Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


2008. dec. 19. 20:11

Sziasztok erős és kitartó nem dohányzó társaim:)!



íme, a 105.napon is túl vagyok:)visszaolvastalak titeket,de irgum-burgum,nem voltatok túl aktívak:P

Nem is tudom,mit meséljek: céges karácsonyt sikeresen túléltem rágyújtás mentesen,pedig képzeljétek,most láttam csak,h csomó kollegám koca dohányos,és ott a bulin szivták mint a gyárkémény,egyébként meg soha...csak tudnám,hogy hogy a fenébe csinálják????:P


remélem mindenkinek pihenős és füstmentes lesz a hétvégéje,hirtleen nem is untatnálak mással titeket:P

2064. eddit (válaszként erre: 2059. - E2add1f84e)
2008. dec. 19. 09:51
Dettó. Kiegészítve azzal,hogy nekem leginkább az jut eszembe, hogy "hát már akkor soha többé...?" és ez kicsit "ijesztő". Sóvárogva nézem ilyenkor aki még "cigizhet". Természetesen az én döntésem volt, de továbbra sem tudom készen álltam - e rá amikor elkezdtem. Mindegy, amíg csak fizikai tüneteim nem lesznek (ezek hál istennek sose voltak), addig nem vagyok hajlandó visszatáncolni. És nekem is nagy motiváló erő egy gyerek. A fiam. Őmiatta csinálom elsősorban. Látni akarom ahogy felnő, erre gondolok amikor megingok. További szép napot nektek, ennek a mocsok esőnek ellenére is.
2063. Siri (válaszként erre: 2053. - Pöttyke)
2008. dec. 19. 08:43
A tünetek nekem is ilyenek voltak kb két hét én is azt mondom és túl leszel rajta. Csak erős legyél és nagyon de nagoyn kitartó. Én drukkolok neked. Minden egyes nap kicsit könnyebb lesz! Csak ne inogjál meg, gondolja arra, hogy igen is ezt szeretnél. Új lappal kezdeni az új évet!!! Hajráááááááááááááááááá!
2062. Siri
2008. dec. 19. 08:41
Raktam fel egy keresztelős képet, ha valaki meg szeretné nézni!
2061. Siri
2008. dec. 19. 08:37

Sziasztoooook! Jó reggel mindenkinek! Olyan náthás vagyok hogy ki sem tudom mondani a nemet csak úgy hogy dem! Szóval karira nagyon kell ez az infulenza. Én mindig elkapok mindent!!! MIndenkinek ez az utolsó napja itt a cégnél és én még két napig jövök mert én leszek az ügyeletes. AAAAAAAAAA! + Holnap még megyek plussz melóba és ott is ezren lesznek de utána jön a várva várt pihenés. Ajándékok készen vannak, bari karira még 2 hiányzik, de az este meglesz.



Szép napot kívánok nektek! Én is hallottam a hóról hát várom is, tegnap párommal megbeszéltük, hogyha igaz lesz hogy 20-30 cm-es hó lesz akkor este 7-kor otthon találkozunk és akkorát hógolyózunk hogy csak na!!!


Ne is foglalkozzatok azzal a buta cigivel. Sokkal de sokkal fontosabb dolgok vannak inkább azon agyaljunk nem!!! Ahogy tegnap is ránéztem az ártatlan gyönyörű kis Keresztlányomra (aki miatt letettem a cigit) hát igen őérte megérte!!!!

2060. Tóth Ádám (válaszként erre: 2059. - E2add1f84e)
2008. dec. 18. 22:00

Ha nem akarsz újra dohányozni, nem is fogsz! :-) Nekem is viszonylag gyakran megfordul a fejemben, hogy de jól esne egy cigi, vagy, hogy anno egy adott szituban rágyújtottam.

Aztán eszembe jut, hogy nem dohányzom.

Aztán az is eszembe jut, hogy mennyivel jobb, mióta nem dohányzom. Fittebb vagyok, egészségesebb, több a pénzem, és még hosszan sorolhatnám.


Most hallom a rádióban, nagy hóesés lesz.

2059. e2add1f84e (válaszként erre: 2057. - Tóth Ádám)
2008. dec. 18. 20:14
Tudod, én ezért félek, mert engem elkerültek ezek a tipikus tünetek. Akkor is, és most is naponta néhányszor megjutalmaznám magam egy cigivel, de aztán eszembe jut, hogy nem dohányzom. Még néhány percig játszom a gondolattal, aztán elfelejtem. Lehet, hogy nem elég erős az elhatározásom? De nem akarok újra dohányozni!
2058. a9338a7669 (válaszként erre: 2047. - Dancingqueen)
2008. dec. 18. 10:31

Milyen szépem megfogalmaztad! :) Mindenki máshogy éli meg a szinte ugyanolyan tüneteket.

Aki pedig attól fél, hogy meghízik (én rettegtem tőle és még most is), megnyugtatom, hogy le lehet tenni hízás nélkül is a cigit, élő példa vagyok rá :) Pedig iszonyatosan hajlamos vagyok a hízásra, és most sem vagyok nádszál, viszont semmit nem híztam. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy aki hízott, az valamit rosszul csinált, egyáltalán nem!! Minden elismerésem azoknak, akik így vagy úgy, de letették/leteszik a cigit. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy mindenki máshogy éli meg, másba "kapaszkodik", stb. De azt hiszem itt az eredmény a legfontosabb! :) Szóval kitartás mindenkinek és szép napot! :)

2057. Tóth Ádám (válaszként erre: 2055. - Pöttyke)
2008. dec. 18. 08:50

Ezek a leszokás tipikus tünetei...az első kát-három hét nagyon nehéz, utána már fokozatosan könnyebb lesz.

Nekem is voltak ilyen tüneteim, azt most már több, mint 8 hónapja nem gyújtottam rá. :-)

2008. dec. 18. 07:27
Privi ment. Kitartás!
2055. pöttyke
2008. dec. 18. 07:18
Orvosnál nem voltam, saját erő + soksok támogatás. Te milyen gyógyszert szedtél? Amúgy a 4. nap reggele kis gyomorremegéssel indul :) mintha izgulnék...
2054. e2add1f84e (válaszként erre: 2053. - Pöttyke)
2008. dec. 17. 20:24

Ha neked ilyen erős elvonási tüneteid vannak, lehet, hogy segítene a tapasz, vagy gyógyszer.

Én gyógyszert szedtem, és nem voltak tüneteim. Ma már 70 valahány napos vagyok. Orvossal beszéltél?

2053. pöttyke
2008. dec. 17. 19:59
Sziasztok! Én egy harmadik napos csibe vagyok :) sok-sok szenvedéssel. Beleolvastam a kommentekbe és megnyugtatott, erőt adott. Nekem nagyon sok fiziksi tünetem van. Nincs tapasz, csak néha 1-1 nikotinos rágó, a leggyengébb. Szóval szédülök, gyomorgörcs, hányinger, nem alszom, izzadás :). Nálatok is előfordultak hasonlóak? Hogy kezeltétek?
2052. eddit (válaszként erre: 2051. - Tóth Ádám)
2008. dec. 16. 20:52
Húúú, az nem semmi... O_O
2051. Tóth Ádám (válaszként erre: 2040. - Dancingqueen)
2008. dec. 16. 16:30
Ja, én is így gondolok erre a hétre, hogy ez a finish, de jaaaj. Tavaly ilyenkor szerintem kb. napi két doboz lehetett az átlag. :-/
2050. dancingqueen (válaszként erre: 2049. - Eddit)
2008. dec. 16. 15:42
ezért vagyunk itt:)ha engem is riogattak volna,hogy mennyi kilót fogok felszedni(bár riogattak és valahol tudtam is)akkor még mindig bagóznék mint a gyárkémény.nem szabad ezeknek"bedőlni",be kell bizonyítani,hogy te másként leszel ezzel(vagy ha ugyan úgy is jársz,mint a "többség" akkor is tudsz tenni ellene:P)
2049. eddit (válaszként erre: 2047. - Dancingqueen)
2008. dec. 16. 14:18
Ámen!:) És nagyon köszönöm a bíztatást!!!
2008. dec. 16. 14:08
azt kell mondani eddit: nem FÉLEK az évvégétől, hanem BÁTRAN NÉZEK AZ ÚJ, NEMDOHÁNYZÓ ÉV ELÉ:)
2047. dancingqueen (válaszként erre: 2046. - Eddit)
2008. dec. 16. 14:07

ne stresszelj rá,hidd el,menni fog:)már csak azért is mert új év,új kedzet!:)ill új lendület!


plusz,ha rám hallgaltsz,az ilyen "elrettentő dolgokat" nem olvasgatod a cigi abbahagyásáról,mert akkor csak nő az esélye,h bedumáld magadnak,hogy mégiscsak jobb lenne szívni:Pén is tudtam,(éreztem) hogy biztos lesznek plusz kilók letevés miatt,sokáig ezzel mentegettem magam,hogy így sem vagyok egy balerina,mi lesz velem akkor ha leteszem?!és láss csodát: letettem,fel is jötek a kilók(és szörnyen is érzem magam),de élek,és bírom,és majd azzal is megbírkózom. Ugyan így,ha valaki azzal riogat,hogy "fuuu,de nehéz lesz tapasz nélkül",akkor se hidd el,mert TE te vagy,külön szervezet,külön akarat erő,különálló egyéniség, és NEKED siekrül:)

2046. eddit (válaszként erre: 2045. - Dancingqueen)
2008. dec. 16. 13:12
:) még kitartóan ellenállok, de azért félek az évvégétől...
2008. dec. 16. 13:02
Látod eddit:)itt a remek pozitív példa:)!ne hagyd eltántorítani magad!
2044. garden (válaszként erre: 2043. - Eddit)
2008. dec. 16. 12:54
Én a legerősebbel kezdtem.Ezt 1 hétig hordtam, majd jött a középső, de azt csak 4 napig.És ezek után 2-3 napig tettem fel egyforma menny-ű nikotint tartalmazó tapaszt.Majd ezt csökkentettem.Nekem ilyen rövid idő is elég volt, .Persze most is hiányzik néha, de valahogy elég volt ez a pár hét hogy elhagyjam a tapaszt.
2043. eddit (válaszként erre: 2041. - Garden)
2008. dec. 16. 12:12
És te is a középsővel kezdted? Vagy a legerősebbel?
2042. garden
2008. dec. 16. 11:59

Sziasztok:

2008/11/16 09:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 1 hónap, 0 nap, 2 óra, 58 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 600 db.

Az így megspórolt költség: 13263 Ft


Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 0.6 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 1.2 gramm nikotin,

és nem mérgezte magát 3.6 gramm kátránnyal és 3 gramm szénmonoxiddal.

2041. garden (válaszként erre: 2034. - Eddit)
2008. dec. 16. 11:57

Szia Edit!

Én is tapaszoztam.Nekem rengeteget segített, az első napokban magát a mozdulatot,a gondolatot, hogy na akkor most rágyújtok, szóval ezt segített a tapasz elfelejteni.Ha nem is elfelejteni, de könnyebbé tette a maga nikotinpótlásával a rágyújtásra való késztetést.Én fokozatosan csökkentettem a tapasz nikotintartalmát, bár én mindössze kb 3 hétig tapaszoztam.És nagyon eretnek módon nem úgy ahogy megvan adva, hanem én bizony a végén már nyirbáltam, felvágtam kis darabokra a tapaszt, kb nyolcadnyi darabkát tettem fel.Szerintem nem is volt már nikotintartalma semmi :-))Viszont remek a placebo hatása.Hetedik napja már nem is tapaszozom, féltem milyen lesz a "leválás", de remekül sikerült: észre sem vettem.Ma vagyok 1 hónapos, és mondhatom kitűnően érzem magam.Szerintem ne félj a tapaszról való leállás miatt, mondom, én azt is szép lassan csökkentettem, így nem volt gond :-)

2040. dancingqueen (válaszként erre: 2034. - Eddit)
2008. dec. 16. 10:00

Sziasztok kedves leszokó társak!



Hát Eddit...az az igazság,hogy részemről X. Alapjáraton, a logika szerint azt mondanám,hogy bizony bizony nikotint viszel be,ugyanakkor már az is nagyon nagy dolog,hogy a "mozdulatot" elhanyagolod,illetve a rituálét,ami a rágyújtáshoz szükséges, és szerintem ezzel a "legnagyobb dologról" már le is szoktál. A nikotint,magát,mint anyagot pedig tudod fokozatosan csökkenteni, ráadásul,csomó kátrány, sé egyéb káros anyag nem jut a szervezetedbe,főleg a tüdődbe,hogy nem bagózól,"csak tapaszozol". Úgyhogy szerintem ne aggódj, a nehezén már túl vagy(megszokás részét elhagyni)


remélem mindenkinek frissebb napja van,mint nekem:Pjó zűrös lesz a hét..de ez már igazán ennek az évnek a finishe

2039. eddit (válaszként erre: 2037. - Siri)
2008. dec. 16. 09:21
Te egy tüneményes csaj vagy!!! Köszönöm!!!
2038. eddit (válaszként erre: 2035. - Siri)
2008. dec. 16. 09:20
Én amikor megvettem, beszélgettem a patikussal és mivel kb. 12-13 szálat szívtam naponta (ettől persze időnként volt eltérés), ezért azt javasolta, kezdjem a középső fokozattal. Tulajdonképpen be is vált. Elolvastam a használati utasítást és az van, hogy 6 hétig kell ezt, aztán a leggyengébb következik 2 hétig és kész. :P Na, kíváncsi leszek. Próbálom betartani, de valóban nagyon drága mulatság, viszont hál'Istennek annyi segítségem van, hogy kapom a cégtől cafeteriában az egészségpénztári hozzájárulást és én arra veszem meg, így amíg az tart, addig nem kell pénzzel fizetnem érte. Viszont, ha elfogy....nos, nem tudom hogy veszem meg, de ugyanakkor azt sem akarom, hogy ez miatt maradjon abba a folyamat.Szóval sakk-matt.
2037. Siri
2008. dec. 16. 09:19

De ha ügyes vagy és figyeled magadat, hogy most már könnyebb akkor nem válts mindjárt mert megint rosszabbra fordul a helyzet. Szóval nyugtasd meg magad, hogy megy ez neked és ha felkészültél rá akkor meghet a gyengébb. A leggyengébb tapaszt elég nehéz beszerezni úgyhogy ott is nagyon figyelj magadra, hogy lehetőleg ne a legstresszessebb napodon hagyd abba a tapaszozást. Ha a tapaszt abba hagyod 2 hetet kell csak kibírni és utána már könnyebb. Ez csak az én tapasztalatoml szóval minden ember más és más velem így történt.

Szoríttok neked nagyon de nagyon! És legyél büszke magadra mert megpróbálod!! Valaki meg sem próbál leszokni! Nem ám ilyen kis szarság fog nekünk diktálni!!! Nem így van??

2036. eddit
2008. dec. 16. 09:16

Egy érdekes cikk:

[link]


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook