Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


218. Rentsy (válaszként erre: 213. - Raccoon2623)
2022. febr. 1. 13:50

Igen minden vágyunk egy kis csöppség 🥰 sajnos valamiért úgy hozza a sors, hogy eddig nem sikerült. Nagyon bízom abban, hogy természetes úton fog jönni és nem kell hozzá ez az oltásosdi. A kapcsolatunkat igen igen próbára teszi, de eddig megbírkóztunk vele szerencsére támogatjuk egymást mindenben. Én is úgy tudtam, hogy várni kell az oltás ok között is és a próbálkozása is 2-3 hónapot. Mondtam is neki kB hülyének nézett.


Köszönöm szépen a kedves szavakat kicsit bizakodok, hogy tudtok lelket önteni belém és támogatjuk egymást ebben a 'nehez' helyzetben ❤️

Nem tudom ti hogy álltok de neked is kitartást kívánok! ❤️🙏

217. Maruton
2022. febr. 1. 13:49

Nagyon köszi lányok. Kicsit azért elszomorított persze. De akkor majd a Mikulástól kapok babát talán (ha ez a ciklus sikeres lesz).


Az oltásnál a két hét fura... Én a helyedben megkérdezném, milyen irányelvek /ajánlás alapján mondja ezt. Eredetileg egy hónap kellene a kettő közé, nem?

216. Ashley94 (válaszként erre: 208. - Maruton)
2022. febr. 1. 12:31
Sajnálom! 😔 Nem tudok mást mondani, csak hogy új hónap, új esély, hátha legközelebb sikerül! 🤞❤️
215. Ashley94 (válaszként erre: 212. - Rentsy)
2022. febr. 1. 12:29

Hangsúlyoznám, hogy ez csak az én személyes véleményem az elmúlt idők alapján, de: 2 oltás 2 héten belül szerintem értelmetlen, és le is tudja terhelni nagyon a szervezetet, ezt én semmiképpen nem vállalnám be!

Mi amikor beoltattuk magunkat, akkor az első után nem próbálkoztunk, de nem az oltás miatt, hanem mert esküvőre készültünk. A második után simán próbálkoztunk, összejött de elvetéltem, de alacsony volt a progeszteron szintem + akkor a pajzsmirigyem sem volt rendben, úgyhogy azt nem az oltásnak tudom be. Harmadikat még nem kértem, mert mire kértem volna, covidos lettem (akkor se szüneteltettük amúgy a próbálkozást), és most még van egy csomó ellenanyagom (voltam vizsgálaton), úgyhogy emiatt várok vele. De ha beadatom majd, én akkor is egyből próbálkozni fogok.


De mondom, ez mind az én meglátásaim alapján van, mert én is ellentétes javaslatokat kaptam különböző orvosoktól, úgyhogy egyszerűen csak hallgattam a megérzéseimre. Ha még úgy érzed, hogy nem akarod oltatni magad, szerintem várj amíg nem zajlik le minden kivizsgálás. Ha úgy érzed, hogy beoltatod magad, akkor pedig csak akkor várj a próbálkozással, ha úgy érzed biztonságosnak.


Kitartást! ❤️

214. Ashley94 (válaszként erre: 206. - Rentsy)
2022. febr. 1. 12:20

Szia! Miért mondogatja a nőgyógyász a lombikot egyből, amikor még csak most kezdted el kivizsgáltatni magad? Az én fejemben az a kép alakult ki, hogy amíg nem derül ki olyan probléma, ami miatt muszáj (pl. petevezeték elzáródás) és "ráér" a pár (tehát még bőven a termékeny korban van a nő), akkor a lombik az csak akkor jön, ha már minden mást kipróbáltunk és mégsem sikerül.

Az endokrinológus nem mondta, hogy esetleg gyógyszert szedj a TSH-ra? Én úgy tudom, hogy 1-2 között ideális a teherbeeséshez, nekem is magas volt és amióta elkezdtem rá gyógyszert szedni, azóta úgy tűnik, hogy kezd helyreállni a ciklusom. (Pedig sokáig próbáltam elkerülni, félek mindenféle gyógyszertől, de eddig úgy látszik, hogy segít.)

Szóval az is lehet, hogy a pajzsmirigyed miatt nem sikerült eddig teherbe esni, és ha az rendben lenne, sikerülne egyből, szerintem korai még a lombikon gondolkodni.

213. Raccoon2623 (válaszként erre: 211. - Rentsy)
2022. febr. 1. 12:20

Váó, hát ez nagyon durva, két teljesen eltérő vélemény😕 nagyon kemény lehet, biztos kapcsolatpróbáló is ez ilyen hosszú időn keresztül. Le a kalappal előttetek, igazán megérdemelnétek egy picúrt. Gondolom csak ez lebeg a szemetek előtt, hogy a végén majd azt gondoljátok, hogy teljesen megérte ez az egész 🤰👨‍🍼🥰 Kitartást kívánok nektek és nagyon drukkolok, hogy mihamarabb sikerüljön, vagy így vagy úgy.


A második oltás 2 héttel az első után nekem is nagyon korainak tűnik 😶 mondjuk amúgy szerintem az orvosok sem tudnak egy csomó mindent biztosra. Amikor én először beszéltem a nőgyógyászommal a babatervezésről (2021 eleje), akkor azt mondta, hogy a második Covid oltás után várjak 2-3 hónapot a próbálkozás elkezdésével, hogy kialakuljon a védettség. Nekem már akkor borzasztó soknak tűnt 2-3 hónap, erre itt vagy Te, 2,5 éve vágysz a picire🥺. Csak kitartás és ne adjátok fel!

212. Rentsy (válaszként erre: 207. - Maruton)
2022. febr. 1. 11:47
Szia! Köszi 😔 nem valami jó hír. Nekem azt mondta a nőgyógyász hogy az elsőt már most megkaphatom, mivel ma jött meg vagyis maszatol... 😔A következőt meg rá 2 hétre. Ezen csodálkoztam mert szerintem ez így sok egyszerre. A harmadikat meg mondta, hogy ráérek akkor ha már kismama vagyok vagy már megszültem....
211. Rentsy (válaszként erre: 210. - Raccoon2623)
2022. febr. 1. 11:45
Szia! Igen volt vizsgálaton. Eddig 2 dokinál járt... Az egyik azt mondta, hogy a darabszám megvan csak lassúak. A másik pedig azt mondta, hogy a darabszám nincs meg. Most volt tegnap egy harmadiknál... Beutalót kell kapjon és vizsgálja ő is.
210. Raccoon2623 (válaszként erre: 206. - Rentsy)
2022. febr. 1. 11:21

Szia! Huh, az nagyon sok idő, sajnálom😟

A párod is megvizsgáltatta magát (spermavizsgálatra gondolok)?

209. Raccoon2623 (válaszként erre: 208. - Maruton)
2022. febr. 1. 11:18
Sajnálom, nekem is mindig így kezdődik 😔 na de majd a következő ciklus! 🙂
208. Maruton
2022. febr. 1. 11:04

Nekem úgy néz ki, megjött, 14 dpo. Maszatol, de az előző ciklusban is így indult. Tegnap már sejtettem, hogy ez lesz a vége, mert elmúlt a mellfájás.

Csoda lett volna, ha elsőre összejön...

207. Maruton (válaszként erre: 206. - Rentsy)
2022. febr. 1. 11:02
Szia! Üdv itt! A húgom Pécsre jár meddőségibe, ott kérték az oltást. (Nem tudom, a harmadikat forszírazzák-e majd, neki kettő van.)
206. Rentsy
2022. febr. 1. 10:47
Sziasztok! Babatervezés alatt vagyunk a párommal, eddig sajnos nem sikerült már 2.5 éve próbálkozunk. Most kezdem el járni az orvosokat. A nőgyógyász azt mondta,hogy minden rendben van. Voltam vérvételen a tsh-m magas picit 4.64 helyett 6.06. Endokrinológusnál is voltam küld további vizsgálatokra. A nőgyógyász nagyon emlegette a lombikot. Viszont az a bajom, hogy nem vagyok beoltva és nem akarom az oltást ha nem muszáj. Szegeden a lombiknál foglalkoznak velem oltás nélkül? Tavaly novemberben volt sógornőm első lombikon és nem kértek tőle semmit persze ő beoltatta magát a nőgyógyász miatt, mert neki is azt mondta, hogy oltassa be magát.
205. Pizsi2 (válaszként erre: 202. - Ashley94)
2022. febr. 1. 08:27

Nagyon drukkolok! 🥰🤞🏻🤞🏻


Jó, hogy itt vagytok! Szuper kis csapat lett itt! Nagyon drukkolok mindenkinek! És ne adjuk fel! Elszomorodni szabad és ér is ha nem sikerül egy újabb hónapban, de nők vagyunk! Megyünk tovább, nem adjuk fel!

🥰🥰

204. Raccoon2623 (válaszként erre: 200. - Ashley94)
2022. jan. 31. 22:05

Azért ezek elég sötét vonalak 🙂

Nagyon drukkolok 🤞🏻

203. Maruton (válaszként erre: 202. - Ashley94)
2022. jan. 31. 21:05
Szerintem ahhoz tökéletesek, hogy időzítsetek hozzá. Drukkolok a találkozáshoz. 🤞🤞🤞
2022. jan. 31. 19:14

Megnéztem újra a képeket az adatlapomon, és arra jutottam, hogy a másik kettő mivel távolabbról vannak fotózva, így azokból semmi nem látszik, úgyhogy inkább feltöltöttem azokat is külön:

- ősz: [link]

- tél: [link]

201. Ashley94 (válaszként erre: 199. - Pizsi2)
2022. jan. 31. 19:11

Ugyebár azt mondják, hogy ha minden ideális (egészségügyi állapot és megfelelő időben vagyunk együtt), akkor is csak 20% esély van egy ciklusban. Ami túl sok, ha az ember nem akar gyereket, ugyanakkor nagyon kevés, ha meg már igen. 😔

Úgyhogy kitartást, együtt igyekszünk! ❤️

2022. jan. 31. 19:08

Na, feltettem én is az adatlapomra az elmúlt fél év ovu tesztjeit, 2 ciklusról egy-egy közelebbi képet is, de úgy látom hogy eléggé lerontja a minőséget ez az oldal, úgyhogy inkább feltöltöttem külön is:

- 2-vel ezelőtti ciklus: [link]

- mostani ciklus: [link]


Közelről jól látszik, hogy a "hivatalos szabályok" szerint ez sosem pozitív (nem ugyanolyan erős a teszt csík, mint a kontroll csík), de nálam ez a "majdnem pozitív" állapot a pozitív. Bár a mostani ciklusban a mai is elég erős, de talán a tegnap esti erősebb.


Ja igen, mivel a hétvégén kezdtem el tesztelni szombaton a ciklus 12. napján, de szombaton és vasárnap se voltam itthon a megfelelő időben, és amikor hazaértem is akkor még olyan "nemrég ittam egy csomó vizet" állapotban voltam, ezért most esténként 2-2 tesztet is ellőttem, mert próbáltam egy töményebb mintát produkálni. 😅 De a tegnapi eredmények alapján jól tettem, mert az éjféli viszonylag tömény mintából lett a legerősebb, úgyhogy ma napközben megtettünk minden tőlünk telhetőt, innentől indul a drukk. 🤞🤞

199. Pizsi2 (válaszként erre: 198. - Ashley94)
2022. jan. 31. 17:52

Igen csináltam korábban is már ovut, az eredmény volt a magas is.

Szoktam figyelni én mindent 😃😃most is kicsit olyan “nedves” olyan viz szerü de mégsem. Gondolom majd hamarosan lesz igazán. 🤞🏻🤞🏻

Legtöbbször ehez igazitottuk eddig is, de valahogy mégsem jött eddig össze 🥺🥺🥺

198. Ashley94 (válaszként erre: 196. - Pizsi2)
2022. jan. 31. 17:11

Máskor is csináltál már ovu tesztet?

Én ma fogok feltenni képet az enyémről, nekem nem szokott igazán pozitív lenni, csak erős, de mindig pontosan 14 napra rá jön meg. Ha szabályosan 28 napra jön meg neked mindig, akkor szerintem valahol a 14. nap környékén kellene peteérésnek lennie.

Nyákot nem szoktál figyelni? Nekem még az szokott néha plusz egy biztató jel lenni, most szombaton volt olyan mennyiség ami már a wc papíron is látszódott, tegnap erős ovu teszten volt, ma még csinálok egyet de valószínűleg már gyenge lesz, és akkor megint csodával határos módon 28 napos ciklusom lenne. 🤞

197. Maruton (válaszként erre: 196. - Pizsi2)
2022. jan. 31. 16:56
Ha ennyire csiszre megy, akkor a 14-én lehet peteérés ed. 12-15ik napok a legtermékenyebbek.
196. Pizsi2
2022. jan. 31. 16:20
Én most járok mensi után 6.-ik napon. Már kétszer együtt is voltunk. A clearblue negatívat teszteltem minden nap, de azért úgy voltam vele ártani nem árthat, max táplál 😅😅 úgyhogy még elvileg várom az ovut. 28 napos a ciklusom a telefonom szerint, abba mindent feljegyzek amúgy. És átlagosan 7napig van meg plusz 2 nap pecsételő vérzés amikor elmúlik. De durva mert mintha megnyitnának és elzárnának egy csapot, annyira pontosan megy. Szerintetek igy hanyadik napon van sansz rá, hogy foganjon is a bébi?
195. Maruton
2022. jan. 31. 15:04

Nekünk át első komoly ciklus. Az előzőben csak lazáztunk a védekezéssel. Most már elhatározással. De én az előzőben azt hittem, terhes lettem. Késett is, meg furcsán jött meg.

Most vagyok 13 dpo-n. De egy nappal korábban ovuláltam, mint szoktam. Szóval szerdára nem várom.

A fémes íz a számban kb. állandó kb. 8 dpo óta.

Reménykedem, de hinni nem merem.

194. Raccoon2623 (válaszként erre: 189. - 8c6b41126c)
2022. jan. 31. 13:11
Ez a negyedik ciklus, ma vagyok 7dpo-nál 🤞🏻
193. Ashley94 (válaszként erre: 188. - 8c6b41126c)
2022. jan. 31. 12:25
Nem tudom, hogy hogyan lehet ezt higgadtan csinálni, de ha valaki rájön, szóljon! 😁
192. Ashley94 (válaszként erre: 189. - 8c6b41126c)
2022. jan. 31. 12:24
Úgy szoktam mondani, hogy lassan egy éve, mert tavaly június óta folyamatosan, de az azt megelőző egy évben is volt jó néhány hónap, amikor próbálkoztunk, csak aztán ki is maradtak hónapok, úgyhogy nem tudom, hogy pontosan hányszor lett volna már esély.
191. Maruton (válaszként erre: 188. - 8c6b41126c)
2022. jan. 31. 12:11
Talán sehogy. Ez az érzelmi dolog is a része lehet... Vagy legalább is próbálok így gondolni rá.
190. Maruton (válaszként erre: 184. - 8c6b41126c)
2022. jan. 31. 12:10
Igen, én is ezt teszem. Nagyon szeretem pl. a Mesélj, Anyukám podcastot. Ha találtok valami jót, ajánljatok ti is. Addig is telik az idő, s úgy érzem, közben készülök :))
2022. jan. 31. 11:37
Ti mióta próbálkoztok?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook