Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


2006. ápr. 7. 10:34

Sziasztok!

Ismeritek a régi viccet, hogy "én már vagy 50x leszoktam..."

Én is csak a terhesség alatt tudtam letenni, de az már nagyon rég volt. Utána szépen visszaszoktam. Mostmár napi másfél doboz megy el.

:((

Szerintem a tapaszok sokkal drágábbak, mint a cigi. És ha nem segít, akkor rengeteg pénzed oda.

2006. ápr. 6. 16:14

Sziasztok!


Terhes lettem, ezért szoktam le a cigiről. Előtte elég intenzíven szívtam, de megijedtem, hogy a babának baja lesz tőle ezért abbahagytam.

Egyik reggel kaja után szokás szerint nyúltam a cigis doboz után, mikor eszembe jutott, hogy mostmár nem vagyok egyedül. Akkor döntöttem el, hogy elég volt. Egy hét alatt minden segítség nélkül sikerült eljutnom arra a szintre, hogy már nem voltam feszült, ideges a nikotinhiánytól és már nem ettem kényszeresen cigi helyett.

Még mostanában is van olyan szitu, mikor eszembe jut milyen jó lenne rágyújtani, aztán lebeszélem magam a dologról. Szerintem teljesen nem lehet leszokni a bagóról, csak vannak időszakok amikor az ember nem gyújt rá.

2006. márc. 22. 22:46
Terhes lettem,megrémültem,hogy ártok a babának.Aztán mégsem tudtam abbahagyni egészen,egy-egy slukk erejéig kunyeráltam a páromtól.Szégyelltem magam,de olyan élethelyzet alakult ki körülöttem,hogy kellett a cigi megszokott,vígasztaló íze.Mérgemben rágyújtottam,elhatározván,hogy elszívom az egészet.A szégyen hatalmas méreteket öltve bennem a cigaretta elnyomására késztetett.Kaparta a torkom,másnap arcüreg-gyulladást kaptam.Ez már a sokadik volt a bagótól.Mellesleg az sem volt elhanyagolható szempont,hogy felmenőim közül hárman rákban haltak meg...
15. Hoxa
2006. márc. 22. 19:38
Talán ez segít, hogy újra megpróbálj leszokni:

A dohányzás káros következményei
2006. márc. 22. 19:25
1 hónapig bírtam. :((
13. ilda
2006. márc. 2. 08:48

aki leszokott itt megnézheti mennyit spórolt, mennyi nikotint nem szívott stb.

[link]

12. bige
2006. febr. 27. 08:16

sziasztok!


én 7 éve hagytam abba 17 év után a dohányzást. Napi 1 doboz sopiane volt az adagom. még mosogatás közben is képes voltam rágyújtani. A férjem is dohányzott, szívtuk felváltva, együtt. Bizony ott lógott a számban a moziból kifelé jövet,a buszmegállóban, mindenhol. A cigaretta volt az úr nálam. sokszor azért kávéztam, hogy legyen okom rágyújtani.

Aztán kezdtem utálni, hogy szívom. próbáltam letenni, de nem sikerült. fejfájás, ingerlékenység, fokozott rágondolás, mindent éreztem.

Aztán egyszer mindenféle fizikai rosszulléteim lettek. hányinger, szédülés, fejfájás. azt hittem, hogy a cigarettától, és nagyon megijedtem. vettem nicotinel tapaszt, és többet nem gyújtottam rá. nagyon óvatosan használtam, jóval több ideig, mint azt előírták, mert véletlenül sem akartam visszaesni. Nagyon sokat segített, sőt mindent. Abba tudtam hagyni nikotinéhség nélkül a tevékenységet. Én répát rágtam állandóan:-), és naponta 100-szor vállonveregettem magam büszkén.

Viszont nagy igazság, hogy leszokni nem lehet, csak abbahagyni. Tudom, hogy nem engedhetem meg magamnak, hogy bármikoris rágyújtsak, mert újrakezdeném. Hát ennyi.

2006. febr. 25. 18:55

Sziasztok,

2 éve szoktam le a dohányzásról (12 év után).


Egyik nap kidobtam a a nállamlévő fél csomaggal és utánna nem gyújtottam rá.


Az első időkben a legnagyobb baj szerintem az, hogy "az ember nem tud mit csinálni a kezével".


Nos én tökmagot ropogtattam és felmentettem magam az állandó diéta alól. Az eredmény: +20 kg.


Tudom most mindenki kiakadt. Azért megérte és a +20-ból 10 már lement!


Soha többé nem akarom érezni magamon azt a szagot!

10. zse pi (válaszként erre: 7. - 7e433abb8e)
2006. febr. 25. 12:37

Én hiszek a tapaszban. Nekem nagyon sokat segített, éreztem a hatását is.

A tapasz abban segít, hogy leszokj a szokásról!!!, hogy rágyújts a kávéhoz, evés után, ha unatkozol, ha stressz ér... Aztán jön a neheze, mert a tapaszról is le kell szokni, ami addig adagolta a nikotint. Ekkor jön az igazi megvonás, ezért létezik 3méretű tapasz, hogy folyamatosan tudd megvonni.


Az tény, hogy elhatározás kell mindenhez! De aki végigtud csinálni egy diétát, az a bagóról is le tud szokni. A csokifüggőség is függőség! :))

9. Hoxa
2006. febr. 23. 15:24
Le lehet szokni. Csak az a baj, hogy aki egyszer dohányzott, az bármikor visszaszokhat, elég egy olyan élethelyzet. Szerintem tudat alatt sosem szabadul, maximum mázlista, ha nem kerül többet olyan szituba.
8. ilda
2006. febr. 21. 14:32
Csakis elhatározás kérdése.Én egyszercsak úgy döntöttem nem cigizek tovább, azóta sem gyújtottam rá .Gyerek, meg pasi miatt nem megy, magadért kell.Én a három terhességem alatt eggyáltalán nem cigiztem, de amikor lehetett rögtön :)).Egy pasi is volt akinek nem tetszett ,erőltette a leszokást ,eredménye :a pasi dobva ,nehogy már dirigáljon nekem :)))
2006. febr. 21. 10:38

Még mindig cigizek, de sokkal kevesebbet, mint korábban. Anno elment egy doboz naponta, de most már nem. A szálcsökkentő módban nem hiszek. Leszokni bagós nem tud, csak letenni.

Tekintve, hogy kb. 10 éve dohányzom egyszer próbáltam meg letenni, tavaly augusztusban, és akkor le is tettem. Egy szálat sem szívtam el ha jól rémlik 2 hétig. Egyet félre tettem, ráírtam valamit, aztán kb. 2 hét után történt valami és elővettem a cigit, és elszívtam, ettől kezdve vagyok ismét dohányos.

1. nem hiszek a csökkentő módszerben

2. tapaszban sem

3. csak az elhatározásban

Az igazság az, hogy most még -ebben az időszakban- nem határoztam el magam, hogy kész vége...befejeztem. Úgy érzem magam miatt kevés. Talán egy nagyobb impulzus: gyermek, férfi...vagy valami-valaki éppen elegendő lesz ahhoz, hogy azt mondjam nem.

Viszont egyik barátom "mostantól nem cigizek" szöveggel letette. És valóban nem cigizik azóta.

Illetve elvétve 2 havonta elszív egyet.

Tehát: leszokni nem, max. letenni lehet.

(ha jó ideje cigizel ez kb. 1-2 év < )

Szerintem.

Viszont leszokásban segítség -adagcsökkentésben is- hogy nem jársz bagós társaságba.

Nálunk itthon mindenki cigizik, és amikor 2 hétig nem szívtam egy szálat sem NEM ZARVART , hogy alám füstöltek. Mert akkor éppen elhatároztam, hogy befejeztem...viszont máshogyan alakultak a dolgok.

Most még dohányzom, kb. 6-8 szálat naponta.

Szerintem az már nem sok.

De mint írtam, nem a csökkentő módban hiszek. Azóta is ennyit szívok..szóval mióta letettem x időre.

Elhatározás kérdése. Ez is.


okoska :)

6. Jay
2006. febr. 20. 21:28

Én egyszer próbálkoztam - 3 nap volt nemrég.

Rájöttem, hogy addig nem fogok tudni leszokni a cigiről amíg a szűk környezetemben mindenki dohányzik. Nem ártana a többieknek sem leszokni, de nem akarnak.

Az első idegeskedésnél rágyújtottam, kellett volna egy társ akivel tartjuk egymásban a lelket.

Majd legközelebb...

Sokan azt mondták, majd ha terhes leszel...

Lehet, hogy ez a megoldás?

2006. febr. 20. 19:32

Sziasztok!


Én is túlvagyok már egypár leszokáson. Most éppen a dohánymentes időszakomban vagyok.

Kb11 éve gyújtottam rá előszőr. Egyszer, amikor utánnaszámoltam, teljesen megdöbbentem, hogy már 11éve dohányzom, pedig még csak 27éves vagyok... Ekkor fordult meg előszőr a fejemben a leszokás gondolata. De ez csak gondolat volt. A döntő elhatározás akkor jött, amikor nem volt elég 1 doboz cigi 1 napra. A torkom állandóan fájt, a manduláim állandó gyulladásban voltak. Ruháim büdösek, fogaim sárgák voltak, arcom fakó, és kezdtem ráncosodni.

És akkor döntöttem! Elég!


Elmentem nikotintapaszt vásárolni(ami ugyanannyiba kerül, mint a cigiadagom), és letettem a cigit (sajnos csak) 3hónapra. Nem voltam elég erős, vonzott a társasági élet, ahol gyakori a dohányzás...

Dohányoztam újra több hónapig, aztán újra jött az elhatározás! Ismét sikerült egy hónapos nikotintapasz-kúrával letennem a bagót. De nem tartott sokáig. Aztán ismét egy újabb próbálkozás, de ez már sikeresnek mondható a maga 11hónapjával.

És sikerült ezzel az ingadozásokkal, és folyamatos leszokásokkal 10kg-ot felszedni magamra! Mitmondjak, nem vagyok büszke magamra.

Gyakorlott leszokó lettem, tudom, hogy mivel jár a nikotinhiány. Nem jó ez senkinek sem. Se nekem, se a páromnak, akin csattan a feszültség.

Úgyhogy eljutottam arra a szintre, hogy gyűlölöm a cigit, gyűlölöm, hogy irányítani akar, hogy befolyásol. Végleg el akarom tűntetni az életemből!!!


Próbálkoztam azzal, hogy csak bulikban gyújtok rá 2-3 szálra, ami egy darabig ment is, aztán elkapott a hév, és már nem volt elég 2szál, több kellett. Aztán nem volt elég a buli, már itthon is kellett... Szóval bekebelez! Nehéz dolog, de én nem adom fel!!! Kitartok!


Sok sikert mindenkinek.

2006. febr. 20. 14:13

Az a baj, hogy a nikotinéhség csak az egyik oldala az éremnek. Sokkal nehezebb a bevett szokásokról és a dohányzással járó társasági életről lemondani.

De mindenképpen érdemes!! :)


Én úgy hagytam abba, hogy egyik nap elegem lett magamból és az utolsónál eldöntöttem, hogy többet nem. Nehéz volt, de megérte.

3. emagdi (válaszként erre: 1. - Bdc5febfdb)
2006. febr. 20. 13:34

szia!

bár én nem vagyok dohányos, de itt a munkahelyemen az elmúlt pár évben nagyon sokan leszoktak a dohányzásról ezzel az elektrolízises kezeléssel.

több helyen is végeznek ilyen kezelést, általában 5000 forint és egy kezelés után megszűnik a nikotinéhség.

lehet, hogy érdemes lenne kipróbálnod, végülis veszteni nem veszthetsz vele csak 5e Ft-ot.

2. veronitas (válaszként erre: 1. - Bdc5febfdb)
2006. febr. 19. 18:31

Szia.

Én bátorításképpen leírhatom a történetemet, bár nem biztos, hogy "megfelelek" a "kritériumoknak".

És a leszokásom sem szokásos.


Igazából én mindeig csak kocadohányos voltam, az egyetemen, a barátokkal, társaságban, vizsgák előtt, után, buliban, zéhák előtt után.

Te jó ég! Volt, hogy a barátnőmmel egy este alatt elszívtunk egy dobozzal, másnap alig bírtunk beszélni. Nem volt valami jó érzés...

Aztán lediplomáztam, és már elmentek mellőlem a cigis társak, jött a munkahely, ahol aztán megint előtérbe került a cigizés, mert a teraszon, dohányzás közben beszélgetni - szinte társasági életnek számít, és én nem akartam kilógni.

Aztán, és itt kezdődött leszokásom története, volt egy este egy pasival, megint rengeteget szívtam, és ittam is, és másnap nagyon nem voltam jól, és átgondoltam a helyzetemet (a pasival azóta már vége!).


És szerintem az akaraterő a legfontosabb (itt is). A pótszerek vagy mik csak másodlagosak. Szóval átgondoltam, hogy én ezzel milyen rosszat teszek magamnak, mert egy idő után már fájt a tüdőm, alábaim, nem éreztem jól magam. Na, azt akarom mindezzel mondani, hogy a legfontosabb, hogy a fejben eldőljön: megéri-e, hogy tönkrevágd az egészségedet?

És én úgy döntöttem, hogy nem. Sokkal jobb azóta. Nem fáj a tüdőm, nem kapar a torkom, nem büdösek a ruháim, nem büdös a szám, és a tudat, hogy egészségesebben élek, kárpótol.

Ennyi.


Kitartást mindenkinek! :-)

2006. febr. 19. 17:02

Sziasztok!


Épp most próbálok végleg megválni a cigitől, de már sajnos nem először, többször is visszaestem. Sokat segítene, ha a kedves fórumtársak, akik már voltak hasonló cipőben, leírnák, nekik hogyan sikerült leszokniuk. Ha van aki épp most próbálkozik a leszokással, az is írjon, majd buzdítjuk egymást!


gerda


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook