Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csúcsforma 3 hónap alatt - sorstársak kerestetnek fórum

Csúcsforma 3 hónap alatt - sorstársak kerestetnek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2543. Guruljka
2014. szept. 22. 12:51
Gribedli, igazat adok Neked, de meg kell találni a jó edzőt is. Sok edzőtermi edző nem komoly szakember sajnos. Ugyanakkor nem mindegy persze az sem, mennyire elérhető a terem.
2542. gribedli*** (válaszként erre: 2529. - Coralie)
2014. szept. 22. 12:22

Szerintem a lehető legjobb, amit tervezel, vagyis szakember segítségével összeállítani az otthoni edzésedet is, hiszen ő látja, hogy hol vannak a kényes pontjaid és egyáltalán te milyen alkat vagy, melyik edzéstípusra reagálsz jól. Jó az edzőteremben is edzeni mert azt nem hagyhatod csak úgy ott, ha már ott vagy, csinálod!:)))


De a szabad súlyzóknak semmi irígyelnivalójuk nincs a gépektől mert ezek léteztek először vagyis az ideális edzés szabadsúlyzós, a gépek nem veszik figyelembe, hogy az embereknek nincs egyforma hosszú karjuk, lábuk, magasságuk sem ugyanolyan, szóval a gépek árthatnak is, ha nem ránk szabottak, míg a kézi súlyzókkal korrekt módon végrehajtott gyaksik több izmot is megmozgatnak egyszerre és harmonikusan fejlődsz. Szóval semmi akadálya az otthoni edzésnek, ha csak így tudod folytatni, de abba ne hagyd!

2541. Coralie (válaszként erre: 2540. - Csikil4ny)
2014. szept. 21. 10:16
Köszii :D Egyelőre még olvasok egy cikket, de mindjárt meg is nézem :)
2540. csikil4ny
2014. szept. 21. 09:32
Van két beírás az ottani fórumon azt érdemes elolvasni, kikerestem Neked: Kötetlen csevegés topicban lévő hozzászólásokat (5284-es hozzászólása az étkezésről és az 5285-ös hozzászólása az edzésről szól).
2539. Coralie
2014. szept. 21. 09:28
Regelek is gyorsan :)
2538. csikil4ny (válaszként erre: 2537. - Coralie)
2014. szept. 21. 09:12
Nagyon szívesen, nekem is itt ajánlották, április óta függő vagyok és azóta rendszeres és jó az étkezésem. Persze vannak hiányosságai is, de attól függetlenül jó!
2537. Coralie
2014. szept. 21. 09:10
Hú ez a kaloriabazis.hu nagyon jónak tűnik, köszi a tippet :))
2536. csikil4ny (válaszként erre: 2535. - Coralie)
2014. szept. 20. 11:39
Kíváncsi vagyok, hogy erre milyen megoldást tud mondani a dietetikus, akár a bázison is megkérdezheted, hátha van aki már megtalálta a megoldást az ilyen vagy hasonló helyzetekre.
2535. Coralie (válaszként erre: 2534. - Guruljka)
2014. szept. 20. 11:17

Igen, azt sokkal könnyebb :) Megnézem majd őket, ha végre szabadnapos leszek :D

Nálunk amúgy 8 féle műszak van, plusz kettő hétvégén :D Szóval a bioritmusom az nem nagyon tud beállni semmire...:(

2534. Guruljka (válaszként erre: 2529. - Coralie)
2014. szept. 20. 11:14

Semmi baj, így már érthető...


A három műszak elég rémes, én annak idején nem tudtam rendesen étkezni közben. Éjszakásban inkább csak ittam volna. Talán megoldás a shake valóban. Majd kitapasztalod!


A kis tornákat nézd meg, mert könnyebben be is illeszthető, ami rövid is, és otthon lehet végezni.

2533. csikil4ny
2014. szept. 20. 10:21
Igen, vállal, végülis ebből él. Írok privit, ha gondolod megkeresheted.
2532. Coralie (válaszként erre: 2531. - Csikil4ny)
2014. szept. 20. 10:11
És ez az ismerősöd vállal tanácsadást? :)
2531. csikil4ny (válaszként erre: 2529. - Coralie)
2014. szept. 20. 09:44
Én a kaloriabazis.hu- t ajánlom, az jó fogyáshoz és súlytartáshoz is. A kalórián kívül tápanyagcsíkokra érdemes figyelni, jó egyénileg kikisérletezni, hogy mennyi szénhidrát a tökéletes. Nekem egy dietetikus ismerős szokta megválaszolni a kérdéseimet, mégis egy szakember jobban tudja. Amire még érdemes odafigyelni, hogy az ajánlottnál ne egyél kevesebbet.
2530. Coralie (válaszként erre: 2528. - Csikil4ny)
2014. szept. 20. 09:41
Igen, nekem is a munka jelenti a legtöbb gondot. Váltott műszakos vagyok, úgyhogy hetente változik a beosztásom, most is dolgozom pl. :) Szóval emellett nagyon nehéz szervezni az étkezést, a mozgást, van, hogy hajnali 5kor reggelizem, és van, hogy délután 5kor, mert este 9től kezdek... Szóval nehéz. A csokiról most elvonón vagyok, nem eszem egyáltalán, cukrot is csak nyírfacukor / kókuszcukor / joghurtok formájában egy keveset. Ebédet meg az Egészségkonyháról szoktam rendelni, tök jók. Meg most kezdtem el vacsora helyett shaket inni, eddig nagyon bevált :))
2529. Coralie (válaszként erre: 2527. - Guruljka)
2014. szept. 20. 09:37

Ne haragudj, nem akartam bunkó lenni :)

Egyelőre nem tudom megnézni őket, mert munkában vagyok, kb. csak aludni járok haza a héten :)) Át akarok állni az otthoni tornára, ha lejár a bérletem, mert ezt nem lehet finanszírozni :)) Most egyelőre egy személyi edző ismerősömmel próbálunk beállítani valami rutint. Még egy hónapom van a kondiban, addig megpróbálom kihasználni :))


Tudtok amúgy valami oldalt, ahol összegezve le van írva, hogy hogy és mennyit és mit kéne/szabadna enni? Nekem ezzel van a legtöbb gondom.

2528. csikil4ny (válaszként erre: 2524. - Coralie)
2014. szept. 20. 07:02

szia, véletlenül idevetődtem s lám a nevem olvasom. Igen, az ember lánya sok butaságot csinál, míg megtalálja a helyes útat. Én is végig próbáltam millióegy csodamódszert, aztán meg megtaláltam. :)


Nagy csokifüggő voltam, de most már nem nagyon kívánom, igaz nincs is a lakásban, így kísértés sincs.


Ha bármilyen kérdésed van kérdezz nyugodtan, aztán eldöntöd, hogy mit szeretnél, amit itt javasol bárki nem Szentírás vagy megfogadod vagy nem. Rólam annyit, hogy januártól egészséges(ebben) étkezek, heti 6x tornázom (itthon - két hete nem, mert újra dolgozok, s kell egy kis idő míg belerázódok az új rutinomba), jelenleg a 20. plusz kilómat dolgozom le, hátra van még 5.

2527. Guruljka (válaszként erre: 2526. - Coralie)
2014. szept. 19. 21:39

Értelek, de ne haragudj, úgy írsz, mint aki el sem olvasta, meg sem nézte, amit írtam.

Írtam, hogy nem kell hogy a füleden vedd a levegőt, attól nem fogysz jobban vagy gyorsabban... és megnézted a gyakorlatokat, amiket küldtem? Hidd el, hogy hasznosak! Ha kipróbálod egyiket-másikat, megérzed még akkor is, ha elhúzod a szád a rövidsége láttán... :) Próbáld ki, mielőtt elveted! Segíteni akarásból írtam, és nem Te vagy az első, akinek tanácsot adok... Kérdezd csak meg Csikil4nyt! :)

2526. Coralie (válaszként erre: 2525. - Guruljka)
2014. szept. 19. 16:45

Hát én lejárok konditerembe már pár hónapja, de szerintem már csak addig, amíg lejár a bérletem,aztán majd kitalálom, hogy hogyan tovább. Spinningezni szeretnék nagyon, de azt a térdem miatt valszeg még nem tehetem egy darabig... Egyébként tekerni szoktam 30-45 percet, közben súlyzó, aztán hasprés, gasgép, lábgép, popsi, kargép, ez összesen kb. 20-25 perc. Ha belefér az időmbe, akkor még úszás meg szauna is jöhet.


Most próbálok leszokni az édességről, ami nagyon nehéz, az az egy gyenge pontom van, minden másról le tudok mondani, de a csoki... T.T Remélem, a csokis fehérjeshake majd pótolja ezt valamennyire :)

2525. Guruljka (válaszként erre: 2524. - Coralie)
2014. szept. 19. 14:18

Nekem könnyű, mert fiatalabb koromban sportoltam.


Találhatsz sok edzésfajtát a neten, ami nem futás és nem ugrálás! Nem kell mindjárt a tüdődet is kiköpni, a lila fejjel izzadásnak semmi értelme nincs. A lényeg az, hogy rendszeresen mozogj. És ha csak lehet, jó kedvvel!


A fogyás akkor szokott stagnálni, ha az illető túl alacsony kalóriás napi keretet állapít meg magának.

A hiba oka,hogy nem légből kapott kereteket kell megjelölni (sajnos sok orvos is ezt teszi pedig), hanem a személyes adatok (életkor, nem, testsúly, magasság, aktivitás) alapján kiszámolt alapanyagcsere-érték feletti mértékben kell enni.


Sokan vitatkoznak, hogy az túl sok, nem bír annyit enni. Na de könyörgöm, ha mindent összeszámol, ennél többet evett, ha meghízott...?!? Én pl 1600 kalória körüli értékről indultam a 150 centimmel és az akkor még 76 kilómmal. Most 1400-zal tartom a 49-50 kg-s súlyomat.


Hozok pár youtube-s könnyebb edzést, ezeket bírni fogod, vagy legalábbis válogathatsz belőlük.


Kezdőknek, 10 percesek) [link]

Tiffany

Tiffany RISZÁLÓS 10’ [link]

Tiffany riszálós hasra 6’ [link]

Tiffany szuper risza 10’ [link]

Tiffany kis súlyzós 4’ [link]

Tiffany comb 10’ [link]

Tiffany balettos 10’ [link]

Tiffany hegymászós 10’ [link]

Tiffany törülközős [link]

Tiffany „sodrófás” [link]

Tiffany boksz [link]


Keress rá Tatarek Rezső honlapjára is, ott is vannak rövid otthon végezhető videók, én nagyon szeretem őket.

2524. Coralie
2014. szept. 19. 12:36

Nekem nagyon jól jönne egy kis motiváció :) Már egy ideje próbálkozom az egészséges életmóddal, korábban, huszonegy-két évesen engem is elkapott az anorexia, nem nagyon ettem, és csak e körül forogtak a gondolataim, aztán egyszer csak megijedtem, és elkezdtem rendesen enni, és hirtelen 48 kilóról 64 lettem... Pedig korábban a teljesen egészésges súlyom 54 kiló volt. Most egy ideje belevágtam megint, de elég sok a probléma. Először is, mivel soha nem sportoltam előtte, a hirtelen elkezdett sport tönkretette a térdemet, szóval most nem futhatok, nem ugrálhatok, és semmi térdet erőltető dolgot nem csinálhatok, amivel eléggé meg vagyok lőve... A másik bajom, hogy annyi de annyi téves infó van fent a neten, hogy fogalmam sincs, hogy kéne egészségesen étkezni :)


Mindenesetre mozgok, próbálok rendesen enni, most épp 58 kilónál tartok, de itt stagnálok egy ideje. Innen kéne egy kis motiváció, főleg, ami a mozgást illeti :)) Ti milyen módszert követtek?

2523. Guruljka
2014. szept. 19. 10:25

Bizony, én is újra felveszem a fonalat, mert az évkezdet miatt lazítottam.


Azaz én kezdtem el a levelező tanulmányaimat, a fiam pedig a 3 műszakos munkát. Kicsit jól összevissza van minden, elég gyakran kell utaznom.


Ugyanakkor fontos, hogy jó formában legyek, hisz fiatalok között vagyok az egyetemen.

2522. gribedli*** (válaszként erre: 2520. - Coralie)
2014. szept. 19. 09:59

Szia, persze!:)


A 3 hónapot akkor indítod, amikor akarod!


Most gondolom többen az évnyitók miatt és a bikiniszezon lejártával elkezdenek lazítani, mások viszont ilyenkor lendülnek jobban bele. Személy szerint nekem is most lett nagyobb nyugi itthon mert a suli 15-én kezdődött, meg imádom az őszt, úgyhogy miért is ne legyen ősszel is csúcsforma??:DDD

2521. Guruljka
2014. szept. 19. 09:52
Szia! Kicsit leült ez a fórum, de csak gyere bátran, dobjuk fel! :D
2520. Coralie
2014. szept. 19. 09:08
Sziasztok! Lehet még becsatlakozni a beszélgetésbe? :))
2519. Guruljka (válaszként erre: 2518. - Ella87)
2014. szept. 4. 11:11
Szép munka, gratulálok! :D
2518. ella87 (válaszként erre: 2517. - Guruljka)
2014. szept. 4. 11:07

Köszönöm :)

Szoktam zabkását enni reggelire, próbálok rá figyelni.

Képzeljétek, ma két perc híján egy órát futottam, 8,5 km :)

2517. Guruljka (válaszként erre: 2516. - Ella87)
2014. szept. 2. 20:00

Csak zöldségeken nem bírod, ha a kenyeret is kiiktatod.


Egyél rostokat! Hosszú időre telítenek, és tele vannak csupa jósággal.

Sokan utána sem néznek, de a zöldségekben alig van rost...


Zabpehely, zabkorpa, száraz hüvelyesek a csicseriborsót is beleértve, köles, hajdina...


[link]

2516. ella87
2014. szept. 2. 14:58
Semmit nem állítottam be, annyi volt az elejétől kezdve, hogy semmi kenyér/cukor, sok zöldség, gyümölcs, napi ötszöri kaja, este inkább fehérje, meg saláta. Na, ehhez képest a kenyér is visszakúszott, össze-vissza eszem, fagyika, csokika, és társai. Kezdtem megelégedni az eredményekkel, és ellustultam, elkényelmesedtem. Bááá
2515. Guruljka (válaszként erre: 2513. - Ella87)
2014. szept. 2. 13:51
Miért káosz a kaja? Mit állítottál be, hogy nem bírod követni?
2514. csikil4ny (válaszként erre: 2513. - Ella87)
2014. szept. 2. 13:38
Ne csináld! Jusson eszedbe, hogy mennyi munka van benne és most milyen jól érzed magad a bőrödben! :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook