Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


2022. jan. 31. 11:36

Pontosan! Ezt az engedd el dumát olyan mondja, aki még nem volt ilyen helyzetben.

Sajnos a stresszt nekem sem sikerül kizárni. Eléggé nyomasztóak már a nem várt előtti napok😖


Mellesleg ha sokan az engedd el elve szerint éltek volna, lehet, hogy a mai napig nem lenne babájuk. Én akarom figyelni magam és a testem, ha szükség úgy hozza, kivizsgálásra menni....

A stressz ront, de félvállról sem akarom venni.

Hogyan lehet ezt higgadtan csinálni?😬

2022. jan. 31. 11:25

Pontosan, én is azt érzem, hogy csak akkor tudnám elengedni, ha lenne bármi más, ami még ennél jobban is le tud a kötni. De mivel ez most a legnagyobb vágyam, így minden eltörpül mellette. Tavaly amikor az esküvő volt, akkor tényleg "volt jobb dolgom is", mint ezt figyelni, plusz teljesen összevissza ettem és sok stressz is volt, szóval az volt az egyetlen hónap amióta próbálkozunk, amit őszintén el tudtam engedni... És pont akkor sikerült, csak nem tudott megmaradni. 😓

Úgyhogy nekem aztán hiába mondja bárki, hogy engedd el és sikerül, nem azzal van a baj, hogy ne hinnék ebben, hisz első kézből tapasztaltam, hogy igaz... A gond csak az, hogy nem találok semmi mást, ami lekötne eléggé ahhoz, hogy el tudjam engedni. Még egy esküvőt nem fogunk ezért tartani. 😅

186. Raccoon2623 (válaszként erre: 184. - 8c6b41126c)
2022. jan. 31. 11:12

Egyetértek, hiába mondom magamnak, hogy ne idegeskedjek/stresszeljek rajta, nem így megy… meg én azt sem tudom elképzelni, hogy menne nekem az “engedd el, és csak szeressétek egymást” dolog, TUTI, hogy eszembe jutna a ciklus 13-14. napján, hogy: hmm, most lehet peteérésem…

Nem tudom elég lazán venni azt hiszem…


Viszont december elseje óta járok edzeni, az sokat segít kicsit nyugisabbnak lenni, ahogy Maruton is írta :)

185. 8c6b41126c (válaszként erre: 177. - Puszuka)
2022. jan. 31. 11:03
Én is femibion 0-at szedek. ☺️
2022. jan. 31. 11:02

A stressz szerintem is ronthat a helyzeten. Sokan mondják, hogy nem szabad erre rágörcsölni és élvezzük az együttléteket, meg lesz annak a gyümölcse.

Ez mind szép és jó, de ha már hónapok óta nem érkezik a várva várt baba, akkor akaratlanul elkezd az ember stresszelni.

Mindenki szeretné ha könnyen és gördülékenyen menne.

És ugyan mi mással foglalkozzon egy babára váró nő ha most épp ez érdekli?

Nekem szinte minden második gondolatomat kiteszi.

No de addig is, amíg várat magára a csöppség én jól beleásom magamat a baba-mama témákba és eltervezem mit hogyan szeretnék tenni ha már itt a jövevény. :)

Eltöltöm a felesleges energiáimat ezzel és még hasznos tudást is szerzek. :)

183. 8c6b41126c (válaszként erre: 178. - Ashley94)
2022. jan. 31. 10:59

Szia!:)

Most tartok a 5. dpo-n. :)

182. Maruton
2022. jan. 30. 19:09

Bocs Femibion 0. Mindig elrontom.


És a stressz. Biztosan nagyon komolyan befolyásol minket, de nem érdemes még arra is rástresszelni ;) De tudatosan lehet stresszcsökkentő dolgokat tenni. Masszázs, illatok, séta, zene, edzés. Bármi, ami jól levezet.

181. Maruton
2022. jan. 30. 19:07

Sziasztok!

Köszi, Raccoon, nagyon jól esik, amit írsz. Nagyon szuper, hogy neked is ilyen klassz példád van, mint Ashleynek.


Kedves Puszuka és Plankton, üdv itt! Nagyon örülök, hogy egyre többen vagyunk! :)


Én három hónapja szedem a Febion0-át. Mikor először szoba került a gyerekét a, elkezdtem szedni, nehogy folsavhiányos legyek, ha élesbe váltanánk. Ez a hónap volt először pró álkozós, szóval nem siettem el annyira a szedést, mint eleinte gondoltam. Én ezzel elégedett vagyok, és ha online rendelem 4000 Ft alatt van a havi adag.

180. Pizsi2 (válaszként erre: 177. - Puszuka)
2022. jan. 30. 16:31
Elég sok dologra képes a stressz, szerintem ezt manapság sokan tapasztaltuk intenzívebben is ha esetleg előtte nem. Képes befolyásolni mindent a testünkben. Ez az “engedd el” dolog egy mai stresszfaktor szintén, én úgy látom. Mert görcsösen akarnak emberek a szarbol jót. De az képtelenség. Sztem egyszerűbb tenni dolgokért mint stresszelni. Ha meg nem tudunk tenni, nincsen semmi lehetőségünk rá, akkor ezt felfogni és ugy menni tovább. Érdemes őszintének lennünk elsősorban magunkhoz.
179. Ashley94 (válaszként erre: 177. - Puszuka)
2022. jan. 30. 13:33

Szia! Szerintem nagyon nagyban befolyásolja, tényleg igaz (csak nehezen megvalósítható), hogy az "engedd el" a legnagyobb segítség. Ha meg egyéb stressz források is vannak (pl. munkahely), az még inkább nehezíti a dolgot sajnos.

Az elevitet nem ismerem, én most GAL-t szedek egy hónapja, de nem érzek semmi különöset, még egy hónapot legalább adok neki, aztán meglátom, hogy szedem-e tovább, mert elég drága.

178. Ashley94 (válaszként erre: 176. - 8c6b41126c)
2022. jan. 30. 13:31
Szia! Most hol jársz a ciklusodban?
177. Puszuka
2022. jan. 30. 13:19

Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni a beszélgetéshez. Mi a férjemmel még csak 3 hónapja próbálkozunk. Szerintetek a stressz mennyire befolyásolja a teherbeesés valószínűségét? Valamint mi a véleményetek az Elevit babavárós vitaminról?

2022. jan. 30. 10:41

Sziasztok!

Lehet csatlakozni?

Mi október óta próbálkozunk a baba témával.

175. Raccoon2623 (válaszként erre: 168. - Pizsi2)
2022. jan. 30. 09:58

Én nem igazán aggódom :) sok jó példa van előttem, szuper gyerekkorunk volt (4-en vagyunk testvérek), a tesóim is szuper szülők, mindenkinél van már gyerek, hétszeres nagynéni vagyok ☺️

Bátyám mondta egyszer, hogy azért durva belegondolni, hogy egy kisember életének az alakulása a mi döntéseinken alapszik. Igaza van, de én valahogy nem tartok ettől.


Ashley válaszával teljesen egyetértek :)


Maruton, sajnálom, hogy ilyen közegben nőttél fel, de szerintem te zsigerből szuper anya leszel (pont ezért is).


Szóval lányok, biztos lesznek nehézségek, de megfelelő párral az oldalunkon kétségem sincs afelől, hogy jók leszünk mi ebben 😉

174. Ashley94 (válaszként erre: 173. - Maruton)
2022. jan. 29. 19:59

Te jó ég... Nagyon sajnálom! 🥺

Nehéz lehetett ezt feldolgozni és tovább lépni, de sosem késő! ❤️

173. Maruton (válaszként erre: 170. - Ashley94)
2022. jan. 29. 13:41
Nálunk épp ez ellekezője volt. Anyám sokszor elmondta nekünk, hogy ha újrakezdhetné, egy gyereket sem vállalna. Hárman vagyunk testvérek, és igen, ezt nekünk mondta, nem valami bizalmasának... Szóval nekem sokáig tartott, míg meg tudtam ágyazni magamban valamiféle biztonságérzetnek. Magammal kapcsolatban is, a valakihez való kapcsolódással kapcsolatban is és a gyerekvállalással kapcsolatban is. De sikerült. Remélem, nem későn.
172. Maruton (válaszként erre: 171. - Ashley94)
2022. jan. 29. 13:38
Ó, sajnálom. Nagy ürességérzést tud hagyni az ilyen álom magaután. Kitartást kívánok neked. Hátha éppen ez lesz a ti hónapotok <3
2022. jan. 29. 12:59
Egyébként én tegnap este azt álmodtam, hogy volt egy kisbabám, és a karomban ringattam, szoptattam, utána leraktam és édesen aludt... Aztán felébredtem és rájöttem, hogy ez nem a valóság. 😥 Úgyhogy bár közeledik a peteérés, és vele együtt a reményteli időszak, most épp eléggé le vagyok törve. 😔
170. Ashley94 (válaszként erre: 168. - Pizsi2)
2022. jan. 29. 12:57

Én emiatt nem aggódom, de szerintem ebben nagy szerepet játszik, hogy az én anyukám egész életében csak áradozott arról, hogy mennyire örül a gyermekeinek és mekkora boldogság anyának lenni (pedig nyilván hatalmas kihívás is). Bár ugye meséltem, hogy ő is éveket várt mindkettőnkre, tesóm és köztem 2 vetéléssel, szóval lehet, hogy ha ennyi nehézséget átél valaki mire megszületik a baba, akkor utána már semmi sem tűnik nehéznek.

És szerintem mindenki át tud adni valamit a gyermekének, főleg ha már ez a gondolat felmerül. Ez szerintem annak a jele, hogy jó anya akarsz lenni, és ez pont egy olyan szerep, ahol az igyekezet számít. 😊

169. Maruton (válaszként erre: 168. - Pizsi2)
2022. jan. 29. 08:19

Igen félelmetes és nagyon nagy felelősség. Én eddig azért is hárítottam. 35 vagyok és túl vagyok egy egy éves önismereti terápián, így merem csak beleengedni magam ebbe. Nekem anyámmal nagyon rossz kapcsolatom volt, apám egy szelíd alkoholista. Szóval nemigen van mintám és segítségem se. A párom mellett éreztem azt először, hogy vele (és az ő családjával) lehetne ezt jól csinálni. De magamban így is vannak kétségeim.

Ezen a lelki részen túl eléggé rémisztő a jelenlegi állapot a magyar szülészeteken...

Szóval azt hiszem, nem vagy egyedül :)

168. Pizsi2
2022. jan. 29. 01:08

Valahol lányok icuripicurit, ti nem féltek valahol a várandósságtól?

Nem is ami miatt, hogy mert a testünk megváltozik. Hanem csak, a fogalmunk nincs mi is történik velünk/bennünk.

Meg hogy valóban át tudunk adni annak a kis különálló embernek valamit?

Én kicsit azért érzek némi félszt. De nem kórosan, csak ugy van.

Tudjátok amikor sötétben van az ember és csak nem látja a dolgokat maga körül. Vagy valami ilyesmi…..

167. Maruton (válaszként erre: 163. - Pizsi2)
2022. jan. 28. 17:12

Pizsi, nem ismerem ezt a cuccot, de abból a szempontból megér egy próbát, hogy hallottam olyanról, hogy valaki túl savas volt és a hüvelyflórája bántotta a spermiumokat. Szerintem nem árthatsz vele, csak tápláló lesz a közegük. Az összetevőket nem néztem meg, de nem vagyok erre én eleve sem annyira figyelmes.


Na igen, a jelek. Hát, a fémes íznek nagyon utánanéztem. Az a legerősebb jelen. De elvileg akár attól is lehet, hogy szedem a Febion0-át és pár napig a buzgón vitaminozó férjem által kitett (a kapcsolatunk eleje óta porciózza nekem is a vitaminokat reggelente, ismer, hogy nem venném be különben csak hébe-hóba) multivitamint is bevettem. Szóval olvastam olyat, hogy ha sok a cink, réz,vas, vagyis a fémek, az is okozhat ilyet.

A teszt óta ennek tudom be.

Na, de ne legyünk ilyen pesszimisták, lányok. Hónapok kérdése a két csík... 🤞🤰🤱

166. Raccoon2623 (válaszként erre: 156. - Maruton)
2022. jan. 28. 16:54
Elhatároztam, hogy most én sem csinálok tesztet egészen a nem várt első napjáig… borzasztó rossz egyfolytában negatívat látni. Mindig szoktam mondogatni magamnak, hogy még korai, még lehet ebből baba, de valahogy mindig elszomorodtam, és valahogy tudtam, hogy nem lesz pozitív 😕
165. Raccoon2623 (válaszként erre: 163. - Pizsi2)
2022. jan. 28. 16:41

Azta, én ilyenről még nem is hallottam.

Lehet, hogy még pár hónap, és kipróbálom 🤔

164. Ashley94 (válaszként erre: 163. - Pizsi2)
2022. jan. 28. 15:21
Nem próbáltam, de nem is szeretném, én félek minden mesterséges anyagtól, hogy többet árt mint használ.
163. Pizsi2
2022. jan. 28. 14:35

Ilyet bárki használt? Nem specifikusan csak ezt a márkát esetleg.

Valaki látja ennek értelmét?


[link]

162. Pizsi2 (válaszként erre: 156. - Maruton)
2022. jan. 28. 12:39

Én drukkolok!

Valahogy én is így vagyok lassan. Ha rosszul vagyok hát rosszul vagyok. De már nem akarok tesztelni. Sokkal rosszabb érzés. És csak reménykedek folyton. Inkább már azt kezdem el, hogy jo, majd elmúlik csak a szokásos. Bár nekem semmi hasonló nem volt még úgy mint neked, a fémes szájíz és az orrvérzés.

161. Pizsi2 (válaszként erre: 158. - Maruton)
2022. jan. 28. 12:36
Én 20db osat veszek. Lehet csapatni 😃😃
160. Maruton (válaszként erre: 159. - Ashley94)
2022. jan. 28. 12:34
Igen, én is azért keseredtem el, mert ha nem látszik, akkor nem azoktól lehet az, amit érzek, vagyis nincs miben kapaszkodni... Na, de türelem... Kétesélyes még a dolog.
159. Ashley94 (válaszként erre: 156. - Maruton)
2022. jan. 28. 11:25

Azért 5 nappal a nemvárt előtt még korai a tesztelés. Viszont én arra szoktam emlékeztetni magam (vagy legalábbis próbálom), hogy ha egy tünetet a hcg okozza, akkor azt már egy teszt is kimutatja... Szóval ilyen korán még biztos, hogy csak szórakozik velünk a test, mert ha van is baba, az még nem kéne, hogy tüneteket okozzon.

Ezzel együtt én is minden áldott ciklusban újabb és újabb dolgokat tapasztalatok, és mindig reménykedem, hogy na akkor ez most már az, de egyelőre nem jött be.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook