Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS és hátrahajló méh. Szeretnék beszélgetni sorstársakkal. fórum

PCOS és hátrahajló méh. Szeretnék beszélgetni sorstársakkal. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. nov. 3. 12:35

Sziasztok!

Most látom,h van ilyen fórum!A hátra hajló méhhel kapcsolatban írnék!1 hete szültem és szülés előtt tudtam meg,h hátrahajló méhem van.Valószinűleg emiatt szültem 2 hetes túlhordással.De ezen kívűl semmi problémát nem okozott,a terhesség alatt sem és a fogantatást sem hátráltatta!(fél év alatt jött össze)Még valami:mindenkinek ajánlanám Dr Nyéki Boldizsárt meddőségi témában!Sok sikert és kellemes babavárást!

73. kiraanyu (válaszként erre: 72. - 171925f409)
2010. nov. 2. 23:56

Jaj, sajnálom!

Azt értelmeztem, h most babát vársz, bocsi, hogy félreértettem.

Kívánom a mihamarabbi sikert Neked!!!

72. 171925f409 (válaszként erre: 71. - Kiraanyu)
2010. okt. 26. 14:28
Igen talán az tud vigasztalni, hogy legalább összejön a baba az más kérdés,hogy sajnos nem tud megmaradni de talán majd egyszer sikerül végleg kismamának lenni:D
71. kiraanyu (válaszként erre: 70. - 171925f409)
2010. okt. 26. 14:22

Sajnálom! :-(


De az nagyon jó, h utána hamar sikerült teherbe esned.

2010. okt. 26. 14:07
Hát sajnos nem mert nem maradt meg mind a 2 szer a baba:(
69. kiraanyu (válaszként erre: 68. - 171925f409)
2010. okt. 26. 14:06
Szerencsés vagy!
2010. okt. 26. 13:38
Sziasztok.nekem is hátrahajló méhem van és 2 szer terhes lettem 4 hónap alatt
67. kiraanyu (válaszként erre: 66. - 3889c2242e)
2010. máj. 16. 15:59

Úgy hallottam, h a Kaáliban is fog dolgozni Leskó Debrecenben.

Legalábbis a miskolci kaális asszisztensek ezt mondták.

2010. máj. 15. 21:08
hát attól hogy a kórházban ott lesz de nem biztos hogy a klinikán is egyébként a klinikán megvan a dokim mert oda is már rég óta járunk...
65. kiraanyu (válaszként erre: 64. - 3889c2242e)
2010. máj. 15. 18:51

Leskó hamarosan a debreceni kórházban fog dolgozni.

Lehet, h majd ott is ő lesz a dokid. :-)

2010. ápr. 17. 14:28

dr sikó lászló az endokrinológus-nőgyógyászom, dr leskó róbert a miskolci kaáliban a dokim ő csinálja a kisebb vizzsgálatokat mint átjárhatósági ilyenek, és debreceni kaáliban pedig dr tándor zoltán a dokim. mind nagyon jó fejek, segítőkészek, válaszolnak a hülye kérdéseimre, szóval 3 dokim van, de nagyon jók. a párom meg valami öregnél volt a megyeiben majd előkeresem a papírt azon tuti rajta van valahol.


jah és hazahoztam a férjem. elég rossz állapotban van, de most alszik, lesem minden kívánságát. mindent megteszek, hogy mihamarabb felépüljön.

63. kiraanyu (válaszként erre: 61. - 3889c2242e)
2010. ápr. 17. 14:18

Most látom, h miskolci vagy!


Ki a nődokid?

És a párod kihez járt?

62. kiraanyu (válaszként erre: 61. - 3889c2242e)
2010. ápr. 17. 14:16

Jaj, de jó, h hazamehetett végre a párod!


Jobbulást kívánunk neki :-))

2010. ápr. 16. 22:16
holnap jöhet haza:D:D:D jeeee alig várom. főzöm is reggel neki a levest mert diéta van ám ami szigorú és levest azt ehet bármilyen mennyiségben. nah jó éjszakát.holnap leszek, bár ápolónőset fogok holnaptól játszani nem tudom mennyi időm lesz leülni a gép elé. halihó
60. kiraanyu (válaszként erre: 59. - 3889c2242e)
2010. ápr. 16. 21:34

Így világos, nem tudtam, h nálad a PCOS mellett még komplikáltabb a dolog. Sajnálom :-(


Remélem hamar meggyógyul a férjd!

2010. ápr. 16. 13:18
jajjjj, köszi szépen, hát én is drukkolok magunknak és mindenkinek aki hasonló cipőben jár. jah és most jött az sms: megvan a műtét, túl van rajta. megyk is készülök és rohanok be hozzá. hát nekem az első 2 uh vizsgálai papíromon az van hogy egyik petefészek pcos. a másik mcos. mire rákérdeztem h mi ez a válasz a pcos- ugye tele cisztákkal, de egy évben egy kettő tüszőrepedés van de azt sajna nem tudni mikor. az mcos_ multicisztás ovárium ami azt jelenti sokkal több ciszta, mint a másikban, sőt azokból nem is jön ki még egy sem elvétve sem. jah a bal petefészkem hátra van csavarodva mert a sok ciszta lehúzta a súlyánál fogva, szóval aza méhem mögött helyezkedik el valahol:S ezért csak hüvelyi uh-n néznek mert azt sosem látják csak így. jah és akkor jönnek ehhez a borzasztó eredmények apától: így érthető hogy nem próbálkoznak inszemmel. nekik is pénzkidobás, nekünk időpocsékolás. nah megyek a férjemhez. hátha felébred addigra mire odaérek. este felnézek. további szép napot!
58. kiraanyu (válaszként erre: 57. - 3889c2242e)
2010. ápr. 16. 13:07

Értem.



Csak azt nem, h akkor most velünk mi a fenének kísérletezgetnek!!

Most 5millió/ml a szám. Nagyon kevés.

Régen őt is kezelték zanocin, chinotal gyogyikkal, majd clostylbegyttel.

De akkor 15millió/ml-ről indultunk!

Kb.22millió/ml volt, amikor elkezdte a clostyt 1hónapig

Vissza kellett volna menni a gyogyi befejezése után 2hónap múlva, de nem mentünk, mert teherbe estem.:-))

Mondjuk akkor már én is szedtem a metet, és soket fogytam, ami nálam fontos, mert sajnos befolyásolja a ciklusaimat, ez tuti.

Tapasztalat.


Örülök a tüsződnek:-))))

Azt honnan tudod, h nem reped meg?

MErt én is kiváncsi lennék, h van-e tüszőrepedésem.


Egyre jobban látom, h Isten csodát tett velünk!

Sokat imádkoztam és kértem, könyörögtem egy babaáért és segített.


De akkor nekünk miért mondanak mást most a dokik?!

Két urológus és a nőgyógyászom is azt mondja, h kb.15millió elég egy inszemhez.


Közben előkerestem az eredményét, a régit.

3ml, 15M/ml.

Gyors: 18%, lassú:17%, helyben :14%, mozdulatlan51%.

Ép szerkezetű: 55%.

Gyogyik után:

19M/ml

Gyors: 28%, lassú:18%, helyben: 11%, áló: 44%, ép szerkezetű: 58%.


Na, erre mondták, h fél évig próbálkozzunk spontán.

De mi 3hó múlva elmentünk másikhoz, akinél akkor 22M/ml volt a szám, más értéket nem árult el, erre adott clostyt.

Majd 3hó után kellett volna visszamenni.


Drukkolok Nektek szívből, h az első kezelés sikeres legyen a Kaáliban!!!!

2010. ápr. 16. 09:54

16 milliónak csak a 40 % -a jó és mondom a 3 havi gyógyszer es kezelés után . szóval ez már javulni nem fog. az icsi-hez viszont bőven elég lesz. én nem is bánom. mert az inszemre is mondta a doki hogy időpocsékolás lenne. spontán ki van zárva. ivf nél nem elég gyorsak szóval ezért maradt az icsi. jah és 5 éve próbálkozunk ebből 2 éve járok dokihoz szóval nem rögtön vettek icsi.re fel. még nem tartunk ott. de én már úgy vagyok vele hogy nem bánom csak legyen már. hát amíg nem szedtem a metet olyan 65 70 naposak voltak a ciklusaim. viszont januártól beállt mióta szedem és minden hó 2.-án vagy 3.án megjön:) úgy örülök neki. amikor voltam kontroll vizsgálaton febr 11.én akkor volt egy 12 mmes petesejetm. nagyon örültem neki.bár spontán ugyebár nem sikerül, de nagyon nagy lépés már az is hogy van egy ekkora petesejtem. bár valószínű hogy nem volta tüszőrepedés amikor megérett, de akkor is örültem neki, mert ha megyünk a kaáliba azt jelenti ha kapok hormont, akkor így fog rendesen növekedni a petesejtem:) vagy akár több is ugye.

egyébként visszatérve miskolcon is meg debrecenben is a 20 millió alattit írják hogy férfi eredetü meddőség és ivf vagy icsi javasolt. mivel ezt ugye meg sem haladjuk mivel a 16 millió közül 40 % ép azért az kb 6 millió közötte ami ép. szerintem vagy rosszul számoltam? meg hát a doki csak tudja. volt már pcos ismerősöm akinek a katonák 98% osak voltak valaki a laporoszkópot megcsinálta és már van egy babója. vagy a másik csak se metet nem szed sem laporoszkóp nem volt de katonák ott is jók voltak és l ám úgy néz ki az első inszem siekrült:) nagyon sokmindentől függ, de a katonák a legfontosabbak:D

56. kiraanyu (válaszként erre: 54. - 3889c2242e)
2010. ápr. 15. 22:51

Jaj, elfelejtettem, szorítok a férjednek!

Gyógyulást neki!!!!!!!!!!!!

55. kiraanyu (válaszként erre: 54. - 3889c2242e)
2010. ápr. 15. 22:50

A 16 millió pedig nem is olyan rossz sztem, hogy rögtön icsi-t kelljen csinálni?!


Nekünk 19milliónál mondták, h próbálkozzunk, ha nem jön össze, akkor fél év múlva menjünk vissza.


De mi 3hó múlva elmentünk egy másik dokihoz, aki clostyt írt, és 3hó múlva kotroll.

De már nem kellett visszamennünk :-)


Neki sem volt mind tökéletes, kb. a fele.


Ezért nem értem, h miért küldenek Titeket rögtön az ICSI-re?

Na, de mindegy is, csak csodálkozom.

Az a lényeg, h sikerüljön a babó minél hamarabb.

(Én azt olvastam, és a két doki is azt mondta, h min.12-14millió kell inszemhez.

Hát Ti ebben bőven benne lennétek.)



A ferulantot nem ismerem.

Ez vitamin?

És milyen osszú ciklusaid vannak,

Van PÉ-d?

2010. ápr. 15. 20:43
én a metből a 850esből szedek 3at naponta. a férjem eredménye 3 havi closty kúra után is (ferulantot is szedte 3 hónapig) 16 millió. ebből asszem a 40 % aktív. így emlékszem. nálunk ezután az eremény után szóba sem jöhetett az inszem rögtön icsi-re küldtek. oda májusban megyünk ha vége ennek az epés dolognak. egyébként holnap műtik:S szorítsatok!
53. kiraanyu (válaszként erre: 52. - 3889c2242e)
2010. ápr. 15. 13:15

Mennyit szedsz naponta a metből és mióta.


Hidd el, én örülnék, ha be tudnám tartani a diétát, mert így hiába is szedem a metet.


De most nem tudom, mert se pénz, se kitartás nincs most.


A férjem eredménye kicsit elvette most a kedvem mindentől, úgy vok vele, h most úgysem sikerülhet spontán, nem kínozom magam a diétával is.

(Én 2szer 850mg-osat szedek.)

Majd, ha elindulunk valamerre, v javul a férjem eredménye.


Nálatok milyenek a férjed eredményei?

Ha nem publikus, kérlek írd már meg priviben.

Érdekelne.

52. 3889c2242e (válaszként erre: 50. - Kiraanyu)
2010. ápr. 15. 12:51
uhhh, sajnálom. nálunk is van ilyen fajta probléma is. a diétát fontos betartani, mert ha nem tartom be a gyógyszer mellett és túllépem a megszabott mennyiséget a szervezetem rögtön rókázással reagál:S szóval sajna ez van. de mindent a cél érdekében:) van akit nem visel meg ennyire a met. engem nagyon legatyásít:S
51. kiraanyu (válaszként erre: 48. - Youlcsi)
2010. ápr. 14. 15:58

És a párodat kivizsgálták már?


A ciklusaid milyenek?

50. kiraanyu (válaszként erre: 49. - 3889c2242e)
2010. ápr. 14. 15:56

Ügyes vagy, h így be tudod tartani a diétát:-))


nekem sajna nincs lehetőségem dietetikushoz menni:-(


De lehet, h be sem tudnám tartani, most nem jó a lelkiállapotom:-(


Voltunk a férjemmel, kiskatona vizsgálaton, sajnos nagyon rossz lett :-((((((((((((((

49. 3889c2242e (válaszként erre: 46. - Kiraanyu)
2010. ápr. 8. 09:09
engem elküldtek külön dietetológushoz, tudván, hogy a met mellett diétázni kell. így a dietetológus, előírta, hogy napi 6szor egyek, nagyon keveset. 1400kalóriát és 180gr szénhidrátot. elején még ment is a dolog, de idő hiány miatt nem tudom betartani azt a napi 6szoros evést. ez úgy néz ki, hogy pl reggel 8 reggeli, köztes kaja vagy 2-3 óra múlva majd ebéd utána uzsi, majd vacsi és utána utó vacsi. Nah ha semmi gondom nem lenne és állandóan otthon ülnék, akkor tudnék 2 óránként enni, és méregetni melyik hány kalória és hány gr szénhidrát. a másik meg hogy megfigyeltem, hogy pl mióta a metet szedem, azóta a majonéztől megy nagyon a hasam. meg kell figyelni mint nem birsz mostmár. és ezeket kerülni kell. akkor pl nem ettem kenyeret max kifli vagy zsemle, de feleztem azokat is. a rizst kerülni kell mint köret mert nagyon sok benne a szénhidrát még a krumplipürében sincs annyi mint egy kis adag párolt rizsben. akkor natúr csirkemell, inkább mint rántva, párolt zöldségkörettel. savanyúság. akkor kefir pl reggelire. ilyenek, mindig legyen gyümi a napi kajádban. szénsavmentes vizet iszok csak. kb ennyi jut eszembe hirtelen. néha én is elcsábulok egy kínaira vagy MC-s kajára:) de akkor utána csak alma a kajám semmi más.
48. youlcsi (válaszként erre: 44. - Kiraanyu)
2010. ápr. 8. 07:44

metet szedtem egy évig kb. 3. clostis ciklusban vagyok... és már pedzegette a dokim a lapart :/


egyéb próbálkozás nem volt. de egyenlőre nem is bírnám.

47. youlcsi (válaszként erre: 43. - Kiraanyu)
2010. ápr. 8. 07:41

jó reggelt!


párom nem lett vizsgálva. makacs :)


bő 2 éve próbálkozunk... kisebb megszakításokkal :)

46. kiraanyu (válaszként erre: 45. - 3889c2242e)
2010. ápr. 7. 22:33

Értem.

Nekem csak kicsit ment a hasam, mikor elkezdtem, de még néha most is szokott a mettől.


Milyen diétát tartasz, hogyan csinálod?

Miket eszel és sportolsz valamit?


Én 62kg-mal lettem terhes (75ről fogytam le szintén az idegtől és a kevés kajától)

Most 71kg vagyok, és 158 cm:-(

45. 3889c2242e (válaszként erre: 38. - Kiraanyu)
2010. ápr. 7. 21:55
160 cm vagyok. én a meforaltól fogyok, elkezdtek leugrani, de a diétát megpróbálom betartani és egy hónapig ment a hasam rendesen és hánytam is amíg a gyógyszer be nem állt. szóval most az ideg is rátett...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook