Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


2035. Siri (válaszként erre: 2034. - Eddit)
2008. dec. 16. 09:14
Szia én tipikus tapaszos vagyok! Igen ez így igaz a tapaszt nikotint visz a szervezetbe azért, hogy átsegítsen az első időszakon és el tudd hagyni a megrögzött mozdulatokat. Nem akkarlak elkeseríteni, de amikor a tapaszt abbahagyod akkor is lesznek elvonási tüneteid, csak ésszel kell csinálni. Szóval amit ráírnak, hogy az 1-est használd 6 hétig utána 2. már csak 4 hétig az nem hülyeség. (ez nem így van pontosan csak már nem emklkszem hogy hogy írja). A lényeg az, hogy nem úgy csináld hogyhasználod a legerősebbet pl. 2 hétig és utána még 1-1 hétig a másik két gyöngébbet, haem fokozatosan. Én nem jól csináltam mert sajnáltam a pénzt a tapaszra is. Az erős tapasszal kezdtem aztán két hét után a gyöngébbel azt is két hétig és utána nem kaptam leggyengébbet ezért abbahagytam pont hétvégére. Hát nem mondom meg milyen szar volt az a vasárnapom. Én nem jól csináltam.
2034. eddit
2008. dec. 16. 08:55
Újabb kérdésem van hozzátok, ugyanis picit elbizonytalanodtam. Tegnap beszélgettem valakivel aki azt mondta, tiszta hülye vagyok, ha tapasszal akarok leszokni, mert a tapasz ugye pont, hogy nikotint visz a szervezetbe és ezáltal ha majdan elhagyom, akkor ugyanolyan elvonásaim lesznek, mintha fel se tettem volna. Ez igaz? Van valakinek tapaszos tapasztalata?? (ez jóóó -> tapaszos tapasztalat hihihi). Magam se tudom milyen mechanizmus alapján működik, de érdemes folytatnom vele szerintetek vagy nem?
2033. Siri
2008. dec. 16. 08:32

Azon gondolkodtam különben épp ma reggel, hogy lassan 3,5 hónapja nem cigizek és még mindig eszembe jut kapásból amikor felkelek a cigi. Régen kinyitottam a szemem irány kávé+cigi. Talán egy olyan reggel volt amikor felkelés után kb. 2 órával jutott eszembe. Valahogy ez a mostani leszokás sokkal nehezebb. Vagy ha minnél többször próbálkoztál leszokni utána a következő annál nehezebb???

Nem tudom de azon gondolkodtam, hogy még mindig hiányzik, mért nem bírom elfelejteni. JÓ igen tudom, hogy 14 évnyi bagózás után nem lehet csak úgy kitörölni az agyadból, de én úgy emlékszem az első leszokásnál, hogy ilyenkorra már rég elfelejtettem az egészet.

2032. Siri
2008. dec. 16. 08:27
Sziasztok! Eddit tesztett amit ide bemásoltál. Az elsővel én is teljesen egyetértek. A másodikhoz pedig annyit fűznék, hogy igen is nyavajogjunk, mert egy igazi dohányosnak a lelkiállapotát, idegrendszerét annyira megviseli szerintem, hogy azt ki kell adni mert megőrülsz!!! Az igaz szerelemhez hasonlítással pedig teljesen egyetértek, mert ha szeretedd az illetőt és elhagyott akkor annak hiánya mindig is ott marad a lelekedbe, nem fogod elfelejteni soha, csak már nem úgy gondolsz rá mint régen. Ha pedig te hagytad ott az igaz szerelmet az azért sikerült olyan könnyen mert már rég nemszeretted. Ugyan ez a cigivel, ha azért hagytad ott mert már nem szeretted akkor sec. perc alatt sikerül leszokni, ha pedig azért szoktál le mert bántja a pénztárcádat, vagy félted az egészségedet és tudod, hogy most meg kell tenned, de még mindig szereted akkor az sokkal fájdalmasabb és igen akkor lehet nyavajogni. Az a pasi akkitől idéztél az tuti hogy nem volt függő, amikor felkelt nem az volt az első dolga hogy rágyújtson az TUTIIIII!!!!!
2031. naomi12
2008. dec. 15. 21:26
Hát igen, én is "nyafogok" eleget. Viszont olyan jó megélni azt, hogy egyre többször és többször érzem a hiányérzet mellett azt, hogy de jó most a bőrömben. Tegnap számoltam. Vagy ötször fogott el ez a szokatlan ujjongó érzés. Azt, hogy az energiaszint növekszik, már én is tapasztalom a saját bőrömön. És ez annyira jó!!!!
2008. dec. 15. 20:54

Ez hülyeség. És ez nem nyavajgás.

A cigaretta drog, amitől nehéz megszabadulni. Nem hiszem, hogy neki sosem jön a vágy, maximum gyorsan elhesegeti a gondolatot.

Nekem ma nagyon stresszes napom volt, és bezony belegondoltam, hogy milyen lenne egy nagy slukkot szívni a cigiből, lassan letüdőzni, és jóóól kifújni. Természetesen ettől még nem gyújtok rá. És természtesen ez sem nyafogás. :-)

2029. dancingqueen (válaszként erre: 2028. - Eddit)
2008. dec. 15. 17:48
hihi:)akkor jól éreztem a hangnemből:)és igen,elnézést a minket támogató,és igenis a "nyafikat hallgató" pasiktól:)
2028. eddit (válaszként erre: 2027. - Dancingqueen)
2008. dec. 15. 15:49
Hát persze, hogy egy pasi írta...:))))Természetesen az itt jelenlevők mindig kivételek az epés megjegyzés alól!!!!
2027. dancingqueen (válaszként erre: 2026. - Eddit)
2008. dec. 15. 15:42

Az első beírással teljesen egyet értek. Többzsör beszélgettünk itt már arról, hogy a leszokás olyan, mint egy rossz kapcsolat vége...agyilag tudod,hogy jobb,de mégis sajog a szived,és vágysz utána. Teljesen találó, ezzel nincs is semmi gond. A második bemásolás már kicsit zavarosabb volt számomra, de annyit kivettem belőle, hogy a pasasnak(vagy csajnak) nem tetszik,hogy mindenki máshogy kezeli ezt a "szakítást". Van aki sírógörcsöt kap,ha elhagyják,valaki lerészegedik 1-2 napra,hétre,és máris túl van rajta, valaki egyik napról a másikra elfelejti a "másikat" és túllép rajta,szívtörés nélkül. Szerintem mindenkinek egyénileg kell eldönteni, hogy melyik utat választja, és ha az egyiket kipróbáltad,és nem megy,akkor igenis a másikat kell. Nekem is volt,hogy először tagadtam,hogy nem fáj a szakítás(pasival)majd az nem jött be,akkor kisírtam magam csajokkal,majd akkor sem múlt a fájdalom,akkor az éjszakába vetettem magam. Szerintem ennek a számlájára tehető a "leszokási próbálkozások",hogy mindenkinek rá kell találnia a saját útjára, módszerére,ami nem biztos,hogy elsőre sikerül. Ő neki nem fontos hogy számolja,hát ne számolja. És azzal,hogy azt mondj,a nem nagy szó letenni,azt csak biztonyítja,hogy soha nem volt IGAZI FÜGGŐ.(amihez gratulálok és örüljön neki!)A kérdéseire(miért kezdte el megint,blablablas)elgé sokszínű válasz adható...inkább jöjjön ide,és itt megbeszélhetjük:)


bocsi,lehet hogy kicsit hosszú lettem,de remélem annál érhetőbb:P

2026. eddit
2008. dec. 15. 14:55

És ugyanettől a felhasználótól mégegy idézet, na itt viszont kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is.

"Marmint ez akkor jutott eszembe amikor olvasom (most mar mas szemekkel) hogy pisiljuk ossze magunkat hogy "jaj man kibirtam 2 oraja meg X -napja es nem szivtam el egy szalat se,menten megorulok jaj vajon kibirom-e holnapig" tipusu beirasokat irogatva.

Hat nem szivas?

Komoly emberek ,felnottek tojjak ossze magukat hogy milyen kemeny ez a cigi,es hany napja is birjak.

En eldontottem hogy tobbet nem szamolom.....Tudom kerem szepen mikor tettem le es kesz.

Nem vagyok hajlando tobbet a nyavalygok kozott botladozni.

Aki leteszi tegye is le a fracba vagy szivja tovabb.

Aki sajnalja amit elhagyott az nem szokott le.

Annak csak egy alkalom kell .Eggy rossz nap

Egy gyenge lelkiallapot ..es kesz.

Vissza is szokott.

"Jaj en mar X-szer megprobaltam"irjak sokan.

Es akkor miert kezdted el megint? kerdem en

Miert hagytad el ?

Mert szeretted?

Ha nem szeretted miert vetted ujra a szadba?

Mert nagy volt a kisertes?

Szerintem akit a cigi meg kisert az csak onmagat hulyiti,az meg agyliag nem keszult fel a leszokasra.

Amikor rakja lessz elmulik majd egy szempillantas alatt a "kivansaga".

Akkor majd elni kivan majd."

2025. eddit
2008. dec. 15. 14:53

Egy másik fórumon olvastam egy hozzászólást ami egy hasonlattal élve engem megfogott. Bemásolom ide nektek (kicsit rosszul olvasható az ékezetek hiánya végett, de a tartalom a lényeg).

"Mint az elobb nekikezdtem,hasonlitani proballom a cigaretta elvonast/hianyat valamivel....

Kulonbozo dolgok jutnak eszembe....

Pl amikor a cigi ujra "hianyzik" olyn mint egy emlek amit a szervezet ujra feleleveniteni szeretne.

Pl olyan mint amikor hianyzik a regi szerelmunk aki elhagyott minket.

ha vannak itt olyanok akikkel ilyesmi tortent eletuk soran tudjak mire gondolok.

Amikor elabrandozunk azzal kapcsolatosan hogy milyen jo is lenne ha....na epp ugyanolyan a cigi is amikor neha eszunkbe jut.

S ahogyan a gondoloatot elhesegetjuk magunktol azzal hogy abbol a regi dologbol mar ugyse lessz semmi valahogy ugy hesegetjuk el a cigi vissza vissza tero piszkalodasat is.

A leszokast pedig ahoz hasonlitom amikor otthagynak bennunket ...hiaba ugralunk sirunk avagy szeretnenk meg ,be kell latni hogy mar vege es nincs tovabb...persze hogy fajdalmas meg minden de lehet hogy jobb ugy.

A cigi eseteben pedig :biztos hogy jobb ugy"

2008. dec. 15. 10:04

sziasztok mindenki!



Eddit,gratula:)látod,látod,nem olyan lehetetlen ez:)Én most töltöttem a 100. napomat tegnap,nagy ebéddel ünnepeltünk barátnőmmel:)

Ádá,köszönjük a bíztatást, és előre a kemény kezűséget januárra:)Alig várom már hogy belevágjak a fogyiba,mert egyre csak gömbölyödök:((((


Ne is mondjátok,hogy utolsó hét!abszolút semmit nem intéztem,tipikusan utolsó pillanatos vagyok:(bár fejben megvannak az ajándékok,a valóságban azonban nagy nagy bajok vannak:((((node,nem is nyafogok,ugorjunk bele a hétbe!

2023. Tóth Ádám (válaszként erre: 2022. - Siri)
2008. dec. 15. 09:24

:-) Én maradok, és bíztatok mindenkit, magamat is beleértve. Plussz januártól fogom a korbácsot a fogyi fórumon! :-D


Utolsó hét karácsony előtt, én már nagyon várom. Meg azt is, hogy elteljen ez a hét, mert kismillió céges dolgot kell még lezavarnom.

2022. Siri
2008. dec. 15. 08:46

Jó reggggggelllltt Nem dohányosok!!!! Eltelt a hétvége és már megint hétfő. Szombaton ezerrel meló, tegnap egész nap futkosás és fáradtabb vagyok mint pénteken. Még hogy hétvége mi???


Tito sajnálom hogy búcsúzol, igazán dumcsizhattunk volna még!!! Remélem Ádám te maradsz!!! Nem gáz hogy ez egy női portál, szerintem hülyeség is hogy így hirdetik!!! Na mindegy.


Eddit nagyon ügyes vagy! Én azért figyelek ennyire rád mert nekem nagyon nehezek voltak a hétvégéim és próbállak ösztönözni. Nekem az 5 perces rohamok dührohamokba futottak át és azt a családod vezettem le, de megynyugtatlak most már könynebb. Bár tegnap is volt rá példa, de úgy gondolom, hogy már tudom kezelni. Megpróbálok levegőzni egyet vagy elfoglalni magam és lenyelni! Utána elmegyek egyet futni és már mindha semmi nem is törötént volna. Nálam a futás nagyon bevállt.

Szép napot mindenkinek. fél 10-ig tudok veletek csevegni, úgyhogy írjatok!!!

2021. Tóth Ádám (válaszként erre: 2018. - Eddit)
2008. dec. 15. 08:14

Szerintem nagyon klassz, hogy pont karácsony előtt tetted le a cigit. Már úgy pont, hogy karácsonyra már túl leszel a nehezén.

És gratu a második hétvégédhez! A többi már könnyebb lesz.

2020. Tóth Ádám (válaszként erre: 2019. - Titó)
2008. dec. 15. 08:12

Azért szerintem elférünk itt. :-) Én is véletlenül kerültem ide, és nem is néztem körül egy csomó ideig. Aztán hónapok múlva a "címsorban" meglátom: Hoxa-a női portál. :-D

Elsősorban szerintem itt a leszokás a téma, ami azért igencsak nemfüggetlen. De ahogy érzed. További sok sikert!

2019. Titó
2008. dec. 14. 22:32
Lassan véget ér a 44.napom,úgy érzem sikerült!Mindenkinek sok sikert kívánok,és egyben búcsúzom is,mert azért ez mégiscsak egy női portál.Véletlenül jöttem ide,nem bántam meg,jó fejek vagytok,örültem nektek!Kívánom,hogy Ti is ilyen könnyen leszokjatok a bageszról,mint én,mindenféle segítség nélkül!Kellemes ünnepeket,és füstmentes 2009.évet kívánok:Ottó
2018. eddit
2008. dec. 14. 17:55
13. nap és a 2.hétvégém...és bírtam...huhh...köszönöm a bíztatást! Kitartás nektek is, ti már példaképek vagytok :)))!!!
2017. Tóth Ádám (válaszként erre: 2016. - Titó)
2008. dec. 14. 09:00
Hajrá a 44. napodon! Szerintem nem lesz neked gondod! :-)
2016. Titó
2008. dec. 14. 07:45
Legnehezebb ellenállni kávézáskor és sörözéskor.Ja,és szex után:)
2008. dec. 14. 07:05
Gratulálok Mindenkinek Akinek sikerül(t) :)
2014. Titó
2008. dec. 14. 06:21
Eljött a 44.nap...
2013. Titó
2008. dec. 13. 17:56
Azt hallottam,hogy a 44.nap a vízválasztó.
2012. Titó
2008. dec. 13. 17:56
43..nap:)
2011. Tóth Ádám (válaszként erre: 2008. - Siri)
2008. dec. 12. 21:54
Én ma is fél8-ig dolgoztam, holnap is megyek, szerencsére csak délig. De ne félj, 23.-ig van meló itt is, szóval leszek! :-)
2010. Tóth Ádám (válaszként erre: 2009. - Eddit)
2008. dec. 12. 21:53
Ne aggódj, a gyerkőc sem dohányzik, nem? :-D Szóval nem lesz "ösztönző" erő a cigizésre! Kitartást!
2009. eddit (válaszként erre: 2008. - Siri)
2008. dec. 12. 19:52
Köszönöm szépen, el se hiszed mennyit jelent nekem és milyen jól esik, hogy te még arra is figyelsz, hogy valóban még most jön a 2. hétvégém. Félek is....az előző talán azért volt könnyebb, mert nagyrészét a kedvesemmel töltöttem aki nem dohányos, viszont most a gyerkőccel leszünk kettesben...szóval hajrá Én :)))!!
2008. Siri
2008. dec. 12. 13:28
Edditnek kitartás a 2. hoz és nagyon sok-sok energiát. Szombat ezer meló vasárnap pedig elmarad ajándékok vásárlásával fog telni. Szép hétvégét kívánok mindenkinek!! Mindjár itt a karácsony!!! Én még 23-án is dolgozni fogok úgyhogy remélem itt lesztek végig.
2007. Myrad (válaszként erre: 2004. - Tóth Ádám)
2008. dec. 12. 13:16

Na ne is mondd.. én az ajándékok egy részét kézzel csinálom... agyrém, komolyan... =DDDD


Szia Siri!


Hogy vagy?

2006. Siri
2008. dec. 12. 13:09
Sziasztok! Hát az én főnököm kitalálta hogy ma délutánra jön dolgozni, persze én fél 8-ra ugyhogy király most kezdődik még a nap!!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook