Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csúcsforma 3 hónap alatt - sorstársak kerestetnek fórum

Csúcsforma 3 hónap alatt - sorstársak kerestetnek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2033. 993dda84ef (válaszként erre: 2032. - Cirmiana)
2014. júl. 3. 17:23

Egy kalappal holnapra, izgalmas program elé nézel, irigykedünk na!:DD


Epehólyaggal vagy anélkül, mi ugyanúgy szeretünk majd!:DD Maradhatsz a fórumban!:DD


Erő veled Pajtás!

2032. cirmiana
2014. júl. 3. 17:02

nnna végre, holnap epétlenítenek :)

majd jelentkezem, ha túl vagyok rajta, addig is jó izmosodást mindenkinek, nekem most a fogyasztáson lesz a hangsúly :D

2031. Guruljka (válaszként erre: 2029. - Énisfutok)
2014. júl. 3. 13:50

Nagyon kedves, hogy ennyire lelkes vagy. Azért a többségtől a Nyírség elég messze van...


Igaz, lehet, hogy akad, aki arrafelé lakik, és nem ismeri a lehetőséget. :D

2030. 993dda84ef (válaszként erre: 2029. - Énisfutok)
2014. júl. 3. 12:49

Szia!


A felhasználóneved alapján biztosra vettem, hogy súlyemeléssel foglalkozol.:D


Köszi a tippet, itt tényleg sokat futrinkáznak a csajok, még azt is kinézem belőlük, hogy egészen Nyíregyházáig elfutnak majd! Olyanok! Tényleg!:D

2014. júl. 3. 12:34

Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy bepofátlankodok hozzátok.

Olvasom a fórumot és látom, hgy többen szoktatok futni.

Egy futóversenyt szeretnék ajánlani:


[link]

2028. csikil4ny
2014. júl. 3. 08:51

Sziasztok!


Ha tetszik, ha nem én is kell törődjek a térdemmel, a tegnap már walkozás közben is recsegett-ropogott (mondjuk ebben most volt ugrabugra is).

2027. főnix01
2014. júl. 3. 08:39

Sziasztok!

Ez a halálzónás dolog szerintem nem fedi a valóságot. Ha egy egészséges emberről beszélünk, aki az edzettségi szintjének megfelelően edz, nem fog olyan könnyen összeomlani a rendszere. Talán a HITT-nél is ez van, nem? Azért ott oda kell tennie magét az embernek, az is eléggé felpörgeti a pulzust. Nincsen pulzusmérő órám, de így gondolom. Persze, mindenki cselekedjen a saját belátása szerint. Ez csak az én véleményem.

A térdfájásra a volt edzőm tanácsolt gyakorlatot, az is valami jóga-féle. Nem csináltam :D Nem volt türelmem, de azt a cél szolgálta volna, hogy megerősíti a térdben az izmokat. Szerintem a jga gyógyír lehet.

2026. cirmiana
2014. júl. 2. 21:58
na bemásolom én is a naplómba, amit írtál, és elkezdem felfogni agyilag :D
2025. cirmiana
2014. júl. 2. 21:57
na igen, ezért nem túl jó, hogy egyelőre nem tudok eljárni órára, de persze ott is kifoghat az ember oylan oktatót, aki nem javítgat...
2024. 993dda84ef (válaszként erre: 2021. - Cirmiana)
2014. júl. 2. 20:01
Igen, elképzelhető, eleinte nekem is mindig fájt, a gyakorlatot hibáztattam, eszembe sem jutott, hogy ezt lehet rosszul végezni, hiszen csak le kell guggolni, meg előrelépni, gondoltam, oszt nagyon nem, ezzel a tudással nem születik a testünk, rá kell vezetni, és megtanítani neki, egyáltalán nem olyan könnyű. Nekem nem volt az.
2023. ella87 (válaszként erre: 2021. - Cirmiana)
2014. júl. 2. 16:27

Köszi cirmi! nem baj, mindig van fent-lent, hétfőtől én is még intenzívebben nyomatom, közeleg a nyaralás, meg a tengerpart :)

szurkolok, hogy összejöjjön a péntek!

2022. cirmiana
2014. júl. 2. 14:55

Főnix hajrá, most már ne tűnj el többé :D látod, illik rád a neved :-)

bár én is újra meg újra bekeményítek, meg linkeskedem, csak én akkor is szeretek itt dumálni, ha épp nem vagyok csúcsformában :-)

ma végre elértem az orvost, van remény, hogy pénteken mehetek, de tutira csak holnap délután lehet majd tudni

2021. cirmiana
2014. júl. 2. 14:49

Sziasztok! Ella tényleg nagyon csini lettél :)

RekaBeka nagyon-nagyon köszönöm a gyűjteményt, ma este rögtön tesztelem is, nem maradhat így a helyzet... Biztos az a baj, hogy nyomattam pl a dvd-t is, de tutira nem helyesen csináltam a kitöréseket-gugolásokat...

2020. ella87 (válaszként erre: 2018. - Zebra25)
2014. júl. 2. 13:29

Azt a 11 km-t nem egyben futottam le, bár sztem már letudnám, ha nagyon-nagyon akarnám. Csak nem akarom :D

Gondoltam, hogy nem halok meg rögtön :D csak még nem érzem magam annyira brutál edzettnek, és sokan mondják, hogy durva.

Először megpróbálom, a T25-t, aztán pedig jöhet az Insanity.

Köszi az infót!

2019. Zebra25 (válaszként erre: 2018. - Zebra25)
2014. júl. 2. 13:07
Ja, és futáskor is csak akkor volt olyan magam, amikor még kezdtem. Tehát az első 1-2 kilóméternél. Később már edzettebb voltam, nem bacódott fel annyira.
2018. Zebra25 (válaszként erre: 2014. - Ella87)
2014. júl. 2. 13:05

Aki lefut 11 km-t, nyugodtam megpróbálhatja az Insanityt is.

Én használtam már olyankor pulzusmérőt, de addig még sosem ment fel a pulzusom. Ellenben amikor futottam, sokszor voltam benne. Nem azt jelenti, hogy akkor ha bele lépsz abba a zónába azonnal meghalsz. De huzamosabb ideig nem kell benne lenni.

2017. Guruljka
2014. júl. 2. 12:51
Végtére is kb. 6 kilométernyi tempós gyaloglás. kiegészítve még ezzel-azzal...
2016. csikil4ny
2014. júl. 2. 12:45
Végre eljutottam a 4 mérföldes walk-ig, hű, nem hittem volna, hogy így kifáradok tőle, de jólesett!
2014. júl. 2. 12:09
Nem tudom bemásolni a naplóm elején lévő szöveget sasától, mert tele van ronda kifejezésekkel, amit hoxa nem enged beírni. Ha érdekel vkit jöjjön a naplómba, vagy menjen fészre sasafitness oldalára. ;)
2014. ella87
2014. júl. 2. 10:04

najó, inkább először a T25-öt próbálom meg, ezzel a "halálzónával" jól rám ijesztettetek :D


RekaBeka köszönjük a link gyűjteményt, meg a leírást, nem olyan vészesen hosszú, én elolvastam :)


Cirmi, nagyon szurkolok, hogy végre túl legyél rajta, és átlendülj ezen a kis holtponton. Ne aggódj, van ilyen, majd visszarázódsz.


Főnix, kösszentyű, de még azért le szeretnék faragni innen-onnan pár kilót, és meg is szeretném tartani, amit eddig sikerült elérni. :)


Lányok, kaptam egy kis melót, úgyhogy most elutazom Bécsbe két napra, mozgás sajna nem lesz, de legalább próbálok nem zabálni.

Ha hazajöttem jelentkezem!

Puszi _:)

2014. júl. 2. 09:10
Tyűezhosszúlett!:D
2012. 993dda84ef (válaszként erre: 2004. - Cirmiana)
2014. júl. 2. 09:09

TÉRDÜGYEK

(Vigyázat, több oldalas fárasztásveszély!:DD)



Tapasztalatom szerint a jól működő térdért 2 dolgot tehetünk:(Vagyis hármat, mert a folyadékbevitelben is szentül hiszek, de ezt a gyakorlatban még soha nem sikerült kiviteleznek, így ezt nem hirdethetem, mert hiteltelen lenne)


1,) napi szinten végrehajtott nyújtógyakorlatok(Akár naponta több alkalommal, ha módunkban áll, de miért ne állna.)


2.)Azoknak az izmoknak az erősítése, amelyek hatással vannak a működésére. (Kis túlzással tulajdonképpen a láb összes izma...:D)


A nyújtásokra aztán tényleg nem lehet kibúvót találni, mert hacsak nem vagy infúzióra kötve, mindegyik kivitelezhető, sőt, ha elég elszánt vagy, még akkor is!:D


Linkelni fogok egy csokorban nyújtógyakorlatokat bemutató videókat, majd pár összefoglaló jellegű, tömbösített erősítő-nyújtó gyakorlatokkal foglalkozó videót, melyeket egyesével letesztelhetsz, és szépen összeállíthatod belőle a saját rutint. Én ezeket az erősítő gyakolratokat is inkább nyújtásként értelmezem, mintegy minőségi munkára fogva velük a térdet, de komoly izommunka, vagy növelés nem történik velük.


Szerintem a térd működésének legmeghatározóbb izma a négyfejű combizom, ha az masszív, és bivaly, akkor egy HELYES mozgásra „betanított” térdnek, kivételes esetektől eltekintve, jól kellene működnie, legalábbis most ebben hiszek. Szerintem, és ezt nem gondoltam így korábban, a guggolásnál, és a kitörésnél hatékonyabb gyakorlat ebben a kérdésben nem létezik. DE ez kétélű fegyver, mert ha helytelenül hajtjuk végre, akkor éppen az ellenkezőjét érjük el vele. Nincs benne komolyabb titok, igazából a térd szempontjából csak egy: Akkor végezzük tökéletesen ezeket a mozdulatokat, ha közben a térdnek semmilyen irányban nincs kilengése, áll, mint a cövek, ebben az esetben viszont nincs hatékonyabb edzésforma számukra. Sajnos minél gyengébb a combizom, annál nehezebb ezt a mozdulatlanságot elérni, de nem lehetetlen, csak sokat kell gyakorolni.Ha arra gondolok, hogy míg röplabdáztam soha nem volt térdproblémám, az talán véletlen, de lehetséges, hogy az állandó guggoló póz, és a vele megerősített combizmok is szerepet játszottak.


Ezt csak azért írtam le, mert erről nem fogok videót beszúrni, és nem szerettem volna, hogy az arányok elcsússzanak, és erre ne fordíts figyelmet, mert ez sokkal fontosabb, mint a belinkelt videók a láb, combok, medence legkülönfélébb izmainak erősítéséről. Azok is hatékony kiegészítések, de erős 4fejű nélkül mit sem érnek.


Basszus, pedig így is kitöröltem a felét annak, amit írtam, elnézést, ennél rövidebben tényleg nem ment.


Videók:


A.) Egy igen látványos és tanulságos videó a térd anatómiájáról, a géphang kissé idegölő, de annyira részletes, és hasznos, hogy el lehet viselni.


[link]



B.)NYÚJTÁSOK (Ezeket minden nap végzem, sőt van, amit napjában több alkalommal, ha kivitelezhető, akár a boltban sorban állás közben…blabla, engem nem érdekel mások reakciója, nevessenek, mutogassanak, nem kötelező velem foglalkozni, én is nagy ívben teszek rá ők mivel töltik az idejüket míg egy légtérben vagyunk, szóval nyújtok, vagy leguggolok én bárhol, én, ha úgy tartja kedvem.:)Ez a bárhol leguggolás igen félreérthető, így csak jelzem, hogy a dolgomat kizárólag az arra kijelölt helyiségekben végzem el, becs’ szó, sorban állás közben még soha!.:DDD)


Fontos. Ezek angol nyelvű anyagok, és minden egyes mozdulatnak, távolságnak fontos szerepe van, így csak akkor szabad végezni, ha mindent értettél, kizárólag látottak alapján leutánozni semmiképpen nem ajánlatos!


1.) [link]


(Ez a kedvencem, amíg futottam nélküle nem indultam el otthonról!)


2.) [link]


3.) [link]

4.)

[link]


(neki van saját honlapja, ott is van még pár klassz nyújtás. AskdoctorJo.com, azt hiszem)


5.)

[link]


(nekem egyelőre nincs habhengerem, én törölközőből készítettem egy saját verziót.:DD)


Na, kb. ezeket, vagy hasonlókat végzek, de ez csak kiindulópont legyen, te is keress rá videókra, találd meg a számodra tökéleteseket, de eleinte szükség van az útmutatásra, tudom.



C.)Akkor a célzott „ERŐSÍTÉSEK”, bár én ezek többségét is inkább nyújtásként élem meg:

Itt is fontos, hogy mindent érts, mielőtt belevágsz, minden egyes mozdulatnak, a lábfej állásának…etc igen fontos szerepe van!


Sorozat 1:

1.) [link]


2.) [link]


3.)

[link]



Sorozat 2: Ez is nagyon hatékony gyakorlatokat tartalmaz, sőt, nekik van még ezer másik hasonló videójuk. A lábujjhegyre állásban végződő guggolás irtó hatékony a térdeimre nézve, amennyiben mozdulatlanok maradnak.:D

A pasi rettentő sokat szövegel, de egyszer azért érdemes meghallgatni, mert hasznosakat mond.:D


1.) [link]


2.) [link]


3.) [link]


4.) [link]



Sorozat 3: Ez is rendben van, reggelente kimondottan jól eshet, a leányzó pedig irtó szimpatikus.


[link]



+1 kiegészítő gyakorlat, tulajdonképpen egy egylábas guggolás, szerintem a leghatékonyabb forma a térdre nézve, itt aztán tényleg nem lehet kilengése a térdnek, mert hetekre elintézhetjük.


[link]



No, ennyit röviden:DD, gondolkodás nélkül tudnám osztani 20 oldalon keresztül az észt, de nyugalom, nem fogom.:D Gyanítom, hogy ennyi link egy bejegyzésre túlnő Hoxa tűréshatárán, és nem lesz megnyitható mind, így gyorsan belementem ezt a bejegyzést egy nyilvános naplóba, aminek valami térddel kapcsolatos címet adok majd. Remélem hasznos lesz számodra, és még ezekben a bizonytalanságban eltöltött napokban is megpróbálod kivitelezni őket, legalább nem ostorozhatod magad azzal, hogy nem próbáltál addig is valami testtudatosat tenni.:D


Biztos kifelejtettem egy sor dolgot, de mindenképpen meg akartam ezt írni gyorsan, amíg lehetőségem van rá, nehogy elmaradjon, ha esetleg nem jövök egy ideig.


Csak ügyesen!:D


Nem bírom visszaolvasni, tök uncsi, mennem is köll, elnézést a hibákért!:DD

2011. 388b941089 (válaszként erre: 1994. - Ella87)
2014. júl. 2. 06:46
Igen, az. ;)
2010. 388b941089 (válaszként erre: 2003. - 993dda84ef)
2014. júl. 2. 06:44
Bemasolom majd:) sasa, egy igazi kotsog, de imadom. Minden elvetemult eletmodvaltonak ismernie kell ot. Olyan mint ozby. Ot is imadom;)
2009. csikil4ny (válaszként erre: 2004. - Cirmiana)
2014. júl. 2. 06:41

Drukkolok, hogy minél hamarabb túllegyél a mütéten, hihetetlen, hgy mennyit képesek húzni! :(


Lehet, hogy ez a placebó hatás, de egy hete nem tettem semmibe kurkumát s már jobban recseg-ropog a térdem.

2008. főnix01
2014. júl. 1. 22:46

Sziasztok! Végre én is be tudok számolni: ma voltam edzeni este, futottam 3,5 km-t és utána erősítettem egy keveset.

ella, fantasztikusan nézel ki! Szerintem nem is kellene már fogynod!!

cirmiana: hogy-hogy még nem, hívtak be? Most a lelki egyensúlyod megtartása legyen a legfontosabb! Drukkolok, hogy ezen a héten hívjanak!

2007. cirmiana (válaszként erre: 2006. - 993dda84ef)
2014. júl. 1. 22:00
Nagyon köszi, igazából én nem tudom felmenteni magam , végül is feszültebb időszakokban is normálisan kellene kajálnom, egyszerűen most egy kicsit elvesztetem a fonalat :( mondjuk meg is fog jönni hamarosan, ez a pár nap nekem mindig borzalom kaja, meg úgy általában közérzet szempontjából.
2006. 993dda84ef (válaszként erre: 2004. - Cirmiana)
2014. júl. 1. 21:55

Persze, fel a fejjel, most más a prioritás, nem marad energiád harcosnak lenni ezen a téren, ez természetes. A térddel kapcsolatos összefoglalót összeállítom, és holnap elküldöm, hogy legalább ezt a kérdést megpróbáld orvosolni, arra nem kell túl sok energia, már a nyújtásokkal eredményes lehetsz.


Kitartás Pajtás!:D

2005. cirmiana
2014. júl. 1. 21:48
Viszont olvasom, hogy ti nagyon ügyeskedtek :)
2004. cirmiana
2014. júl. 1. 21:48

Sziasztok! Megvagyok, de nem sok jóról számolhatok be magamat illetően, nagyon nem tudok odafigyelni most a napokban a kajára, plusz el vagyok keseredve a térdem miatt, és nem igazán merek semmiféle mozgásba belekezdeni... s

szóval csak beköszönök, szerintem ha végre túl leszek ezen a rohadt műtéten, egyúttal átlendülök ezen a holtponton is....

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook