Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


2009. jan. 1. 00:40
Ma lettem 90 napos! BUÉK!!!
2008. dec. 31. 13:33
B.U.É.K.!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2125. Titó
2008. dec. 31. 11:45
BÚÉK!
2124. eddit (válaszként erre: 2110. - Csigusz 79)
2008. dec. 30. 23:35
Ajánlom neked a Dr. Theiss-es Lándzsás útifű szirupot. Kiváló köhögésre, felszaggatja, jó ízű, nem gyógyszer és még rá is van írva hogy dohányosoknak is ajánlják. Nekem csak pozitív tapasztalatom van , nekem is bevált, a gyerek köhögésére is kiváló, úgyhogy szerintem próbáld ki!
2123. eddit (válaszként erre: 2100. - Dancingqueen)
2008. dec. 30. 23:31
Teljesen szívemből beszéltél. Pontosan ugyanígy gondolom én is. :)))
2122. eddit (válaszként erre: 2097. - Dancingqueen)
2008. dec. 30. 23:28
Halihó! Nem voltam mostanában gépközelben, de visszaolvastam benneteket. Nos, velem az a helyzet, hogy karácsony óta nem volt rajtam tapasz. Ma 5. napja tapasz nélkül vagyok és hivatalosan ez a 29. nem dohányzó napom. Ahogy korábban írtam nektek, az első tapasz nélküliségem abból adódott,hogy véletlenül elfelejtettem lecserélni reggel az előző napit, így ugyanazzal nyomtam le két napot. Másnap (26-án) jött a kedvesem és tudtam, hogy vele könnyű lesz bírni, mert ő sem dohányzik ( pár éve leszokott) és kellően motivál engem. Meg kell mondjam, egyáltalán nem vészes tapasz nélkül sem...rosszabbra számítottam. Persze van itthon még egy bontatlan dobozzal, ha szakadna a kötél, de hátha nem lesz rá szükség:)))Holnaptól megint nem leszek pár napig gépnél, ezért ezúton kívánok mindannyiótoknak olyan boldog új évet, amilyet ti is kívánnátok magatoknak!!!!És köszönök mindent, mert ha Ti nem vagytok, közel sem lett volna ennyi erőm ehhez az egészhez! Puszi!!!!!!
2121. naomi12
2008. dec. 30. 21:05
Szóval akkor nincs igazán recept alkohol ellen. A legnagyobb baj, hogy az alkohol az egyetlen fegyverünket, az akaraterőt tompítja el. Minden esetre én most szilveszterkor (sok-sok éve először, a leszokás miatt nem fogok elmenni itthonról. Mert akkor tuti innék valamit és akkor... Szóval most tényleg mindent feltettem egy lapra és tényleg mindenről inkább lemondok, minthogy újra elkezdjem.
2120. Csigusz 79 (válaszként erre: 2119. - E2add1f84e)
2008. dec. 30. 11:34
Köszi :)
2119. e2add1f84e (válaszként erre: 2118. - Csigusz 79)
2008. dec. 30. 07:13
Én is büszke vagyok rád!!! Csak így tovább!
2118. Csigusz 79 (válaszként erre: 2116. - SirJohn)
2008. dec. 29. 20:52

Sziasztok!


Én büszke vagyok vagy inkább hálás hogy nincs szükségem rágora,tapaszra stb-re,de volt egy kegyetlen pesszimista napom és akkor azt mondtam sz@rok mindenre és rágyujtok,aztán jol letoltam magam hogy ennyit ér akkor a szavam :) de nem cigiztem!

2117. Titó (válaszként erre: 2115. - Naomi12)
2008. dec. 29. 20:49
Szia!Az alkohol a legnagyobb probléma,legalábbis nálam.60 napos vagyok,de a legnagyobb megpróbáltatással akkor kerülök szembe,ha elkezdek sörözni.Úgyhogy kezdek a piálásról is leszokni:(Ja,és ugye,szex után is a cigi szokott kövekezni.Most már nincs cigi,de van egy plusz numera:) (cigi helyett)
2116. SirJohn
2008. dec. 29. 20:36

Hahó, 19 napja nem dohányzom, pedig a 1989-es Taxis blokád óta szívtam, 19 évig. Előtte igyekeztem lefogyni, 18 kilót adtam le. A 19 nap alatt már visszajött 3 kg. :(. Ha nem lenne az állandó ehetnékem semmi bajom nem lenne...

Nikotinos rágó, zöldtea kombó. Alkoholról:egy barátommal beszélgettem, aki már évek óta nem dohányzik, kérdeztem: hogy bírtad az első hónapot, azt mondta nem volt nehéz, mert egyfolytában ittam...:)

2115. naomi12
2008. dec. 29. 14:20
Még én is kitartok ügyesen. Viszont azóta háromszor kerültem olyan helyzetbe, hogy inkább nem ittam alkoholt /pedig kaptam érte ünneprontás címen rendesen/, mert azt éreztem nem bírnám ki. Azt hiszem a többi helyzetet már kezdem jól kezelni de alkohol mellé mindig láncban szívtam. Ez meddig fog tartani? Kinek van erre valami használható receptje?
2114. Csigusz 79 (válaszként erre: 2112. - Mrs_zs)
2008. dec. 28. 17:20

Szia!


Sok sikert! Szerintem a +kilokkal nem lesz gond :)

2113. Csigusz 79 (válaszként erre: 2111. - Dancingqueen)
2008. dec. 28. 17:19

Hát nagyon nem nyugtat meg :) de hát valahogy tisztulnia kell annak ami évek óta lerakodott,ezzel nem is lenne baj csak már idegesit is a köhögés,ha idegen hallaná azt hinné napi 2 doboz cigit szivok :-O,na de majd rendbejövünk.

Én nem dolgozom.

2112. mrs_zs
2008. dec. 28. 17:03
Sziasztok! Én is elhatároztam, hogy leszokom a cigiről! Nagggyon-nagggyon nehéz lesz, de hiszek magamban, és hogy le tudom tenni! Tuti szenvedek majd, de megéri az egészségemért. Muszáj lesz mert már egy sima torokfájásból sem tudok kigyógyulni, nem úgy hatnak a gyógyszerek, mint régen. :S Hamar kifáradok, nehéz a tüdőm ha sokat cigizek, fogytam is rengeteget. :( 5 éve dohányzom, de már ELÉG, nem akarok többet. Úgy érzem magam, mint egy porzsák. :S De majd jobb lesz, ha leszokom, csak ki kell tartanom! Közeli ismerőseim közül is van, aki nagyon erős dohányos volt, és letette egyik napról a másikra. Én is Hátha tudnék plusz kilókat is magamra csalni könnyebben. :) 10 kg remek lenne. :) Akik már leszoktak, nagy tisztelet nekik, akik még most dolgoznak rajta, kitartást kívánok!!!
2111. dancingqueen (válaszként erre: 2110. - Csigusz 79)
2008. dec. 28. 16:23

ha ez megnyugtat,én kicsit előrébb tartok cigi ugyben,mint te,de mégis nagyon kapar a torkom,és köhögök. Simán lehet,hogy benyaltunk valami bacit:(((jobbulást,remélem hamar rendbejövünk:)tényleg,ki hogy dolgozik a két ünnep között?

Pihenőknek pihenést,dolgozóknak kitartást:)Remélem lassan én is mehetek haza melóból,és majd csak jövőre jövök legközelebb:Dde ez persze kopp-kopp,mert főnökön (is) múlik sajnos...

2008. dec. 28. 16:14
Ja amugy jobban köhögök mint mikor cigiztem,muszáj leszek venni valamit ami felszaggatja a dolgokat a tüdömben,mert ez igy nem tetszik,persze biztos tisztulok csak a sok köhögéstöl fáj a tüdöm.Vettem csomó féle cukorkát amik vitaminosak ha ugy adodna cigiznem kell akkor beveszek egyet.
2109. Tóth Ádám (válaszként erre: 2108. - E2add1f84e)
2008. dec. 28. 16:07
Köszönöm! Hasonló jókat! :-)
2108. e2add1f84e (válaszként erre: 2107. - Tóth Ádám)
2008. dec. 28. 15:58
További jó pihenést neked!
2107. Tóth Ádám (válaszként erre: 2097. - Dancingqueen)
2008. dec. 28. 15:56

:-) Igen, itt már semmi para nincs. Bár bagós társaságban nem is nagyon voltunk, érzem, hogy ha mennénk sem lenne gáz. Bírom, és nagyon jó érzés, hogy már nem dohányzom. Eleinte az anyagiak voltak az egyik fő szempont, így 8 (9?) hónap elteltével viszont már az egészség az, amit nagyon fontosnak tartok.

Amúgy szabadságon vagyok, és csak ritkán gépközelben, 5.-től leszek újra gyakrabban. :-)


Addig is kellemes pihenést mindenkinek!

Az újaknak nagy adag elhatározást, a régebbieknek pedig kitartást! :-)

2106. 3a92f8d690 (válaszként erre: 2105. - Csigusz 79)
2008. dec. 28. 15:52
pont így voltam én is !!
2105. Csigusz 79 (válaszként erre: 2100. - Dancingqueen)
2008. dec. 28. 15:51

Én is ezt érzem hogy szeretnék cigizni meg nem is,de fontos lett az egészségem.

Párom?Nagyon tervezi hogy jan.2-töl nem dohányzik,bár ö csak ideig birja.Nemrég mondom neki hogy adja már oda a cigis dobozt,hát láttam kicsit felcsillan a szeme,de mondom üres dobozt adjon mert a macskának kell játszani :DDDDDDD

Amugy büszke rám,mondja is hogy látja sokkal többet eszem,nemrég még ugy indultak a napjaim hogy kávé vagy cappuccino+cigik,de mivel én édesen ittam öket ezért étvágyam sem volt csak dél 1 körül.

2104. 3a92f8d690 (válaszként erre: 2103. - Dancingqueen)
2008. dec. 28. 15:48
hát újév nem:-)))) Én 1 éve szoktam vissza pont tavaj karácsonykor szoktam vissza mert elegem volt hogy akkora voltam mint egy bálna!!12 kg le is ment persze szedtem fogyikapszulát is de a cigi sokat segített a kv val:-))
2103. dancingqueen (válaszként erre: 2101. - Da5acc16b1)
2008. dec. 28. 15:44
nem volt nehéz?úgy értem,oké,hogy baba miatt le KELL tenni,de az elvonási tünetek,és egyéb dolgok,amikkel amúgy is meg kellett volna küzdened,nem nehezítette meg?és utána,hh visszaszoktál?mi történt január 4-én,ha megkérdezhetem,hogy újra jött az elhatározás?:)
2102. dancingqueen (válaszként erre: 2099. - 3a92f8d690)
2008. dec. 28. 15:44
persze,baba miatt mujász letenni...lassan majd lehet nálunk is érni fog a dolog(jó,azért még években számolom:P)és jobbnak gondoltam előre letenni,mert bár mélységesen elitélem azokat a kismamákat,akik bagóznak a terhesség alatt,véletlenül sem szerettem volna kockáztatni a dolgot. A fő ok azonban egyelőre az anyagiak voltak:)most kezdem érezni(főleg karácsonyi költekezés miatt),hogy mennyivel jobban kijövök a fizuból,ha nem füstölöm el nagy részét:P
2101. da5acc16b1 (válaszként erre: 2099. - 3a92f8d690)
2008. dec. 28. 15:38
Én kétszer szoktam le, egyszer amikor a kicsim vártam, 2003-ban, abban a pillanatban amikor megláttam a csíkokat, a második tavaly január 4. Azóta rosszul vagyok még a gondolattól is!
2100. dancingqueen (válaszként erre: 2098. - Csigusz 79)
2008. dec. 28. 15:38

nekem"ez az első nekifutásom",de remélem sikerülni fog...bár még mindig fura belegondolni,hogy "soha többé nem fogok bagózni"???mert valahol persze"szeretnék",ugyanakkor meg "nagyon nem szeretnék",szóval...viaskodik bennem a két énem. Hasonlóan érzek én is,mint te,hogy ha csak "véletlenül",bármi úton módon csak egyetlen egy slukkot is megengednék magamnak,újra a szakadék alján lennék,és kezdhetném előlről(és biztos nem lenne azonnal lelkierőm újra nekiállni,csak hosszú hosszú hónapok,netán évek múltán).Be kell valljam,"félek a cigitől,mint a tűztől"

te érzed már a pozitív jeleket?párod nem irigyelte el tőled,hogy nem bagózol?:)

2008. dec. 28. 15:37
Sziasztok nekem muszáj volt leszoknom mivel kismama lettem :-))de mostmár én is tiszta vagyok eleinte mikor még a tesztet megcsináltam a kávé mellé még el kellett szívnom 1 vékony szálat de a kávérol lemondtam inkább!!!nem volt könnyű de 26 án névnapon voltunk és azt hittem a teremben nem lessz cicgizés hát mikor bementünk vágni lehetett a füstöt!!Én ott ki is fordúltam átadtam persze az ajándékot.Leszoktam :-))
2098. Csigusz 79 (válaszként erre: 2097. - Dancingqueen)
2008. dec. 28. 15:29
Én 6 napja nem cigizem :)De nem hagyom hogy elcsábuljak,már többször tartottam nagyobb "szünetet" de most nagyon elszánt vagyok,ha egyre is rágyújtanék onnan már nem lenne megállás és ujbol pöfékelnék okkal ok nélkül.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook