Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek mennyi idő alatt lehet felkészülni, egy középfokú nyelvvizsgára? fórum

Szerintetek mennyi idő alatt lehet felkészülni, egy középfokú nyelvvizsgára? (tudásbázis kérdés)

2011. aug. 25. 18:23

szio mindenki!

jo ilyenekt hallani.

én itt uj vagyok és most vágok bele a német tanulásba,és szent célom a középfokú német nyelvizsga és ha az megvan utánna a szakmai németet is letenni. valaha jártam németezni de nem birtuk anyagilag,mert szegények voltak a szüleim.a szorgalommal nem hiszem hogy gond lenne de jo lenne 1-1,5 év mulva folyékonyan beszélni.heti 1 órát tudnak vállalni velem.szombaton vagy rá 1 hétre kezdem.1600 ft /45 perc

26. maya80
2010. febr. 3. 13:03
Kb. egy fél az alapoktól kezdve, de sokat kell tanulni.
25. nyta (válaszként erre: 21. - Babyshambles)
2009. márc. 1. 11:08
heti 2 órát járok,mellette pedig önszorgalomból tanulgatok.
2009. márc. 1. 07:58
Ja és én ajánlom az ECLt, de mindenképp valamilyen egynyelvűt. ECLnek a könyve kicsit ijesztő, a vizsga könnyebb nála:D De a tanárod biztos tud valamit ajánlani.
23. Marjann (válaszként erre: 18. - Nyta)
2009. márc. 1. 07:57

Punguins könyvekre gondol szerintem, de más kiadónak is vannak ilyen könyvei. Alexandrában szerintem lehet kapni. Emellett ajánlom hogy nézz filmeket, meséket angolul, angol felirattal. Kezdd olyannal, amit ismersz.


Én az angolt 2és félév tanulás után csináltam meg, de ugye gimiben volt heti 2 óránk +2hónap tanfolyam és otthon semmit sem tanultam. Németet 14év alatt hoztam össze:D:D

2009. márc. 1. 07:22
Az angol középfok elég piti, persze attól függ melyik nyelvvizsgán. Csak a gondolata stresszes. :-)
21. Babyshambles (válaszként erre: 14. - Nyta)
2009. márc. 1. 07:22
Milyen az óra felépítése? Hány perc és mikre jut idő? Miket gyakoroltok?
2009. márc. 1. 07:17
Szerintem 1-2 év. Attól is függ mennyit tudsz az adott nyelvből, mennyi időd van foglalkozni vele.
19. nagyreni (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2009. febr. 16. 19:33

Nálam is így volt, harmadiktól középiskola 3-ig folyamatosan (8.-ban próbáltam az alapfokút, nem sikerült), de úgy, hogy középsuli elsőben teljesen az alapoktól kezdték. Negyedikben pedig úgy gondolták, nincs is rá szükségünk. Akkor egy magántanárhoz jártam, egy idős nénihez, aki szívesebben mesélt a forradali és háborús élményeiről, mint a német nyelvtanról.. Akkor próbáltam először a középfokút - nem sikerült. Érettségi után egy másik tanárhoz jártam, de nem nagyon foglalkoztatott a dolog, más töltötte ki akkor az életemet. Akkor próbáltam másodszor a középfokút - nem sikerült. Aztán kihagytam másfél évet, rájöttem, hogy én is akarom ezt az egészet, nemcsak a szüleim, és akkor elmentem egy nagyon színvonalas nyelviskolába, ahol csináltam 3szor 3 hónapos (középhaladó, haladó1, haladó2) kurzust és akkor sikerült. Igaz, csak a szóbeli lett meg, mert az írásbelin bal lábbal keltem fel, nagyon nehéz volt, eluntam a szótárazást és otthagytam az egészet. És aztán nem is egységesítettem.


De a lényeg az, hogy ha az ember elhatározza és csinálja, akkor akár külföldi tartózkodás és külföldi "segítség" nélkül is meg lehet csinálni viszonylag rövid idő alatt.

18. nyta (válaszként erre: 17. - Vikke)
2009. febr. 16. 18:42

mi a nevük ezeknek a könyveknek?

tudsz címet mondani?

17. vikke
2009. febr. 16. 16:02
szia! vannak olyan könyvek (regények) is, amelyek különböző nehézségi fokozattal bírnak... esetleg szabadidődben (vagy utazás alatt) ha azt olvasgatod, biztosan hamarabb fel fogsz tudni készülni! :) sok sikert hozzá!
16. nyta (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2009. febr. 16. 16:00

köszönöm szépen!

jol esnek a biztató szavak:)

15. MelisUK (válaszként erre: 13. - Nyta)
2009. febr. 16. 16:00
Sok sikert és kitartást a tanuláshoz! Decemberig biztos sikerülni fog, csak tényleg foglalkozz vele minden egyes nap.
14. nyta
2009. febr. 16. 15:59
magántanárom van,aki jó fej és jol tanit:)
13. nyta (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2009. febr. 16. 15:57

igen ezek jó kis tippek:)

decemberben nem ártana nyelvvizsgázni:)

12. MelisUK (válaszként erre: 11. - Nagyreni)
2009. febr. 16. 15:50

Én is 8 éves voltam, másodikos általánosban, amikor németül kezdtem tanulni. Középsuli végéig, azaz 18 éves koromig tanultam németül, majd az egyetem mellett jártam nyelvtanfolyamra heti egy alkalommal, igazából ekkor tanultam németül. Az iskolai nyelvoktatás nulla volt. Fél év múlva elmentem nyelvvizsgára és első próbálkozásra 75%-ot értem el, 80-tól volt meg a középfok, 60-tól az alapfok. Majd egy német barátommal németeztem csak szóban 2 hónapig heti egy alkalommal 2 órát, utána a szóbeli nyelvvizsgám 98%-os lett.

Szóva nem az év számít, hanem az oktatás színvonala.

2009. febr. 16. 15:45
Én 8 éves koromban kezdtem tanulni (németül) és 21 voltam, mire nyelvvizsgám lett. Bár nem tudom, ez a te esetedben mennyire mérvadó:-)
2009. febr. 16. 15:44
Nyelvtan megtanulásához ajánlom az English Grammar in Use könyv hamradik kiadását, ami középhaladóknak való. Plusz persze a szókincsed is nagyon fog bővülni tőle. Ebből a könyvből egyedül tanulhatsz, de persze kell valaki, akivel angolul beszélhetsz és aki ellenőrizni tud.
2009. febr. 16. 15:42
Jó praktika: a magyart zárd ki az angol tanulásából. Ha tanárhoz jársz, akkor kérd meg, hogy csak angolul beszéljen és te is csak angolul kérdezhess és mondhass bármit is. Garantáltan gyorsan fog haladni így a tanulás. Először biztos nehéz lesz, de bele fogsz jönni.
2009. febr. 16. 15:40

Szerintem munka és iskola mellett, ha már van valamennyi szókincsed, akkor fél év alatt fel lehet készülni, ha minden nap foglalkozol vele és jó a memóriád.

Sőt, ha angolul nézel eleinte meséket, majd filmeket, az nagyon sokat segít.

7. nyta
2009. febr. 16. 15:39
gyorsan tanulok,de időm nem sok van:(
6. nyta
2009. febr. 16. 15:39
igen,meg most is ujra kezdtem:)
2009. febr. 16. 15:39
Tanultad a nyelvet előtte? Sokminden számít. Mennyi időd van naponta a nyelvre? Milyen gyorsan tanulsz?
4. nyta
2009. febr. 16. 15:38
angol:)
2009. febr. 16. 15:38
Milyen nyelvből?
2. nyta
2009. febr. 16. 15:35

persze munka és iskola mellett:)

mert mindkettőt csinálom.

1. nyta
2009. febr. 16. 15:33
Szerintetek mennyi idő alatt lehet felkészülni, egy középfokú nyelvvizsgára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook