Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


278. Maruton (válaszként erre: 277. - Ancsa1017)
2022. febr. 4. 08:19
Ó, nagyon sajnálom :( Tényleg javasolnék egy cikluskövetést és nőgyógyászat, hogy ha kell valamit, helyre lehessen állítani. Nincs minden veszve❤️
277. Ancsa1017 (válaszként erre: 276. - Ashley94)
2022. febr. 4. 07:24

Szép napot mindenkinek 🙏


Teszteltem,de sajnos negatív :(

Elszomorodtam nem kicsit.

276. Ashley94 (válaszként erre: 273. - Ancsa1017)
2022. febr. 3. 23:29
Kíváncsian várjuk a teszt eredményét! 🤞
2022. febr. 3. 23:28

Köszönöm lányok, jól esik amiket írtatok. 🥰 Szabadságon karácsonykor voltam pár napot, de mivel szanaszét van a család az egész országban, ott minden nap órákat autóztunk a férjemmel, hogy mindenkit meglátogassunk, úgyhogy az nem volt olyan pihentető sajnos. Most márciusban megyünk síelni, utána pedig Párizsba, úgyhogy hamarosan lesznek jobb szabik is, addig még mindenképpen várok. (Bár jobban örülnék, ha végre összejönne a mi kis csodánk, és ezeket inkább kihagynám, de hát ezt az érzést ismeritek ti is).

Köszönöm még egyszer, jól esett ezt most kiírni magamból, aztán majd még meglátom, hogy mi is legyen. 🙂

274. Raccoon2623 (válaszként erre: 268. - Ashley94)
2022. febr. 3. 19:08

Én váltottam novemberben… sokáig őrlődtem rajta én is, de aztán meggyőztem magam, hogy lépjek, hiszen simán lehet, hogy 1-1,5 (ne adj Isten 2 vagy több) évig se sikerül teherbe esni, annyit meg nem akartam már az előző helyen tölteni.

Kicsit amúgy szemétnek érzem magam, eddig, amikor megjött, mindig az volt a második gondolatom, hogy legalább annál később kell bejelentenem 😕


De köszi szépen Maruton azt a mondatodat, hogy nem én vagyok a munkahelyért, hanem fordítva 🙂 megnyugtatóan hatott 😌

273. Ancsa1017 (válaszként erre: 271. - Maruton)
2022. febr. 3. 19:04

Ma vettem tesztet, de napközben nem akartam megcsinálni. Gólyahír, 10-es érzékenységű.

Ma sincs vérzésem,barnázás is csökkent. Viszont nem tudom már én magam sem mit érzek....

272. Pizsi2 (válaszként erre: 270. - Maruton)
2022. febr. 3. 18:38
Ez amugy nagyon igaz! Nem pótolhatatlan senki! Nekem is megkellett tanulnom. Mikor azt hittem valóban számítok mert tudtam igenis jol és keményen dolgozom pont nem volt így. Megkell ezt is tanulni amugy a véleményem szerint. Kell jól dolgozni, de tudni kell meddig és mit. Ha már az egészségünk is benne van a játékban avagy a családunk, akkor nekem sem a meló az első! Volt főnököm aki azt vélte a munka az első, hát kinek mi. De nekem sem az első olyan szinten, hogy ezeket feláldozzam érte. Egy egészséges határ azért jo ha van.
271. Maruton (válaszként erre: 267. - Ancsa1017)
2022. febr. 3. 18:26
Sajnos nem értek hozzá, nekem sosem volt. Csak egy tipp volt a változásra. Majd írj, mi újság veled. Teszteltél végül? (És ha perimenopausa lenne, akkor is van esély a babára. Sokan ilyenkor esnek teherbe véletlenül, a rendszertelenség miatt.)
270. Maruton (válaszként erre: 268. - Ashley94)
2022. febr. 3. 18:24
Pizsi nagyon jókat tanácsolt. Én csak annyit tennék hozzá, hogy nem te vagy a munkahelyért, a munkahelyi van érted. Nem szeretjük ezt gondolni, de mindenki pótolható. Az autó is elüthetne. Szóval, ha van lehetőséged a váltásra, és az téged boldogabbá, kiegyensúlyozottabbá tenne, válts. Neked a te életed az első. Ne legyen a munkahelye miatt lelkiismeretfurdalásod. Természetes dolog, hogy egy nő bizonyos korban bármikor szülni mehet. Ezzel meg kell birkózniuk.
269. Pizsi2 (válaszként erre: 268. - Ashley94)
2022. febr. 3. 18:06

Az biztos nem egyszerű kérdés.

Esetleg voltál szabadságon? Az még szokott segíteni eldönteni is, ha annyira sok az emberen a stressz, és szabi alatt ez oldódik majd a munkába visszatérve ujra kiváltja. Plusz figyeld meg honnan ered a stresszed, ne menj vele fel a hullámvasúton ahogy szoktad, csak legyél résen benne, mikor kerít ujra be. Mitől jön elő, mi az ami maga stressz a szàmodra.

Érdemes szerintem ezeket is letisztázni amikor ennyire meghatározó dolog ér minket. Szokott segíteni az is, ha teljesen mást kezd el csinálni az ember.

Viszont ha benned ott van a keresés, lehet érdemes is hallgatnod magadra ☺️☺️ Ird fel egy lapra vagy bárhova a pro és contra dolgokat is. Sokszor segít tisztábban látni.

2022. febr. 3. 17:54

Lányok, egy újabb kérdést vetnék fel nektek. Ugyebár minden vágyam egy kisbaba, de a munkahelyemen egyre rosszabb a helyzet (és nem nagyon van kilátás a javulásra), úgyhogy mostanában napi szinten felmerül bennem, hogy keresni kéne más munkahelyet. De ha váltok, és pont akkor sikerül a baba, azt nagy kitolásnak érezném az új hellyel szemben, hiszen nem azért kerestek embert, hogy az utána egyből ott hagyja őket (olyan munkakörben dolgozom, ahol több év is kell, mire teljesen megtanulja az ember, hogy az adott cégnél pontosan mit kell csinálni, szóval nagyon nehéz valakit pótolni). Ugyanakkor annyira nő a stressz a jelenlegi helyemen, hogy sokszor már az jut eszembe, hogy talán ezért nem sikerül most, és így akkor itt aztán hiába várom, hogy "na mindjárt sikerül, utána meg 9 hónapot már kibírok".

Szóval mostanában ez megy nálam körbe-körbe, hogy fel kéne mondani, átmenni máshova, de aztán végül mindig oda lyukadok ki, hogy de én nem munkahelyet váltani akarok, hanem babázni. 😔

Mit gondoltok?

267. Ancsa1017 (válaszként erre: 266. - Maruton)
2022. febr. 3. 09:11
Lilly Gold volt, nem hormonos volt ha jól tudom.
266. Maruton (válaszként erre: 265. - Ancsa1017)
2022. febr. 3. 08:22
Ha nem hormonmentes volt a spirálod, akkor az intézte a ciklusod. Ebben az esetben kell idő, míg helyreáll. Ha nem terhesség lesz ez, akkor érdemes felkeresni a nőgyógyászod és megnézni a főbb dolgokat, követni egy ciklust, ilyesmi.
265. Ancsa1017 (válaszként erre: 264. - Ashley94)
2022. febr. 2. 20:55

Arra is gondoltam hogy mivel 42 vagyok, lehet kezd elmaradni a menszeszem....


Bár, érdekes mert tavaly Augusztusban vetettem le a spirált, addig normális vérzésem volt. Hol 4 hol 5 nap.


Mióta levették lett szabálytalan is a ciklusom, meg lecsökkent 3 napra....


Na de most csak 1 nap véreztem azt is csak kicsit,gyengén. Ma meg csak a barnázás van.

264. Ashley94 (válaszként erre: 251. - Ancsa1017)
2022. febr. 2. 20:41
Nekem hőmérőzésben nincs tapasztalatom, de ha a tüneteidet baba produkálja, akkor azt már egy érzékenyebb tesztnek mutatnia kellene szerintem. Úgyhogy én azt mondom, csinálj egy tesztet, mert ha baba van, akkor viszont a barnázás miatt minél előbb orvoshoz kellene menni.
263. Raccoon2623 (válaszként erre: 261. - Maruton)
2022. febr. 2. 18:22
Köszönöm! ☺️ Teljesen elérzékenyülök, olyan drágák vagytok 🥲😘
262. Raccoon2623 (válaszként erre: 252. - 8c6b41126c)
2022. febr. 2. 18:19
Köszönöm, én is drukkolok neked 🤞🏻 Ha nekem most nem is sikerült, érted(és persze mindenkiért) még izgulhatok 🤩
261. Maruton (válaszként erre: 244. - Raccoon2623)
2022. febr. 2. 18:11
A legizgalmasabb része. Szorítok neked, és kitartást. ✌️🍀
260. Maruton (válaszként erre: 259. - Maruton)
2022. febr. 2. 18:10
*Hosszadalmasak.
259. Maruton (válaszként erre: 257. - Ancsa1017)
2022. febr. 2. 18:09
Szerintem csak a teszt biztos. Elvileg már mutatnia kell. Nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy vessünk be mindent, és ha 6 hónap alatt nem jön össze, menjünk vizsgálatokra, mert 35 vagyok, ne húzzam sokáig az időt. Szóval, ha gyanakodsz valami problémára, jobb hamar utánanézni. A vizsgálatok hosszadalmas.
258. Emmaaaa (válaszként erre: 257. - Ancsa1017)
2022. febr. 2. 17:26
Viszont ha a beágyazódással lehetnek gondok, minél előbb érdemes orvoshoz menni, hogy írjanak fel progeszteront.
257. Ancsa1017 (válaszként erre: 255. - Emmaaaa)
2022. febr. 2. 17:13
Nekem nem késik. Tegnap véreztem gyengén, ma csak barnás nyak van. Volt hasszurka is napokig mensi előtt. Viszont már nem émelygek,nem érzékeny a mellem,csak nagyobb,súlyosabb. Nem szeretnék a negatív teszten megint csalódni. Az az érzésem hogy a baba össze jött,de a beágyazódással vannak gondok nálam.... Az is lehet hogy bebeszélem magamnak
256. Emmaaaa
2022. febr. 2. 17:08
Szerintem ez mindenkinél más, kinek hogy reagál a szervezete.
255. Emmaaaa (válaszként erre: 251. - Ancsa1017)
2022. febr. 2. 17:07
Amikor terhes voltam, akkor nekem egy hetes késés után lett csak 37, előtte alatta volt bőven.
254. 8c6b41126c (válaszként erre: 251. - Ancsa1017)
2022. febr. 2. 16:48
Nem törvényszerű. Az törvényszerű, hogy peteéréskor megemelkedik a testhőmérséklet és ez mensi előtt sem esik le. Illetve ez is jelezheti a terhességet. Van akinek ez 36,9, van aki akár hőemelkedéses is lesz.
253. 8c6b41126c (válaszként erre: 237. - Ashley94)
2022. febr. 2. 16:43

Nálam ugyanez van. Nagyon bosszantó.

Én is mindig reménykedek és minden hónapban eddig azt gondoltam, hogy ez a mi hónapunk lesz. Hát eddig nem.



Lányok, elérkezik mindenki hónapja!🥰

252. 8c6b41126c (válaszként erre: 244. - Raccoon2623)
2022. febr. 2. 16:41
Szorítok én is nagyon! Én 2 nappal kullogok mögötted. 🤗
2022. febr. 2. 16:09

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni.


Babát szeretnék,42 éves elmúltam. Havonta Mensim van, ciklusom változó.


Nyákot figyeltem eddig.


Szerintem rendszeresen van peteérésem.


Januárban nem vártam, tüneteim is voltak,émelygés,hányinger, mellem megnőtt,duzzadt, mellbimbóm kicsit érzékeny, nagyon erős hangulatingadozások voltak és kb 3-4 napig mensi előtt ez a megjön mindjárt,de görcsös,szurkalasok voltak. Erre megjött Február 1-jén, tegnap se sok, de volt vérzés,ma meg csak barna nyákos jön.


Idáig nem hőmérőztem, de ma reggel 36 volt a hőm.


Mondjuk nekem alapból 35,4 se sokszor, de akiknek van a hőmérőzésben tapasztalata, így hogy nincs rendes Mensim, szerintetek van értelme tesztet csináljak ? Vagy törvényszerű hogy 37 hő alatt biztosan nincs baba ? A mellem még nagyobb, most nem annyira érzékeny a mellbimbóm. Szerintetek ? Volt valaki hasonlóan és mégis volt baba ?

250. Ancsa1017 (válaszként erre: 241. - Raccoon2623)
2022. febr. 2. 11:33
Igen! 😊
249. Ancsa1017 (válaszként erre: 239. - Maruton)
2022. febr. 2. 11:32
Köszönöm szépen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook