Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


1998. garden (válaszként erre: 1991. - Dancingqueen)
2008. dec. 11. 17:27

A jobbulást kívánóknak köszi, annyira azért nem vészes, de most külön jól jön a betegség is :-))


dancingqueen: ilyenkor mennyit szívtuk? rengeteget! Ugyanúgy mint máskor.Muszáj volt, tüdőgyulladással is baromi fontos volt a cigi:-))De most annyira jó hogy kissé beteg vagyok, így viszont az égadta világon nem hiányzik ez a dög :-))


Válság: közalkalmazotti bérbesorolásban vagyok...Én igazán jövőre fogom megérezni :-((

1997. garden (válaszként erre: 1986. - Siri)
2008. dec. 11. 17:23
Siri asszem már írtam, biztos átsiklottál felette:képzeld én is hatalmas Bloomin' Gardens rajongó vagyok :-))
1996. Siri
2008. dec. 11. 15:31

Sziasztok! HÁt igen eltelt a 100 nap ma van a 101. olyan mint a többi, cigi már nem érdekel, ha eszembejut gyorsan elhessegetem magamból! Tegnap mégis csak elengedtek korábban elmentem futni és gyümiztem már csak estefele. Ma is ez lesz a felállás.


A válságos témára reagálva. Én személy szerint nem érzem, idáig hogy az EURO felment az nekem cska jó mert au-ban dolgozik a párom és ott a plusz melóm is. A másik helyzet pedig az hogy én ÉNY Magyaroroszágon lakom ahol pl. AUDI, VERITAS sok embert elküldtek. A közvetlen környezetemben még nem érzem a hatását. De naponta kapok telefonhívásokat, hogy állást keresnek bármilyem megoldás érdekli őket. Egyik munkatársam férje már csak heti 3 napot dolgozott és a többi pedig szabi, ha nincs szabija akkor fizetetlen. MÉg hogy a dolgozó rendelkezik a szabi 20%-ával. Hát a főnököm pl. a prémicsijéről lemondhat, állami cég tehát rágják a fülünket, a melóhelyemet szorongatják így tehát engem is, még szerencse hogy olyan vezető áll az élén aki nem csak a saját malmára hajtja a vizet hanem érdekli minden egyes ember sorsa.

1995. dancingqueen (válaszként erre: 1994. - A9338a7669)
2008. dec. 11. 14:22

igen:)látnom "kell" az eredményt:)én már csak ilyen materialista vagyok:)csak azt hiszem el, amit látok:)



Hát,csak tudjátok,kicsit megijedtem...mert főnököm odajött reggel,hogy nem akar pánikoltatni,de márciustól lehet,hogy "kevesebben leszünk". nem mondott neveket,sem semmit,csak célzott rá,hogy elképzelhető,hogy olyan embernek kell mennie,akinek egyébként a munkájával nincsen baj(és amúgy az enyémre nem szokott panaszkodni,sőt!). Szóval,kiemelte,hogy nem tartja elképzelhetetlennek,hogy nem azok mennek,akiknek amúgy tényleg gond lenne a munkájukkal:(

Nem mondom,eddig is hallottam innen onnan,hogy nehezebb,meg nadrágszíj huzás(bár nem értem,a bevásárló centerek meg tele vannak!!!!),de most,hogy ezt mondta,kicsit kétségbe estem. Tudjátok,ez a tipikus: tudtam,csak nem sejtettem kategória

1994. a9338a7669 (válaszként erre: 1993. - Dancingqueen)
2008. dec. 11. 13:43

Aranyos, hogy ennyire számolod, hogy már előre beírod :) De hát ha ez jön be, akkor ezt kell csinálni! :)


A komoly kérdésre pedig a válasz: igen, most egy ideje már érzem a válság hatását. Munkám még megvan szerencsére, de látom, hogy mennyivel kevesebb meló van, mennyivel kevesebb ügyfél, ezáltal nem igazán hiszem, hogy lesz több pénz... Az egész családban érezhető sajnos. Anyuék és a párom szüleinek a vállalkozásában is komoly gondokat jelent sajnos. Amúgy sem volt könnyű, most meg még nehezebb.

1993. dancingqueen (válaszként erre: 1992. - A9338a7669)
2008. dec. 11. 12:28

bizony!Siri már 101,hamarosan én is jubilálok,utána te következel:)De jó neked,én mindig jó előre beirom az asztali naptáramba,hogy "hol fogok tartani",és elég rápillantanom,és tudom,hogy milyen nagoyn nagyon messze van már szeptember 4:D


bizony,kint fagyoskodnánk-ill nekunk itt van benti dohányzó,de úgyis annyi dolgom van mostanában,hogy nem is értem,hogy fért nekem bele azelőptt,hogy hosszú percekig kint üljek,mikor most nem győzők kapkodni,és rohan a munkaidő.



Had kérdezzek kicsit komolyabbat tőletek...csak mert,itt tudom,higy tényleg hús és vér emberek vannak: ti éreztek már valami hatását a válságnak?nem politizálni aakrok,ne ijedjetek meg...csak,hogy mondjuk elbosátottak titeket,vagy szoltak,hogy nem lesz fizu emelés,vagy szomszéd lett munkanélküli,meg ilyesmi...?

1992. a9338a7669 (válaszként erre: 1991. - Dancingqueen)
2008. dec. 11. 11:56

Hamarosan 100. napod lesz! :) Én már megmondom őszintén, hogy nem is tudom, hogy hányadik nap. Annyit tudok, hogy szeptember 18. óta. Ha jól számolom, akkor a 85. nap!


Amúgy nekem is kezd fájdogálni a torkom, fúújj és most is simán szívnám a hidegben a cigit... :)

2008. dec. 11. 11:36

Sziasztok újak és régiek!



Dittike: nem is olyan fura ám,hogy hiányzik neki:)én gyerekkoromban hiányoltam,ha aput sokáig nem láttam(mert mondjuk elutazott),és amikr hazajött,és rágyújtott,"tök jól esett". Hiába,a passziv dohányzás is dohányzás,és bár nem alakít ki olyan erős függőséget,igenis meg lehet szokni,sőt,szeretni is...


Garden: pedig,ilyenkor is mennyit szívtunk,mi?:)Már többször emlegettük itt a fórumon,hogy hidegben,hóban,szélben,kb halálos betegen is,de szívtunk:)Az ilyen napokon csak még könnyebb nem gondolni rá:)

(97.napomat ünneplem ma!!!)



rose,te is bírod a strapát?:)mennyinél is jársz?

2008. dec. 11. 10:51

Sziasztok! Dittike üdv a fórumon, és gratula a 11 naphoz, ha önerő, ha nem, szép teljesítmény! :) Érdekes, hogy a párodnak hiányzik a füst szaga... Mert, hogy nekem hiányzik, az oké, de annak, aki nem dohányzik.

Garden gratula neked is, és gyógyulj meg!


Szép napot mindenkinek!

1989. dittike23
2008. dec. 11. 10:48
Sziasztok!Én még kezdő lennék itt,ez a 11.napom önerőből.A párom nem dohányzik,csak én vagyis már én se.Tegnap este azt mondta,hogy neki is hiányzik a füst szaga,pedig ő max az enyémet szívta.
1988. garden
2008. dec. 11. 10:43

Heló mindenki!

26.nap.Megfáztam, fáj a torkom, a hátam közepére nem hiányozna a cigi:-)

1987. dancingqueen (válaszként erre: 1986. - Siri)
2008. dec. 10. 15:30

hát,akár,ki is ékelheted,de nekem az jutott eszembe,hogy egy másik gyertyával"odaviaszozod" a gyertyák alját a pohárra....?:)


az milyen játék?hol lehet megnézni,kipróbálni?

1986. Siri
2008. dec. 10. 15:28

AAAAAAAAAA belémhasított a tudat, hogy milenne ha fenyőággal ékelném majd ki???? !!!!!!! Jó nem ággal csak egy kis hajtással!!


Hol vagytok van egy kis időm és hirtelen fel sem találom magam. Azt hiszem eszek egy almát és játszok egy Blooming Garden-t tök jó játék. Tudom 5 éveseknek való de én virágültetős játékfüggő vagyok!!!

1985. Siri
2008. dec. 10. 15:26
Amúgy a 100. napomat melóval és melóval töltöm. Egész nap futkároztam az amerikai vendégeknek! Parazsttálakat csináltam 14 főre, délelött 10-kor még kávé főzés és ebédre már parasztál. A főnököm le is cseszett hogy hol voltam 1,5 órán keresztül. De könyörgöm kb. 15 percet csak sorbaálltam annyian volta a TS-ba. Jó azért nem tagadom egy kicsit vásároltam magamnak is. Megvettem a poharakat a barikaria vettem bele gyertyát és készvannak az üvegmatricák is. Hát nagyons szupi lesz,csak az a gondom, hogy a gyertya sokkal vékonybb mint a pohár és azt valahogy oda kéne rögzíttenem, hogy ne lötyögjön. De a pohár és a gyertya közé pedig kéne valamit tennem, Hát lehet hogy nem is lesz ez olyan szupi??? !!!
1984. Siri (válaszként erre: 1983. - Dancingqueen)
2008. dec. 10. 15:19
Nekem is bevált már egyszer a 90 napos de nekem vannak kételyeim. Az elsőnél még teljesen nagy a vátltozás az étrendbe. De én most is úgy élek, hogy rengeteg gyümi és tartok heti egy gyüminapot, nekem nem lesz teljesen más a szervezetnemek és ezért szerintem nem is fognak lemenni a kg. Jó de szerintem nekem az is elég lesz ha lemondok a csokiról és nekiállok futni!! Hát igen a csoki!!!!! Aki azt kitalálta! Állítólag az is függőséget okoz, de úgy emlékszem kb. 1 hónapja ezt már kifejtettem és nem fárasztlak benneteket!
1983. dancingqueen (válaszként erre: 1981. - Siri)
2008. dec. 10. 13:08

hogy mi mennyire egy cipőben járunk???:))))pontosan ugyan így jártam én is...másfél hete nem vágyom másra,csak hogy hazaessek,nemhogy a futópadra vágyjak??!!!boldog boldog 100.at:D!!!nekem vasárnap lesz,akkor pont nem nagyon vagyok gépközelben,de majd a 101.en beszámolok,mivel ünnepeltem:)

Így is van,januárban új lendülettel nekiállunk!én 90 naposat fogok nyomni, az már bevált egyszer

2008. dec. 10. 13:06

sziasztok!


Ni,utána néztem ennek a gyógyszernek...és már nekem onnan gyanús,hogy nem kell végyre iratni. Innentől kezdve meg akkor "bárki veheti bármikor" és ez nekem eleve nem szimpatikus. Van egy másik, valami K betűs ilyen készítmény is,valami gyógynövényes cucc...de remélem azért segíteni fog annak,akinek szeretnéd,sokkal olcsóbb,mint amit én szedtem(De azt garantálhatom-magamon!hogy hatásos volt,szóval,megérte). Az enyémet doki írja fel,vizsgálat után,szóval,máris komolyabbnak tűnt,mint hogy "neten megrendelek csoda-bogyót",de lehet,csak túl szigorú és gyanakvó vagyok. Egy próbát lehet megér


Amúgy,én is csak egy-két baráttal karácsonyozom,családnak igyekszem nagyobb és hasznosabb dolgot venni,nekik inkább figyelmesség, apróság(De sajnos még ötlet szinten is eléggé bajban vagyok:(((()

1981. Siri
2008. dec. 10. 13:01
Ádám de jó neked! Nálam a sportos élet megállt decemberben. Ezer a meló minden nap itt vagyok a munkaehelyemen, otthon szalad a lakás hát a futás már csak kb. 1 héten 1 v. 2x ha sikerül összehoznom. Vasárnap óta megint nem futottam. És már szerda van és ma se tudok mert kb. 10-ig itt leszek a melóhelyen. Ez a december kész káosz és persze a mikuláscsokik kis szalcsi cukorrkákkal azért elfogytak. Hát igen ez az én formám. De majd januárban remélem könnyebb lesz. Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa és képzeljétek ma ünneplem 100. nemdohányzó napomat.
1980. 1Marcsi
2008. dec. 10. 12:40
Kedves Eddi! Tapaszt használok. Nekem segít.Sok sikert Neked is.!
1979. eddit (válaszként erre: 1976. - 1Marcsi)
2008. dec. 10. 12:10
Szia Marcsi! Továbbra sem használsz semmit? Pusztán az akaraterőd segít??? Ez igen!!!Grt!!!
1978. eddit
2008. dec. 10. 12:09
Hallottatok már a Nicobrevin-ről? Van valakinek valami tapasztalata? Ez is valami gyógyszer (nem én akarom kipróbálni, nekem tökéletes a tapasz). 9. nap :)))!!!!
1977. Tóth Ádám (válaszként erre: 1976. - 1Marcsi)
2008. dec. 10. 11:24
Hajrá!!! :-)
1976. 1Marcsi
2008. dec. 10. 10:39
Sziasztok!Nem mindenki tűnt el, csak nem volt időm írni, olvasni azonban nem felejtettem el Benneteket! 10.nap!!! Szép napot mindenkinek!
1975. Tóth Ádám (válaszként erre: 1974. - Siri)
2008. dec. 10. 09:29
Én meg egyszerűen nem ajándékozom a barátaimmal. Na jó, csak egyel...de a többieknek semmi. :-)
1974. Siri (válaszként erre: 1970. - Eddit)
2008. dec. 10. 09:24
Kitartás Eddit! A karácsony nem a pénzről szól. Én próbálom mondani minden hozzámtartozónak hogy ne szálljon el az ajándékokkal mert én azt nem tudom neki viszonozni.
2008. dec. 10. 09:20

Így van.

A páromnál ugyanez van. Élvezi az ízeket, mivel jobban érzi, ismét focizik, és nem fárad olyan könnyen, nincs köhögési roham....és így tovább.

És ráadásul 4-szer annyit eszik, ami viszont jó, mert elég soványka.


Szóval, soha életemben jobb ajándékot nem kaphattam volna Tőle.

1972. Tóth Ádám (válaszként erre: 1971. - 50d0def203)
2008. dec. 10. 08:45

Szia! A cél az valóban fontos, hogy legyen miért csinálnod. Lehet ez az egészséged, a pénztárcád, a szereled, mindegy, csak legyen!


Amúgy szerintem egy pasinak sem áll jól, ha dől belőle a cigifüst! :-)


Én mióta letettem a cigit, elkezdtem rendszeresen úszni, bicajozni, edzeni. Egy haverom pont tegnap jegyezte meg, hogy milyen sportosan élek. És ezt nagyon jó volt hallani, mert pont erre megyek rá, hogy "sportember" legyek. Ami ugye cigivel nem megy.

2008. dec. 10. 07:58

Sziasztok!


Én nem dohányzom, szerintem egy nő azért nő, hogy mindig friss, és illatos legyen. Ne a büdös nikotin áradjon róla.


Láttam vannak itt leszokóban lévők.

Nekik aszeretnék segítségként elmesélni a párom dohányos múltját.


Évek óta dohányzott, nagyon sokat. Már próbáltam segíteni Neki, szépen lassan vontuk meg a cigit.

Nem sikerült, mert egy stresszes időszakban megemelte a számát, ismét annyi lett.

Én már lemondtam Róla, azt mondtam, nem segítek, mert reménytelen.

Egy nap aztán úgy jött haza a munkából, hogy ő leszokott.

Na, ezen oltárit nevettem.

Ha hiszitek ,hanem, tényleg letette.

Azóta sem szívott egy db-ot sem.

Ez lassan 1 hónapja.

Néha nagyon szenvedett, meg ha meglátta a boltban gondolkodott, hogy megvegye-e?

De nem tette, és most ott tart, hogy alig jut eszébe, nagyon ritka.

És mint kiderült, azért tette, mert utálom, és elege van már belőle, hogy mindig büdösen bújik hozzám.


Legyen cél, amiért csináljátok!menni fog!


Sok sikert mindenkinek!

1970. eddit (válaszként erre: 1959. - Dancingqueen)
2008. dec. 9. 21:06
Nagyon köszönöm a bíztatást és persze a többieknek is akik segítik a kezdőket!!! Visszaolvastam, mióta nem tudtam benézni és le a kalappal milyen kreatívak vagytok...én még sehol sem tartok. Se ötlet, se bevásárló körút, se pénz...minden éven azt hiszem, hogy a köv. karácsony jobb lesz anyagilag, de nem jobb. Egyedül nem tudok a semmiből várat csinálni. Ja, amúgy ma volt a 8. napom.:)))
1969. a9338a7669 (válaszként erre: 1968. - Siri)
2008. dec. 9. 16:51
Bari-kari, ez jó :) A kis gyertyatartó jó ötlet, na meg a muffin is nagyon tök jó lehetett! :) Én névre szóló lekvárt szeretnék főzni, nem tudom még mi lesz belőle. :)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook