Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


128. Maruton (válaszként erre: 126. - Ashley94)
2022. jan. 25. 13:56

Akkor a szabályos ciklusért megy a drukk :) 🤞


És igen, nagyon lassan telnek a napok...

127. Kata@ (válaszként erre: 120. - Maruton)
2022. jan. 25. 12:48
Így van!Aki jónni akar,az jön is.Tesóm mondja mindig,hogy az ő gyerekei az egyik kotonka,a másik hatvanka.🤣🤣
126. Ashley94 (válaszként erre: 125. - Ashley94)
2022. jan. 25. 11:40
Ja igen és egy kérdésedre nem válaszoltam: ciklus 8. napján vagyok, még tart a menzesz végén lévő "maszatolás"...
125. Ashley94 (válaszként erre: 124. - Maruton)
2022. jan. 25. 11:39

Akkor kívánok sok türelmet a hétvégéig, nálam ilyenkor szokott belassulni az idő. 😁


Nem csak a vizsgálat miatt követem a peteérést, hanem amúgy is, hogy azért tudjunk róla hogy mikor kéne próbálkozni, és így tudom hogy pontosan mikorra kell megjönnie.

124. Maruton (válaszként erre: 116. - Ashley94)
2022. jan. 25. 10:09
Te hol jársz most a ciklusodban? A vizsgálat miatt követed ovuteszttel a peteérés ed?
123. Maruton (válaszként erre: 122. - Ashley94)
2022. jan. 25. 09:59
Azt hiszem, legalább a hétvégét még kellene várni. Nagyon korán vagyok még. 2-án (nem) kellene megjönnie.
122. Ashley94 (válaszként erre: 121. - Maruton)
2022. jan. 25. 08:54
Mikor tervezel tesztelni?
121. Maruton
2022. jan. 25. 07:28
Reggel minden előzmény nélkül, mikor fújtam az orrom elkezdett vérezni. Csak az egyik oldali nyálkahártya. Nekem durva nátha után volt ilyen, talán kétszer életemben. Most először kicsit megörültem neki, hátha ez jelent valami jót :)
120. Maruton (válaszként erre: 119. - Kata@)
2022. jan. 25. 07:25

Aki nagyon jönni akar... ❤️

Barátnőm kislánya is egy picit későn kikapott megszakításos védekezés eredménye.

119. Kata@ (válaszként erre: 112. - Maruton)
2022. jan. 24. 20:02
A fiam így jött össze.Kiszakadt a gumi.🤭18 éves voltam.
118. Maruton
2022. jan. 24. 19:29

Sziasztok! Olyan jó, hogy ilyen aktívak vagytok. Persze, Pizsi, igazad van és csak pozitívan :)


Raccoon, kívánom, hogy két hét múlva a Hcg teszted is ilyen szép kétcsíkos legyen.


És igen, mindig abból látunk sokat, amire koncentrálunk, ez igaz.


Én most dpo 6-on vagyok, ha minden igaz. Fura, de tegnaptól picit érzékeny a cicim. Peteéréskor nagyon viszketett (általában szokott), és érzékeny mensi előtt (van hogy 5nappal előtte, visszanéztem a naptáram), de 5 dpo-nál nem szokott. Kicsit néha érzem a méhem is, de még korai Pms-nek. Terhességi tünetnek is... Nem tudom. Lehet, hogy túlfigyelem magam.


Én nem terveztem semmi meglepit. Sőt, szeretném, ha minél több mindent közösen élnénk át. A tesztet is a párommal közösen fogom csinálni, azt hiszem. Azt előre sajnálom, hogy az első vizsgálatra nem jöhet majd be. (Nagyon előre szaladtam.)

Mindenkinek megy a drukk, klassz lenne nagyjából közösen haladni. Jó, hogy tudok veletek beszélni erről :)

117. Pizsi2 (válaszként erre: 108. - Maruton)
2022. jan. 24. 18:37

Amikor szeretné az ember tuti jobban észreveszi azt, hogy másoknak könnyebben megy.

Amugy valoszinü amiatt is érintett igy most meg mert megjött és a hormonok dolgoznak ugye!

Ahogy irod várakozási idő, szal igen, ez is hozzá tartozik a történethez és nem jo ha csupa drámát teszek bele! 🧚🏻 Igyekszem kicsit máshogy ujra látni!

116. Ashley94 (válaszként erre: 115. - Raccoon2623)
2022. jan. 24. 15:16

Most már megvárom majd a legfrissebb teszt eredmenyeket és azzal együtt felteszem. A múltkori ciklusom csodával határos módon 28 napos volt, úgyhogy remélem most is az lesz, főleg, hogy megint kell majd mennem vérvételre, megint néznek majd progeszteront, úgyhogy megint 1 héttel peteérés után kéne menni, és már le van foglalva az időpont a vérvételre (most 28 napos ciklushoz számolva) és utána a dokihoz is, úgyhogy ha csúszik megint a ciklusom akkor nem tudom hogy tudok majd időpontot áttenni. 😅 Magánba járok, de még így is nehéz az orvoshoz időpontot kapni. Szóval szurkolj, hogy megint 28 napos legyen! Abban bízom, hogy talán végre sikerült eltalálni a gyógyszerek mennyiségét a pajzsmirigyemre, és akkor így megint ennyi lesz, mint a nagy könyv szerint. 🙂


Ha lenne pozitív terhességi teszten, azt azonnal a párom orra alá nyomnám örömömben, úgyhogy nem készülök semmi extrával, főleg hogy ugye egy pozitív teszt még nem jelenti, hogy végül baba is lesz belőle. 😔 Így ha bármi extrával készülnék, és megint rossz vége lenne, akkor csak még jobban fájna... De remélem hogy 2x nem kapom ezt az élettől, habár ugye nem én lennék az első eset, de igyekszem pozitívan hozzáállni, hogy legközelebb már tényleg minden rendben lesz. 🤞

115. Raccoon2623 (válaszként erre: 114. - Ashley94)
2022. jan. 24. 13:46

Köszii 🥰 olyan jó lenne, ha az elkövetkezendő hónapban egymás után újságolnánk, hogy pozitív a terhességi teszt 🥺🙏🏻

Kiváncsi vagyok a te ovutesztjeidre, köszi, ha megmutatod majd 😊


Egyébként ti terveztek meglepi bejelentést a párotoknak? Én terveztem, akartam venni egy kis zoknit, vagy bodyt, de mintha a férjem a fejembe látna, egyszercsak mondta, hogy ő nem szeretne semmi nagy horderejű meglepit, amint megtudom, mondjam el neki, hogy azonnal együtt örülhessünk. 🙂 így én nem készülök semmivel, ha már direkt megkért rá (pedig neten van egy csomó megható videó 😁)

114. Ashley94 (válaszként erre: 113. - Raccoon2623)
2022. jan. 24. 13:34

Azta, ilyen gyönyörű pozitív LH tesztet én még nem láttam. 😁 Reméljük baba lesz belőle!

Majd teszek fel én is képeket, jövő héten kezdem majd a tesztelést, most vagyok a ciklus 7. napján.

113. Raccoon2623 (válaszként erre: 109. - Ashley94)
2022. jan. 24. 12:07

Töröltem, hogy ne éktelenkedjen ott sokáig. Feltöltöttem máshova, kiegészítve még két teszttel, 2 nap múlva törlődik a kép :)

[link]


És teljesen együttérzek veletek, én megkérdeztem a nővéreimet, hogy nekik mégis mennyi idő után sikerült. Mindkettőnek van 3 lánya, az egyik tesómnak 2 az első ciklusban, 1 pedig a második próbálkozásra sikerült, a másik nővéremnek az első nehezebben jött össze, de lelki okai voltak, a másik kettő egyből.

Na ezen felbuzdulva vetettem magam bele a dologba, aztán tessék 😬

112. Maruton (válaszként erre: 111. - Ashley94)
2022. jan. 24. 09:21
Ja, mikor probalkozni kezd az ember, akkor tűnik teljesen meseszerűnek az összes balesetes sztori, pedig tényleg elég sok ilyen van...
111. Ashley94 (válaszként erre: 107. - Pizsi2)
2022. jan. 23. 21:46

Jajj úgy sajnálom, teljesen átérzem. 😔 A környezetemben egy csomó embernek tök hamar sikerült, kb nulla igyekezettel, úgyhogy ilyenkor én is selejtnek érzem magam. 😓

Még olyan barátnőm is van, aki a legendás "elszakadt a gumi" esettel lett terhes...

110. Ashley94 (válaszként erre: 105. - Maruton)
2022. jan. 23. 21:44
Én nem ismerem ezeket az applikációkat, simán egy füzetbe szoktam beragasztani az ovu teszteket és akkor úgy hasonlítom egymáshoz.
109. Ashley94 (válaszként erre: 104. - Raccoon2623)
2022. jan. 23. 21:42
Én nem találtam meg az adatlapodon az ovu teszt képeket, hol kell keresni?
108. Maruton (válaszként erre: 107. - Pizsi2)
2022. jan. 23. 12:03
Ó, Pizsi. Nagyon sajnálom, hogy így érzed magad. Tényleg azt sugallja a környezet manapság, hogy annak megy könnyen, aki jól csinálja (jól időzít, vitamint szed stb.) a valóságban ez nagyon nem így van. Annyira összetett, csodaszerű a folyamat, hogy nem jól csinálni, inkább hagyni kell. Szerintem régen közelebb álltak az emberek ehhez a felfogáshoz. Ne hidd el, hogy nem vagy elég ügyes hozzá. Menni fog. Türelem - játék. Kívánom, hogy könnyebben éld meg a várakozás idejét. Szép vasárnapot :)
107. Pizsi2
2022. jan. 22. 22:30

Mi a férjemmel szintén nagyon várjuk. Bevallom, ő már jóval előbb szeretett volna babát kb 2-3 évvel ezelőtt. Viszont én nem éreztem még akkor ezt amit mostanra. Kellet egy kis idő nekem is amíg ezt érezzem. Csak annyira boldogok voltunk ketten egymással, és aztán, igy azt éreztem minden remek. Az elmúlt 1-2 honappan igazan amikor komolyabban is probálkoztunk, volt, hogy lattam rajta hogy argus szemekkel varja a na! Na mikor mondom már! Aztan jott a sajnos nem 🥺🥺😞😞

Sokminden történt velünk is. De tudom idén össze kell jönnie 🤞🏻🤞🏻🥰

Azóta én kicsit (mert most megvan) bevagyok zárkózva, és azt érzem nem vagyok jó ebben sem. Hogy ez sem megy nekem. Pedig “csak szex” és gyerek…. Ahogy irták elöttem is! De nem!! 😞😞😞

Ismerettségi körünkben meg a pikk pakk valakinek már össze is jött, és most lesz 3honapos. Nem is a hasonlítgatás miatt… csak ha valóban ilyen “egyszerü” akkor miértnem!?

106. Kata@ (válaszként erre: 104. - Raccoon2623)
2022. jan. 22. 17:16
Én is meg néztem.😁🤞ez pozi tuti.Nem használok aplikációt,de wmit írtál,azt meg nézem.😁
105. Maruton (válaszként erre: 104. - Raccoon2623)
2022. jan. 22. 17:08
Szia! Ez már pozitív :) Én évek óta ovuview-t használok. Nekem nagyon bejött, szeretem.
104. Raccoon2623 (válaszként erre: 90. - Maruton)
2022. jan. 22. 12:21

Sziasztok! Feltettem egy képet az ovu tesztjeimről csak érdekességként. Az adatlapomon van, ha kíváncsiak vagytok rá :)

Dél tájban csinálom őket, elvileg délben vagy kora délután ajánlják.

A mai már jó sötét, szinte biztos, hogy holnap lesz ovulációm 🤩

Amúgy a Premom nevű appot használom, tök jól kielemez mindent, ti használtok valamilyen applikációt?

103. Kata@ (válaszként erre: 100. - Ashley94)
2022. jan. 22. 12:10
Köszi szépen!☺️
102. Maruton (válaszként erre: 98. - Babcsira)
2022. jan. 22. 12:07

Néhány éve még elképzelni sem tudtam, hogyan lehet addig eljutni (egyszerre a pároddal), hogy mindketten akarjátok. Csak olyat láttam a környezetemben, hogy véletlenül jött a baba, vagy a nő annyira szerette volna, hogy beadta a derekát a férfi. Nem is mertem előállni azzal, hogy én gyereket akarok. Aztán a férjemmel ez valahogy nem is volt kérdés, teljesen spontán alakult tervezgetés közben, hogy mindketten akarunk majd és aztán meg rajöttunk, hogy nincs mire várni, miért ne most. A házasságunk is így alakult. Pedig mindig nagy gesztusokban és forsulatokban gondolkodtam, mint a filmekben :D De gyönyörű, hogy az élet mennyivel természetesebb, a szervesebb.

Bocsánat a hosszú kitárulkozásért. Nagyon ilyen hangulatban vagyok.

101. Maruton (válaszként erre: 96. - Ashley94)
2022. jan. 22. 12:00

Nehéz lehet így. A barátnőm is hasonló cipőben jár mint te, és nagyon kell figyelniük, hogy ne távolodjanak el emiatt.

A húgoméknál meg a férjnél van probléma, de így is minden beavatkozást a nőn csinálnak, ugye (a második lombikra készülnek), s ő meg emiatt néha dühös, ami érthető egyfelől, másfelől meg persze senki nem tehet róla.

De nagyon szuper, hogy ti beszéltek róla és hogy van tapasztalt ismerősöd.

Kívánom, hogy hamar sikerüljön. Addig is mindent leírhatsz nekünk, ami a szívedet nyomja. Vagy ami boldogság éppen :)

100. Ashley94 (válaszként erre: 99. - Kata@)
2022. jan. 22. 11:03

4 vetélés, te jó ég. 😥 Csodálom a kitartásodat!

Igen, én is korábban azt hittem, hogy ha nem védekezünk akkor biztosan hamar lesz baba, de most már belátom, hogy ez nagyon nincs így... Utólag bánom is a sok évnyi fogamzásgátló szedést, mert egyrészt ezek szerint úgyse tudok könnyen teherbe esni, másrészt esélyes hogy csak rátett egy lapáttal a felborult hormonjaimra.

99. Kata@
2022. jan. 21. 21:47
Szia!Nekem is hihetetlen volt,hogy velem ez előfordulhat,hogy nem jön a baba.Mindig úgy képzeltem,hogy szex.=gyerek.A fiam 18 évesen jött,a lányom 37 évesen.Viszont volt 4 vetélésem. :( A férjemnek nem volt az első házasságábol gyereke és mikor azt mondta nekem,hogy úgy tűnik,ő már sosem fogja meg tudni milyen apának lenni,az azért szíven ütött.De akkor összejött a lányunk.Két év után.Mikor már teljesen feladtam és azt mondtam nem érdekel az egész.Szóval kutartás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook