Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


68. Ashley94 (válaszként erre: 66. - Maruton)
2022. jan. 20. 09:19
Erről még nem olvastam, hogy az ondó hat a hormonokra, de elképzelhetőnek tartom. Hol olvastál róla? Kíváncsi lennék a hátterére.
67. Raccoon2623 (válaszként erre: 63. - Babcsira)
2022. jan. 19. 23:24
Sajnálom! Így van, legyen a következő hónap a mi hónapunk! 😊
66. Maruton (válaszként erre: 64. - Maruton)
2022. jan. 19. 14:32

*hónapunk

A telefon kijavított.


Amúgy akkor még leírom, hogy az előző hónapban már lazábban védekeztünk, s én akkor már reménykedtem. A hónap végén nagyon hasonló tüneteket produkáltam, mint amit a topicindító az első bejegyzésben írt. Amúgy azt olvastam, hogy az ondó hormonjsi befolyással vannak a női hormonokra hüvelyben. (mi előtte gumival védekeztünk, szóval én ennek tudom be a furcsa ciklust és furcsa menstruációt)

65. Maruton (válaszként erre: 63. - Babcsira)
2022. jan. 19. 14:27
Sajnálom :(
2022. jan. 19. 14:27
Sziasztok! Én is csatlakoznék. Ez az első éles honlapunk. 2dpo-n vagyok. Ovu teszteltem és 3 hónapja szedek vitamint. Jó olvasni titeket.
63. Babcsira (válaszként erre: 59. - Raccoon2623)
2022. jan. 19. 13:38

Megérkezett a nem várt :(

Reméljük a jövő hónap sikeresebb lesz mindenkinek ;)

62. Raccoon2623 (válaszként erre: 60. - Ashley94)
2022. jan. 19. 11:09
Sajnálom 😔 de gondoljunk mindig arra, hogy új hónap, új esély ☺️
61. Ashley94 (válaszként erre: 56. - RozsaRami)
2022. jan. 19. 10:47
Igen, én is úgy gondolom hogy ezt a fájdalmat úgy igazán csak az fogja tudni enyhíteni ha már a karunkban tarthatunk majd egy édes kisbabát... Addig is nálam is ez a hol jobb hol rosszabb állapot van, amikor megjön akkor mindig rosszabb, olyankor sokszor eszembe jut, hogy már mekkora lenne. 😔 Aztán amikor közeledik a peteérés, és utána a reményteli időszak, az mindig jobb. ☺️
2022. jan. 19. 10:44

Nekem tegnap megjött sajnos. 😔

A többieknek még szurkolok!

59. Raccoon2623 (válaszként erre: 58. - Babcsira)
2022. jan. 19. 09:33
Nagyon drukkolok, amíg nem jön meg, addig van remény 🙂
2022. jan. 19. 09:27
Sajnos negatív de még mindig nem jött meg
57. Babcsira (válaszként erre: 49. - Ashley94)
2022. jan. 18. 21:34
Még van remény mert 3 napja késik holnap tesztelek egyet ☺️
56. RozsaRami (válaszként erre: 48. - Ashley94)
2022. jan. 18. 07:23
Hát igazából ezt szerintem teljesen nem lehet feldolgozni, csak együtt élni vele hogy ez megtörtént. És talán ha megszületik egy baba akkor tudja teljesen minimálisra lecsökkenteni ezt a veszteséget,de az ember fejébe mindig benne lesz. Igazából hol jobb/hol rosszabb. Próbálok előre tekinteni és hogy azért nem maradt velünk mert biztos beteg lett volna. Természetgyógyászom mindig helyre tud tenni hogy pozitívan.....
55. Ashley94 (válaszként erre: 54. - Pizsi2)
2022. jan. 17. 22:12

Igen, én se szoktam tudni ellenállni a korai tesztelésnek, a ma reggeli az ebben a ciklusban már a 3. tesztem volt... Hiába negatív, amíg meg nem jön, addig nem tudom igazán elfogadni, hogy nem sikerült. 😔 Úgyhogy abszolút megértelek!


A tüneteidet illetően pedig szurkolok, hogy baba legyen a dologban, vagy ha az nem, akkor legalábbis semmi komoly ne legyen. ❤️

54. Pizsi2 (válaszként erre: 53. - Ashley94)
2022. jan. 17. 18:38

Köszönöm! Én 1-2 nappal elöbb teszteltem pont, nem bírtam ellen állni, de negativ is lett.

Azt láttam pár embernél én is, hogy van h semmi tünet, vagy épp van. Ugyerzem most ezt felfogtam..(majd kiderül később is) most ugy vagyok vele, hogy remélem terhesség miatt vagyok valoban ilyen furcsán szarul és nem e esetleg más miatt 😣😞 mert sajnos valóban szokatlanul szarul vagyok az elmúlt egy hétben és folyton azt érzem most jön meg, nem, most és így tovabb. Már rohangálok ki wc re h megnézzem tényleg! Vagy nagyon megkattant a hormonom avagy szervi dolog miatt mert fàj a hasam. Emiatt remélem nem komoly, és esetleg baba van a dologban. 🥺🥺

53. Ashley94 (válaszként erre: 52. - Pizsi2)
2022. jan. 17. 18:19

Szurkolok neked, majd írd meg az eredményt! Nekem holnap van a nemvárt napja, de a ma reggeli teszt negatív, úgyhogy ebből már biztosan nem lesz semmi, pedig fájnak a melleim elég rendesen...


A tüneteket illetően egyébként sajnos tapasztalatból mondom, hogy ha valaki nagyon vágyik rá, akkor fizikai tüneteket is simán produkál a test, illetve fordítva is tapasztaltam, hogy terhesség esetén nem feltétlenül kell érezni semmit. Nekem tavaly amikor pozitív lett a teszt, előtte semmit nem éreztem, utána pár nappal volt egyetlen tünetem, a fáradtság.

52. Pizsi2 (válaszként erre: 50. - Ashley94)
2022. jan. 17. 18:10

Hűha! Akad egy jó pár tipp! Még fontolgatom mit is lehetne. Most már csak pár nap választ el a nem vártig. Igazából sokszor nem vagyok jól, főleg hajolgatáskor jön rám egy nagyon erös, most mindjàrt behànyok érzés is meg fáj a hasam, főként a bal petefészeknél és középen. Fogalmam sincs mi lehet, főleg igy mozgáskor. Így az a tervem, mostmár megvàrom ezt a 1-2 napot amig meg kellene jönnie, aztán elmegyek egy orvoshoz ezzel a panasszal, hátha lesz valami 🤷🏼‍♀️

Aztán elkezdtem én is majd megnèzni a mit és merre dolgot, most mondjuk maca gyökér port néztem. Elvileg azt is irják sok női dologra.

51. Pizsi2 (válaszként erre: 47. - Ashley94)
2022. jan. 17. 18:06
Ennyi tervezés és szervezést làtva igen bizony nehezebb az “elengedés” de talán az is lehet nem elengedni kell hanem átalakítani! Az se könnyű, de talán barátibbnak hangzik mint az “elengedés”
50. Ashley94 (válaszként erre: 41. - Pizsi2)
2022. jan. 17. 17:50
Én próbáltam már az aviva tornát, méhpempőt, sok egyéb vitamint/étrendkiegészítőt, de egy idő után mindegyikkel felhagytam, mert nem éreztem a változást (bár az avivát épp most fontolgatom, hogy újrakezdem). Nekem ugye eleve gond van a hormonokkal, szóval inkább csak próbálom helyre rakni a dolgokat, ebben viszont ami szerintem segített, az a wtn két krémje, a barátcserje és a ciklusbarát krém. De ha amúgy az embernek rendben vannak a hormonjai, ezek nem valók a termékenység fokozására. Tervezel valamit kipróbálni?
49. Ashley94 (válaszként erre: 43. - Babcsira)
2022. jan. 17. 17:45
Szerintem elképzelhető, hogy a beágyazódást érezted, de pont ugyanennyire lehetséges az is, hogy valami teljesen más dolog okozza. Szurkolok, hogy az előbbi legyen!
48. Ashley94 (válaszként erre: 46. - RozsaRami)
2022. jan. 17. 17:44
Hűha, elég kemény dolgokon mentél akkor keresztül. :( Hogy bírod lelkileg? Van esetleg valami tanácsod a veszteség feldolgozására?
2022. jan. 17. 17:40

Sziasztok!

Csatlakoznék én is hozzátok. Mi már lassan több, mint egy éve próbálkozunk, de egyelőre sikertelenül. Nálam PCOS, IR, pajzsmirigy gondok vannak, már évek óta járok orvosokhoz de még mindig van mit javítani az állapotomon. Tavaly volt egy pozitív tesztem, volt nagy öröm és boldogság, de rá egy hétre el is ment, az ultrahangon nem is látták, csak vérvétel igazolta... Azóta teljesen magam alatt vagyok, hónapról hónapra kezdek egyre jobban beleőrülni, hogy nem sikerül. Tudom, hogy fontos (lenne) az elengedés, de amikor az ember direkt ezért csinálja a diétát, szedi a gyógyszereket és vitaminokat, figyeli az ovulációt annak érdekében hogy ne azon menjen el a lehetőség (plusz lehessen tudni hogy kb mikorra kellene megjönnie, hogy tudjon időben tesztelni mert pozitív teszt esetén azonnal progeszteron pótlás kellene a múltkori eset fényében), és ráadásul ez minden vágya, hát ember legyen a talpán aki el tudja engedni a dolgot. :(

Mindenesetre mindenkinek sok sikert kívánok, remélem idén mindannyian pozitív teszttel és végül egészséges babákkal gazdagodunk!

2022. jan. 17. 10:14
Sziasztok. Most találtam rá erre a fórumra, csatlakoznék hozzátok. 3 éve várunk a babára. Jártam meddőségibe,volt egy sikertelen inszem is.... kivizsgáltak mindkettőnket nem láttak problémát (egy enyhe pm nálam amire szedem a gyógyszert) Tavaly volt egy vetélés májusban és egy kémiai októberben. Ebben a hónapban elkezdtem ovu tesztelni (hátha segít picit jobban időzíteni) ami 10.,11.-én pozi volt. Ma vagyok az 5. dpo-n és most várakozok :) Nagyjából ennyi rólam :)
45. Pizsi2 (válaszként erre: 43. - Babcsira)
2022. jan. 15. 18:30
Nálam is szokott ilyen lenni. De soha nem találtak semmit elvileg. 😞
44. Ágio8405 (válaszként erre: 43. - Babcsira)
2022. jan. 15. 15:06
Erre ig senki nem tud válaszolni. Pár nap és kiderül. Sok mindentől lehet és egy ciszta vagy gyulladás bármikor kialakulhat attol hogy előző hobapban minden ok volt.
2022. jan. 15. 13:43

Sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre.

December végén voltunk együtt a párommal majd rá 3-4 napra erős alhasi görcs jelentkezett 3 napig furcsálltam mert ilyet ezelőtt nem tapasztaltam majd egész hónapban szinte minden nap éreztem az alhasi fájdalmat szúrkálódást, ovu után egy héttel világos barnás bézs színű váladékot tapasztaltam.

Továbbá szinte minden nap éreztem a hasi görcsöket és erős szúrkálódásokat a nemvártig van még 2 nap. (Előző hónapban voltam dokinál mindent rendben talált.) Szerintetek a beágyazódást érezhettem?

42. Emmaaaa (válaszként erre: 41. - Pizsi2)
2022. jan. 15. 01:26
Egy biztos, hogy a sport ( nem túlzásba vitt) segít. Nem egy olyan esetet hallottam, hogy IR-es és egyéb nehézségekkel küzdő nőnek segített teherbe esni amikor odafigyelt a mozgásra.pl Aviva torna, jóga stb.
41. Pizsi2
2022. jan. 14. 23:43
Valaki esetleg próbált már “termékenység fokozására” valamit? Teszem azt tea, ilyesmi?
40. Pizsi2 (válaszként erre: 38. - Raccoon2623)
2022. jan. 14. 21:40
Most hasonlóan érzem én is. Bár én hozzáteszem mindig érzem jönni fog a havi. Most sokkal másabbak voltak és volt intenziv is. De persze ez lehet éppen csak most egy ilyen hónap ugye 😵
39. Pizsi2 (válaszként erre: 33. - Ágio8405)
2022. jan. 14. 21:37
Nekem is most az elmúlt napokban erős tünetek voltam. Nálam általában 5 nappal előre szokott lenni tünet, hogy hamarosan megjön. De most kicsit furcsálltam egy két dolgot. Kb 4 napom van a nem vártig, kicsit most hullámzóan vagyok a vajon milesz. De persze tudom lesz ami, viszont ilyenkor azért ha tervben van akkor ugye izgul is az ember. Volt olyan érzésem, ezaz lehet… de aztán mondtam magamban, nem hiszem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook