kaposvárra jártam, igaz tanító szakra, de a koliban sok oviped-est megismertem.szerintem ott jó a pedagógusképzés, mind az óvónő, mind pedig a tanítóképzés, minket pl a tanár tanított órán furulyázni, senkinek nem kellett különórára járni emiatt
2010. aug. 29. 19:05

gyógypedagógus?

oda ének nem kell

viszont őket tényleg keresik

17. 0d717b184a (válaszként erre: 15. - BollerKrisz)
2010. aug. 29. 19:04

hát egy felnőtt pszichológus másabb mit a gyermekpszichológus

viszont azt akkor el kell mondjam, hogy rengeteg pszichológia óránk van

nagyon sok

sajnálom anyukádat

jaj

elhiszem, hogy fentartásaid vannak:(

16. 0d717b184a (válaszként erre: 14. - BollerKrisz)
2010. aug. 29. 19:01

nem tudom merre laksz, de én bemennék esetleg egy oviba és megkérdezném, hogyha elvégzed azt a sulit akkor lenne e esély, hogy fölvegyenek

akár az óvónői akár a dajka sulit

sajnos a dajka is elég telített szakma

szerintem

sajnálom, hogy elhagyott a párod

sok sikert és sok szerencsét kívánok, remélem tudsz majd boldogulni

egyébként Eger állítólag jó

sokkal kevesebb a tantárgy

persze ének ott is van

szociológián nem gondolkoztál esetleg?

2010. aug. 29. 19:01

Naná, hogy érdekelne ez a szakma. Kicsinek mindig tanítónéni akartam lenni, de meggyőztek, hogy könyvelöként jobb lesz az életem. De azt nem szeretem!

A pszicho dolgokkal sajna nem vagyok kibékülve, lehet azért mert anya pszicho dokiját csak a volt vállalkozásunk anyagi dolgai érdekelték állandóan, meg a médiában is csak azt látom, hogy hiába járt pszicho dokihoz, mégis kinyírta a családot, lelőtte a társait stb... Ez távol áll tőlem. (bocsi az őszinteségért! Ter biztos nem ilyen leszel!!!!)

Nekem kimondottan a gyerekekkel való foglalkozás jelentené az örömet, a hivatást stb....

14. BollerKrisz (válaszként erre: 12. - 0d717b184a)
2010. aug. 29. 18:57

Egyenlőre csak keresgéltem, hogy melyik lenne a jobb: dajka vagy óvónő. Egyedül vagyok a kislányommal, a férjem terhesen hagyott el, így a 2 manó mellett az írtó sokba kerül.... nem megengedhető számomra.

Tényleg jó, hogy ezeket leírtad, mert így már tudom, hogy inkább dajka leszek. Biztos így is el tudok majd helyezkedni valamelyik oviban. Oké, kevesebb a lóvé és inkább a macerásabb dolgok hárulnak rám, de kisgyerekekkel vagyok és ez a lényeg számomra!

13. 0d717b184a (válaszként erre: 10. - BollerKrisz)
2010. aug. 29. 18:55

és ez úgy érdekelne egyébként?

én megmondom őszintén, hogy ez nekem végülis alapszaknak kell

gyermekpszichológusnak készülök

12. 0d717b184a (válaszként erre: 10. - BollerKrisz)
2010. aug. 29. 18:51

figyi

én azt mondom, hogyha nagyon de nagyon érdekel akkor vágj bele

de csak akkor ha tényleg érdekel mert írtó sokba kerül

áááááááhhhhhhhhhh

most költöttem el a könyvekre 50000 ft-t

és a többit könyvtárból kell kölcsönözni

az ének korrepetálás is húzós

és arról nem is beszélve, hogy sok tanár nem enged át addig amíg meg nem veszed a könyvét

ami persze nem 1000 ft

most lett 3 osztálytársam, talán pont Böszörményből

a tanár megbuktatta őket, mert nem vették meg a könyvét

2010. aug. 29. 18:47
fősulim (bocs a félregépelésért!)
10. BollerKrisz (válaszként erre: 8. - 0d717b184a)
2010. aug. 29. 18:46

köszi a segítséget.

Ezzel a kottaolvasással és furulyázással elkeserítettél, mert ezekhez nem értek. Van már fősolim, de az műszaki informatika és a mérlegképes könyvelői. Szóval az ének-zene órákból már sajna nagyon kiestem. Kár!


Akkor marad a dajka, mert mindenképpen kicsikkel szeretnék foglalkozni örökre!!!!!

2010. aug. 29. 18:44

Azt ugye tudod, hogy a dajka és az óvónő nem ugyanazt teszi? Az óvónő munkáját segíti a dajka, vagyis, feltakarít, ha kiborul valami, a mosdóban popsit töröl, terít, étkezésnél segít és az öltözésnél, ágyazásnál. Az óvónő pedig neveli a gyerekeket, fejleszti őket, felkészíti az iskolára stb. Persze a dajka nélkül nagyon nehéz dolga lenne.

Szerintem mindegyik óvodapedagógus főiskolában kell a diplomához a középfokú nyelvtudás. És szinte mindegyik indít esti és levelező tagozatot is.

A dajka képzés pedig szakmunkásképzés, azt hiszem lehet levelezőn is, oda nem kell nyelvvizsga,és talán egy év, vagy fél év a képzési idő.

Sok sikert a döntéshez és a suli elvégzéséhez, és persze a babádhoz is :-)

2010. aug. 29. 18:40

hát van a dajka az okj-s

és van a főiskola az kb 3 éves

a gyakorlatot óvodában kell teljesíteni

azt neked kell keresni

kb 100 ezer egy félév

+ természetesen könyve:(

azok nagyon drágák

viszont szerintem az óvónőt akkor érdemes, hogyha ismered pl a kotta olvasást

most azt nem mondom, hogy tudj furulyázni is, persze előny

de pl az órán nem fognak tudni megtanítani furulyázni

tanár elkér érte alkalmanként 2000 ft-t

drága:(

első félévbe 18 tantárgyunk volt

és azóta nem változott semmi:(

7. pethoevi (válaszként erre: 4. - BollerKrisz)
2010. aug. 29. 18:37

OKJ-s képzésben csak dajka lehet,az óvónőihez diploma kell.

De nem biztos,h megéri elvégezni,mert nagyon kevés az óvónői hely...azért sok sikert!

2010. aug. 29. 18:37

Szia!

Szerintem telített ez a pálya... Sok ismerősöm van, aki nem tudott elhelyezkedni évekig. Kevés az ovi, egyre kevesebb a gyerek, a csoportokat pedig összevonják.

5. BollerKrisz (válaszként erre: 3. - Berenik)
2010. aug. 29. 18:36
Csak alapfokú? A közepet nem is tették kötelezővé? Mikor volt ez?
2010. aug. 29. 18:35

Szeretnék valamit tanulni (ez a hobbim) és mióta megszületett a kislányom 3 éve, azóta tudom, hogy nekem óvónőnek vagy dajkának vagy valami hasonlónak kellene lennem, mert imádom a gyerekeket, és szeretek velük foglalkozni. Most fogok szülni, így van 3 "szabad" évem, hogy tanuljak. Sajna egyedül a nyelvvel állok hadilábon, csak a rigó utcai alapfokig jutottam.


Szóval levelezőn szeretnék valahol tanulni, de nem tudom, hogy pontosan mi kell hozzá, mennyibe kerül egy félév, hol kell a gyakorlatot megszerezni. Van-e esetleg OKJ-s felsőfokú tanfolyam? stb... Szóval minden érdekelne ezzel kapcsolatban

3. Berenik (válaszként erre: 1. - BollerKrisz)
2010. aug. 29. 18:31
Hajdúböszörményben is van, oda alapfokú nyelvvizsga kellett. Elég sok tantárgy van.
2010. aug. 29. 18:26

Kell hozzá nyelvvizsga mindenképp mostmár

eddig volt valami, hogy 40 év fölött kezdi akkor nem kell

de eltörölték

Egerben azt mondják, hogy ott kevesebb a tantárgy

én Szarvasra járok

mit akarsz pontosan tudni egyébként

2010. aug. 29. 18:20
Óvónő képzés levelezőn hol van ami jó is? Kell középfokú nyelvvizsga hozzá? Vagy legyek inkább dajka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook